NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Lumby (20) D Grove (16) 46. Div 2: A Yeoman (21) C Nurthen (23) 46 cb. Div 1 Scr: P Lorimer D Morgan 42. Team Agg: G Bower (10) D Malcolm (6) P Lorimer (1+) D Morgan (0) 141. A: S Peterson (12) 40. B: M Pinnuck (14) 39. C: C Browne (24) 39. D: C Bourke (30) 36.

   AVALON: Women: Stroke: Medal Mar: L Antill (30) 68. Scr: L Antill 98.

   BALGOWLAH: Men: Stableford 2B: White: A: M Stelzer (14) I Lanskis (23) 51. B: M Stelzer (14) K Rheaume (23) 50.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P McGurk (26) R Millington (30) 74. 2B Scr: G Wood S Luke 61. A: C Todd (9) 38 cb. B: S Rook (15) 37. C: P McGurk (26) 40.

   BARNWELL PARK: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Kelly (21) 70. Div 2: K Griffiths (25) 66. Div 3: S Jones (37) 63. Scr: M Camelleri 88.

   BELMONT: Men: Stroke: Ambrose: L Jones (9) G Felkai (36) R Deas (29) S Pryor (9) 56.625.

   BERMAGUI: Women: Stableford: G Gay (41) 29.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: P Handley (27) G Jahns (17) 46. Team: W O'Rourke (32) S Schulze (31) P Gonzi (26) B Hallett (22) 53. A: G Brindley (14) 37. B: R King (18) 37 cb. C: W O'Rourke (32) 38. Scr: R Trisley 30.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: R Nasrulla (16) B Rogers (18) 49. 2B Scr: G Davis K Isomoto 37. D Street (10) 43.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Brown (13) R Stanford (34) 45 cb. A Price (23) 38. Hole in one: T Thomas at 13th.

   BONDI: Men: Stableford: J Unicomb (22) 35.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: H Cousens P Kearney 48. Scr: J Fuchs 38. A: M Pouria (6) 40. B: G Pallo (20) 39 cb. C: H Cousens (25) 42. D: C Stern (33) 42.

   BONVILLE: Men: Stableford: W Scott (7) 37.

   BOWRAL: Men: Stableford: J McGuire (30) 39 cb.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: J Bennett (10) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Sirimanotham (4) V Narayan (9) 72. Div 2: I Bicanic (26) J McGarr (14) 77. Scr: D Buhagiar J Cox 59. A: J Hardie (10) 40. B: J McGarr (14) 44. C: R Pangilinan (21) 40.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: W Kozinski (11) 75. Div 1 Scr: W Kozinski 86 cb. Div 2: L Harris (28) 72. Div 2 Scr: H Dunlop 99. Div 3: S Purnell (40) 73. Div 3 Scr: C Green 113 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: I Christiansen (11) G Hawkins (25) 71. I Christiansen (11) 38 cb.

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: H Lee (10) V Kim (16) 149. Div 1: L Kim (10) 73. Div 1 Scr: H Lee 85. Div 2: Y Kim (25) 75 cb. Div 2 Scr: M Park 93. Div 3: K Song (26) 76 cb. Div 3 Scr: S Lee 106.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Connell (24) S Stafford (20) 49. A: R Challenor (10) 35 cb. B: D Sayer (14) 41. C: S Stafford (20) 42 cb. PM 2B: D McClean (16) R Roulston (14) 53. A: M Tesoriero (9) 38 cb. B: R Roulston (14) 46. C: J Lim (23) 45. 2B Scr: D McClean R Roulston 38.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Mar: J Cryer (26) 66.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: P Murphy (18) J Corcoran (14) G Gleeson (17) B Jarvis (13) 98. Scr: J O'Donnell D Hamilton P Carroll 69. A: A Hart (10) 38 cb. B: G Gleeson (17) 44. C: K Metzke (23) 39.

   CONCORD: Men: Stableford White: A: W Lee (+4) 37 cb. B: D White (14) 39. C: K Golchin (23) 39. Gold: R Lawrence (32) 34. Stableford: Team: P Rigg (21) R Gent (14) R Pattinson (17) C Reynolds 53.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: K Moss (25) N Gildon (20) 46. Scr: T Bradley M Taylor 41. A: D See Hoe (5) 41. B: T Powell (17) 39. C: K Moss (25) 36. A Scr: T Bradley 36.

   CRONULLA: Women: Par: Scr: S Wiggins 4 down. A: S Wilson (15) 2 up. B: L Lewis (25) 2 up. C: E Becker (31) 2 up. D: H Clarey (38) sq.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Nam J Jo 49 cb. Scr: M Robertson M Norbis 40. Div 1: B Lee (9) 40 cb. Div 2: B Atkinson (20) 41 cb. Div 3: S Richmond (26) 42. Scr: M Norbis 38.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke White: Div 1: M Green (20) 70. Div 2: J Lazarus (24) 70. Div 3: P Portelli (12) 73.

   EASTLAKE: Men: Stableford 2B: White: J Moseley (19) T Mansour (30) 50. Scr: T Coroneo 41. A: P Curran (8) 40. B: T Whiteley (13) 41. C: W Asquith (24) 40.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: G Paterson (6) R Wilkinsoin (21) 49. A: R Phillips (10) 40. B: P Louis (16) 44. C: R Bellamy (20) 42. D: D Williams (30) 39 cb.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: D Payne (15) 38 cb. Scr: P Garner 31. B: B Stamp (17) 38 cb. B Scr: P Thomas 24.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Mar: Black: Div 1: D Sattout (9) 68. Div 1 Scr: D Sattout 77. Div 2: R Ashforth (26) 71. Div 2 Scr: N Sherring 93. Stableford: J Marin (28) 30 cb.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: I Hartley J Hollebon 48. A: G Sammons (10) 42. B: P Martin (18) 42. C: P Simpson (25) 40. D: P Smith (30) 40.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: K Partridge (6) 37. B: R Barlow (18) 43. C: F Lawrence (28) 38 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: L Latimer (14) 41.

   HORIZONS: Medley: Stableford: Irish Team: D Bailey (7) V Stevens (34) L Ramsey (11) C Ramsey (22) 123. Men: P Starr (17) 40. Women: L Ramsey (11) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: T Murphy (15) R Duff (12) 79. Div 1: I Elton (14) 40. Div 2: B Mayger (21) 40. Div 3: G Eling (23) 39. Scr: D McIlwraith 30.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: T Percival (19) G Daniels (8) 48. Scr: M Manion A Tsolakis 38. A: A Downie (6) 41. B: D Bartlett (16) 40. C: R Penney (24) 39 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Wright (9) D Miller (15) 45. A: G Emerson (9) 37. Scr: D Gallagher 34. B: D Miller (15) 40 cb. C: P Harper (23) 37.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Johnson (22) M Thompson (25) 44. D Duncan (24) 38.

   LEONAY: Women: Stroke: A: M Mccormick 75. B: P Savage 74.

   LIVERPOOL: Women: Stroke: A: C Yoon (16) 74. A Scr: E Ryu 88. B: E Kelly (31) 79. B Scr: C Hart 103. C: H Humphries (37) 84. C Scr: N Griggs 119 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: Team Agg: B Murray J Briscoe D Collett J Williams 126. A: D Bradstreet (12) 40 cb. Scr: J Knox 36. B: R Langthorne (15) 37 cb. C: J Pysar (28) 44.

   LYNWOOD: Men: Par 2B: White: G Trefoni (17) D Gunadi (17) 9 up. Div 1: G Trefoni (17) 4 up. Div 2: A Graham (31) 3 up. Scr: J Kim 2 down. Women: Stableford: N Visione (38) 30.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Jooste (12) L Gibson (19) 71. G Cosier (15) 41.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: Ambrose: W Hicks (18) R Hicks (16) 65.5.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: M Hiscock (19) P Rawlings (28) 49 cb. A: T White (8) 38 cb. B: M Hiscock (19) 39. C: B Halstead (32) 41. Scr: T White 31 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: P Broad (15) I Hewitt (18) 46. A: D Couldwell (7) 40. B: A Wilson (16) 42. C: J Plunkett (36) 40. Scr: D Couldwell 33.

   MONASH: Men: Stableford: 2B multi: I Rosenthal (5) B Jacobsen (7) 67. 2B Scr: A Groom G James 40. A: B Jacobsen (7) 38 cb. B: B Jones (16) 38 cb. C: L Trakman (35) 38. White: T Romeo (35) 34 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (6) 41. B: K Vaughan (18) 40. C: D Kiang (21) 40. Veteran: M Loth (27) 38.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Millar (12) 43. B: T Frost (17) 39. C: P Wheeler (20) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: M Titley (31) G Pennicuik (13) 76. A: J Bower (9) 41. B: A McKnoulty (16) 41. C: B Newman (25) 40 cb. C res: G Bowcock (27) 40.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Murray 38. T Rossi 37. B: P Elliot 42. W Parkinson 40. C: B Hammond 37. A: M Harris 40. G Hall 38. B: J Wade 43. J Linton 39. C: S Ryan 41. T Long 40.

   NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: C Mace (16) T Sellars (19) 49. Scr: S Callaghan (9) R Donaldson (7) 35 cb. Men: A: D Payne (13) 38. B: C Lawrenson (15) 40. C: J Beard (21) 41. D: J Kelso (30) 42.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: R Chen (18) 58.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: A: C Capelin (17) 3 down. B: J Rowland (26) 1 up. C: K Ross (45) 1 down.

   NOWRA: Men: Stableford: C Stubbs (10) 38 cb.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: R Rheinberger (20) D Furlong (36) 47. Men: R Rheinberger (20) 37 cb. Scr: T O'Rourke (The Lakes) 37. White: J Kelly (32) 37. Gold: M Messis (29) 28. Women: L Buckley (10) 35.

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: A Ko (20) K Rah (9) 71 cb. A: K Rah (9) 39. B: J McGrath (15) 38 cb. C: E Ooi (27) 37. Scr: G Sassen 32.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: J Mann (14) 33. B: L Maxwell (18) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: S Trouncer (9) 40. B: D Coulton (20) 43. Scr: R Bush 33. 2B: R McDonald (21) D Coulton (20) 47.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Bunfield (12) J Mcbride (8) 80. 2B Scr: N Pellow (PGA) D Limbach 67. Men: A: J Mcbride (8) 44. B: M Hopkins (18) 37. C: G Schwartzkoff (26) 41. Women: S Yasuda-Hines (6) 34.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: C Ball (8) H Ball (30) 47 cb. 2B Scr: G Mangelsdorf C McGill 41. A Stuart (20) 40. Women: L Dickinson (8) 36.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: M Neeson (8) 34. Div 2: L Petersen (27) 38. Div 3: F Mills (28) 34. Div 4: C Weller (35) 35.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: C Cheyne (16) P Evans (15) 45. 2B Scr: J Skybinsky G Beetson 36. A: J Bloomfield (6) 40. B: B Ball (18) 39 cb. C: N McCurley (29) 41. Scr: J Bloomfield 34.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: J Stitt (33) 49. I Stanway (30) 49.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: M Farr (5) 70. A Scr: H Doig 74. B: P Tkachuk (17) 68. B Scr: P Wines 84. C: T Stafford (19) 71. C Scr: B Maike 91. D: J Story (28) 71. D Scr: C Lim 101. Stableford: J Glasson (30) 39.

   SHELL COVE: Stableford: D Grant (8) 42. Scr: L Legradi 36. Veteran: B Barr (19) 41. Scr: E Greentree 29.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: D Davis (15) 75. Div 1 Scr: K Burke 81. Div 2: D Mabey (28) 72. Div 2 Scr: K Patterson 98. Div 3: M Wallis (30) 74. Div 3 Scr: M Wallis 104. Div 4: G Boyd-Skinner (42) 74. Div 4 Scr: T Bosley 116.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Jung (12) J Choi (14) 49. 2B Scr: N Lee J Kim 36. A Mclucas (17) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: R Gould (20) 38 cb. P Madgwick (18) 38. Hole in one: B Munro at 6th.

   TERREY HILLS: Men: Par: G Simmons (16) 3 up.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 2B: N Waterworth (12) G Simpson (7) 46 cb. Scr: N Waterworth G Simpson 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: B Britt (28) D Collinson (23) 45. Scr: D Golsby R Vandersluis 41. A: P Lonard (+3) 39. Scr: Z Mitrokski (Bankstown) 33. PM: S Fang (15) 38 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: C Quin (5) C Savetta (29) 81. A Scr: C Campbell (Magenta Shores) R Hogan 74. Div 1: C Quin (5) 42. Div 2: G Nancarrow (16) 44. Div 3: G Meier (26) 42.

   TWIN CREEKS: Stableford Gold: A: S O'Connor (10) 38 cb. A Scr: S Burnett 32. B: G Warry (18) 38. B Scr: P Kastelan 24. C: B Dincel (23) 40. C Scr: C Lee 18. Men: Split Six: R Hogan (30) T Starr (18) 66.

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: R Durnan (18) G Koos (8) R Carroll (20) D Morris (24) 92 cb. A: A Sutton (0) 39. A Scr: A Sutton 39. B: S Bangel (15) 38. B Scr: S Bangel 24. C: D Taylor (30) 40. C Scr: P Sate 21.

   WALLACIA: Women: Stroke: D Chant (33) 75.

   WARRINGAH: Men: Par 2B: White: B Cunningham (20) F Foord (23) 9 up cb. A: N Winterton (16) 2 up. B: G Burman (17) 2 up cb. C: B O'Donnell (27) 4 up. D: R Ford (28) 3 up cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M Fernandez (31) M Gooley (4) 46 cb. A: M White (11) 38 cb. B: A Brazzill (19) 40. C: A Penton (25) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: G Anderson (23) N Dobner (21) 77. P McColl (7) 41.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: S Edwards (14) L Moore (13) 74. A: J Wilcock (9) 40. B: S Edwards (14) 40. C: N Royce (19) 38 cb. A Scr: S Dashwood (3) 34.

11 December 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Malcolm (24) R Case (16) 50. 2B Scr: N Wood (3) P Bradley (10) 38. Stableford: A: R Patello (12) 40. B: ... more
NSW Golf