NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Watts (13) X Han (22) 47. Div 2: A Spencer (28) R Taylor (30) 49. Scr: E Tuckwell P Lorimer 42. Team Agg: S Lee (16) L Kim (17) Y Kim (14) H Cho (16) 141. A: E Armstrong (8) 38. B: H Cho (16) 42. C: W Lutgerink (26) 43. D: G Deschamps (31) 43.

   AVALON: Women: Stableford: J Duggan (41) 43. Consolation: W Laurich (37) 35.

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: G Hare (15) 38. B: K Hopley (22) 34. C: P Kamaru (34) 45.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: White: A Craddock (10) R Phelps (14) 48. 2B Scr: C Riley S Evans 37. A: G Gibson (10) 38. B: M Crowe (13) 42. C: P Challis (21) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Alckin (42) 45 cb.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: P Trew P Edwards 44. A: G Whyte (4) 35. B: J Vescio (19) 36. C: P Edwards (31) 36. Scr: R Loewenthal 32.

   BELMONT: Men: Stableford: A: N Jo (7) 40. B: I Thurlow (19) 40. C: R Druitt (23) 43.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Calder (17) 36. B: W Chaplin (36) 32. Stroke: Medal of Medallists: M Calder (17) 73.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team: Div 1: K Rae (5) J Naumoski (14) P Fowler (21) G Eade (21) 91 cb. A: B Turner (11) 44. B: G Chapple (19) 42 cb. C: L Rigon (31) 42 cb. Scr: B Johnson 34 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: D Perrin (14) G Rudd (22) 51. 2B Scr: G Davis J Dodds 39. C Saras (18) 42 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Caswell (21) B Flaherty (10) 45 cb. A Price (25) 40.

   BONDI: Men: Stableford: B Duffy (20) 40 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: P Stivano M Waller 51. A: J Coomber (12) 40. B: K McCurrach (18) 41. C: M Waller (26) 40. D: R Mckay (29) 30. Scr: W Smith 32.

   BONVILLE: Men: Stableford: P Arnold (16) 40.

   BOWRAL: Men: Stableford: A Southon (17) 41 cb.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: P Hesse (29) 44.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Barbon (9) W Dunn (1) 42. Div 2: J Tuovinen (28) W Brooking (20) 47. Scr: J Trivellato K Sirimanotham 35. A: M Barbon (9) 37 cb. B: G Tracey (15) 38. C: B Bailey (32) 39.

   CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: A Brady C Versluis K Cahill S Purnell (15.75) 58.25.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: I Christiansen (10) G Hawkins (25) 78. C Stevens (17) 42.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: K Venters (11) S White (23) 49 cb. A: C Francis (9) 39. B: T Mocha (16) 42. C: B Taylor (20) 41. Scr: P Pringle 34.

   CARNARVON: Women: Stroke: A: H Choi (17) 71. B: C Tucker (21) 73. C: L Sharp (31) 67. C'ship: A Scr: N Yeo 325. A: S Choi (17) 279. B Scr: C Tucker 387. B: M Chapman (25) 306. C Scr: K Song 405. C: H Min (28) 303.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: A Kim (32) C Woo (18) 77. A: M Hogg (7) 38. B: H Jamieson (15) 41 cb. C: M Romer (23) 40 cb. PM 2B: P Maginn (21) D Harvey (10) 78. A: G Wynne (8) 39. B: S O'rourke (16) 40. C: P Maginn (21) 42. 2B Scr: R Gibbeson B Lambert 41.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Ambrose: J Cryer (28) M Jacobs (29) 62.75.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: B Gale (20) B Hocking (22) 47. A: L Cheung (6) 41. B: T Strachan (17) 40. C: J Caruso (28) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B Agg: J Cistulli (18) D Riley (21) 72. 2B Scr: G Wilson K Lockery 55. Stableford White: A: M D'Ambrosio (11) 33 cb. B: B Stefani (18) 38 cb. C: J Cistulli (18) 39. Gold: J Nolan (34) 27.

   CROMER: Men: Stableford: Irish Team: K Moss (26) D Smart (22) N Gildon (21) I Cameron (27) 96. A: S Laing (12) 39. B: D Smart (22) 41. C: P Wheeler (34) 41. Scr: J Ponder 35. Salver: M Ohara (21) 40 cb. Hole in one: D England at 9th. D Johnson at 15th.

   CRONULLA: Women: Stableford: Trophy: L President 1405 bt L Captain 1356.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Lee M Moroney 49. Scr: P Starc I McNeill 41. Div 1: R Lance (14) 41. Div 2: K Kim (19) 43 cb. Div 3: S Jeong (24) 40 cb. Scr: P Starc 37.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: R Ayre (19) 42. B: V Illan (21) 38. C: G Stalenberg (30) 30.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: J Ruane (11) 41. B: A Lawrence-Slater (17) 42. C: V Polishchuk (26) 41. D: K Baker (28) 40. Scr: A Michelsen 36.

   ELANORA: Women: Stableford: Div 1: J Marich (18) 35 cb. Div 2: S Durst (21) 37. Div 3: S Knox (31) 36 cb. Scr: W Meurer 22 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Div 1: L Mcbeatty (5) 43. Div 2: B Weiley (19) 41. Div 3: W Allen (23) 40. Div 4: W Forrest (27) 40 cb. Irish Team: W Allen (23) B Weiley (19) J Norris (27) T Tully (5) 101.

   FOX HILLS: Women: Stableford: Ransom: J Clark (29) L Nethercote (29) 45. A Griffith (24) 36.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Nov: Div 1: G Lattouf (10) 67 cb. Div 2: N Sherring (22) 63. Div 1 Scr: G Lattouf 77. Div 2 Scr: S Saunders 84.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: Div 1: S Fleeton (27) 44.

   GOSFORD: Men: Stableford 2B Agg: White: M Connors J Rowley 77. A: T Van Der Kolk (6) 41. B: B Glass (17) 39. C: W McLean (28) 41.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Gibson (17) 45. B: G Hazell (32) 39. Women: White: C Tapp (19) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Devenny (21) 38 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford: J Cameron (19) 41. Women: A Holecek (23) 35 cb. Medley: Yellow: F Shield (22) 40.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: G Seymour (11) 37. B: D Ransom (15) 41. C: P Wheatley (25) 40. D: R Pearson (33) 41.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: G Bradshaw (21) R Ellicott (15) 79 cb. A: P Bendeich (11) 42. T Robinson (18) 45. M Proudlock (23) 44. Scr: A McClelland 31 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D Irvone (19) L Brown (8) 47. Scr: M Town A Tsolakis 41. A: P Kerr (11) 40. B: D Irvine (19) 41. C: F Ainscough (30) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: A Honeysett (2) G Corwall (13) 46. A: A Honeysett (2) 39 cb. B: P Swan (15) 38. C: G Moretti (22) 38. Scr: T Corr 34 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: 2B: R Tester S L'estrange 50. R Tester (33) 43.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Doherty (22) B Watkin (23) 74. A Hall (20) 39 cb.

   LEONAY: Women: Stableford: A: L Cupples (17) 34. B: R Brown (45) 45.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: D Davies (14) J Johnstone (22) 46. D Perrin (26) 40. G Moxley (11) 38. A Crowther (11) 37.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A: S Kim (15) 36. B: W Sung (27) 37. C: E Kelly (34) 34.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: W Akhurst P Press 49. A: C Mott (10) 41. B: B King (18) 42. C: W Akhurst (21) 42. Scr: T Holley 35.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: D Reddy (26) J Visione (36) 78. Div 1: R Joson (9) 38. Div 2: J Visione (36) 46. Scr: S Tewhare 31 cb. Women: A Pedersen (26) 38.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 4B: White: P Ramsay (27) G Williams (16) 46. P Flaherty (27) 41. Hole in one: P Ramsay at 5th.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: D Lockwood (19) C Mclean (30) 50. A: P Baird (3) 36. B: D Lockwood (19) 40. C: C Ross (23) 39. Scr: F Bellingham 32.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B: F Buckle (19) M May (29) 47. A: Y Little (15) 40. B: A Perry (35) 36.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B multi: D Collins (30) P Breakspear (28) 82. 2B Scr: S Albinski G Lange 45. D Kerr (18) 43.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: J Cleary (23) J Cleary (2) 80. 2B Scr: J Cleary J Cleary 38. A: P Im (11) 39. B: J Ryan (18) 38. C: J Cleary (23) 42. White: J Martin (22) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: G Winteridge (12) 38. B: M Morrison (18) 40. C: J Mould (21) 41. Veteran: W Pidgeon (34) 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Allen (10) 35. B: J Sandercock (Byron Bay 14) 36 cb. C: T Tyler (28) 37 cb. D: C Davies-Scourfield (29) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Johnson (8) A Tedesco (25) 50. Medal Nov: A: G Hutchinson (5) 36. A Scr: G Hutchinson 31. A res: J Bower (12) 41. A Scr: G Mathews 30. B: A Haywood (15) 43. B Scr: A Haywood 28. C: B Russ (20) J Lamont (20) 44 to playoff. C Scr: B Russ 24. C res: M Hannon (29) 41. C Scr: M Hannon 14.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Beveridge (28) T Dunlevy (32) 50. 2B Scr: N Barbieri M Hooper 43. A: R Shuttleworth (7) 41. B: D Stowe (15) 40. C: T Paul (20) 42. D: C Beveridge (28) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: N Stack (28) 59.

   NORTHBRIDGE: Women: Stroke: C'ship: Div 1: J Potter (12) 66. Div 2: J Goodman (27) 61. Div 3: M Newman (32) 61. Div 4: B Hunt (40) 32. Scr: P Beckton 74.

   NOWRA: Men: Stableford: N Rosskelly (24) 41 cb.

   NSW: Men: Stableford: 2B: A Moussa (6) B Fisher (8) 46 cb. G Moses (23) 38 cb. Scr: A Cornell (Royal Sydney) 29 cb. White: J Kelly (32) 37. Gold: M Messis (32) 27 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: J Carey (26) D Peet (21) 73. A: J Wimalaratne (3) 40. B: J McGrath (16) 40 cb. C: R Pulsford (30) 38. Scr: J Slayer 30. Women: K Lim (29) 38.

   PENNANT HILLS: Stableford: 2B: I Anderson (29) P Gilbert (25) 48. Men: White: Div 1: H Carr (2) 40. Div 2: D McGuiness (21) 41 cb. Stroke Scr: H Carr 69. Women: Stableford: A Maguire (12) 32.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: S Cochran (Dunheved 16) P Williams (Wallacia 20) 46 cb. 2B Scr: B Parsonage D Day 39. A: W Hurst (12) 40. B: D Phelps (18) 38. C: M Gallagher (27) 42.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: I Edwards (18) P Dwyer (22) 48. 2B Scr: E Pierce J Trinder 37. M Pullinger (26) 41. Women: T Stals (9) 39.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: R Yates (20) 37. Div 2: J Flitcroft (27) 39. Div 3: A Moore (28) 32. Div 4: L Wilson (32) 38.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Mcneilege (17) B Rasmussen (21) 50. Scr: I Waters M John 38. A: I Waters (5) 42. B: G Stephenson (16) 41. C: M Hend (22) 42.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Farr (5) P Fairfax (7) 75. Div 2: J McGill (33) J Kim (27) 78. A: P Fairfax (7) 41 cb. B: M Kim (18) 39 cb. C: S Jo (20) 39. D: J Kim (27) 41. Scr: S Vail 41. Hole in one: White: P McDonald at 4th.

   SHELL COVE: Veteran Medley: Stableford: J Sutherland (30) 44 cb.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1 Scr: J Arkins 81. Div 1: R Annecchini (21) 69. Div 2 Scr: D Mabey 97. Div 2: M Hickey (25) 72. Div 3 Scr: L Farah 104. Div 3: L Farah (35) 69. Div 4 Scr: J Brown 109. Div 4: J Brown (39) 70.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Alcamo (20) E Oen (30) 54. 2B Scr: J Snelgrove H Lowe 35. J Alcamo (20) 47. Team: J Alcamo (20) E Oen (30) K To (25) A To (22) 55.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: B Taylor (24) K Taylor (15) 49. A McIntosh (33) 42.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Farr-Jones (7) J Dowse (20) 46. Scr: A Bekiaris N Dunn 37.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Beck (2) T Pembroke (14) 49. Scr: J Coxon J Randhawa 33. P Robertson (3) 38. Scr: T O'Rourke 32.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B Agg: M Hall-Cheshire (2) P Miles (8) 74. A: M Hall-Cheshire (2) 38. A Scr: J Lyrus 40. B: N Hamilton (13) 36. B Scr: P Williams 21. C: T Shakeshaft (19) 36. C Scr: R Kim 15.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Ludvik (24) M George (16) 51 cb. 2B Scr: A Sutton M Bateman 38. A: A Cooper (9) 38. A Scr: A Lemal 33. B: T Harlow (13) 44. B Scr: T Harlow 31. C: D Sketch (27) 44. C Scr: L Newby 22.

   WALLACIA: Women: Par: Bisque: D Chant (34) 8 up.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Yang (19) P Longworth (10) 42. Div 2: B Lowe (51) V Carlow (28) 52. Scr: M Yang P Longworth 38. A: P Longworth (10) 42. B: P Benbow (19) 47. C: K Anderson (24) 47. D: V Carlow (28) 44. Trophy: P Benbow (19) 47 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B Agg: B Hartwell (28) T Marshall (27) 85. 2B Scr: A Jurd G Dowling 37. A: M Khouri (9) 38 cb. B: G Frost (14) 43. C: A Skinner (31) 45.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: R Willing (23) R Walsh (23) 81. A Young (35) 41. Scr: P McColl 30.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: R Browning (21) P Dimond (25) 45. A: G Lamb (8) 37 cb. B: B Poole (13) 42. C: R Browning (21) 45. Scr: H Ireland 32.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf