NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Summerson (10) E Summerson (25) 47. Div 2: R Elkin (32) G Manlik (28) 47 cb. Div 1 Scr: P Lorimer M Black 39. 4B Agg: W Hester (31) M Bolger (13) S Aung (21) G Kirkby (12) 143 cb. A: T Summerson (10) 39. B: S Robbins (17) 39 cb. C: E Summerson (26) 41. D: J Moore (29) 42.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: L Antill (31) M Whiteman (32) 45.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 2B: White: M Barr (16) R Galmes (25) 50. L Harrison (7) 37 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: C Riley (1) T Mattick (10) 73. 2B Scr: R Hore G Antonjuk 53. A: C Riley (1) 37. B: M Devlin (13) 39. C: S Parmakellis (21) 37.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: F Tumeth (21) 61.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: W Metcalfe I Pigott 48. A: R Smith (12) 42. B: J Longworth (18) 40. C: L Rubin (36) 41. Stableford White: D Walsh (35) 38. Stableford: Scr: J McLeod 38. Hole in one: C Higgins at 10th. Men: Stroke Matchplay: Black: A: K Grant bt R Loewenthal 1up. B: K Payne bt S Klug 19th. C: N Gregory bt F Teghini 2-1.

   BELMONT: Men: Stableford: A: R Toby (8) 38. B: A Butterworth (20) 37 cb. C: P Purcell (22) 38.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: G Boyd (20) 45. A: R Mansfield (13) 41 cb. B: J Parkinson (16) 39 cb. C: S Schulze (31) 41. A Scr: D Scott 33 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: G Valiukas (19) R Saunders (17) 49 cb. 2B Scr: S Terkalas N Hassapis 36. A: R Kelly (10) 39. B: N Munro (15) 44. C: B Martin (28) 44.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Stanford (36) D Griffith (22) 49. J Walsh (20) 39 cb.

   BONDI: Men: Stableford: T Williams (20) 38.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: J Fuchs (-2) A Cinelli (0) 78. A: J Fuchs (-2) 40. B: P Bruckner (18) 38. C: D Lawson (27) 41. D: R Rowland (33) 38. A Scr: J Fuchs 42.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: D Moore (13) G Lawrence (13) 46. J Munro (13) 36.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Gaudry (14) 39.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: R Marlowe (26) 37.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: J Hardie (11) M Sainsbury (13) 80. Div 2: T Simon (11) P Oudomvilay (18) 94. Div 1 Scr: R Buettner K Sirimanotham 66. A: T Simon (11) 42 cb. B: G Carniato (18) 38. C: J Ross (24) 41.

   CAMDEN: Women: Stableford: Irish Team: M Thorn (16) M Harding (31) K De Cean J Marshall 106.

   CAMMERAY: Men: Stableford: C Stevens (18) 45. 2B: D Downer (16) A Drady (30) 39.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: D Wheatley (15) R Wheatley (27) 47 cb. A: A Kable (10) 39. A Scr: S Vaughan 32. B: D Wheatley (15) 37. C: B Darr (22) 38.

   CARNARVON: Women: Stroke: Ambrose: E Kim H Lee C Kim V Kim (9.25) 57.75.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: F Bardetta (11) C Howard (15) 74. A: F Bardetta (11) 39. B: C Howard (15) 35 cb. C: D Tuddenham (22) 38 cb. Gold: P Pellegrini (33) 43 cb. PM 2B: A Bradley (22) D Bloom (12) 75. A: D Bloom (12) 39. B: J Heath (15) 39. C: E Graham (25) 38. 2B Scr: T Smith B Lambert 40.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: H Muscat (40) 42.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: O Andreazza (25) R Gale (20) 47. A: D McAleer (11) 40. B: A Strachan (18) 39. C: T Ash (31) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: K Kosmatos (20) K Mides (17) 46 cb. 2B Scr: G Dowling D Every-Burns 34. A: M Edgtton (8) 35 cb. B: J Eccles (15) 37. C: M Muir (20) 39.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: G Hayman (18) S Bretnall (14) 47 cb. 4B Scr: T Bradley J Ponder 46. A: P De Gail (15) 40. B: G Hayman (18) 42. C: V Patel (25) 41. Scr: J Ponder 38.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: G Cocks (34) I Johnston (24) 50. 2B: Div 1: A West (10) 43. Div 2: A Thurlow (19) 43. Div 3: J Choi (32) 42.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke C'ship: White: A: P Portelli (16) 69. B: R Metcalfe (25) 72. C: K Innall (28) 68.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: A Michelsen (1) 38 cb. B: K Puckeridge (20) 40 cb. C: M Rodger (23) 36 cb. D: A Stanescu (30) 35 cb. A Scr: J Lyras 39.

   ELANORA: Women: Stableford: Irish Team: C Clapham (26) H Murphy (21) S Bratton (18) T Armati (25) 85.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Ambrose: R Millwood (19) G Evans (16) T Cheetham (15) M Wilson (16) 50.75.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: R McNeill (17) 39. A Scr: N Waters 33. B: J Macleod (27) 42. B Scr: S White 20 cb.

   FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: C Sparrow I McGee (16) 71.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (7) 40.

   GOSFORD: Men: Stroke American Foursome: White: P Beaven B Davies 63.75 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Wieckhorst (16) 39 cb. B: T Hurst (23) 40.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: T Stewart (15) 41.

   HORIZONS: Women: Stableford: T Shield (20) 38. Men: Stableford White: D Thornalley (24) 38. Medley: Yellow: S Robertson (28) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (9) 35. B: B McGlinchey (15) 41. C: J Hol (21) 37. D: B Crooks (31) 38.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Bullivant (18) S Spooner (15) 50. L Brown (15) 42. J Blayney (19) 42. T O Shea (23) 37 cb. A Scr: J Gibson 31.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: R Frost (21) D Ledingham (17) 46. A Scr: P Henderson P Fairweather 36. A: B McNamara (3) 36. B: R Frost (21) 42. C: A Chapman (26) 36. Men: Stableford White: R Atfield (36) 33.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: A Todd (11) K Johnston (16) 43 cb. A: A Todd (11) 40. A Scr: C Ross 33 cb. B: G Dwyer (16) 35 cb. C: T Linke (25) 35 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: Ambrose: D Browne (45) C Prosser (45) A Robards (37) 67.833.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: A Winney (32) S Green (15) 96. A Winney (32) 42.

   LEONAY: Women: Stroke: A: G Burns (24) 70. B: N Braid (31) 69. Medal of Medallists: G Burns (24) 70.

   LEURA: Women: Stableford: C Brown (34) 46. Men: Stableford White: T Tunkunas (23) 40. A Stillmark (24) 36 cb. R Want (27) 36. 2B: R Want (27) D Corbett (36) 45.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: L Cox (18) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: C Mott (12) 39 cb. A Scr: R Bockman 34. B: M Truesdale (18) 41. C: W Bracey (29) 37 cb.

   LYNWOOD: Men: Par 2B: White: Div 1: D Farrae (10) L Clarke (10) 9 up. Div 2: G Trefoni (17) P Smith (17) 11 up. A: D Farrar (11) 3 up. B: G Trefoni (17) 3 up. C: B Bailey (22) 4 up. R Irish (26) 4 up. Scr: E Tuckwell 3 down. Women: Par: L Good (25) sq.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: R Gibson (24) J Hegar (32) 46. G Johnson (27) 39 cb.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: A Grant (21) B Mullens (33) 44. Men: A: M Burke (7) 35. B: C Prowse (13) 33 cb. C: G Kaslar (20) 36. Women: Div 1: M Clancy (23) 32. Div 2: M Sanger (25) 35.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B multi: White: G Ward (20) P Flaherty (30) 79. R Morri (14) 41.

   MANLY: Men: Stableford 2B multi: White: T White (9) R Vecchio (30) 75. A: T White (9) 39. B: G Carmichael (17) 36. C: C McGuigan (20) 40.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: D Horan (23) 71. Div 2: C McKee (37) 66.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Orr (21) J Agostino (25) 50. A: P Hennessy (14) 40 cb. B: A Bombara (21) 41. C: D Johns (30) 44 cb. Scr: M McInnes 38.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Farrar (11) B Lee (11) 47 cb. A: G Loupos (11) 35. B: A Farrar (13) 41. C: C Levy (29) 37.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: J Brown (12) 1 up. B: A Golombick (14) 4 up. C: R Payten (24) 1 up. Veteran: S Shin (17) 1 up.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Cole (11) 40. B: R D'adam (17) 38. C: R Johnston (27) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B multi: D McManus (15) G Mathews (7) 95. A: M Manevski (5) 34. A res: G Mathews (7) 41. B: D McManus (15) 42 cb. C: P Goddard (22) 43. C res: B McFadden (34) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: J Kelso (31) J Dolan (23) 45. Div 1 Scr: G Howe S Haire 30. A: G Howe (9) 38. B: A Leo (15) 38. C: R Pride (25) 38. D: P Town (36) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: D Carley (32) G Grant (27) 48. M Smith (13) 39.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: A: J Potter (13) 1 down. B: J Goodman (29) 3 up. C: J McDermott (31) 4 up.

   NOWRA: Men: Stableford: J Brown (24) 42.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: M Romans (21) D Furlong (36) 47. Men: S Rose (13) 37 cb. Scr: R Beer 32. Hole in one: D Shannon at 17th. Stableford White: M Goldie (29) 38 cb. Gold: M Messis (31) 28. Women: L Buckley (11) 32.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: K Douglas (23) M Stannard (11) 45 cb. A: N Vale (12) 38. B: A Tunks (15) 40. C: J Herbert (19) 39. A Scr: G Lomas 29 cb.

   PENNANT HILLS: Stableford: 2B: B Brown (19) J Barraket (14) 47. Men: Stableford White: I MacQueen (12) 44. Women: A Maguire (13) 40.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: G Ward (14) G Gibson (33) 47. 2B Scr: D Limbach D Acret 38. Men: A: E Horvath (Dunheved 11) 37. B: M Arnold (13) 39. C: G Gibson (33) 40. Women: J Robertson (14) 38.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: P Brooks (20) P Chegwyn (23) 48 cb. 2B Scr: C McGill C Wittenberg Snr 46. Men: C McGill (0) 42. Women: M Frickmann (14) 36.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: N Cave-Olfers (11) 35. Div 2: D Helmrich (22) 38. Div 3: P Carruthers (30) 34. Div 4: P Mc Namara (37) 40.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B multi: J Fernandez (23) I Jordan (16) 78. 2B Scr: J Ross A Crumpton 41. A: D Dennis (5) 44. B: C Kearns (18) 37. C: G O'Hehir (26) 41. Scr: M Smith 30.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Dalton (5) 34. B: T Laumberg (14) 33. C: R Clark (32) 38. A Scr: P Dalton 29.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: B Laing (15) J Morgan (11) 75. Div 2: J Ellis (22) B Lidbury (27) 77. A: K Foster (10) 37. B: B Laing (15) 42. C: B Adcock (20) 42. D: J Hogan (29) 41. A Scr: B Hooper 29.

   SHELL COVE: Veteran Medley: Stableford: 2B: G Wyett (24) A Smith (23) 40 cb. A: T Cordes (9) 35. B: K Greaves (19) 34. Scr: G Leake 29.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: W Bourke (20) M Kissane (24) 77. 2B Scr: J Floridia R Kim 50. J Ingrassia (19) 44.

   TALLWOODS: Men: Par 2B: White: M Elford (19) J Cutler (10) 1 up.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: G Hildebrand (21) B Carpenter (25) 46. A: C Mayhew (10) 39 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Team: White: M Clarkson (12) J Kelaher (31) D Wilson (25) C Ruff (11) 48 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B multi: F Batts (33) B Livermore (12) 78. 2B Scr: B Campbell K Rixon 41. Div 1: B Livermore (12) 40. Div 2: W Handebo (20) 39. Div 3: B Wilson (22) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: J Tolomeo (3) 35. A Scr: G Matheson 31. B: S Pan (16) 38. B Scr: M Milosevic 22. C: W Cook (20) 34 cb. C Scr: K Gregory 17.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Richards (27) R Tate (26) 48. 2B Scr: A Sutton N Taplin 41. A: C McBride (12) 38. A Scr: A Sutton 32. B: M George (17) 40 cb. B Scr: S Kirlew 25. C: J Rudkin (30) 43. C Scr: B Daley 18.

   WALLACIA: Women: Par: 2B: N Bemrose (34) G Stevenson (32) 7 up. N Bemrose (34) 2 up.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B Dutfield (18) T Law (17) 48. A: B Graham (13) 40. B: B Dutfield (18) 44. C: J Crawford (23) 39. D: M Innes (30) 38 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: T Cutting (20) G Plaice (34) 71. A: M Khouri (9) 39. B: M Sangdao (17) 40. C: G Steed (22) 38.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Irish Team: White: C Chandler (30) P Inglis (24) G Keogh (26) L Rollings (21) 116 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: N Royce (18) S Jeong (16) 46 cb. A: G Lamb (7) 36 cb. B: S Jeong (16) 41. C: A Stanford (25) 40. A Scr: S Dashwood 32.

18 November 2018
TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: I Steel (16) F Steel (24) P Wright (15) G Ensor 96. Men: Div 1: J Jamieson (8) 42. Div 2: S Sibthorpe (30) 40. ... more
NSW Golf