NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Jugas (20) C Locker (12) 51. Div 2: A Spencer (29) D Hayes (11) 48. Scr: Q Price N Rogers 39. Team Agg: J Jugas (20) C Locker (12) Q Price (6) N Rogers (7) 156. A: D Hayes (11) 41. B: G Birt (16) 42 cb. C: J Jugas (20) 43. D: A Spencer (29) 43.

   AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (34) 39. Grandmothers Trophy: W Sinnott .

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Builder (6) 37. B: R Ewing (17) 40. C: J Roche (35) 43.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: White: R Hore G Wise 82. 2B Scr: A Craddock C Riley 64. A: A Craddock (8) 40. B: T Howell (17) 38. C: J Coluccio (26) 48.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Oct: A: D Brown (16) 62. B: C Meredith (24) 71. C: R Trinder (35) 63.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: F Best R Tonoli 51. Stableford: A: R Loewenthal (2) 40. B: F Best (19) 42. C: A Chee (22) 42. Scr: Black: R Loewenthal 38.

   BELMONT: Men: Stableford: A: D McCloughlan (8) 39 cb. B: B Bear (17) 41. C: V Vicelich (25) 46.

   BERMAGUI: Mxd: Stableford: A: M Hayes (6) 35. B: A Browne (45) 33.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Hull (31) J Morrison (21) 50. Team: J Anderson (18) J Wright (14) F Minati (10) S Warncken (6) 57. A: F Minati (10) 42. B: J Sabsabi (16) 41. C: W O'Rourke (36) 42. Scr: B Bull 35.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: K Williams (34) B Martin (28) 47 cb. 2B Scr: J Martyn T Yates 38. P Bambridge (24) 42.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Murphy (5) D Griffith (23) 50. P Kenny (19) 40 cb.

   BONDI: Men: Stableford: J Unicomb (24) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Econamou G Moddel 72. A: M Colquhoun (10) 38. B: M Owen (13) 41. C: J Pigott (22) 44. D: D Ca (32) 38. Scr: R Abeni 31.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Robinson (8) E Cox (17) 75. T Gray (8) 42.

   BOWRAL: Men: Stableford: F Lapinskie (20) 41.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Cook (23) 34.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: K Sirimanotham (4) J Trivellato (10) 48. Div 2: H Dawson (17) A Colvin (30) 48. Scr: W Brown M Dowd 39 cb. A: K Sirimanotham (4) 42. B: G Cheetham (13) 43. C: J Wawrzyniak (23) 42.

   CAMDEN: Women: Stroke: Canadian Foursome: A Brady G Beaven (16.5) 72.5.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: T Cotter (23) M Hill (20) 49. M Harmer (17) 41.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: A: D Phipps (12) 2 up cb. B: J Romano (18) 2 up cb. C: G Byrnes (22) 4 up. Scr: C Dalzell 3 down.

   CARNARVON: Women: Par: 2B: J Chang (30) A Kim (30) 12 up cb. A: G Lee (17) 8 up. B: G Lee (21) 8 up. C: R Son (38) 4 up cb.

   CASTLE HILL: Men: Par: G Estalilla (14) M Poe (16) 12 up. A: J Wong (12) 6 up. B: G Estalilla (14) 6 up. C: J Hanich (34) 6 up. Gold: R Nery (32) 2 up. J Power (18) M Hawes (15) 14 up cb. A: B Lambert (+1) 3 up cb. B: S Barbara (16) 5 up cb. C: G Hayton (30) 6 up.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: Team: B McKenzie-Gay (28) M Jacobs (29) J Cryer (28) M Eslake (34) 96.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: N Cowell (19) M Macleod (15) 87. A: S Wilson (7) 37. B: M Macleod (15) 41. C: N Cowell (19) 46.

   CONCORD: Men: Stableford Team: White: R Phillips (29) L Bleasel (24) B Daglish (29) P Ballesty (23) 51 cb. A: M White (10) 36. B: T O'Connor (18) 37 cb. C: B Daglish (29) 41. Gold: F Breslin (36) 32.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: C Balding (34) A Kemmler (14) 48. 4B Scr: A Dennewald T Bradley 44. A: D Senior (10) 47. B: J Trathen (22) 40. C: C Balding (34) 39. Scr: D Senior 37.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: V Powell (17) 41. B: J Rose (26) 38. C: S Blizard (29) 42. D: R Saunders (38) 39. Scr: S Howard 29.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: S Golden C Thomas 50. D Scr: J Kiddle T Hurley 34 cb. Div 1: S Golden (15) 41. Div 2: G Cook (21) 42. Div 3: P Peterie (26) 42. Scr: J Kiddle 34.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B Agg: White: A Nocom (24) V Illagan (23) 82. R Ayre (20) 43.

   FOX HILLS: Women: Stroke: C Sparrow (23) 71. Gold Medal: Div 1: A Griffith (26) 73. Div 2: S McGinley (31) 79. Div 3: L Thompson (38) 87. Stableford: M Cummerford (45) 32.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: A: P Goulbourn (17) R Crowfoot (27) 49 cb. Div 1: P Goulbourn (17) 45. Div 2: I Reeves (23) 42.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: A Blandis (19) 42.

   GOSFORD: Men: Stableford 2B Agg: White: J Allen L Morgan 99. A: J Allen (12) 42. B: L Morgan (16) 42. C: C White (30) 42. Scr: S Thomlinson 31 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Gibson (20) 37 cb. B: D Denneen (32) 40 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: S Power (22) 41.

   HORIZONS: Men: Stableford: B Francis (7) 40. Medley: Yellow: F Shield (22) 39 cb. Women: J Hancock (23) 39.

   JAMBEROO: Men: Par White: A: B Neilson (12) 2 up. B: L Dare (17) 6 up. C: W Perry (25) 8 up. D: T McGill (28) 2 up.

   KAREELA: Men: Stableford: A: B Hill (7) 37. A Scr: B Banjavic 30. B: J Blayney (17) 47. B Scr: D Mandler 26. C: B Norman (27) 48. C Scr: D Bridges 23.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D McAllen (29) B Thomas 49. Scr: P Robertson R Maclean 40. A: A Stringfellow (13) 39. B: P Kelly (19) 43. C: P Johnstone (22) 40 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: S Wilson (27) D Cash (14) 45. A: S Puskaric (2) 38. B: T Pearsall (14) 42. C: S Wilson (27) 44. A Scr: D Gannon 34.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: M Davies (45) 42.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: J Patfield (24) A Hall (20) 47. W Belgre (10) 39 cb.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: D Corbett (36) B Cox (23) 48. A Stillmark (22) 36 cb. O McDonald (21) 36 cb. D Corbett (36) 36 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: Team Agg: D Churchley P Frith B King B Chapman 120. A: K Dewell (7) 39. B: P Frith (15) 39. C: J Dertateossian (22) 40. Scr: A Lynn 33 cb.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: T Thompson (15) 68. Div 2: J Rene (36) 66. Scr: S Tewhare 77. Women: Stableford: 2B: M Egner (45) N Visione (45) 55. T Lindsay (24) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: P Fradd (23) M Fradd (3) 45. A Kremmer (18) 42.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B Agg: G Kaslar S Stuart 69. Men: A: B Henwood (10) 36. B: J Eager (16) 35. C: A Atkins (22) 35. Women: Div 1: G Saines (18) 31. Div 2: S Stuart (27) 40.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: K Woodbury (31) 42.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: M Jones (20) T Lane (8) 50. A: F Bellingham (2) 38. B: M Walker (15) 39. C: M Jones (20) 44. Scr: F Bellingham 36. Hole in one: J Alagich at 7th.

   MASSEY PARK: Women: Par: T Semken (24) 7 up.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: A Dixon (27) J Nicholson (25) 46 cb. A: D Couldwell (8) 39. B: G Rogan (19) 37 cb. C: P Donald (24) 37. Scr: M McInnes 34.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Lam (36) B Foster (25) 46. 2B Scr: F Bertasio J Cleary 36. A: D Parsonage (9) 36. B: D Park (14) 38. C: M Hamra (20) 37. White: B Foster (25) 38.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M McInnes (9) 40. B: P Matthews (17) 45. C: M Cohen (21) 39. Veteran: R Szancer (16) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: G Fell (33) R Deen (25) 46. A: R Stafford (11) 42. B: J Wormleaton (18) 38. C: R Palmer (28) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Chung (20) T Chan (27) 49 cb. A: A Bratz (2) 38. A res: C Giles (12) 42. B: J Tassell (13) 44 cb. C: T Chan (27) 40. C res: S Tan (27) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Puz (23) G Rogerson (8) 76. Div 2: C Lawrenson (16) R Vowell (28) 80. A: D Hughes (13) 43. B: M Flaherty (19) 41. C: J Beard (26) 43. D: M Breen (36) 41. Women: Stroke: A: A Quarmby (10) 71. B: C Alsopp (24) 66. C: J Edminston (32) 65. D: J Pengelly (39) 75. Scr: P Ternes 88.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: A Doolan (22) J Doolan (24) 51. A Doolan (22) 42.

