NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: T Ryan (6) 40. Div 2: B Mercer (28) 43. Women: T Chung (21) 37. Medley: 2B: T Phan (7) B Mercer (28) 51. Mxd: S Ham (17) S Kim (14) 47. 

   AVONDALE: Men: Stableford: D Khadka (20) 42. Women: M Jang (11) 39. Medley: 2B: M Jang T Hayward 46. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: I Russell (8) 38. B: M Eyles (13) 42. C: H Zhao (20) 38. Medley: 2B: J Heys (27) T Addington (35) 49. Scr: I Russell D Daskal 34. Women: T Addington (35) 39. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: E Wee (16) 42. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: D Matulin (16) 43. Div 2: J Vadas (30) 42. Scr: D Matulin 28. Medley: 2B: F Godfrey (11) D Matulin (11) 50. Women: R Heazlett (18) 41. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Chan (17) 44. A: A Zantiotis (12) 41. B: T Butler (18) 44. C: K Wright (25) 44. Scr: P Higgins 34. 

   BEXLEY: Medley: Stableford: S Reddy (12) 40. Scr: R Chard 30. 2B: G Pilarinos (16) G Barron (15) 48. 

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: Trophy: M Shelton (8) 37. 

   BOTANY: Men: Stableford: M Stott (15) 44. Women: F Parker (26) 38. 

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A Scr: S Wilson 76. B Scr: P Lucas 83. C Scr: D Jennings 92. A: J Shadbolt (14) 68 cb. B: P Lucas (16) 67. C: B Calabria (28) 67. Hole in one: J Gilchrist 

   BRIGHTON LAKES: Stroke: T Kaewsatuan (25) 71. 

   CABRAMATTA: Par: 2B: Div 1: M Kim (13) C Park (11) 9 up. Div 2: M Bakshi (15) J Carrier (36) 11 up. A Scr: B Murray E Burton 1 up. A: J Nuttal (11) 4 up. B: M Kim (13) 5 up. C: J Carrier (36) 6 up. Women: I Hoven (34) 4 up. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: D Allsop 42. Women: P Puskar (26) 39. 

   CARNARVON: Men: Stableford: A: N Popovic (9) 39. B: T Bieri (15) 42. C: H Kim (28) 44. 2B: H Yoo (22) S Kim (24) 49. Hole in one: White: M Abood at 12th. Women: Stroke: 2B Agg: Y Kim (10) K Shin (31) 145. Medal Mar: Div 1: T Yoon (16) 72. Div 1 Scr: K Kim 86. Div 2: S Lee (22) K Ahn (20) 75. Div 2 Scr: U Bell (34) 94. Div 3: K Shin (31) 72. Div 3 Scr: J Clarke 104. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Fasher (1) P Nicholas (13) 51. Men: A: M Dawkins (5) 38 cb. B: A Kim (14) 44 cb. C: K Somra (19) 40. Women: G Kim (12) 37 cb. Men: PM: J Hugo (9) 42. Medley: 2B: P Eustace (19) P Shellshear (25) 49. Women: PM: K Kim (20) 40 cb. Scr: C Mitchell G Weber 38. 

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: N Waller (12) 37. 2B: B Ivan N Walters 43. Women: R San Juan (22) 36. 

   CONCORD: Men: Stableford: E Reavy (21) 41. Women: S Hao (28) 40. Medley: 2B: L Bates (18) S Bates (18) 48. 

   CROMER: Medley: Stableford: E Byrne (14) 43. 4B: T Hudson (18) T Berney (32) 46. J Wallace (24) M Wallace (34) 41. 

   CRONULLA: Men: Stroke Cock o' Walk: Black: P Boutell J Parkes bt G Rann G Vaughan 4-2. Stableford: A: J Sams (21) 45. A Scr: C Furlong (4) 35. Women: A: A Beare (24) 36. A Scr: L Steege (14) 22. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: R Holman (Howlong) K Starzynski 51. Men: Div 1: D Hahn (12) 43. Div 2: N Vlahos (18) 41 cb. Div 3: R Holman (Howlong (29) 41. D Scr: P Barton 36. Women: D: J Lee (33) 37. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: N Cahill (22) 38. 2B: K Mudge (15) B Raman (23) 46. Mxd: N Cahill (22) L Kembrey (22) 45. Women: C Wilson (37) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G McGlynn (2) 40. B: J Guthrie (18) 40. C: A Muller (24) 42. Div 1 Scr: J Hume 34. 

   EVERGLADES: Medley: Stableford: Irish Team: R Wales (17) G Skinner (12) D Beard (29) G Ives (18) 98. Men: Div 1: S Cook (12) 42. Div 2: C Perrau (19) 41. Women: M Ricket (21) 33. 

   FOX HILLS: Medley: Stableford: C Noble (21) 40. Women: A Lee (32) 33. 

   GORDON: Women: Stableford: M Algeo (34) 39. Mxd: 2B: M Algeo (34) D Geniale (20) 44. Men: K Han (16) 39. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Mar: D Pasfield (18) 66. Scr: K Partridge 81. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: N Ryan (24) 33. 

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B Multi: A Alderson (23) J Thompson (24) 70. Men: G Moon (13) 38. Women: K Gillson (15) 36. 

   KILLARA: Men: Hole in one: C Mugglestone at 2nd. Stableford: C Chew (8) 46. Women: V Sutherland (20) 38. Mxd: J Azzi (28) K Moss (36) 58 to playoff. Father/Daughter Trophy: R Guttentag (18) C Guttentag (43) 52. Mother/Son Trophy: A Olsen (34) J Olsen (43) 45. 

   KOGARAH: Medley: Stableford: J Wells (15) 39. A Scr: J Gallagher 40. 2B: J Wells (15) J Gale (13) 45. 

   LAKESIDE: Men: Stroke: Gold Medal: A: P Noring (16) 71. B: P Coles (19) 74. C: G Johnson (25) 74. Medal: B: A Leak (18) 69. C: D Campbell (20) 72. Scr: A: T Norris 70. B: P Noring 87. C: B Scheidler 95. Medley: Stableford: 2B: R Tindale (8) C Brennan (20) 45. 

   LANE COVE: Women: Stroke: Div 1/Medal: M Anderson (29) 65. Div 1 Scr: S Doughty 89. Div 2: L Brown (34) 71. Div 2 Scr: L Brown 105. 

   LONG REEF: Men: Stableford: S Jones (24) 40 cb. 2B: S Richards J Richards 48. Mxd: K Richards D Lynch 46. Women: L Harper (33) 37. 

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: R Davis (19) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: C Atkinson (19) 40. 2B: C Atkinson (19) A Stone (6) 46. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: C Tan (8) 38. 

   MANLY: Men: Stableford: A: D Watkins (8) 40. B: S McCarthy (19) 40. C: C Pudig (24) 44. Women: J Read (45) 37 cb. Medley: 2B Multi: L Galloway (36) N Parsons (20) 76. 

   MARRICKVILLE: Women: Stroke: J Gaynor (37) 58. Scr: G Varcoe 77. Div 1/Medal: J King-Gee (23) 69. Div 2: J Gaynor (37) 58. Veteran Women: J Granger (25) 65. Men: Stableford: L Sanchez (4) 36 cb. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: J Bresolin (28) 45. 2B: S Moore (25) J Bresolin (28) 51. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: P Cooke (13) 41 cb. B: D Howard (33) 37. Women: Div 1: R Hughes (11) 30. Div 2: D Jackson (31) 37. 

   MONA VALE: Men: Stableford: L Diserens (9) 41. Women: M Mushan (26) 33. 

   MONASH: Men: Stableford White: T Shen (28) 41. Women: Stableford: P Kruse (31) 38. Medley: 2B: S Tan S Tan 70. Men: Stableford White: J Mascarenhas G Mascarenhas 75. 2B Scr: M Roubicek G Howe 33. 

   MOORE PARK: Men: Stableford: S Leibman (16) 40. Women: N Vincenc (27) 33. Mxd: 2B: S Leibman (16) B Graham (26) 47. Scr: A Kennedy K Brennan 30 cb. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: C Westacott (27) 41. 2B: P Enahoro (21) J Murphy (19) 47 cb. Mxd: C Westacott (27) J Davis (26) 47. Women: S Wild (26) 40. 2B: M McDonald (26) A Kim (21) 44. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: B Bews (15) 43. Div 2: L Hora (19) 40. Div 3: R Carstairs (24) 39. Women: Div 1: D McLean (22) 36. Div 2: T Takatsu (38) 40. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Liebenberg (9) 36. B: M Harris (19) 40. C: W Scutts (19) 40. D: K Flanagan (28) 41. 2B: K Flanagan (28) G Williams (14) 49. Women: A: M Irons (8) 37. B: R Fazzolari (30) 32. 2B: R Fazzolari (30) K Doughan (45) 43. Mxd: R Stubbs (14) M Feltham (30) 47. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: S Milton (20) 41. 2B: M Delatovic (9) T Lewis (29) 49. Women: Stroke: S Hawker (14) 64. 

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: C Templeton (8) 64. A Scr: J Francis 68. B: I Harris (15) 66. B Scr: I Harris 81. C: R Vanzino (22) 65. C Scr: R Vanzino 87. 

   NSW: Men: Stableford: J Carnuccio (8) 37 cb. Mxd: Scr: J Carnuccio 29. Men: Stableford White: A Wilson (26) 36 cb. Gold: J Topper (36) 10. Women: Stableford: L Kremmer (911) 33. Stroke: Medal Mar: M Wilde (23) 81. I Tockar (29) 77. Mxd: Stableford: 2B: S Pescud (28) B White (17) 45. 

   OATLANDS: Men: Stableford: J Park (33) 41. Women: A Walkerden (16) 39. Medley: 4B: J Park (33) M Kim (33) 50. M Retter (20) M De Santis (15) 45. 

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: J Symington (45) 39. Men: T Smith (26) 41. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: S Barratt (12) 42. Mxd: 2B: O Mills (27) K Campbell (40) 51. Women: K Campbell (40) 35. 

   PYMBLE: Men: Stableford: N Fisher (22) 41. Hole in one: M Wright at 8th. Mxd: Stableford: 2B: P Chen (15) D Curtin (13) 45 cb. Women: J Stoel (32) 35 cb. K Raine (18) 38. 

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: A Hunter (16) 43. Div 2: P Stack (18) 41. Scr: D Simmons 33. Women: Div 1: Y Mon (17) 35. Div 2: A Love (30) 39. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: B Finn (15) 38. 2B Agg: L Carroll-Cornish (18) N Precious (12) 71. 

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: P Major (21) A Hines (22) 48. Div 1: R Pledger (13) 40. Div 2: P Major (21) 39. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: A Curtis (14) 40. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A: A Hogg (8) S Cleave (17) 48. Div 1: R Bortfield (11) L Bortfield (24) 48. B Thurecht (18) 43. M Kim (23) 37. A Scr: E Kim 31. 

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal: A Scr: A Arkins 73. A: D Bennett (8) 69. B Scr: S O'Regan 83. B: C Gaunt (18) 66. C Scr: C Spare 90. C: C Spare (19) 71. 

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Jones (26) P Strachan (29) 79 cb. A: M Walsh (7) 40. B: G Stafford (15) 40. C: V Lombardo (23) 38 cb. Scr: D Loumanis 34. Stableford Gold: R Jones (26) 43. Stableford: H Williams (17) 34 cb. Women: Stroke: Div 1: P Jacobson (21) 80. L McIntosh (18) 80. M Golding (16) 80. L Urquhart (14) 80. Div 1 Scr: C Davies 90. Div 2: M Laffy (27) 73. A Purcell-Bern (32) 73. Div 2 Scr: M Laffy 100. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Coventry (30) B Penfold (24) 70. A Scr: M Yates G Kaba 56. A: J Miller (4) 37. B: M Kneeves (15) 37. C: R Forster (43) 40. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: N Kennan (12) J Wong (19) 47. A: A Shun (18) 40. B: S Yee (20) 39. Women: Y Kim (0) 37. 

   TAREE: Men: Stroke: Medal Mar: A: R Webber (9) 66. Scr: C Allport 72. B: P Shutes (15) 68. Scr: G Goodwin 83. C: R Cribb (23) 65. Scr: C: T Cheers 89. Women: J Stinson (14) 71. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: D Harris (17) 44. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: F Nethery (14) 39. 

   THE LAKES: Women: Stroke: Medal: Div 1: L Clemow (24) 75. Div 1 Scr: K Anderson 95. Div 2: E Chow (31) 72. Div 2 Scr: E Chow 103. Medley: Stableford: A: R Feletto (10) 36. A Scr: S Ribarovski 29. 4B: A: M Roth (11) N Ryba (9) 44. A Scr: J Bennett D Gogoski 31. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: M Salvatore (25) 23. 

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Coltman (14) L Dening (22) 46. Men: A: T Devin (17) 39. B: M Chau (22) 42. Women: N Taylor (23) 38. 

   WALLACIA: Men: Stableford: D Klein (11) 41 cb. 

   WARRINGAH: Men: Stableford: W Smith (8) 38. Hole in one: J Finn at 14th. Women: Stableford: R Hamilton (30) 36. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: Div 1: C Bonney (19) 40. Div 2: D Behram (36) 38 cb. Women: C White (21) 37 cb. 2B: J Mok (23) R Jenkins (26) 71. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: C Lang (9) 67. A Scr: C Lang 76. B: A Singh (18) 71. B Scr: N Power 85. C: P Hobson (22) 71. D Scr: P Hobson 93. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: S Penman (15) 41. Div 2: M Peters (17) 44. Div 3: C Jones (28) 40. 2B: P Garvan (7) M Grunwald (19) 48. Women: Stroke: Medal Mar: A: L Power (23) 69. B: J Tracy (27) 76. 

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: A Biggs (17) C Robson (16) 47 cb. Men: C Lewis (20) 44. Women: L Kitchener (36) 39 cb. Jnr: L Gavin (30) 32 cb. 

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: J Black (15) 42. Div 2: T Paki (30) 40 cb. 2B: J Roche (14) J Black (15) 51. Mxd: G Kavanagh (29) N Baldwin (41) 49. Women: K Buckley (20) 37.  

 

Metropolitan Mxd Pennant    METROPOLITAN MXD PENNANT: Ryde-Parramatta 3 bt Barnwell Park 2, Bankstown 3 bt Mona Vale 2.

 

METROPOLITAN MAJOR PENNANT 

   DIV 1: Sec 1: Cronulla 4-1/2 bt Ryde-Parramatta 2-1/2, Mona Vale 5 bt NSW 2. Sec 2: Bonnie Doon 5 bt Pymble 2. Sec 3: Avondale 5-1/2 bt The Australian 1-1/2. Sec 4: Moore Park 6-1/2 bt Castle Hill 1/2, Concord 3-1/2 sq St Michaels 3-1/2. DIV 2: Sec 1: Lynwood 4-1/2 bt North Ryde 2-1/2. Sec 2: Fox Hills 3-1/2 sq Penrith 3-1/2. Sec 3: The Lakes 4-1/2 bt Twin Creeks 2-1/2. Sec 4: Oatlands 4-1/2 bt Stonecutters Ridge 2-1/2, Monash 5 bt Cabramatta 2. DIV 3: Sec 1: Cumberland 4-1/2 bt Carnarvon 2-1/2, Eastlake 4-1/2 bt Royal Sydney 2-1/2. Sec 2: Manly 4 bt Camden 3, Campbelltown 4-1/2 bt Wakehurst 2-1/2. Sec 3: Lakeside Camden 6 bt Muirfield 1. Sec 4: Kogarah 4-1/2 bt Wallacia 2-1/2, Dunheved 4-1/2 bt Asquith 2-1/2. DIV 4: Sec 1: Richmond 5-1/2 bt Bardwell Valley 1-1/2. Sec 2: Windsor 6 bt Northbridge 1. Sec 3: Bexley 5 bt Marrickville 2. Sec 4: The Coast 5-1/2 bt Palm Beach 1-1/2. DIV 5: Sec 1: Bondi 5 bt Cammeray 2. Sec 2: Barnwell Park 6 bt Macarthur 1. Sec 3: Rosnay 4-1/2 bt Hurstville 2-1/2

 

Women's Metropolitan Mjr Pennant    WOMEN'S METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 2: NSW 4 bt Castle Hill 1, Bonnie Hill 3 bt St Michaels 2. DIV 2: Sec 1: Ryde-Parramatta 3 bt Avondale 2, Cronulla 4-1/2 bt Penrith 1/2. Sec 2: Moore Park 4-1/2 bt North Ryde 1/2, Pymble 4-1/2 bt Cumberland 1/2

21 March 2019
AVALON: Women: Stableford: 9-hole: D Price (38) 17. more
NSW Golf