NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Caiger (9) G Bower (11) 50. Div 2: D Linaker (27) S Talwar (18) 52. Scr: D Morgan I Malcolm 41. Team Agg: S McGlynn (12) S Hwang (10) B Garlick (18) J Cassidy (25) 147. A: C Locker (12) 42. B: X Han (13) 43. C: G Mason (20) 41. D: D Linaker (27) 45.

   AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd.

   AVONDALE: Women: Stroke: Salver: K Williams 74. Bronze: L Lee 93.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: D Hill (12) C Dennis (20) 47 cb. T Bourke (28) 41 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: L McGinty (28) 37.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: K Payne (11) 36. B: M Burges (17) 40. C: R Cox (25) 41. White: R Wright (19) 40. Hole in one: L Norman

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal: L Ponsford (16) 73. A: P Jones (17) 74. B: J Williams (41) 77.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Butler (11) C Pearson (17) 49. Scr: A Swain K Rae 34 cb. A: R Santangelo (13) 38 cb. B: W Hall (20) 42 cb. C: M Kean (26) 42.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Atanasovski (10) S Kearney (The Coast 13) 50. 2B Scr: J Martyn L Zahra 37 cb. R Thomas (22) 44 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: C Home (29) G Way (19) 46. G Way (19) 40.

   BONDI: Snr Stableford: R Jensen (21) 42 cb.

   BOWRAL: Men: Stroke: American Foursome: P Dal Bianco (19) D Purchase (0) 65.875.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: D Lowndes (24) 41.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Rysko (7) T Roberts (14) 70. Div 2: W Brown (16) A Thomas (23) 77. Scr: A Marsh D Marsh 54. A: W Jarvis (10) 41. B: T Roberts (14) 40. C: A Thomas (23) 41.

   CAMDEN: Women: Stroke: Div 1: P Gleeson (17) 71. Div 1 Scr: P Gleeson 88. Div 2: D Dewar (28) 72. Div 2 Scr: D Dewar 100. Div 3: M De Jong (34) 75. Div 3 Scr: M De Jong 109. Trophy: D Dewar (29) 145.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B Agg: White: N Dart (22) M Hill (16) 78. G Clarke (27) 43 cb.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: D Teague J Keatings 77. A: M Tracey (9) 40 cb. B: W Nelson (14) 40. C: C Wellock (29) 41 cb. Scr: B Post 33 cb.

   CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: J Shim (8) L Kim (10) 66. Div 1: J McBlane (16) 37. Div 2: E Kim (18) 35 cb. Div 3: R Park (31) 38.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Baistow (15) G Jones (24) 47 cb. A: N Evans (6) 40. B: S Vartha (18) 40. C: G Jones (24) 40. Gold: R Nery (32) 43. PM 2B: B Hunt (15) D Brown (16) 47 cb. A: R Pattison (7) 37. B: D Brown (16) 41. C: B Wild (26) 37 cb. 2B Scr: R Gibbeson D Harvey 36 cb.

   CASTLECOVE: Women: Par: S Wolfswinkel (33) 3 up cb.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Gleeson (17) P Barry (13) 52. 2B Scr: A Topham D Attewell 38. A: W Morgan (7) 40. B: P Barry (13) 44. C: W Brodsky (20) 43.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: L Lim (27) R Parker (22) 49 cb. 2B Scr: K Brewer G Wilson 42. White: A: M Lollback (11) 43. B: J Healey (17) 43. C: D Beckett (20) 43. Gold: P Coyne (36) 41.

   CROMER: Medley: Stableford 4B: Black: B Davis (23) T Powell (18) 45. Scr: T Bradley J Ponder 37. Men: A: C Rae (1) 37 cb. B: L Power (21) 38. C: B Naylor (25) 36. Scr: C Rae 36.

   CRONULLA: Women: Stableford: 4B: J Degnan (28) S Newell (38) 49. Scr: V Powell M Wills 25.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: L Simms P Pisani 50. Scr: P Pepin N Nuku 40. Div 1: L Simms (13) 43. Div 2: B Diricks (22) 42. Div 3: S Edwards (25) 40. Scr: M Robertson 36.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Shepherd (30) M Green (20) 72. Div 2: T Walsh (27) K Patterson (15) 72. M Clarke (15) 40.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: A Campbell (7) 40 cb. B: S Pracy (18) 42. C: W Piggins (25) 45. Scr: S Todd 39.

   ELANORA: Women: Par: A: S Magarey (13) sq. B: P Bergin (20) 1 up. C: L McKillop (32) 1 up. Scr: S Bratton 10 down cb.

   FOX HILLS: Women: Stroke: American Foursome: H Ramsay D Winterbottom (34) 67.

   GEORGES RIVER: Men: Par: 2B: A: N Sherring (20) D Cairns (16) 9 up cb. Div 1: P Wallis (11) 5 up. Div 2: O Jones (23) 5 up.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: K Ongley P Watson K Thomas B Curtin 51. Trophy: White: A: R Whyte (7) 44. B: G Hamilton (15) 42. C: P Cruden (21) 41. D: A Henebury (30) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Gibson (16) 38. B: T Muddle (22) 41. C: L McLean (29) 39. Hole in one: L McLean at 2nd.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford White: G Dorahy (15) 43.

   JAMBEROO: Men: Stroke White: A: J Sulejmani (9) 65. B: B Michie (17) 64. C: J Draper (21) 60. D: B Piggott (34) 63.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: T Seymour (5) D Mandler (16) 53. A: D Shanahan (14) 43. B: P Lesmond (21) 41. C: G Braine (27) 42. Scr: G Dick 37.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A Lamble (2) R Penney (25) 45. Scr: M Panopoulos M Finfer 34. A: G Daniels (9) 38. B: S Blewitt (18) 39. A Boyce (25) 39.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Cester (20) I Walker (26) 76 cb. A: P Thorne (12) 39 cb. B: J McWhinney (15) 41. C: P Cester (20) 40 cb. Scr: D Gannon 37 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: J Aldrich (22) 69.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Leckie (16) G Jack (15) 78. J Patfield (23) 44.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A: E Ipschitz (22) 38. B: W Sung (24) 33. C: H Humphries (36) 33.

   LONG REEF: Men: Par: 2B: W Portlock A Dean 13 up. A: L Bates (12) 5 up. B: S Sloane (14) 6 up. C: T Lobb (26) 6 up. Scr: G Cranfield 1 up.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: Black: Div 1: R Joson (9) D Farrar (10) 79. Div 2: R Skelton (26) S McNichol (27) 80. A Scr: S Rahiman 28. Women: N Visione (40) 44. C Amery (28) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: L Conroy (21) P Goble (24) 11 up cb. P Goble (24) 3 up.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke White: A: C Campbell (Scr) 70. B: C Kaye (14) 69. C: G Hall (19) 69. Women: Stableford Yellow: Div 1: L Lewis (9) 75. Div 2: J Ross (26) 76.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: D Freyer (16) J Schmidt (15) 48. D Freyer (16) 42.

   MANLY: Men: Stableford: A: J Pankhurst (13) 37. B: T Gray (17) 38. C: B Tuckerman (20) 40. Scr: M Hill 30.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B Agg: C Ferrington (34) L Conna (41) 71.

   MONA VALE: Men: Stroke: 2B: M Harris (13) R Davis (20) 60. A: T Beale (7) 67. B: R Pyne (19) 65. C: R Hampton (24) 65. Scr: M McInnes 72 cb. Hole in one: S Jackson at 14th.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: N Game (28) P Im (11) 69. A: B Jacobson (9) 38. B: G Atheron (14) 41. C: K Hutcheson (21) 43.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: R Palmer (12) 5 up. B: G Cope (14) 5 up. C: N Gibson (25) 5 up. Veteran: S Sadokierski (21) 4 up.

   MOSS VALE: Men: Stableford: Team: A: B Williams (21) J Driver (19) T Tyler (29) K Eldeer (24) 88. P Cunich (9) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: W Eadie (23) B Connell (8) 50. 2B Scr: A Bratz D Thompson 38. A: D Murray (9) 42. B: J Hilditch (13) 44. C: C Muscat (24) 42. C res: D Collins (28) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Stowe (15) G Boyer (18) 83. Div 2: S Dennis (22) G Anastasiou (13) 81. A: P Richardson (7) 44. B: S Pope (14) 41. C: C Byatt (26) 43. D: R Taylor (29) 42.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: Black: M Boyle (29) D Wall (31) 48. N Hutchence (31) 40.

   NOWRA: Men: Stableford: P White (35) 44 cb.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: B Cox (36) P Salakas (19) 51. Men: M Sacks (10) 40. Scr: A Ritchie (St Michaels) 31 cb. White: B Cox (36) 38. Gold: S Watt (36) 37. Women: L Buckley (10) 30.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: S Jones (15) J Stark (10) 48. A: D Fairweather (11) 40 cb. B: S Pan (14) 40. C: R Nurthen (19) 39 cb. Scr: J Wimalaratne 35. Women: A Walkerden (15) 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Taylor (19) R Farrington (26) 56. Div 1: P Murphy (15) 44. Div 2: J Taylor (19) 45. Scr: A Stannard 39. Hole in one: B Akdogan at 6th.

   PENRITH: Medley: Stableford: 2B: B Cho (8) J Gale (15) 48. 2B Scr: D Hughes D Smyth 43. Men: A: T Newman (8) 40. B: D Harkin (13) 42. C: M Chenoweth (Leonay 20) 40. Women: J Ogle (9) 36 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: G McMurdy (13) D Nugent (12) 50. 2B Scr: G McMurdy D Nugent 37. G McMurdy (13) 45. Women: L Brummer (22) 38.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: M Neeson (9) 62. Div 2: H Elisseou (25) 62. Div 3: K Brinckley (29) 61. Div 4: G Haydon (40) 59. Captain's Trophy: M Neeson (9) 123.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: K Lozier (19) R Pelaez (8) 47. A: C Williams (11) 37 cb. B: K Lozier (19) 38 cb. C: E Bianchi (24) 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: D Waugh (11) 39. B: G McGuiness (17) 37. C: I Stanway (31) 41. Scr: H Doig 35 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Watson (14) K Gittoes (17) 45. Div 2: H Song (20) T Park (35) 49. A: S Helmich (11) 35. B: C Mckenna (16) 38. C: G Seto (22) 39. D: K Ko (24) 42. Scr: M Collins 32.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: P Hazeltine (7) 44 cb. B Dowd (6) 44 cb. Scr: J Kast 39. Veteran Medley: J Sutherland (27) 46. R Fuller (17) 45. Scr: T Persson 35.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: S Smith (19) 38 cb. Div 2: J Mackey (23) 38. Div 3: M Lowe (37) 39. Div 4: M Palmer (42) 32.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: G Brown (30) 45. Scr: P Griffin 32.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Choi (15) Y Yoo (14) 48. 2B Scr: J Kim N Lee 35. D Skuthorpe (10) 43 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: Div 1: B Griffin (13) B White (17) 46. Div 2: S Murray (21) B Livermore (21) 46. B Richards (19) 40. D Mattiske (20) 38.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: P Grumont (9) M Gooch (17) N Moran (13) T Mitchell (27) 93. B Fitzgerald (12) 40.

   THE AUSTRALIAN: Par: 2B: P Laird (15) B Robins (20) 9 up cb. Scr: T Hoy S Cox 1 down cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Janzen (4) P Jumikis (25) 46. Scr: A Salerno C Harper 38. A: M Bentley (26) 41. Scr: V Clark 34. PM: C Shawshank (3) 41.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: B Parker (11) A Cooke (10) 77. 2B Scr: C Owen P Chatillon (Forster-Tuncurry) 59. Div 1: B Parker (11) 41. Div 2: M Johnston (21) 42. Div 3: S Connelly (27) 41 cb.

   TWIN CREEKS: Stableford 2B: Gold: T Shakeshaft C Lee 48. A: S Hayes (4) 40. A Scr: K Tan 39. B: T Zavvos (13) 40. B Scr: P Fernandes 24. C: T Shakeshaft (19) 44. C Scr: C Lee 20.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Richardson (36) R Purcell (31) 49. 2B Scr: S Uto J Chung 38. A: K Lamb (11) 42. A Scr: J Chung 33. B: P Martin (15) 42. B Scr: P Martin 28. C: R McEwen (26) 41 cb. C Scr: J Midgley 20.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: A Burns (23) 35.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Bell (22) T Halpin (17) 74. A: F Moise (14) 39. B: T Halpin (17) 39 cb. C: I Massey (23) 41. D: R Ford (30) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B Agg: J Kim (0) J Walden (0) 79 cb. 4B Scr: J Walden B Shong 43. A: S Hall (8) 40. B: T Drew (17) 42 cb. C: G Johnson (23) 47.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: G Dalton (15) 39. B: J Morrison (21) 41 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: B Stanford (31) A Stanford (21) 88. A: P Andrews (5) 40. B: B Hore (18) 42. C: B Stanford (31) 44. Scr: P Andrews 35. 

 

 

 

 

 

 

 

19 June 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Dries (23) G Esen (20) 72. 2B Scr: N Wood P Bradley 58. A: D Tindall (11) 38. B: P Bunga (18) 41. C: ... more
NSW Golf