NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Kim (17) S Cho (7) 49. Div 2: D Wadwell (18) A Spencer (27) 50. Scr: M Black Q Price 43. Team Agg: R Shaw (17) Q Price (5) M Black (4) P Wijenberg (8) 149. A: M Black (4) 46. B: D Wadwell (18) 42. C: R Bennett (22) 44. D: J Gibson (32) 41.

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: H Zeegers (15) 40. B: J Richards (19) 47. C: T Williams (34) 41.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: White: N Kudsi (30) J North (27) 88. A: J Kirgan (9) 42. B: P King (16) 45. C: N Kudsi (30) 49.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: G Walters (21) 58. B: J Perera (29) 66. C: J Byrne (32) 71. Scr: L Coleman 78.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Hitchcock 39. B: M Schroder 39. C: J Moses 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: J Vouris (Kogarah 19) C Horn (The Lakes 26) 45 cb. Team: J Flecknoe (26) R Trevillion (22) T Motsos (20) A Bartley (16) 52. A: D Elhidi (11) 38 cb. B: A Bartley (16) 39. C: A Gray (27) 40. Scr: S Doran 30.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: R Werren (10) G Mayhew (28) 50. 2B Scr: M Perin B Weatherall 39. T Lock (19) 46. Hole in one: P Ooi at 14th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Navybox (27) J Navybox (12) 46. R Pierce (16) 43.

   BONDI: Men: Stableford: K Boden (20) 42.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: G Latouf T Mitchel 80. A: G Latouf (7) 43. B: B Koh (13) 44. C: G Sadler (25) 42. D: P Heaney (35) 45. A Scr: G Latouf 36. Hole in one: B Koh at 6th.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: B Booth (15) D Harper (10) 46. C O'Brien (8) 38.

   BOWRAL: Men: Stableford: H Caust (17) 39.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Medway (35) 32.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C Papadopoulo (12) K McDermott (8) 47. Div 2: A Marsh (1) Z Marsh (36) 49. Div 1 Scr: R Buettner K Sirimanotham 42. A: C Papadopoulo (12) 43. B: T Wilks (17) 42. C: C Farrell (25) 42.

   CAMDEN: Women: Stableford: Split Six: C Hunt (21) S Goodall (19) 68.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: G Clarke (28) D Downer (15) 79. G Clarke (28) 42 cb.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: B Vella (6) H Darmody (11) 49. A: B Vella (6) 42 cb. B: G Price (13) 40. C: K Healy (24) 42. A Scr: P King 36.

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: A Cho (10) H Choi (16) S Shin (20) E Choi (20) 71 cb. A: H Choi (16) 39. B: K McDonald (Massey Park 19) 38. C: A Kim (31) 37.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: S McDonough (23) P Govett (21) 49. A: C Yun (8) 38 cb. B: M Fitzsimons (15) 40 cb. C: P Govett (21) 44. Gold: P Pellegrini (33) 40. PM 2B: M Chizzoniti (4) B Lambert (0) 48. A: B Lambert (0) 41. B: P Nicholas (17) 43. C: J Giorgiutti (33) 45. 2B Scr: M Chizzoniti B Lambert 45.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: J Corcoran (15) P Barry (13) P Murphy (18) C Boyle (23) 95. 2B Scr: D Hamilton D Attewell A Topham G Karamanian 74. A: S Falcon (9) 42. B: J Corcoran (15) 43. C: M Miller (20) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Sidhu (23) A Chahl (12) 52. 2B Scr: K Lockery K Brewer 40. Stableford White: A: A Chahl (12) 38 cb. B: G Kotsakis (17) 40. C: R Cook (20) 43. Gold: K Goodrick (35) 36.

   CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: M Henderson (27) I Cameron (28) 80. Scr: T Bradley T Felan 72. White: A: M Robberds (9) 43. B: T Anderssen (22) 42. C: M Henderson (27) 41. Scr: T Bradley 38. Hole in one: G Muirhead at 2nd.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: J Greenberg (9) 38 cb. B: V Blizard (24) 45. C: C Dearsley (31) 47. D: L Hayward (35) 39. Scr: A Arnold 32.

   CUMBERLAND: Men: Stableford 2B: White: S Kennarney (14) R Trees (13) 50 cb. Div 1: S Kennarney (14) 43. Div 2: J Farr (20) 44. Div 3: G George (30) 41. Hole in one: T Tourlas at 11th.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: D Shmesh (20) 42. K Puckeridge (20) 41. T Coroneo (The Lakes 0) 41. Scr: M Stephens 36.

   ELANORA: Women: Stableford: M Fairbairn (29) 38 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Mole (11) A Cuddington (21) 51. Div 1: S Blake (11) 41. Div 2: G Weber (17) 39 cb. Div 3: S Lewer (21) 44. Div 4: T Hartley (27) 39.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: A: S Pulman (8) J Rehutai (16) 50. Div 1: S Pulman (8) 42. Div 2: R Jones (28) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: A Baffis (5) 43. B: N Carr (14) 43 cb. C: J Tayolr (20) 42. D: P Clare (27) 43.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: L Murray (Taree 13) 39 cb. B: G Verrills (31) 40.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Jones (11) 40.

   HORIZONS: Men: Stableford: G Pownall (17) 41. Women: L Ramsey (13) 42. Medley: Yellow: L Cameron (45) 35.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: A Bosanquet (9) 40. B: H Osman (18) 39. C: R Wilson (26) 42. D: A Bruce (30) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: A: B Hill (6) 39. A Scr: B Wood 31. B: D Mandler (16) 39. B Scr: J Batt 21. C: V Waring (24) 44. C Scr: W Penny 17.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: D Loneragan (19) J Woodhill (9) 49. Scr: B Culter M Finfer 40. A: J Woodhill (9) 40 cb. B: G Piper (19) 39 cb. C: G Ahern (21) 40 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: H Zapart (12) F Wong (16) 75 cb. A: H Zapart (12) 40. B: W Stuart (18) 40. C: M Kefford (23) 40. Scr: G Hines 34.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: A Caush (13) P Johnson (20) 76. A Caush (13) 41.

   LEURA: Men: Par 2B: White: B Cox (23) A Garofano (13) 6 up. D Barnes (11) 1 up. A Garofano (13) sq. W Elliott (10) sq cb.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: 2B multi: E Ipschitz T Flack 59.

   LONG REEF: Stableford: A: M Brooker (3) 39. B: G Brown (13) 41. C: S Dodwell (20) 41. Scr: M Brooker 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Franz (15) I Brabazon (14) 71. Y Fitton (5) 39.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Thomlinson (28) S Thomlinson (9) 51. Men: A: R Greville (5) 39. B: J Smith (16) 36 cb. C: B McIntyre (23) 44 cb. Women: Div 1: A Haege (12) 38. Div 2: C Tobin (42) 35.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: D Walker (4) P Gough (20) 81. J Bluff (13) 45 cb.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: R Amos (19) P Rawling (24) 50 cb. A: R Murrell (9) 44. B: N Reid (15) 41 cb. C: K Tuckey (23) 44. Scr: K Flynn 36.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: J Westley (45) 41.

   MONA VALE: Men: Stableford: Irish Team: D Patterson (20) G Kirkham (18) T Sedgwick (16) R Wheatley (17) 92. D Cole (25) 43.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: T Winter (13) P Richmond (11) 48. 2B Scr: C Davis J Phillips 45. A: G Phillips (1) 41. B: P Im (14) 42. C: D Sincock (27) 39. White: I Burt (33) 41.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (10) 40 cb. B: L Etkind (17) 42. C: N Vincent (23) 40 cb. Veteran: S Bracken (22) 39. Women: L Heath (37) 36.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: Z Clewett (11) 40. B: M Byers (Monash 19) 44. C: R Cashmere (20) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: I Harrison (20) D Grattan (18) 50. A: I Bamford (7) 41 cb. B: G McMurray (12) 41 cb. C: C Muscat (23) 40 cb. C res: C Gribbin (28) 46.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Schalk (9) C Coorie (10) 76. Div 2: B Holden (19) J Adams (23) 77. A: D Calleija (3) 41. B: T Edgoose (17) 40. C: G Hearne (26) 42. D: G Blomeley (31) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: K Crews (30) W Hatfield (16) 50. P Just (17) 40.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Lewis (21) R Abrahams (16) 48 cb. Men: L Wilson (12) 41. Scr: H Doig 38. White: G Windley (25) 36. Gold: R Carney (25) 36. Women: L Buckley (10) 26.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: R Lynch (15) W Cunninghame (11) 49 cb. A: W Cunninghame (11) 40. B: B Mees (14) 43. C: J Herbert (19) 42. Scr: Y Park 39.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: T McNiff (15) 40 cb. B: K Jones (25) 41.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: S Kennedy (3) J Birtles (13) 49 cb. Div 1: N Crews (+2) 44. Div 2: R Winestock (27) 43. Scr: N Crews 46.

   PENRITH: Medley: Par 2B: White: V Martinez (24) D Clark (9) 10 up cb. 2B Scr: J Gadd J Gadd 9 up cb. Men: A: M Tabungar (12) 5 up. B: J Black (13) 4 up cb. C: R Proctor (20) 5 up. Hole in one: B Bugayong at 7th. Women: G Chabros (19) 1 down.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: T Hamilton (15) I Jones (21) 48. 2B Scr: R Hillsdon J Trinder 42. Men: I Jones (21) 45. Women: S Long (23) 39.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: K Powell (15) A Murray (23) 47 cb. A: N Pfister (5) 42. B: H Wagland (17) 40. C: C Muir (25) 39. Scr: R Davies 37 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: T Yasukawa (11) 38. B: R Moulder (18) 43. C: M Crawford (21) 38 cb. Scr: T Goh 33.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: B McKissock (9) 69. A Scr: J Mcgraith (6) 78. B: B Lee (15) 69. B Scr: P Jones (14) 86. C: S Gu Jo (20) 69. C Scr: R Watson (19) 88. D: C Luff (24) 70. D Scr: M Dornan (26) 97. Stableford: B McLoughlin (31) 38 cb.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: N Lyons (18) 43. S Ryan (16) 42. Scr: D Grant 35. Veteran: G McKay (17) 49. R Beale (32) 43. Scr: P Bowden 39.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: R Annecchini (18) 36. Div 2: L Johns (28) 43. Div 3: J Mayfield (32) 37. Div 4: D Pike (38) 42.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: J Eagleton (11) 40. B: W Merchant (13) 44. C: S Melocco (22) 40. Scr: L Taylor (0) 36 cb.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: K Song (10) H Cha (23) 13 up. 2B Scr: M Park B Patterson 3 up. G Hough (8) 5 up cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: M Hicks (18) B Lieberman (13) 51. W Duckett (18) 45. R Drinkwater (11) 42.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Irish Team: H Zhang (14) L Fung (21) H Ng (24) R Peng (19) 92. I O'Toole (15) 44.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: L Robinson (1) P Chadwick (17) 45 cb. Scr: J Warren K Yuan 47. Trophy: D Shwabsky (22) J Shwabsky (20) 87.

   THE LAKES: Medley: Stableford: J Carter (36) 43. Scr: M Saad 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: B Wilson (20) A Smith (17) G Meier (27) I Collier (29) 97. Div 1: W McGovern (9) 42. Div 2: T Webb (16) 44. Div 3: B Page (26) 40 cb.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: P Kastelan (14) J Sweeten (25) 52. Men: A: G O'Brien (8) 40. A Scr: J Glasheen 36. B: H Pondekas (13) 39. C: J Sweeten (25) 44. C Scr: B Dincel 28. Women: Green: J Kim (4) 36.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: T Manton (22) U Wiesner (17) 47 cb. 2B Scr: A Sutton N Taplin 41. A: P Tilsey (9) 38. A Scr: A Sutton 37. B: P Martin (19) 38. B Scr: D Halliday 27. C: G Bligh (28) 41. C Scr: T Dyer 18.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: M Wilson (18) B Floyd (20) 78. A: S Raspass (14) 40. B: B Floyd (20) 41. C: R Teofilo (24) 39. D: M Morentin (33) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M King (19) T Johns (24) 48. 4B Scr: M Gooley P Gooley 38. A: P O'Reilly (10) 41. B: C Ruddle (17) 41 cb. C: B Hartwell (26) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: G O'Grady (12) J Pappas (17) 77. K Rugless (7) 41. Scr: M Hargreaves 32.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: G Hutton (6) R Curtain (29) 50. A: M Aafjes (12) 40. B: L Du Chateau (14) 43. C: R Curtain (29) 45. Scr: J McPhan (3) 34. 

18 November 2018
TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: I Steel (16) F Steel (24) P Wright (15) G Ensor 96. Men: Div 1: J Jamieson (8) 42. Div 2: S Sibthorpe (30) 40. ... more
NSW Golf