   NOWRA: Men: Stableford: P Rhynehart (20) 46.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Ryan (22) R Pattinson (17) 48 cb. Men: G Anthony (13) 40. Scr: T Bostock 33. White: P Goldie (30) 33. Gold: M Messis (30) 30. Women: Stableford: L Gorman (21) 34.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M Clout (17) E Gordon (13) 51. M Newby (12) 40. C Khanna (17) 44. F Hutchinson (23) 43. C Ryan 34.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford Irish Team: White: J Birtles (13) P Parker (18) P Stanton (17) S Grigson (26) 97. Div 1: R Jackson (12) 44. Div 2: S Grigson (26) 45. Scr: A Lam 36.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Hopkins (17) M Murray (13) 48. 2B Scr: S Ballard D Limbach 42. Men: A: J White (Riverside Oaks 5) 39 cb. B: P Mckenzie (16) 39. C: G Posadas (26) 43 cb. Women: J Robertson (14) 37.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: P Bowden (19) G Kentwell (26) 46 cb. 2B Scr: R Westgarth G Knott 35. G Fieldus (10) 41 cb. Women: C McMahon (18) 32.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: B Payne (20) 62. Div 2: A Purcell-Bern (22) 61. Div 3: J Holliman (29) 65. Div 4: M Papadatos (32) 59. Medal: Div 1: B Payne (20) 62. Div 2: C Wacher (25) 63. Div 3: R Walsh (30) 66. Div 4: M Papadatos (32) 59.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: J Macken (10) 38. B: L Gyles (19) 42. C: R Clarke (33) 38. Scr: A Cornell 33.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Oh (4) D Jeon (12) 77. Div 2: R Regis (29) A Joo (14) 80. A: C Oh (4) 41. B: A Joo (14) 41. C: M Kim (19) 40 cb. D: D Upton (35) 43. Scr: M Dane 33.

   SHELL COVE: Stableford: M Meers (30) 43. Scr: S Hile 32. Veteran: D Burkett (10) 41. Scr: P Bowden 34.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: J Cummins (34) I King (26) 70. W Hall (25) 42.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Snelgrove (7) R Zanuttini (23) 51. 2B Scr: M Reeve M Kelman 37 cb. P Byers (12) 47.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: C Wilson (33) 41. M Morris (24) 39.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: J Thomas (16) R Cook (22) P Grumont (10) W Kelly (11) 86. C Lum (9) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Team: White: H Finger (20) A Service (6) A Thorpe (23) R Williams (25) 49 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Steege (22) R Nock (14) 45. Scr: T O'Rourke J Coxon 35. S Mumby (10) 41. Scr: A Pemberton 30. Medley: PM: K Glover (21) 41 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: S Collins (18) R Jolly (28) 48. 2B Scr: K Rixon R Luke 37. Div 1: R Luke (5) 40. Div 2: S Collins (18) 43. Div 3: O Lewis (31) 43.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B multi: P Kastelan (12) J Tolomeo (3) 81. Gold: A: J Tolomeo (3) 39. A Scr: A Welsford 35. B: S Cho (17) 33. B Scr: N Hamilton 20. C: H Adamou (25) 38. C Scr: A Sergis 20. Women: Green: M Lovelock (18) 30.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: S Holland (6) 40. A Scr: S Holland 35. B: G Taylor (16) 40. B Scr: A Calcraft 25. C: J Rudkin (28) 40. C Scr: R Carroll 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: B Arnott (16) R Fowler (19) 74. A: B Arnott (16) 41. B: B Cunningham (18) 38. C: C Sheehan (27) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Girvan (21) T Cutting (19) 52. Scr: A Jurd D Farrugia 38. A: M Khouri (7) 39 cb. B: A Van Dyk (21) 42. C: P Armstrong (34) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: R Welfare (22) C Elliott (28) 80. B Gilhooley (31) 44. Scr: D De Traubenberg 37.

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Tuesday Night X-League Rd 5: Hell's Bells 4 (-2) bt Lee Carvallo's Putting Challenge 1 (+6), Affordable Roofing 2 (-4) sq Grip It & Rip It 2 (-4), Pin Pals 1 (+2) lost to Lamb Shanks 2 (-2), The Bogey Brothers 2 (even) bt Da Bick Boyz 1 (+6).

24 May 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (9) 43. B: P Grainger (20) 37. C: N Mansfield (30) 41. more
NSW Golf