NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: I Lee (13) Y Oh (17) 73. Mxd: W Jung (11) J Kim (18) 65 cb. Men: Div 1: A Kaida (9) 42. Div 2: B Moffat (21) 36 cb. Women: S Kim (14) 34. 

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: M Jang (11) P Soo (21) 48. Men: White: J Tobin (23) 43. Scr: R Giles (7) 32. Women: A Dobrejevic (18) 39. Scr: S Thompson (2) 33. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Kinsey (20) M Power (21) 48 cb. 2B Scr: G Wood S Luke 37. A: N Argyropoulos (5) 39. B: A Hill (17) 39 cb. C: R Clifton (20) 42. Women: L Manning (22) 39. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford White: A Tringas (20) 41. Scr: L Sanchez 28. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: Ambrose: T Thomas (18) S Robertson (18) W Erken (23). 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: D Street (42) G Street (21) 68. A: W Williams (12) 37. B: C Pearson (19) 38. C: L White (21) 39. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: 4B: P Frilingos (18) D Watts (17) 48 cb. A Potestas (20) 45. Scr: C De La Mare 36. 

   BONDI: Men: Stableford: C Potts (13) 37. 

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: C Smith (9) 45. B: K Savage (14) 42. C: W Yip (21) 38. Scr: G Smith 37. Women: N Purcell (15) 39. 

   BOTANY: Men: Stableford: M Stott (16) 41. Women: N Welch (38) 37. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B Multi: L Anderson (23) G Fox (14) 64. H Hudson (36) 41. 

   BRIGHTON LAKES: Par: K Siriruangsanti (29) 4 up. 2B Par: J Campbell (15) J Rehutai (15) 10 up. Women: Stroke: D Lowndes (24) 75. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: D Changc (8) R Connell (8) 70. Div 1 Scr: L Markovski 56. Scr: A Singh: A: R Connell (8) 37. B: I Bicanic (26) 43. Women: E Burton (22) 34. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: G Munday (19) 38. Women: R Patel (39) 35. 

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Darr (31) B Darr (19) 42. B Reynolds (27) 40. 

   CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: W Jung (14) H Park (17) 97. Mxd: U Bell (18) M Brooks (19) 70. Women: 2B: R Forrester (34) M Kang (16) 59. Men: White: A: H Park (17) 43. B: B Cha (26) 42. Women: Div 1: J Kang (17) 33. Div 2: M Chae (19) 35. Div 3: V Park (32) 29. 

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: L Song (10) R Choi (15) 9 up cb. Men: A: C Yun (8) 3 up. B: C Mcmaster (12) 3 up cb. C: J Lim (22) 7 up. Women: J Lee (22) 4 up. Medley: 2B Scr: G Weber (12) C Mitchell (3) 35. 

   CHATSWOOD: Medley: Par: 2B: R Marsh (17) W Greenwood 13 up. R Marsh (29) 11 up. R San Juan (23) 1 down. 

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: G Carli (32) D Jarosch (28) 46. Men: J Hespe (14) 40. Women: J Dobrijevic (13) 36. 

   CROMER: Medley: Stableford: J Deep (26) 37 cb. 4B: P Hope (30) J Stern (19) 45. 2B: S Hickey (21) T Hickey (20) 42. 

   CRONULLA: Men: Stableford: A: J Large (12) 39 cb. Scr: M O'Reilly (4) 29. Women: A: V Doratis (30) 31. Mxd: 4B: A: I Perry (12) B Perry (17) 45. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Pearson B Cooper 48 cb. Scr: D Bowen A West 38. Men: Div 1: A West (9) 44. Div 2: A Hyo (19) 41. Div 3: M Lucas (36) 40. Scr: P Barton 31. Women: H Gu (47) 35. 

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: P Argyriou (7) S Boog (36) 47. Men: P Holstein (27) 36. Women: T Horan (23) 33 cb. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Markezic (10) 40. B: P Friary (19) 43. C: C Maguire (22) 38. Scr: G McGlynn (2) 34. 

   EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Mcmurray (11) L Mcmurray (11) 71. Div 1: M Robert (13) 40. Div 2: N O'Sulliva (22) 39 cb. Women: 2B Agg: M Rickit (21) B Botting (37) 72. B Botting (37) 37. 

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A Reddy (26) 40. 

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Sobel (31) 38. 

   GORDON: Mxd: Stableford: S Davis (25) 36. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: R Smith (22) 42. L Mcphie (20) 41. Women: Stableford: K Cardiff (32) 38. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: L Swansbra (25) 44. Women: E Barnett (45) 39. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: B Hines (30) 42. 

   HURSTVILLE: Jnr: Stroke: 9-hole Team: Bankstown 15 pts b Hurstville 12 pts. 

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: I Cherington (12) R Raffel (22) 48. Men: R Kafer (13) 43. Women: T Hall (18) 38. 

   KOGARAH: Mxd: Stableford 2B: White: B Michalopoulos (15) A Kourtis (20) 48. A: A Kourtis (20) 44. Scr: B Lyster (5) 34. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A: P Buttifant (12) 39. Div 1: J Tierley (11) 35 cb. B Walker (12) 35 cb. B: L Matthews (17) 39. Div 2: T Prior (14) 38. M Daley (15) 35 cb. C: R Tyson (23) 33 cb. Div 3: B Sultana (21) 33. A Peattie (20) 32. 

   LANE COVE: Women: Stableford: J Cunningham (23) 35. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Ditthavong (17) Z Bou (15) (Howlong) 46. 2B Scr: E Chidiac R Yeo 36. A: D Lao (7) 36. B: K Ivic (17) 38. C: F Lee (Howlong 30) 37. 

   LONG REEF: Stableford: 2B: M Jones S Jones 45. M Jones (11) 38. Women: N Chriss (16) 39. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: N Krumins-Strauss (10) A Keeler (10) 78. Scr: A Zahra 33. Div 1: P Tapper (10) 42. Div 2: R Kofman (17) 41. 

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: D Bateup (20) 41. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: I Kaloudis (13) S Kaloudis (38) 75. B Wunderlich (3) 39. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: G Wilkinson (17) 36. 

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: S Penny (16) M Mohl (19) 51. Men: White: A: L Seelenmeyer (12) 41. B: M Mohl (19) 44. C: A L'Estrange (32) 41. Women: G Amate (9) 40. Men: Stableford 9-hole: White: B Jones (18) 23. Women: S Salvage (29) 18 cb. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: E Lakiss (14) 36. Women: 2B Agg: E Tonkin (25) N Fairfax (23) 66. F McGee (23) 34. Par: Singles KO f: D Thompson (32) 1 up. Stableford: Veteran Women: D Sebbens (21) 33. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Tassone (10) T Tedesco (10) 86. A Tassone (10) 42. Scr: A Tassone 32. 

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: M Ihm (12) A Ihm (23) 48. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Melville (15) J Melville (31) 50. 2B Scr: S Bowgett G Dawber 41. Mxd: 2B: J Lee (32) R Lee (26) 46. Men: White: S Bowgett (7) 45. Women: J Mansson (31) 36. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: Irish Team: L Nguyen (15) J McKibbin (14) B Curby (27) D Kiang (21) 83. Men: Stableford White: K Kim (4) 40. Women: Stableford: K Lindsay (14) 33. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D McManus (16) G Mathews (10) 50. Mxd: A Wilson (21) J Fisher (29) 48. Women: M Shea (33) J Fisher (29) 43. Men: G Mathews (10) 46. Women: J Fisher (29) 38. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: A Levonpera (20) 43. Div 2: N Justice (31) 34. Men: Div 1: C Mawson (10) 38. Div 2: S Ferguson (17) 43. Div 3: R Connor (28) 39. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: S Woodhouse (13) R Buchanan (33) 49. Mxd: R Myatt (26) B Johnsun (36) 47. Women: S McErlane (29) L Ong (21) 43. Men: A: S Woodhouse (13) 39. B: S Moore (16) 39. C: J McFarlane (21) 38. D: K Simmons (32) 35. Women: A: T Hillary (16) 32. B: S McErlane (29) 39. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Kong (24) D Deng (27) 49. D Deng (27) 41. 

