NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A McKinlay (22) S Rutherford (14) 48. Div 2: A Yeoman (26) C Nurthen (22) 51. Scr: D Morgan I Malcolm 43. Team Agg: D Morgan (2) I Malcolm (2) D Knudsen (17) M Mulvihill (9) 148. A: D Morgan (2) 42. B: A Todd (17) 42. C: A Yeoman (26) 44. D: M Sherrard (31) 39.

   AVALON: Women: Par: 2B: W Sinnott (34) W Laurich (37) 13 up.

   BALGOWLAH: Men: Par White: A: M Stelzer (15) 3 up. B: S Macdonald (22) 2 up. C: L Swain (26) 4 up cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: A Finn (10) G Mayfield (13) 48. 2B Scr: A Craddock D Brooker 37. A: D Brooker (5) 41. B: M Moore (15) 39. C: A Grover (25) 38 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Matthies (35) 42.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: Black: J Reeson S Matthews S Danielson K Fitzpatrick 93. A: B Anderson (11) 40. B: G O'Brien (15) 42. C: C Gillett (22) 40. Scr: R Loewenthal 31. White: J Reeson (23) 37.

   BERMAGUI: Women: Stroke: A: P Jones (18) 75. B: P Whitty (39) 70.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: M O'Sullivan (36) K O'Sullivan (35) 49 cb. Scr: R Rennie A Rennie 35. A: R O'Connor (13) 40 cb. B: A Meo (16) 43. C: R Gilholme (32) 44.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: M Pullen (9) S Maurice (18) 48 cb. 2B Scr: B Russell M Savoldi 40. G Valiukas (21) 46.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Landsberg (13) K Tooke (29) 50 cb. K Tooke (29) 42.

   BONDI: Men: Stableford: B Tyndall (31) 41.

   BONNIE DOON: Men: Par 2B Agg: White: R Palmer R Sutton 5 up. A: J Hasemer (10) 2 up. B: M Netterfield (18) 5 up. C: R Sutton (36) 4 up. D: P Heaney (36) 9 up. Scr: J Fuchs 1 down.

   BONVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Blackman (11) R Habgood (17) 46. I Isles (28) 40.

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: P Stokes (24) T Dick (26) 44 cb.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: A McLauchlain (27) 38.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Bithell (15) B Luu (6) 65. Div 2: R Maharaj (18) N Singh (15) 72. Scr: A Marsh M Dowd 64. A: W Alvarez (12) 37. B: J Alonso (15) 38. C: A Wong (31) 41.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: N Dart (22) P Kensell (21) 72. P Kensell (21) 41.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B: T Borodzicz (13) J Wilkie (19) 47 cb. A: D Phipps (11) 36 cb. B: E Dawes (15) 37. C: M Seery (36) 42. Scr: S Vaughan 31. Hole in one: T Borodzicz at 17th.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: A Kim (31) I Kim (30) 47 cb. A: J Kim (14) 38. B: S Kim (24) 37 cb. C: S Honeybrook (33) 38 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Pryce (25) T Graham (22) 48. A: J Wong (12) 40. B: R West (19) 40. C: P Pryce (25) 39 cb. Gold: R Nery (32) 45. Stableford: PM 2B: T Davies (15) H Sage (28) 47 cb. A: A Cooper (12) 40. B: D Findlay (15) 40. C: D Gleeson (36) 43. 2B Scr: B Lambert R Gibbeson 37 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Foursome: J King M Whitfeld (34.5) 64.5. Scr: V Hobbs M Jacobs 96.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 4B: R Sheth (28) S Sheth (18) 54. A: P Carroll (8) 38. B: S Sheth (18) 43. C: R Sheth (28) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: R Gent (12) P Grainger (22) 44 cb. 2B Scr: M Thomas K Sinclair 37. White: A: D Holt (12) 40. B: G Pickering (17) 39. C: B Gorman (24) 36 cb. Gold: A McLaughlin (36) 36.

   CROMER: Men: Stableford 4B: Black: A: R Prideaux (23) S Richard (22) 46. Scr: C Plimmer J Schouw 36 cb. Stableford: A: D Salema Reis (7) 36. B: D Smart (24) 35 cb. C: G Hallowes (31) 38. Scr: T Bradley 30.

   CRONULLA: Women: Stroke: Ambrose: J Thuge T Rankin J Balsaras L Showell 56.375. Scr: J Lloyd M Ticehurst R Deards J Greenberg 69 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: K Bevan S Moon 50 cb. Scr: N Pepin R McCormack 38. Div 1: N Pepin (7) 43. Div 2: M Marnell (21) 45. Div 3: G Cocks (33) 41. Scr: G Northam 33.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B multi: White: R McGuigan (20) J Lazarus (23) 91. R McGuigan (20) 44.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: C Faint (5) 36. B: G Doyle (20) 41. C: R Sevcik (22) 42. D: B Ibrahim (28) 37. Scr: M Dickinson 37.

   EVERGLADES: Men: Par Black 2B: R Shields (26) D Yeend (17) 11 up. Div 1: T Walker (3) 1 up cb. Div 2: D Yeend (17) 6 up. Div 3: B Weiley (20) 4 up. Div 4: D Ireland (25) 5 up.

   FORSTER: Men: Stroke: American Foursome: D Payne B Ellis (14.625) 58.375.

   FOX HILLS: Women: Stroke: C'ship: W Joo (31) 74. Stableford: L Thompson (39) 40.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B multi: S Taranto (18) R Crowfoot (27) 94. Div 1: S Taranto (18) 41 cb. Div 2: R Crowfoot (27) 42.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: C Nutt (20) 41 cb.

   GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: R Hickey M Lenihan 50 cb. A: M Connors (9) 43. B: N Carr (15) 39 cb. C: I Hamilton (28) 42. Scr: M Connors 34.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stroke Ambrose: Black: G Hazell R Barlow (12.75) 74 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Willey (14) 38.

   HORIZONS: Men: Par: T Woodward (24) 4 up. Medley: Yellow: K Grant (29) 4 up. Women: C O'Brien (16) 5 up.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: G Seymour (11) 38. B: B McGlinchey (14) 38. C: J Childs (24) 39. D: B Green (30) 40.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: B Axford (15) W Walkerden (20) 83 cb. A: R Bullivant (14) 41. B: T Robinson (20) 46. C: R Gorrey (36) 45. Scr: G Dick 34.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: E Bahnsen (35) G Fisher (19) 49 cb. Scr: P Fairweather S Judd 36. A: S Kugel (8) 40. B: R Towers (19) 39 cb. C: D Irvine (21) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford White: A: C Moodley (10) 39. B: B Scodeller (13) 35 cb. C: C Horn (24) 36 cb. Scr: G Harnwell 32 cb. Veteran: C'ship: A Pearsall (13) 76.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: Ambrose: N Hodsoll M Campbell M Davies 62.83.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: W Cheung (22) R Sadler (23) 40. P Dennis (20) 40.

   LEONAY: Women: Stroke: A: G Burns (24) 71. B: J Smith (34) 65. C'ship: A: G Burns (24) 212. A Scr: J Knox 256. B: P Savage (43) 204. B Scr: J Flynn 311.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: G Lohrey (17) P Eastment (12) 47. W Player (21) 40 cb, P Eastment (12) 40, D Davies (14) 37.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Langthorne P Werner 46. A: T Holley (4) 40. B: D Freedman (15) 38 cb. C: P Yeldham (19) 42. Scr: J Knox 37.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par 2B: Black: R Furia (12) N Furfaro (20) 7 up. T Savell (21) 3 up.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: T Stphenson (12) 73. B: C Prowse (13) 69. C: J Rammos (23) 71. Women: Div 1: K Burke (2) 71. Div 2: P Stephenson (26) 78 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: R Dykstra (11) 42. B: B Donnelly (18) 38. C: B Rogan (23) 36. Scr: P Bardetta 33.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: Y Little (14) 31. Div 2: M May (29) 36.

   MONA VALE: Men: Par: 2B: G Nes (7) K Daly (18) 9 up. A: D Neilson (3) 3 up. B: K Daly (18) 4 up. C: B Glasgow (23) 4 up cb. Scr: D Neilson sq.

   MONASH: Men: Stableford: 2B multi: B McNamara (22) L Clapham (22) 83. 2B Scr: D Spiteri G Newham 34. A: R Shilkin (11) 36. B: D Felthun (14) 37 cb. C: L Clapham (22) 40. Women: Stroke: C'ship: Div 1: I Garay bt A Gatland 5-4. Div 2: F Boustred bt S Allaway 4-3. Div 3: D Kendler bt A Coates 1up. Div 4: R Hickey bt L Parsonage 6-5.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Goddard (11) 37. B: G Cope (15) 39. C: S Wong (21) 46. Veteran: N Vincent (24) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: H Hedley (11) 39. B: K Oberman (13) 39 cb. C: R Palmer (28) 40. D: R Watman (36) 34.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: I Russell (14) M Jago 49. A: C Cusbert (6) 33. A res: P Fawcus (7) 38. B: I Russell (14) 42. C: B Graham (20) 41. C res: L Yates (28) 41.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Jeena (20) J Yoo (12) 48. A: S Haire (12) 39. B: P Allison (19) 39. C: G Williams (23) 43. D: B Brown (29) 42. Irish Team: D Hughes (12) G Spark (20) J Xavier (12) J McKie (10) 124.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Par: D Carley (29) 6 up.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: A: T Foote (10) 35. B: J Kirkwood (27) 37. C: D Campbell (37) 39.

   NOWRA: Men: Stableford: G Wilson (28) 46.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Goldberg (17) G Moses (23) 43. Men: J Goldberg (17) 36. Scr: Z Mullins 32 cb. White: D Furlong (35) 33. Gold: R Carney (36) 36.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: J Hall (36) P Hall (12) 53. A: P Hall (12) 45. B: P Skinner (17) 40. C: E Ito (19) 42. Scr: Y Park 37.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B multi: White: J O'Brien (18) A Palermo (13) 82. 2B Scr: J Gadd J Gadd 71. Men: A: P Partington (9) 41. B: J O'Brien (18) 40. C: M Chenoweth (Leonay 22) 39. Women: W Moosbichler (30) 36 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: R Geddes (29) R Smedley (22) 49. 2B Scr: C McGill R Hilsdon 41. Men: P Chegwyn (23) 40 cb. Women: L Green (11) 41.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: K Smith (15) 56. Div 2: A Purcell-Bern (22) 57. Div 3: Y Cheng (28) 56. Div 4: C Sorell (34) 57. Plate: M Papadatos (31) 122.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B multi: R Pope (20) G Mathioydakis (30) 81. B: C Bob (17) 42. A: K Golding (7) 40. C: E Bianchi (28) 40. Scr: D Busch 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: M Foley (6) 68. A Scr: J Smojko 71. B: R Chuck (15) 70. B Scr: G Hassell 88. C: P Pendlebury (23) 68. C Scr: J Lu 90. D: J Story (27) 68. D Scr: W Williamson 99. Stableford: I Hamill (29) 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: P Behan (16) 49.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: M Kissane (23) C White (14) 47 cb. 2B Scr: M Reeve S Maiolo 40. M Kissane (23) 41 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A Horsell (18) 43, P Stephenson (21) 40.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Serizawa (18) R Harpham (20) 70. Hcp: P Carver (33) 39. Scr: R Lord 31.

   THE AUSTRALIAN: Par: 4B: A Tilley (28) E Hutcherson (10) 10 up. Scr: C Parry S Shearer 4 up.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: I Dickings (12) D Murray (11) 46. Scr: L Waller T O'Rourke 34. Hcp: D Williams (9) 39. Scr: T Garcia 36.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: B McNair (33) B Millican (24) 48. 2B Scr: S Walker B Leonard 40. Div 1: D O'Toole (12) 40. Div 2: L Matheson (18) 40. Div 3: M Glianggurd (24) 39.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: N Hamilton J Durham 47. A: I Mclean (6) 40. A Scr: J Clarke 40. B: N Hamilton (14) 42. B Scr: A Cordeschi 25. C: P Bolinowsky (19) 37. C Scr: B Dick 18 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Scardino (22) I Hamilton (25) 47 cb. Scr: D Hurley G Wood 36. A: G Wood (6) 38. A Scr: G Wood 32. B: P Brown (15) 39. B Scr: P Henkie 26. C: B Bradstreet (28) 44. C Scr: B Appleyard 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Kelly (19) M Sladden (14) 48 cb. A: F Moise (16) 42. B: J Fitzgerald (17) 38 cb. C: B Lowe (23) 41. D: D Piper (30) 37 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Blaauw (29) S Kelly (28) 51. 4B Scr: G Dowling S Hudson 40. A: M White (9) 42. B: A Bennet (17) 42. C: W Swan (33) 44.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: T Eastburn (17) 43 cb. Div 2: W Chandler (36) 39 cb. Scr: G Soames 31.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: N Walker (16) J Mahar (29) 47. A: W Smith (12) 38 cb. B: G O'Brien (14) 38. C: M McDonald (32) 41. Scr: D Grogan 31 cb.

 

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Tuesday X-League Rd 6: Affordable Roofing 2 (-14) bt Pin Pals 1 (+6), Lee Carvallo's Putting Challenge 2 (-5) bt The Bogey Brothers 1 (even), Grip It & Rip It 2 (-6) bt Da Bick Boyz 1 (-2), Lamb Shanks 1 (+4) lost to Hell's Bells 2 (+6).

   AAP tb

15 November 2018
CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: ... more
NSW Golf