NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Watson (11) T Wilkinson (15) 52. Div 2: S Berry (22) B Song (15) 50 cb. Scr: M Black A Birtles 41. Team Agg: R Carpenter (11) A O'Connor (19) G Pavey (9) R Shaw (20) 155. A: R Schreiber (9) 42. B: T Wilkinson (15) 49. C: R Shaw (20) 43. D: G Davidson (27) 39.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: W Sinnott (32) D Price (37) 46.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: A Sherborne (5) 41. B: J Brown (22) 43. C: T Kolts (24) 41 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: Black: G Gibson (11) D Derrig (18) 43 cb. 2B Scr: D Brooker D Lea 36. A: G Gibson (11) 38. B: D Cowell (13) 35. C: D Brighton (29) 39.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: G Wegner (30) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: L Norman (12) 36. B: D Sparks (16) 42. C: G Keats (24) 40. White: R Langbein (31) 36.

   BELMONT: Men: Stableford: A: S Norris (12) 39 cb. B: N McIlvenie (17) 37. C: J Dickman (28) 39 cb.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: J Heaver (27) 32. B: V Hummel (33) 32. Grandmothers Trophy: V Hummel.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: C Harris (25) J Brockel (25) 47. Scr: S Haereroa A Swain 35 cb. A: A Swain (8) 41 cb. B: E Kassis (17) 41. C: F Hardiman (24) 39.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: G Heffernan (10) R Thomas (21) 49. 2B Scr: A Brown M Pullen 37. A: A Pollock (12) 37 cb. B: G Whitaker (18) 43. C: G Mayhew (27) 38.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: R Dempsey (10) G Way (19) 46. G Way (19) 39.

   BONDI: Men: Stableford White: J Unicomb (23) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: S Abbott M Henriques 80. A: J Fuchs (0) 41. B: J Alexander (20) 40. C: S Levy (27) 43. D: D Duchen (34) 42. Scr: J Fuchs 41.

   BONVILLE: Stableford: Team Agg: J Robinson (8) B Smith (12) B Costin (11) C Gray (6) 86. M Benton (19) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: R Bourne (27) 37 cb.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Doyle (43) 35.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Wadick (9) V Milinkovic (15) 44. Div 2: I Bicanic (26) J McGarr (14) 48 cb. Scr: R Buettner K Sirimanotham 38. A: C Catt (6) 37. B: H Dawson (18) 41 cb. C: M Haining (19) 39.

   CAMDEN: Women: Stableford: 2B multi: S Goodall (16) C Green (31) 70. Div 1: V Jameson (16) 36. Div 1 Scr: J Matheson 22 cb. Div 2: D Kingma (27) 36. Div 2 Scr: L Dredge 15 cb. Div 3: C Green (31) 39. Div 3 Scr: C Green 13.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: G Clarke (25) P Marks (20) 50. G Clarke (25) 46.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: 2B: R Winton K McCabe 48. A: R Winton (9) 39. B: J Wealands (14) 40 cb. C: W Audley (25) 43. Scr: B Post 35.

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: D Connellan (19) S Scarr (15) J Smith (14) B Broadbent (26) (Massey Park) 70 cb. A: J Smith (Massey Park 14) 36. B: Y Lee (25) 36. C: S Murray (33) 35.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: A Kong (20) D Seo (19) 50. A: B Phillips (10) 39. B: D Seo (19) 41 cb. C: A Kong (20) 41. Gold: A Liddle (27) 32.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: M Jacobs (28) 34.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: A Watkins (28) H Clark (13) 48 cb. 2B Scr: S Wilson (3) L Cheung (5) 38. A: T Savage (10) 40. B: A Hall-Watson (18) 39. C: A Watkins (28) 41. Hole in one: G Whyte at 11th.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Daisley (25) W Every-Burns (19) 46 cb. 2B Scr: G Wilson K Lockery 38. White: A: J Brindle (10) 39. B: J Healey (16) 37. C: P Daisley (25) 39. Gold: K Goodrick (33) 34.

   CROMER: Men: Stableford 4B: White: A Fong (13) Y Kakimoto (18) 50 cb. 4B Scr: T Bradley D Meagher 40. White: A: B Cowland (13) 46. B: R Prideaux (22) 41. C: P Arber (36) 45. Scr: S Floyd 38.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: V Powell (13) 36 cb. B: J Balsaras (24) 35. C: C Geelan (31) 39. D: K Hindle (35) 38. Scr: R Deards 29.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Na B Kim 49. Scr: P Vlahos J Kiddle 36. Div 1: A West (10) 40. Div 2: D Na (20) 39. Div 3: B Kim (30) 45. Scr: J Kiddle 33.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B: White: T Walsh (25) K Patterson (16) 47, B Molloy (36) B Robertson (24) 45, S Oakes (6) P Podbereski (24) 44. B Molloy (36) 39 cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: P Alexander (8) 39. B: H Pepper (15) 44. C: M Cooper (30) 47. Scr: M Dickinson 38.

   ELANORA: Women: Stableford: 4B: G Butchatsky (25) H Murphy (21) 42 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: K Bayliss (28) K Gleeson (16) 50. Scr: L McBeatty K Overhall 38. A: C McCracken (9) 39 cb. B: J MacFarlane (15) 43. C: B Mossman (21) 45. D: R Blake (34) 40. Scr: D Chivas 35.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: M Hull (13) 39. A Scr: T Gay 33. B: C Sinclair (16) 38 cb. B Scr: B Gibson 23. C: R Deane (26) 43. C Scr: K Joyce 19 cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: G Taylor (24) P White (9) G Lattouf (9) J Marshall (10) 84. Div 1: D Cairns (15) 39. Div 2: G Taylor (24) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: G Henry S Hogan G Peters R Hickey 93. A: G Wright (10) 38 cb. B: D Cox (14) 40 cb. C: B Page (23) 42. D: R Turner (27) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: A Brand (12) 38 cb. B: P Douglas (22) 41. C: K Collins (32) 40.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: P Miller (16) 40.

   HORIZONS: Men: Par: A Bailey (19) 4 up. Women: J Hancock (18) 6 up.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: B: G Tarrant (13) 39. C: W Perry (23) 42. D: B Crooks (33) 39.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: L Brown (14) R Connon (18) 81 cb. A: D Mandler (14) 43. B: L Smith (16) 40. C: I Tanner (24) 44. Scr: A O'Connor 29 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: M French (14) B Fawcett (22) 46 cb. Scr: R Bernard R Tsong 39. A: P Sheppard (11) 42. B: R Maclean (18) 43. C: K Ussher (26) 38 cb. Hole in one: S Blewitt at 8th.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: M Hung (9) D Miller (15) 76. A: B Hayden (3) 39. B: J McWhinney (14) 38 cb. C: P Ashton (20) 41. Scr: S Puskaric 37 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (16) 34.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: W Cheung (23) H Anderson (23) 39 cb. W Cheung (23) 40.

   LEONAY: Women: Stableford: A: G Burns 33. B: J Flynn 35.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: A: Y Kim (15) 37. B: C Hart (25) 41. C: E Emmerson (35) 30 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Hansor P Lindwall 48. A: J Gough (7) 38 cb. B: R Bowie (14) 44. C: R Hansor (24) 39.

   LYNWOOD: Men: Stableford White: Div 1: D Holmes (7) 41. Div 2: B Bailey (23) 38. Scr: G Serhan 34. Women: M Selby (21) 36. M Egnor (31) 32.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: R Lalor (29) C Sampson (31) 57. C Sampson (31) 45. R Lalor (29) 40. T Hooper (14) 38. Scr: Y Fitton 33 cb.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Meynink (20) L Strada (30) 51. Men: A: T Stapleton (10) 38. B: R Hicks (17) 41. D Dwyer (21) 41. Women: Div 1: D Meynink (20) 42. Div 2: B Grant (31) 35.

   MANLY: Men: Stableford: 2B Agg: A Karemacher (20) P Volck (8) 75. A: P Volck (8) 42. B: M MacLennan (16) 39 cb. C: T Morris (22) 42. Scr: P Volck 34 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Irish Team: Y Little (15) L Pentony (36) A Perry (32) 77.

   MONA VALE: Men: Stroke: A: L Williamson (11) 69. B: M Hartnell (18) 65. C: R Billingham (24) 68. Scr: J Karren 73. Stroke: C'ship: A: J Karren 148. B: M Hickey 166. C: R Billingham 188. Stableford: B Evans (31) 37.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: D Sincock (27) M Goldsmith (25) 46. A: D Cullam (2) 38. B: S Green (13) 38 cb. C: B Pacholke (22) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Palmer (11) 39. B: P Goddard (12) 39 cb. C: S Bracken (22) 42. Veteran: D Golding (21) 41.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Shoudra (11) 37. B: C Rasmussen (15) 37. C: R Boyce (26) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: N Nield (19) B Smith (18) 50. Medal Mar: A: B Gumley (11) 41 cb. A Scr: A Bratz 35. B: B Smith (18) 43. B Scr: R Read 28. C: J Le Bas (21) 38 cb. C Scr: P White 21. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A McIntosh (24) R Stewart (21) 52. Scr: S Callaghan R Righton 38. A: G Anastasiou (13) 42. B: D Stowe (14) 43. C: S Webster (21) 39. D: P Town (34) 43.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Alexander (21) D Stevens-Jones (15) 46. J Alexander (21) 37.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: A: I Zsadanyi (12) 37. B: G Jones (25) 40. C: D Butler (31) 36.

   NOWRA: Men: Stableford: 2B: D Bisiker (16) P Courtney (25) 45. B Hawkins (29) 39.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: T Galea (25) B McCall (10) 49. Men: T Galea (25) 43. Scr: S Treisman 31. White: J Mackenzie (23) 33 cb. Gold: S Watt (36) 31.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: S Pan (14) J Wahbe (22) 51. A: I Priest (3) 42. B: S Pan (14) 43. C: G Cawood (26) 35. Scr: Y Park 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Agg: White: B Hodges (10) J Patrick (19) 79. Div 1: K Pike (16) 41 cb. Div 2: J Patrick (19) 41. Scr: N Crews 40. Hole in one: K Pike at 14th.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Swift (10) P Johnston (21) 48. 2B Scr: J White (Riverside Oaks) N Pellow (PGA) 44. Men: A: J Sheehan (12) 42. B: S Pascoe (18) 38 cb. C: T Kleyn (26) 39. Hole in one: A Smith at 7th. Women: G Chabros (20) 36.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: L Clavin (32) F Toller (25) 50. 2B Scr: B Cross S Hopkins 38. L Clavin (32) 42. Women: S Boyd (16) 38.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: A Twaddell (17) 37. Div 2: P Cheang (23) 38. Div 3: K Timewell (29) 38. Div 4: C Schoots (33) 38. Stroke: Trophy: G Creighton (34) 126.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B multi: J Walden (-1) J Kim (0) 82. 2B Scr: M Morris B Shong 40. A: B Shong (0) 40. B: G Wales (17) 44. C: R Milligan (30) 41. Scr: B Shong 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: T Jenkins (10) 40. B: M Norman (16) 39 cb. C: M Wrigley (22) 37. Scr: T Goh 31 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Hale (16) P Brooks (14) 71. Div 2: P Bhatt (24) A Shah (32) 73. A: R Thomson (13) 37. B: R Hale (16) 40. C: K Chang (23) 38. D: J Kitchen (26) 39. Scr: M Collins 31.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: P Wilkins (20) 43.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: C Fallon (26) P Coggiola (17) 49. 2B Scr: J Veness J Kim 36. C Blekos (15) 43.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: J Adamson (14) 46. R Ezzy (17) 41.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Team: G Canning (29) D Monch (17) T Crehan (23) G Carpenter (18) 85. Men: B Taylor (21) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: L Lee (10) C Coudounaris (5) 74. Scr: L Lee C Coudounaris 59.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: P Green (15) D Miller (8) 46. Scr: C Heys E Angelopoulos 32. D Joseph (10) 42. Scr: D Malony 31.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Smith (29) C Wood (13) 50. Scr: B Willett R Oliver 40. Div 1: J Everett (14) 42. Div 2: C Mills (18) 39. Div 3: R McGuire (23) 42.

   TWIN CREEKS: Stableford Black: A: T Looi (7) 38. Scr: S Hayes 30. B: T Starr (18) 34. Scr: M Sinclair 19. C: M Nicol (22) 41. Scr: B Dincel 17.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: D Whitefield (23) P Notley (27) 76. 2B Scr: G Wood D Hurley 57. A: T Bewley (11) 41. A Scr: D Hurley 30. B: M Bai (16) 41. B Scr: M Pile 26 cb. C: B Richards (27) 41. C Scr: D Whitefield 21.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Williams (18) V Rulli (25) 47. A: G Campbell (15) 36 cb. B: T Schwab (18) 40 cb. C: V Carlow (25) 36. D: B Huckle (32) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford 4B: Black: P Asmussen (7) J Dicker (27) 46. 4B Scr: K Samy C Brown 36. W Howson (17) 38 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Irish Team: S Crestani (22) A Field (21) J Donaghy (18) P Baraket (12) 129.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: S Darragh (30) A O'Sullivan (11) 49. A: V Tedesco (10) 40. B: R Cross (14) 41. C: G Johnson (26) 45. Scr: P Beard (0) 33.

 

 

 

 

 

13 December 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford: A: G Hobson (14) 37. B: M Tomchin (19) 40 cb. C: B McPherson (25) 41. more
NSW Golf