   NOWRA: Medley: Stableford: A: S Rice (6) 38 cb. B: R Crouch (17) 43. C: G Gleeson (22) 39 cb. 

   NSW: Mxd: Stableford: 2B: T Lonergan (20) J James (12) 43 cb. Men: T Lonergan (20) 36. White: J Briggs (19) 33 cb. Women: L Tran Thu (15) 35. Mxd: Scr: P Burns 31. Women: J Hall (26) 33 cb. 

   OATLANDS: Men: Stableford: 2B Agg: D Singh (3) C Garland (15) 66. Women: L Grice (20) P Skelton (12) 71. Men: O Quach (25) 46. Women: L Fackrell (29) 37 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: B Wolrige (5) 42. Women: S Kasmarik (26) 37. Men: Team: White: K Corbett (26) P Peatman (24) A Reid (33) B Illidge (27) 95. 

   PENRITH: Mxd: Stableford: D Turner (5) 42. 

   PYMBLE: Men: Hole in one: A Colgan at 11th. Women: Stableford: F Chen (13) 34. Medley: 4B: J Pelser (19) J Nelson (32) 48. Men: S Gibson (9) 38. Women: G Blunt (25) 38. 

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Robertson (Shell Cove 11) 35. Div 2: M Feehan (19) 32. Scr: W Gardiner 25. Women: Stroke: S Canty (30) 64. Captain's Trophy: C Shean (17) 132 cb. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: R Rodriguez (13) S Akbar (14) 47. R Rodriguez (13) 40. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: W Stephens (6) 38. T Griffin (27) 37. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A: N Rawson (3) A Ennis (18) 51. B: A Lee (33) S Seo (11) 48. A Seo (11) 43. J Kim 38. P Montague 32. 

   SHELLY BEACH: Mxd: Stroke: VW Scramble: B Ayton (5) S Lamont (4) S Allomes (13) J Daley (Howlong) (33) 56.125. S Herden (4) D Herden (42) B Parker (2) A Pass (17) 57.875. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Par: A: D Jachimowicz (10) 5 up. B: A Humphrys (14) 5 up. C: J Callaby (20) 5 up. 

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: C Margetts (17) 31. Div 2: B Brooks (24) 27. Medley: 2B Agg: T Moses (15) M Post (14) 78. A: L Maskine (5) 36 cb. B: T Moses (15) 42. C: P McCarville (26) 34 cb. Scr: L Maskine 31 cb. Stableford Gold: D Duncan (30) 40. Stableford: K Moses (15) 28 cb. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Irish Team: White: D Sinai (12) R Basha (17) N Birbas (17) S Coventry (30) 111. Scr: M Yates M Procurat C Evers G Kaba. A: D Harper (11) 36. B: A Korte (17) 36. C: D Smith (27) 35. Women: C Taylor (29). 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Zelenjak (20) J Fitzgerald (28) 46. J Zelenjak (20) 40. B Kwoun (22) 37 cb. Stroke: 4B KO f: M Cooke (6) K Kanofski (17) bt D Ronchetti (11) M Ronchetti (22) 3-2. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (14) 40. R Anderson (8) 39 cb. B: T Norris (23) 38. A Horsell (19) 36. Women: M Duckett (21) 35. K Edwards (12) 34. 

   TAREE: Medley: Stableford 4B: White: C Googh (13) J Googh (30) 51. Men: P Biviano (22) 41. Women: C George (14) 42. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: E Pahljina (14) D Baines (19) 46. M Reardon (33) 40. 

   THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: S Knowles (8) R Danne (26) N Simpkins (11) C Smith (8) 90. T Chan (26) 46. Scr: M Danne 32. 9-hole: L Thompson (17) 19. Stableford: M Schuhmann (23) 35. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G Jones (7) E Sissian (8) 46. Scr: J Bennett N Ryba 32. Women 2B: E Chow (31) S Lee (20) 44. Medley: G Hamilton (13) J Newnham (24) 42. 2B Scr: A Finney T Finney 28. A: G Simon (11) 35. 

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: C Wood (13) S Wood (32) 45. Men: Div 1: C Wood (13) 40. Div 2: R Hurst (26) 38. Women: K Coventry (28) 37. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: R Kim (10) 43. B: T Ogasawara (17) 36. C: N Kim (22) 37. Scr: A Lauder 40. Women: Green: M Kim (19) 34. Medley: Stableford: Split Six: D Lauder K Neat 65 cb. 

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Mason (16) J Jennings (16) 46. Men: A: P Henke (11) 42. B: K Bae (22) 40. Women: A Kim (36) 37. 

   WARRINGAH: Men: Stableford: C Diong (22) 39. Women: K Roche (20) 32. 

   WINDSOR: Stableford: M Fitzpatrick (13) 40. J Dicker (28) 43. M King (27) 36. Medley 2B: G Traini (34) S Colton (25) 49. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: D Penson (11) 40. B: L Geyson (19) 36. C: S Camseoloise (25) 32. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Reed (24) P Galea (23) 47. Div 1: D Abbott (14) 39. Div 2: P Say (19) 41. Div 3: D Silk (29) 38. Hole in one: P Galea at 9th. T Browne at 13th. Women: Stableford: L Bayliss (26) 38. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: B McLauchlain (19) 41. Women: J Morris (23) 33. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: S Clarke (8) A Gledden (22) 75. Mxd: M Russell (14) B StrattonClarke (24) 64 cb. Men: Div 1: N Wilson (11) 34 cb. Div 2: D Grace (13) 43. Div 3: A Gledden (22) 43. Women: K Raishbrook (21) 37. 

 

Metropolitan Major Pennant    METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: Ryde-Parramatta 5 bt Cronulla 2. Sec 2: Bonnie Doon 4 bt Pymble 3, Warringah 6 bt Beverley Park 1. Sec 3: Avondale 5 bt The Australian 2. Sec 4: Castle Hill 3-1/2 drew Moore Park 3-1/2, St Michaels 5-1/2 bt Concord 1-1/2. DIV 2: Sec 1: Cromer 3-1/2 drew Liverpool 3-1/2. Sec 3: Glenmore 4 bt Bayview 3, The Lakes 5 bt Twin Creeks 2. Sec 4: Monash 4 bt Cabramatta 3. DIV 3: Sec 1: Carnarvon 5 bt Cumberland 2. Sec 2: Wakehurst 7 bt Campbelltown 0, Camden 4 bt Manly 3. Sec 3: Lakeside 5 bt Muirfield 2. Sec 4: Kogarah 6-1/2 bt Wallacia 1/2, Dunheved 4 bt Asquith 3. DIV 4: Sec 3: Woolooware 5 bt Leonay 2. Sec 4: Randwick 4-1/2 bt Kareela 2-1/2, Palm Beach 4-1/2 bt The Coast 2-1/2. DIV 5: Sec 1: Chatswood 5 bt Rosville 2. Sec 2: Macarthur Grange 4-1/2 bt Barnwell Park 2-1/2, Georges River 6-1/2 bt Gordon 1/2. Sec 3: Riverside Oaks 4 bt Hurstville 3. 

 

Metropolitan Major Pennant    WOMEN' METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: The Australian 5 bt Stonecutters Ridge 0, Concord 3-1/2 bt The Lakes 1-1/2. Sec 2: Castle Hill 3 bt NSW 2, St Michaels 3 bt Bonnie Doon 2. DIV 2: Sec 1: Avondale 3 bt Ryde-Parramatta 2, Cronulla 5 bt Penrith 0. Sec 2: Moore Park 5 bt North Ryde 0, Pymble 5 bt Cumberland 0.

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf