NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Easten (18) A Bower (15) 47 cb. Div 2: J Ahn (16) S White (25) 49. Div 1 Scr: M Daniels M Black 37. 4B Agg: R Shaw (18) S Hall (25) M Daniels (6) M Black (3) 148. A: M Black (3) 38. B: S Lee (16) 40. C: S White (25) 40 cb. D: G Debney (28) 39. Hole in one: K Butler at 12th.

   AVALON: Women: Stroke: L Antill (31) 65. Scr: L Antill 96. 54-hole C'ship: Div 1: L Antill 293. Div 2: C Rynell 323.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Hill (15) 39. B: P Cooper-Southam (19) 35. C: R Ford (24) 39.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: N Freeland (25) O Neckovski (14) 72. 2B Scr: G Cornish R Hore 61. A: R Carter (1) 39. B: J Laurie (15) 39. C: R Quinn (19) 38.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camilleri (23) 45.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B multi: G Williams D Baker 95. A: S Colley (9) 46. B: D Greaves (18) 41. C: F Coates (22) 46. Scr: S Colley 37. G Grimley (31) 48.

   BELMONT: Men: Stableford: 2B Agg: H Faith H Beat 77. A: G McLachlan (12) 43. B: B Bear (19) 41. C: A Kay (33) 43.

   BERMAGUI: Women: Stroke: C'ship: A: J Buttrey (23) 76. B: B Whiffen (26) 73. C: W Chaplin (37) 77.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team Agg: Div 1: G Kolistasis (28) C Bletsas (17) G Xenos (22) A Rennie (9) 147. A Scr: S Nelson G Nohokau S Parkinson J Parkinson 96. A: S Parkinson (4) 42. B: G Gallagher (14) 41. C: G Hull (32) 42.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: I Hutchinson (25) D Chou (20) 48. 2B Scr: S Loreggia K Halloran 33. A: B James (12) 38. B: G Constantine (13) 36. C: A Coyle (20) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stableford 2B: Black: S Rabone (13) S Tolhurst (14) 45. B Flaherty (12) 40.

   BONDI: Men: Stableford: C Moore (30) 44.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: R Jones (19) T Sample (33) 50. Hcp: A: E Tangkunboriboon (6) 40. B: R Jones (19) 43. C: L Bond (35) 39. D: A Colquhoan (31) 41. A Scr: B Anasta (2) 36.

   BONVILLE: Men: Stableford: D Featherstone (11) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: A Maher (35) 41.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Catt (6) J Alonso (16) 43. Div 2: P Mahoney (28) R Digges (12) 48. Div 1 Scr: J Hardie D Bishop 34. A: J Hardie (11) 39. B: J McDonald (Lynwood 13) 38 cb. C: R Falcon (33) 42.

   CAMDEN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Thorn (15) C Daniels (32) 71.5. Div 1 Scr: S Chapman P Gleeson 93. Div 2: S Berry (31) D Mee (42) 72.5. Div 2 Scr: K Cahill D Kingma 108. Foursome C'ship: M Ross W Kozinski 187. Hcp: M Thorn C Daniels (23.5) 147.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: J Wright (17) C Stevens (18) 44 cb. R Hankin (25) 39.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: R Cheshire (26) G Livingstone (22) 10 up. A: B Post (3) 4 up. A Scr: I Barry (4) 5 down. B: R Jones (14) 5 up. C: R Cheshire (26) 5 up.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (21) K Kim (20) 71. A: S Lee (16) 35 cb. B: C Kim (21) 37 cb. C: M O'Brien (41) 36.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: M Mana (16) D Bell (16) 80. A: E Tan (12) 38 cb. B: D Sayer (14) 42. C: G Witzgall (35) 44. Gold: G Walck (32) 49. PM 2B: R Fletcher (14) J Black (21) 77 cb. A: I Cochrane (11) 44. B: S O'Rourke (17) 38 cb. C: J Black (21) 41. 2B Scr: B Lambert A Gratland 41.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B: M Lulic (33) H Sawkins (41) 46. M Lulic (33) 38.

   CHATSWOOD: Men: Par: A: L Cheung (7) 3 up. B: M Jeremy (16) 5 up. C: A Watkins (29) 7 up.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: A Kristallis (17) K Mides (16) 46 cb. 2B Scr: M Edgtton J Cistulli 31. A: M Edgtton (7) 34. B: A Kristallis (17) 37. C: P Stephens (32) 38. Gold: J Nolan (34) 37 cb.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: M Hall (23) R Tilley (12) 48. 4B Scr: C Neville S Floyd 39. A: P Cassin (13) 39. B: M Hall (23) 41. C: G Kent (25) 38. Scr: P Anderssen 34. Hole in one: P Webster at 18th.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: S Howard (11) 71 cb. B: M Pierce (25) 72. C: C Murphie (29) 73. D: M Chapman (38) 74. A Scr: S Howard 82. C'ship: A: A Arnold 243. B: N Harwood 286. C: L Showell 315. D: T Rankin 336.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A: M Marnell (33) K Lee (12) 53. A Scr: I Pemble N Pepin 42. Hcp: Div 1: I Pemble (1) 42 cb. Div 2: Y Kim (21) 45. Div 3: M Marnell (33) 46. Div 1 Scr: M Smith 35.

   ELANORA: Women: Stableford: Div 1: B Chalmers (9) 34. Div 2: G Pettit (26) 38 cb. Div 3: L Dey (34) 35. A Scr: B Chalmers 25.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Team: G Dickson (19) N Johnson (28) W Lawrence (25) D Yeend (16) 97. Div 1: D Chivas (1) 40. Div 1 Scr: D Chivas 39. Div 2: D Holland (14) 43. Div 3: B Mossman (20) 39. Div 4: D Cunningham (27) 42.

   FOX HILLS: Women: Stableford: 4B: L Thompson (37) J Youngman (43) 45.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B multi: A: R Ashforth (29) T Jackson (26) 92. Div 1: K Jackson (16) 40. Div 2: T Jackson (26) 44.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: C Schofield (33) 40 cb.

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: R Singer (9) 39. B: L Schafer (18) 46. C: P Thomson (26) 43 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: J Reeves (27) 41. Div 2: T Weatherby (34) 39. 36-hole: P Tosevic (20) 78. Women: D Moylan (27) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: P Hornby (27) 39.

   HORIZONS: Men: Stableford White: B Legge (25) 38. Medley: Yellow: F Shield (23) 39. Women: Stableford: N Newham (32) 34.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (10) 37. B: C Goodwin (16) 40. C: D Thompson (21) 43. D: G Chard (32) 42.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: B Norman (29) M Price (14) 51 cb. A: P Bendeich (13) 42 cb. B: W Bonamy (22) 41 cb. C: W Turnbull (25) 41 cb. A Scr: M Harrington 34.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: J Summons (23) R Critchfield (25) 50. A Scr: D Williamson R Sussman 43. A: P De Mestre (13) 40 cb. B: M Gallagher (15) 38 cb. C: J Clayton (25) 41.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: C Ferrier (13) C Lawrence (15) 43 cb. A: G Emerson (10) 38. A Scr: D Gannon 34. B: A Whiting (14) 39 cb. C: M Tuite (19) 44.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: M Campbell (39) 44.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: W Belgre (10) P Doherty (6) 88. W Belgre (10) 41.

   LEONAY: Women: Stableford: A: J Sutcliffe (15) 36. B: P Savage (43) 41.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: B Cox (24) J Townend (29) 51. J Robertson (24) 44. J Townend (29) 41. B Cox (24) 39.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A Lee (45) 40. Stroke: Cup: A Scr: A Chu 71. A: L Youn (21) 76 cb. Shield: B Scr: Y Kwon 99. B Johnston 99.

   LONG REEF: Men: Par: 2B: J Davies H Brown 12 up. A: S Buchan (12) 5 up cb. B: J Davies (17) 7 up. C: P French (23) 3 up. A Scr: D Campbell sq.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: R Penrose (28) R Meers (20) 45. Hcp: M Bolton (16) 36. Scr: M Fradd 29.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: G Buchanan (14) W Hicks (19) 43. Men: A: D George (7) 33. B: I Lucock (15) 35 cb. C: G Hall (23) 39. Women: Div 1: M Drakeford (24) 37. Div 2: B Grant (33) 33.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: R Waight (19) P Judd (32) 83. B Wallington (34) 43 cb.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: B Barry (30) B Figtree (27) 48. A: P Speer (10) 42. B: J Smith jnr (14) 39 cb. C: B Figtree (27) 44. A Scr: F Bellingham 34.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: J Walding (34) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Paton (12) P Hamer (20) 46. A: R Paton (12) 41. B: M Gillespie (17) 41 cb. C: P Hendriks (28) 40 cb. Scr: S Albinski 34.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: S Kendler (24) H Savitz (28) 85. A: J Evans (8) 40. B: T Lorge (17) 36. C: S Kendler (24) 43.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: G Winteridge (12) 41. B: J Ryba (15) 43. C: B Coggin (21) 42. Veteran: N Vincent (25) 40.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: H Johnson (9) L Chaney (18) 11 up cb. A: G Willard (2) 2 up. A res: S Woolnought (11) 1 up cb. B: N Nield (19) 4 up cb. C: J Carroll (25) 6 up. C res: G Collins (29) 5 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Liebenberg (12) J Dolan (22) 77. Div 2: B Walsh (25) R Taylor (28) 81. A: J McKie (9) 38. B: P Patel (19) 46. C: B Holden (25) 45. D: R Ah Hee (33) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: G Hanslow (22) W Gibson (15) 78. G Hanslow (22) 42 cb.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: A: C Capelin (18) 2 up. B: D Simpson (24) 4 up. C: D Butler (32) 6 up.

   NSW: Men: Stableford: 2B: W Lee (16) R Jackson (14) 44 cb. H Blend (16) 38. Scr: T Bostock 31. Stableford White: G Phillips (26) 35. Gold: A Worsley (36) 17.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: A Ross (18) G McIntosh (23) 50. A: L Mason (3) 43. B: G Wright (17) 41. C: G Brothers (22) 44. A Scr: Y Park 40.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: R Waters (21) J Hayres (18) 48. Men: Stableford: A: P Henry (9) 42. B: W McGraw (20) 39 cb. A Scr: R Bush 36.

   PENRITH: Medley: Stableford: 2B: C Roberts (29) B Pickering (Wallacia 13) 48. 2B Scr: D Limbach S Ballard 39. Men: A: M Urquart-Eastwood (Glenmore 13) 41. B: J Thruchley (13) 40 cb. C: P Johnston (23) 43. Women: J Ogle (11) 36.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: D Chen (29) W Ryan (6) 50. 2B Scr: P Vrachas C Claremont 36. P Wainwright (23) 42 cb. Women: L Dickinson (10) 37.

   RANDWICK: Women: Stableford: 2B multi: C Wacher (25) A King (31) 89.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: N Bradfield (7) 38. B: M D'Apice (16) 39. C: G Wayling (23) 38. A Scr: N Bradfield 31.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: B Lee (24) P Goh (14) 49. Div 2: B Lee (13) A Lee (16) 47. A: A Barrett (12) 39. B: P Wines (15) 39. C: B Maike (19) 40. D: C Wong (28) 44. A Scr: B Hooper 30.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: L Hockley (27) A Houston (14) 47. 2B Scr: P Keary J Snelgrove 30 cb. R Caves (20) 39.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: D Bell (18) 41. D Puxty (14) 37. Women: Stroke: Chick o' Walk: R Ezzy bt M Gleeson 3-1.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Dagg (13) E Pahljina (15) 81. Hcp: D Dagg (13) 44. A Scr: D Dagg 31.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: A: P Oneile (12) J Davis (24) 47. A Scr: M Power B Cottle 36. Men: Hole in one: J Southwood at 2nd.

   THE LAKES: Mxd: Stroke: Ambrose: A Pemberton (3) K Trenorden (6) 59.75. Scr: V Clark P Good 63.

   THE RIDGE: Jnr: Boys: Stableford/Cup: Scr: J Jung (Melville Glades) 34. Hcp: A Ding (CGA 28) 40 cb. Girls: Scr: A Ahnantakrishnan (Royal Perth) 32. Hcp: N Shin (Ryde-Parramatta 16) 38.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: P Watson (28) J Naish (27) 82. 2B Scr: R Luke K Rixon 59. Div 1: C Highland (8) 44. Div 2: C Clarke (16) 42. Div 3: P Watson (28) 45. Hole in one: J Boardman at 6th.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: P Gualtieri (11) 41. A Scr: J Tolomeo 36. B: D Harris (16) 41 cb. B Scr: L Stutchbury 27. C: A Landrey (20) 34 cb. C Scr: A Sergis 17. Women: M Chun (36) 29.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Betts (14) J Martin (6) 48. 2B Scr: J Betts J Martin 38. A: P Lim (10) 40. A Scr: A Saville 30. B: J Betts (14) 42 cb. B Scr: J Betts 29. C: P McSorley (22) 42 cb. C Scr: P Mcsorley 22.

   WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: M Pokorny (22) F Ienco (15) 48 cb. A: E Brown (16) 38. B: F Marcar (16) 42. C: M Pokorny (22) 40. D: C Catteau (29) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Eastaway (13) P Barbara (36) 80. Div 1 Scr: M Hanckel S Hall 38 cb. A: C Drabsch (10) 41 cb. B: C Brown (3) 41. C: D Blessington (18) 40 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: B Groundwater (17) 41 cb. B: G Harding (28) 43. Scr: G Soames 34.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: K Moon (20) S French (16) 49 cb. A: T Hook (10) 44. B: A Daniel (16) 41. C: K Moon (20) 42 cb. A Scr: D Lulham 37. VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Tuesday X-League Rd 5: The Bogey Brothers 3 (-7) bt Grip It & Rip It 0 (+8), Da Bick Boys 1 (-2) lost to Lamb Shanks 2 (-10), Affordable Roofing 3 (-16) bt Hell's Bells 0 (-6), Pin Pals 0 (-2) lost to Lee Carvallo's Putting Challenge 3 (-10).

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf