NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Whittaker (21) I Lim (10) 46 cb. Div 2: I Robertson (25) P Greenland (19) 47 cb. Scr: D Morgan M Mulvihill 38. 4B Agg: G Pavey (11) S Talwar (22) A Oonnor (19) R Carpenter (12) 145. A: B Boyd (11) 40. B: M Gasper (15) 40. C: G Robertson (22) 40 cb. D: R Morris (29) 39.

   AVALON: Women: Stableford: 2B multi: L Antill (31) D Price (37) 82. L Antill (31) 43.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 4B: White: J Richards (22) J Roche (28) 51. I Macdonald (34) 43 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: O Neckovski (13) Z Mitrovski (5) 77. 2B Scr: G Wood A Craddock 66. A: G Wood (6) 43. B: W Robinson (18) 43. C: F Horton (22) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Par: G Wegner (30) 1 down.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B Agg: Black: B Webster D Ryan 76. A: J Fabbro (10) 37. B: D Ryan (18) 38. C: D McGrath (35) 43. Scr: R Loewenthal 31.

   BELMONT: Stableford: Div 1: B Garland (9) 36 cb. Div 2: J Mifsud (22) 41 cb.

   BERMAGUI: Women: Stableford: 2B Agg: B Harrop (27) A Browne (45) 63.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: W O'Rourke (34) S Schulze (30) 77. Scr: P Higgins G Jones 57. A: G Brindley (13) 41 cb. B: M Ross (19) 42. C: R Granger (32) 41. Hole in one: M Koszek at 17th.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: H Li (14) B Tucker (20) 50 cb. 2B Scr: S Todd (Randwick) M Todd (Randwick) 37. P Bambridge (22) 42 cb. Hole in one: G Heffernan at 18th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: T Thomas (6) M Allen (11) 48. M Allen (11) 44.

   BONDI: Men: Stableford: T Williams (19) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: A: J Beaton N Trillo 76.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: W Scott (8) S McCarthy (16) 46. J Welch (19) 38.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Mellen (14) 38 cb.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: G Blake (39) 47. Hole in one: W Timmins at 7th. Women: C Stone (18) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: J Perez (9) T Mateos (14) 75. Div 2: B Franklin (19) M Haining (18) 84. Scr: K Ferry W Moser 50. A: J Perez (9) 37 cb. B: T Wilks (17) 37 cb. C: B Franklin (19) 43.

   CAMDEN: Women: Stableford: Div 1: S Chapman (12) 40. Div 1 Scr: S Chapman 28. Div 2: C Hunt (24) 36. Div 2 Scr: C Hunt 14. Div 3: C Versluis (45) 33. Div 3 Scr: M Wackett 6.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: N Hood (13) T Harrison (14) 48 cb. T Colley (28) 42.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: S White (23) K Venters (11) 79. A: K Venters (11) 38. B: T Tubner (15) 38 cb. C: S White (23) 41. Scr: B Post (2) 34.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Heo (17) S Ryu (29) 46 cb. Div 1: U Bell (16) 40. Div 2: M Park (18) 39 cb. Div 3: O Chaggar (The Ridge 28) 35.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Hayes (31) J Ware (25) 47 cb. A: S Han (11) 40. B: K Lewandowski (16) 41. C: K Hayes (31) 44. Gold: P Pellegrini (33) 35. PM 2B: P Hill (23) A Matson (14) 47 cb. A: T Lass (9) 39. B: R Manton (14) 42. C: M West (25) 43. 2B Scr: T Smith B Lambert 41.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: S Canham (32) 37.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: I Krycer (26) R Solomons (13) 89. A: D Attewell (7) 40. B: G Purcell (18) 44. C: I Krycer (26) 49.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: K Golchin (22) J Cistulli (17) 45 cb. 2B Scr: J Maresca G Dunn 32. A: G Gaitanos (9) 39. B: A Lawrenson (17) 41. C: R Ianiello (21) 37. Gold: R Taggart (35) 27.

   CROMER: Men: Stableford 4B: White: J Brady (25) P Collins (16) 49. 4B Scr: C Plimmer N Robb 41. A: J Edward (7) 40 cb. B: R Mork (20) 43. C: J Brady (25) 44. A Scr: C Plimmer 34.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: L Fuller (19) 38. B: C Murphie (26) 39. C: J Sattar (28) 39 cb. D: B Astri (35) 38. Scr: N Haines 31.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Takla I Sampson 51. Scr: I Pemble M Rajca 37. Div 1: P Takla (7) 40. Div 2: B Schutz (20) 44. Div 3: G Worthington (30) 40. Scr: I Pemble 34.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke White: A: G Williams (15) 65. B: S Hammond (23) 62. C: K Thomas (29) 68.

   ELANORA: Women: Par: Team: B Chalmers A Davis V Fitzgerald L Fincke 18 up.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Jellicoe (25) J Fitzpatrick (30) 48 cb. Div 1: K Overhall (11) 37 cb. Div 2: R William (16) 41. Div 3: M Hyland (21) 42. Div 4: G Kolln (25) 40.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B multi: A: B Mei (18) T Metera (13) 91. Div 1: B Mei (18) 40 cb. Div 2: T Jackson (22) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford 2B: White: M Brown G Elliott 48 cb. Trophy: A: R Taylor (12) 40. B: L Schafer (17) 40. C: B Harrison (22) 42. Scr: T Van Der Kolk 29 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: Div 1: K Partridge (7) 41 cb. Div 2: D Denneen (30) 36.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Jones (10) 39.

   HORIZONS: Medley: Stableford: B Sansome (8) 41.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: G Seymour (11) 34. B: P Francis (17) 41. C: J Doolan (21) 41. D: C Cuthbertson (35) 39.

   KAREELA: Men: Stableford: A: B Hill (7) 39. B: P Tierney (17) 40. C: P Jones (25) 41. A Scr: B Wood 29. B Scr: P Turner 23. C Scr: R Parker 16 cb. Hole in one: J Gooch at 18th.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: M Cleary (30) B Watson (36) 47. Scr: J Mare B Finfer 38. A: S Simpson (12) 41. B: R Debenham (16) 42. C: B Watson (36) 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Barnes (14) C West (32) 45. A: B Hayden (2) 36. B: P Warton (14) 38. C: M Coady (32) 41. Scr: D Gannon 36.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: R Virgili (21) A Rochford (19) 46. S Tan (22) 37 cb.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: D Crowther (17) A Crowther (11) 44. S York (19) 37, A Crowther (11) 36 cb, G Webb (12) 36.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: E H Ryu (12) 41.

   LONG REEF: Men: Stroke: A: P Dawson (9) 67. B: G Dousset (16) 64. C: W Akhurst (21) 65. Scr: R Bockman 75.

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: C Brann (12) 71. Div 2: M Kemp (25) 64. Scr: M Cruise 73. Women: Stableford: C Amery (29) 33.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: A Western (14) G Dorron (18) 43. Men: A: S Jones (10) 34. B: I Macdonald (14) 35. C: W Barry (23) 34. Women: Div 1: L Lewis (10) 30. Div 2: P Macdonald (37) 32 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: G Ward (21) C Aldrick (20) 50. J Adams (22) 42 cb.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: P Cunnigham (14) P Clay (21) 48. A: P Kells (11) 40. B: R Lewis (18) 42. C: S Garth (20) 42. Scr: F Bellingham 34.

   MASSEY PARK: Women: Par: B Ashton (19) 3 up.

   MONA VALE: Men: Par: 2B: L Thomas (18) B Patterson (14) 13 up. A: B Patterson (14) 5 up. B: L Thomas (18) 5 up. C: J Nicholson (24) 4 up cb. Scr: S Alfbinski 3 down. Hole in one: T Gilligan at 14th.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: S Dyne (17) E Clugston (9) 47. 2B Scr: A Groom P Lipman 37. A: F Bertasio (6) 38. B: R Hustler (14) 40. C: P Beckhaus (25) 39. White: B Foster (24) 34.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: A: J Brown (11) 66. B: K Vaughan (18) 69. C: I Robertson (26) 65 cb. Veteran: G Hupfauf` (31) 65.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Allen (10) 38 cb. B: J Sandercock (Byron Bay 14) 36. C: P Wheeler (21) 38. D: P Cormie (29) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Chen (13) S Kung (18) 47. A: G Willard (3) 39. A res: C Whybrow (10) 41. B: D Thompson (16) 40. C: S Rigley (27) 38 cb. C res: R Spence (28) 41 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J McKie (10) G Spark (21) 71. Div 2: M Unwin (14) G Loone (24) 79. A: G Duncombe (13) 38. B: D Wong (18) 42. C: B Weir (22) 40. D: R Aghajanian (32) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: M Odhavjee (28) R Lloyd (36) 49. D Keiller (24) 43.

   NORTHBRIDGE: Women: Stroke: C'ship: Div 1: P Beckton (5) 66. Div 2: B Mason (25) 72. Div 3: J McDermott (30) 70. Div 4: D Campbell (35) 35. Scr: P Beckton 66.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: G Bryan (8) T Blackburn (8) (Elanora) 44. Men: Salver: J Conway (15) 38. Scr: G Bryan (Elanora) 28 cb. White: P Goldie (32) 33 cb. Gold: A Worsley (36) 33. Women: L Buckley (12) 33.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: T Salkavich (21) D Kuah (17) 49. A: G Matheson (11) 41. B: T Steele (13) 39. C: M Melan (23) 41. Scr: Y Park 35.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: B Spooner (19) 41.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Lam (5) 71. B: C Croft (16) 67. C: S Cooper (23) 71. Scr: A Lam (5) 76. Trophy: C Bradbury (16) 74. Stableford White: P Russell-Gibson (25) 41.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: V Lyons (11) M Chenoweth (Leonay 21) 79. Mxd: 2B Scr: E Chun K Kim 60. Men: A: D Watkins (12) 41 cb. B: A Richmond (Springwood 18) 41. C: T Irvine (26) 41. Women: J Park (NSW +3) 34.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: D Chen (30) G Knott (27) 48. 2B Scr: B Cross J Studdart 39. R Cameron (14) 41. Women: E Pierce (10) 37.

   RANDWICK: Women: Stableford: Team: H Elisseou (25) Y Cheng (26) R Walsh (32) B Xu (25) 49.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Gesterkamp (28) P McVean (30) 51. 2B Scr: B Timmony D Owen 37. A: K O'Connell (9) 39. B: G Hughes (19) 37 cb. C: G Harrison (25) 39. D: R Gesterkamp (28) 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: M Swan (12) 38 cb. B: T Muston (19) 38. C: M Wrigley (24) 40. Scr: A Cornell 33.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Jeon (12) C Oh (3) 71. Div 2: J Song (7) S Kim (29) 69. A: C Kinnarid (7) 39. B: J Leathart (14) 35. C: A Hercus (23) 37. D: R Tegel (30) 36. Scr: M Farr 32.

   SHELL COVE: Stableford: D Vasquez (21) 43 cb. Veteran: B Ferrington (18) 39. Scr: T Persson 36.

   SHELLY BEACH: Women: Par: Div 1: W Stapleton (17) 8 up. Div 2: S Wilcockson (26) 3 up. Div 3: M Anderson (34) 2 up. Div 4: K McBriar (45) 2 up cb.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: D Rail (12) J Ingrassia (15) 11 up cb. 2B Scr: G Hough A Chai sq. P Drivas (16) 6 up.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: T Mitchell (26) M Clift (16) 50. P Mackinklay (19) 42 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford Team: White: T Sidwell (7) B Sidwell (32) J Kelaher (30) K Rennie (24) 53.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: Team: M Grady (37) P Burfurd (24) H Penfold (14) J Ambrose (20) 91. Medley: S Hing (13) 40. Scr: P Lonard 38. PM 4B: B Moase (16) D Collinson (23) 45 cb. Scr: N Groome T O'Rourke 37. B Reichman (5) 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: W Hutchison (34) E Timp (20) 46. 2B Scr: B Duncan R Vesperman 34. Div 1: R Vesperman (7) 40. Div 2: T Scollay (20) 39. Div 3: S Lewis (24) 41.

   WAKEHURST: Men: Stableford 2B: White: S Lemm (17) R Delaat (24) 50. Scr: A Sutton M Bateman 37. A: A Keith (8) 39 cb. A Scr: A Sutton 36. B: D Byun (16) 43 cb. B Scr: R De Beer 31. C: A Silvester (27) 42. C Scr: G Holden 21.

   WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: R Murdoch (29) 75. Div 1 Scr: S Owen 95. Div 2: B Boman (30) 78. Div 2 Scr: G Stevenson 116.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: E Brown (16) J Fitzgerald (16) 72 cb. A: B Arnott (14) 38. B: P Silkman (20) 40. C: G Greedy (26) 39. D: D Ponsford (33) 37.

   WINDSOR: Medley: Par: 4B: E Alexandrow (28) J Watson (36) 11 up. 4B Scr: J Ross J Clarke 5 up. A: J Chang (12) 5 up. B: M Sangdao (16) 7 up. C: F Ferguson (25) 9 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: Div 1: J Frazer (16) 40. Div 2: K Kosowski (23) 39.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: A Vonbank (25) G Brook (19) 46. A: T Aafjes (11) 38. B: C O'Rourke (18) 39. C: R Browning (20) 40. Scr: P Downey (3) 27 cb.

17 December 2018
LIVERPOOL: Stableford: 2B: R Yeo (5) C Sebastian (15) 50. Medley: 2B Scr: M Henley M Webber 39. A: D Chang (Brighton Lakes 12) 41. B: C Sebastian ... more
NSW Golf