NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Price (13) S McGlynn (11) 47 cb. Div 2: K Gomes (34) G Davidson (29) 49 cb. A Scr: P Lorimer T Phan 43. Team Agg: M Sherrard (30) H Ruckwied (36) D Hardy (31) G Tomlinson (26) 140 cb. A: E Armstrong (10) 37 cb. B: I Dalziel (17) 39 cb. C: C Brown (24) 41 cb. D: D Hardy (31) 40 cb.

   AVALON: Women: Stroke: M Whiteman (32) 62. Scr: M Whiteman 94.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 2B: White: M Barr (16) R Jenkins (25) 49. G Young (28) 44.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: C Johnson (36) P Lee (23) 47. 2B Scr: E Sharpe B Thompson 40. A: B Thompson (1) 41. B: P King (17) 38. C: P Lee (23) 40.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: D Livingston A Whiteley 86. A: T Payne (9) 38. B: D Rubin (18) 43. C: G Henderson (25) 43. Scr: P Clarke 31. Hole in one: G Henderson at 8th.

   BELMONT: Men: Stableford: A: N Bannerman (14) 42. B: J Mercorella (21) 40. C: G O'Rourke (24) 38 cb.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Hayes (6) 35. B: B Whiffen (28) 37. C: W Chaplin (37) 35.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Blatchford (23) R Bradfield (27) 50 cb. A Scr: P Gentile M Bell 37. A: M Bell (7) 43. B: G Green (19) 44. C: C Whitehead (31) 45 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: F Harvey (23) S Donnellan (Macquarie Links 26) 49. 2B Scr: K Halloran M Worth 37. K Klem (11) 42 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: A Huggins (23) D Wood (13) 48 cb. S Park (17) 42 cb.

   BONDI: Men: Stableford: N Banwell (17) 37.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: P Crasswell M Beardow 50. A: M Gannon (-3) 40. B: M Beardow (20) 39. C: J Baily (21) 42. D: R Rowland (36) 39. A Scr: M Gannon 43.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: B Cunningham (21) J Bartlett (24) 47. I Jeffery (22) 45.

   BOWRAL: Men: Stableford: 2B: J Hobbs (21) J Williams (13) 48.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (10) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Glenday (1) N Ung (7) 69. Div 2: J Ennis (24) D Jurd (13) 66. A Scr: D Buhagiar M Williams 60. A: A Tran (9) 38. B: A Wadick (13) 38. C: J Ennis (24) 35.

   CAMDEN: Women: Stroke: Foursome: A: V Jameson S Walsh (22) 71. A Scr: W Kozinski M Ross 88. B: D Mee S Berry (36.5) 75.5. B Scr: M Hewitt D Dewar 110.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: J Kotze (7) J Jobson (9) 73. G Jones (9) 43.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: M Gleeson S Buchanan 49. A: B Post (3) 43 cb. B: B Barry (19) 42. C: S Buchanan (22) 39. Scr: J Dunn 39.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Chapman (28) J Clarke (24) 49. A: H Choi (17) 39 cb. B: J Clarke (24) 41. C: M Chapman (28) 38. Hole in one: K Song at 16th.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Alexander (18) J Wilson (28) 47. A: R Williams (10) 37. B: R Finn (19) 41. C: J Parsons (25) 38. Gold: P Pellegrini (33) 37. PM 2B: S Barbara (16) J Barbara (9) 47. A: J Barbara (9) 38 cb. B: S Barbara (16) 40. C: S De Kauwe (26) 38. 2B Scr: B Lambert R Gibbeson 41.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: B Seeto (33) 41.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Hogan (32) B D'Adam (26) 52. Medal: A: D Attewell (8) 41. B: R Solomons (13) 41. C: B Lasynski (22) 44.

   CONCORD: Men: Stableford White: A: W Foung (12) 37. B: M Purcell (13) 36. C: M Bellemore (23) 38. Gold: R Taggart (36) 35 cb. Stableford: 2B: M Bellemore (23) J Lee (13) 48. 2B Scr: K Brewer G Wilson 36.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: I Sutherland (28) G Bastock (9) 47. A Scr: T Bradley A Dennewald 39. A: G Bastock (9) 40 cb. B: R Cross (21) 44. C: T Wong (27) 36. A Scr: C Holden 35.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: L Neal (19) 71. B: R Ashley (27) 71. C: S Bywater (32) 68. D: J Scott (38) 73 cb. Scr: N Haines 80.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: R Webb P Andrews 51. D Scr: N Pepin I Pemble 41. Div 1: P Starc (2) 39 cb. Div 2: A Allison (22) 40. Div 3: P Hayes (27) 42 cb. D Scr: I Pemble 37.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke White: S Lemonakis (28) 64.

   EASTLAKE: Men: Stableford 2B: White: A Elfman T Ippodimonte 45. A: J Elfes (9) 37. B: W Piggins (25) 42.

   ELANORA: Women: Par: A: S Fyfe (13) 1 down. B: J Marich (19) sq. C: S Parker (44) 2 up. Scr: W Meurer 10 down.

   EVERGLADES: Men: Stableford Team Agg: Black: Div 1: D Cornwall (9) 41 cb. Div 2: D Yeend (17) 47. Div 3: G Kenney (24) 43. Div 4: B O'Brien (27) 42. G Dickson (17) 83. D Yeend (17) 83.

   FOX HILLS: Women: Stableford: D Winterbottom (38) 38.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: C Nutt (20) 40.

   GOSFORD: Men: Stableford Team: White: D Sillick (15) W Cardiff (23) A Anderson (14) B Nicholson (18) 99. Trophy: A: C Cruickshanks (12) 46. B: N Carr (15) 44. C: W Robertson (24) 44.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: R Hofmeier (19) 42. B: M Graham (34) 37 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: I Noy (34) 46.

   HORIZONS: Men: Stableford White: B Francis (7) 40. Medley: Yellow: D Cameron (24) 44. Women: Stableford: B Trickett (37) 44.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: T Rodriguez (10) 66. B: G Harvey (15) 60. C: W Little (25) 61. D: I Foy (31) 61.

   KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: T Stirling (23) C Chapple (24) G Marston (17) M Edwards (9) 100. Hcp: R Hall (31) 45. Scr: P Cowan 32. Men: Hole in one: A Stone at 18th.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: A Lamble (1) T Wray (4) 46. A Scr: A Lamble T Wray 43. A: T Wray (4) 39 cb. B: M Baker (17) 39. C: J Shand (36) 38. Stableford White: N Wyles (36) 36.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: A Robards (38) 36.

   LEURA: Men: Stableford White: M Rasmussen (33) 45 cb. J Bednarski (28) 45. J Hogg (30) 41. 2B: T Tunkunas (22) J Hogg (30) 52. Women: Par: C Brown (32) 2 down. V Ekeblad (37) 3 down. J Hall (28) 4 down.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: H Humphries (34) 40.

   LONG REEF: Men: Par: A: S Buchan (12) 3 up. B: A Hull (18) 3 up. C: G Den Toom (26) 5 up. Scr: A Lynn 1 down.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: D Gibson (7) 68. Div 2: L Khoo (19) 67. Scr: N Crews 73. Women: Stableford: C Amery (30) 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: C Abutaa (6) 40.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: J Erikson (10) 70 cb. B: S Goodchild (17) 71. C: G Starr (22) 71 cb. Hole in one: R Godwin at 15th. Women: Stroke: Div 1: M Drakeford (24) 72. Div 2: M Jones (34) 73.

   MANLY: Men: Stableford: A: M Krohn (10) 39. B: J Pankhurst (14) 35. C: S Little (22) 40. A Scr: G Platt 33.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: T Hall (24) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: A: C Pender (28) M Coates (20) 82. A Scr: S Albinski M McKinnes 65. C Pender (28) 43 cb.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: H Alexander (33) C Warne (22) 50. Men: H Alexander (33) 47. Veteran: P Matthews (18) 41.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: S Allen (12) 66. B: B McMahon (16) 68 cb. C: G Webb (34) 62. Trophy: G Webb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: I Stuart (28) R Della Vedova (27) 47. A: B Rollo (2) 38. A res: N Black (7) 38 cb. B: R Ruskin (18) 40. C: I Gillmour (19) 40 cb. C res: T Chan (28) 45.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Walsh (25) R Taylor (29) 51. Team: C Kinder (28) C Drew (25) S Whalan (14) D Cropper (29) 130. A: J Schalk (11) 41. B: F Wong (16) 41. C: M Linnegar (24) 42. D: B Bryant (29) 45.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: N Stack (28) W Hatfield (21) 50 cb. D Carley (30) 42 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Goldie (30) R Gallop (23) 47. Hcp: V Topper (11) 41 cb. Scr: S Arnold 40. Trophy: V Topper (11) 41. Men: Stableford Gold: J Campbell (34) 37. Stableford: Cup: M Goldie (30) 33. Women: L Buckley (11) 29.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: T Wahbe (16) R Wehbe (12) 48. A: L Mason (4) 37 cb. B: T Wahbe (16) 41. C: R Lees (27) 41. A Scr: J Wimalaratne 33 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: P Selig (19) W McGraw (21) 48 cb. A: S Pesavento (14) 42. B: B Deverall (22) 40. Scr: P Bush 35.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: P Williams (Wallacia 10) J Woods (Wallacia 20) 48. 2B Scr: S Ballard B Parsonage 38. Men: A: A Smith (4) 41. B: M Tabungar (16) 45. C: G Gibson (30) 42. Women: Stableford: C Iwatani (45) 36.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Aquilina (12) F Woods (15) 72 cb. R Fraser (26) 38 cb. Women: E Pierce (11) 37.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Hickman (20) 39. Div 2: P Maple (22) 41. Div 3: V Sutton (29) 38 cb. Div 4: C Laing (40) 40 cb.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: S Ashenden (4) M Madgwick (15) 78. 2B Scr: J Bloomfield M Drury 51. Div 1: M Fitzpatrick (11) 43. Div 2: J Rode (31) 40 cb. Scr: S Ashenden 35.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: R Thomas (10) 37. B: T Lloyd (15) 36 cb. C: A Harris (24) 38. A Scr: A Cornell 32.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: D Vail (10) 39. B: T Yahiro (16) 41. C: H Herman (19) 40. D: P Cook (35) 45. A Scr: M Collins 33. 2B Agg: Div 1: A Seo (17) T Yahiro (16) 72. Div 2: E Tsang (26) K Ko (21) 78.

   SHELL COVE: Stableford: B Gilly (10) 39. Veteran: S Coursey (14) 40. Scr: G Leake 32.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: I Komma (14) 43 cb. Hole in one: B Sharpe at 11th.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: P Faddy (15) G Jurd (8) 47 cb. 2B Scr: M Reeve G Hough 40. L Hockley (30) 41.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: J Cutler (9) 41.

   TERREY HILLS: Men: Par: N Jones (8) 6 up.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: A: R Osborn (13) M Lunzer (15) 48 cb. A Scr: A Bertrams A Service 38.

   THE LAKES: Men: Stableford: 4B: M Makita (19) B Steege (21) 48. 4B Scr: B Doff R Vandersluis 39. A Ioakim (20) 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: S Arnold (23) J Moore (16) 51. 2B Scr: S Fletcher L Radcliffe 40. Div 1: T Theakstone (12) 40. Div 2: P Thomas (16) 42. Div 3: C Smith (36) 45. Cup: C Smith (36) 45.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: A Pondekas (7) 39 cb. A Scr: R Schweikert 30. B: B Burrows (15) 39. B Scr: K Hedge 22 cb. C: A Dowe (29) 43.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Lefebvre (26) T Harlow (12) 48. 2B Scr: A Sutton M Bateman 37. A: M Bateman (6) 38 cb. A Scr: M Bateman 32. B: C Seeto (17) 39. B Scr: C Seeto 23. C: P McSorley (22) 38. C Scr: M Moran 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B O'Donnell (36) P Amata (36) 48. A: M Sladden (14) 37 cb. B: R Peard (18) 38. C: M Genna (25) 40. D: B O'Donnell (36) 43.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: E Alexandrow (30) B Leithhead (26) 52. 4B Scr: M Norbis S Green 40. A: K Maxwell (13) 41. B: W Howson (15) 40 cb. C: N Fernandez (29) 44.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: R Brownlow (22) R Spicer (33) 81. A Young (36) 46. Scr: G Soames 31.

   WYONG: Men: Stableford: 2B multi: F Jones (18) W Lake (23) 94. A: C Setchell (10) 40. B: J Leslie (18) 43. C: W Lake (23) 43. Scr: E Middleton 35 cb.

 

 

   X-GOLF MACARTHUR: Tuesday X-League rd 2: Lee Carvallo's Putting Challenge 1 (-12) lt Affordable Roofing 2 (-1), Hell's Bells 1 (0) lt Da Bick Boyz 2 (0), Lamb Shanks 2.5 (-9) bt The Bogey Brothers 0.5 (+5), Grip It & Rip It 0 (0) lt Pin Pals 3 (-19).

15 November 2018
CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: ... more
NSW Golf