NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Caiger (7) A Perring (25) 46. Div 2: J Baker (28) G Birt (14) 49 cb. Scr: M Black K Batcheldor 38 cb. 4B Agg: S Park (20) J Spiggle (16) M Winspear (28) M Cleeverly (28) 138. A: M Black (2) 40. B: A Moradi (17) 37 cb. C: M Staunton (24) 39. D: M Winspear (28) 40.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: A Sherborne (6) 40. B: J Friedman (18) 39. C: P Wall (26) 37.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: Black: F Horton (19) I Turner (27) 46. 2B Scr: G Cornish R Hore 40. A: P Barrett (12) 38 cb. B: G Hilzinger (16) 37 cb. C: G Holmes (22) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Tan (24) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: T Stone (23) J Reid (29) 47. A: C Thams (9) 39. B: D Rubin (14) 37. C: G Keats (26) 39. Scr: S Colley 31. Stableford White: J Matthews (25) 34.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Birdsall (11) 41. B: P Pritchard (16) 40. C: R Seymour (27) 41.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Calder (16) 36. B: M Mihailidis (45) 34.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: W Hall (22) 42 cb. A: W Emmerick (8) 38 cb. B: N Koos (18) 41. C: P Golsby (24) 42 cb. Scr: E Smith 31. Hole in one: S Popplewell at 4th.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A Ferns (18) P Bambridge (23) 49. 2B Scr: S Loreggia M Worth 35. A: M Savoldi (9) 38. B: J Frew (17) 40. C: W West (26) 38.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: G Way (19) J Landsberg (11) 45 cb. P Rowe (16) 39.

   BONDI: Men: Stableford: T Williams (18) 42.

   BONNIE DOON: Men: Stableford Split Six: White: A Ferraro P Craswell 68. A: G Macris (5) 37. B: S Gross (13) 38. C: P Craswell (31) 40. D: D Duchen (34) 35. Scr: G Macris 32.

   BOWRAL: Men: Stableford: T Hobson (14) 40.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (10) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: T Lamb (6) V Milinkovic (15) 67. Div 2: S Woodley (13) M Heaton (31) 73 cb. Div 1 Scr: V Narayan R Buettner 56 cb. A: W Dunn (2) 44. B: S Woodley (13) 39. C: B Given (20) 39.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: P Gleeson (17) 77. Div 1 Scr: S Chapman 89. Div 2: D Kingma (28) 73. Div 2 Scr: K De Cean 99. Div 3: M Wackett (36) 76. Div 3 Scr: D Markow 110.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: D Fleming (26) J Wright (16) 55. P Svendsen (31) 44.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: S White (22) D Schwab (18) 77. A: I Barry (3) 36 cb. B: D Schwab (18) 43. C: A Hudson (23) 40. Scr: B Post 33.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Choi (24) S Ryu (30) 47. A: Y Kim (11) 40. B: A Cho (20) 40. C: H Chong (36) 38.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: S Cunningham (14) S Shelton (12) 80. A: S Shelton (12) 43. B: R Stafford (17) 44. C: P Brown (21) 42. Gold: G Walck (30) 38. PM 2B: M West (23) M Pilkington (20) 75. A: P Camilleri (12) 39. B: K Dawes (18) 38 cb. C: J Giorgiutti (30) 46. 2B Scr: M Chizzoniti B Lambert 38.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (26) 31.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Crawford (32) D Marr (31) 49. Scr: S Wilson L Cheung 36. A: T Savage (11) 38. B: G Lawrence (17) 40. C: D Maar (31) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: T Campisi (11) L Oakman (26) 49. 2B Scr: P Stephens M Alison 39. Stableford White: A: T Campisi (11) 39 cb. B: B Miller (18) 38 cb. C: L Oakman (26) 40. Gold: R Lawrence (35) 39.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: D Lock (22) K Johnson (14) 47. A: R Smith (11) 39 cb. B: A Davies (21) 39. C: C Balding (29) 34 cb. Scr: T Bradley 32.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: K Johnson (15) 39. B: C Toohey (25) 37 cb. C: T Alonco (33) 37 cb. D: L Doolan (37) 40. Scr: S Wiggins 32.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Moulang (36) C Lee (24) 55. Div 1: Z Macic (9) 41. Div 2: P Kennedy (18) 42. Div 3: B Barnes (25) 46. Scr: J Kiddle 33.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: K Patterson (15) 42. B: R Dadat (22) 38. C: T Walsh (28) 43.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: P Kelly (8) 40. B: A Vasilis (14) 39. C: V Polishchuk (23) 36. D: L Sharland (30) 46. Scr: D White 33.

   ELANORA: Women: Stableford: K Smith (11) 33 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford Irish Team: Black: D Faulkner (34) B Chant (21) P Reid (25) B Nielson (26) 98 cb. Div 1: G McNamee (10) 41. Div 2: J Carr (18) 46. Div 3: M Smithers (22) 45 cb. Div 4: C Links (27) 41.

   FORSTER: Men: Par White: A: M Saad 4 up. A Scr: T Jay 4 down cb. B: M Lamerton (21) 4 up. B Scr: D Butler 11 down cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B multi: A: D Cairns (17) S Doorey (17) 87. Div 1: D Cairns (17) 41. Div 2: A Gillan (34) 39 cb.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: J E Smith (19) 41.

   GOSFORD: Stableford Trophy: White: A: J Shine (12) 40. B: P Scollon (13) 42. C: G Moss (19) 39 cb. D: J Fahey (33) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: H Overton (20) 44. B: T Galante (32) 38 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Dyson (22) 42.

   HORIZONS: Men: Par: D Withers (18) 4 up. Women: A Holcecek (23) sq.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: C Leckey (12) 39. B: M Fisher (18) 43. C: J Brand (20) 40. D: A Bruce (28) 40.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: L Parsons (19) L Dehurst (23) 78. A: J Gibson (8) 42. B: S Evans (17) 40 cb. C: B Hemmett (28) 40. Scr: C Hubbard 32.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: J McNally (25) P Myles (29) 49. Scr: O Knight R Bernard 40. A: C Rolles (4) 39. B: P Roberston (15) 40. C: G Oei (23) 40 cb. Stableford White: I Neilson (31) 34.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: T Smith (14) N Dolce (14) 44. A: G Moran (12) 40 cb. B: G Cornwell (40) 40. C: M Kefford (22) 37 cb. Scr: T Corr 34.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (16) 39.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: J Stephenson (19) P Kennedy (21) 73. B Watkin (24) 38 cb.

   LEURA: Men: Stableford 2B: White: D Perrin (23) B Cox (21) 45. D Perrin (23) 40. D Barnes (12) 35. P Hume (22) 34.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: T Flack (21) 37.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: C Battams (8) 35 cb. B: S Scott (18) 37. C: M Todman (20) 34. Scr: R Bockman 34.

   LYNWOOD: Men: Par White: Div 1: B Sciglitano (18) 5 up. Div 2: K Oliver (20) 5 up. Scr: D Gibson 4 down. Women: Par: T Steyn (23) 3 up. T Lindsay (23) 2 up.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: C Morris (21) S Jooste (14) 74. S Jooste (14) 40.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: P Nelmes (17) J Dowsett (9) 43 cb. Men: A: R Greville (2) 35. B: R Browning (13) 34 cb. C: B Mullens (26) 37. Women: A: M Axten (18) 31. B: P Stephenson (23) 32.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: R Waight (20) P Ramsay (27) 83. R Waight (20) 43 cb.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: P Rawlings (30) B Tuckerman (19) 53. A: G Carmichael (11) 44. B: P Cunningham (14) 42. C: P Rawlings (30) 45. Scr: R Murrell 33 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Ambrose: S Scarr (15) C McKee (34) 64.75.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: B Gross (6) P Mackay (20) 47. A: A Topham (9) 39 cb. B: R Woolveridge (19) 39 cb. C: E Allen (27) 40. Scr: D Hemsley 31.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (9) 39. B: E Riddell (16) 37 cb. C: S Lim (19) 39. Veteran: K Anderson (34) 38.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: D Tyler (6) 37. B: C Rasmussen (15) 41. C: G Holt (30) 42. Hole in one: G Kozis at 2nd.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: P McIlwain (35) A McKnoulty (17) 49. A: L Clancy (10) 42. B: D Thompson (14) 46. C: T Chan (26) 42. C res: P Lamont (36) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Humphrey (24) P Collins (23) 51. Div 1 Scr: B Bury N Shackle 37. A: G Howe (7) 39. B: C Mace (17) 43. C: R Lawson (22) 41. D: B Brown (28) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: D Wall (33) M Boyle (29) 55. D Wall (33) 48.

   NOWRA: Men: Stableford: B Cole-Clark (21) 46.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: S Brandon (26) P Onley (21) 42. Men: J Edmond (25) 33 cb. Scr: B Fairclough 29. White: P Onley (21) 32. Gold: A Worsley (35) 33. Women: L Buckley (11) 25.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M Wahbe (26) J Wahbe (14) 50. A: G Lomas (3) 40. B: B Bestford (15) 43. C: D Moore (29) 41. Scr: G Lomas 37. Women: E Hong (16) 36.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: A Jewell (13) 42. B: I Robb (25) 43.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Barraket (14) A McDonald (17) 50. Div 1: T Gilchrist (12) 42 cb. Div 2: V Lupton (27) 42. Scr: A Stanndard 41.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Alexander (16) D Milton (26) 49. 2B Scr: D Hughes D Smyth 43. Men: A: L Davies (9) 42. B: T Patchell (18) 40 cb. C: D Milton (26) 43.

   PYMBLE: Stableford: Irish Team: M Piggott (20) J Sedgwick (16) L Dickinson (8) V Stals (8) 96. Men: L Leung (21) 42. Women: J Sedgwick (16) 42.

   RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: J Holliman D Reynolds C Creighton P Cheang (14.8) 55.12.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: S Thomson (34) R Benson (16) 49. A: R Pelaez (7) 38. B: R Benson (16) 42 cb. C: G O'Hehir (26) 44.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Hannam (9) 33 cb. B: M D'Apice (15) 35 cb. C: T Atgemis (26) 38 cb. Scr: A Cornell 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Diachkoff (14) C Choi (15) 45. Div 2: D Totaro (13) J El-Chah (22) 53. A: P Fairfax (7) 39. B: S Diachkoff (14) 39. C: J El Chah (22) 46. D: J Glasson (31) 31. Scr: C Kinnaird 30.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Thompson (24) 39. Div 2: K Trueman (45) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Clawley (13) B Warfe (10) 77. J Clawley (13) 42 cb. Scr: C Bayley 32.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: F Latta (22) M Girgis (22) 76 cb. 2B Scr: M Cooke J Floridia 51. W Bourke (17) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B McManus (16) 41. B Melick (33) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Irish Team: I O'Toole (13) P Lawton (9) K Wyld (25) G Cave (11) 94. P Naude (14) 42.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: J Ronzel (16) M Reardon (18) (Concord) 47. Scr: M Jumikis R Janzen 34. A: M Cripps (19) 40. Scr: T Coroneo 37.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B multi: B Wilcock (25) G Fitzgerald (16) 79. Div 1: B Mungovan (Gosford 14) 43. Div 2: T Laidlaw (21) 41. Div 3: P Gould (30) 42.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: J Mills (7) 38. A Scr: K Tan (1) 36. B: F Murphy (16) 39. B Scr: M Sinclair (13) 22. C: M Boekemann (19) 33. C Scr: M Nicol (23) 11 cb.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: P Newland (15) A Sylvester (24) 47. 2B Scr: B Burge A Boyle 39. A: S Holland (5) 41. A Scr: S Holland 36. B: B Aulburn (19) 38. B Scr: X Xianguin 25. C: L Bell (24) 41. C Scr: A Ludvik 20.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Cripps (16) B Floyd (19) 48. A: N Hobbs (8) 37. B: B Floyd (19) 41. C: J Oliver (25) 38. D: B Kelly (29) 37 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Fraser (36) B Hartwell (26) 46. 4B Scr: C Nelson D Farrugia 36. G Condon (27) 36 cb.

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: A: A Hart (1) 35. B: T Betterson (13) 37. C: M Sutton (31) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: R Spicer (28) W Gates (22) 73. J Prowse (24) 40. Scr: P McColl 31.

   WYONG: Men: Stableford: 2B multi: A Gyler (7) W Smith (11) 70 cb. A: W Smith (11) 40. B: P Longobardi (15) 40. C: T Koch (29) 44. Scr: P Downey 31. 

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf