NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: G Wong (24) B Chan (20) 41. Mxd: S Kwon (41) Y Kwon (18) 48. Men: Div 1: B Harris (9) 43. Div 2: H Lai (24) 42. Women: S Kwon (37) 41. 

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: T Gerard-Bradbury (25) E Bloom (8) 51. Men: R Gorczyca (10) 42. A Scr: C Wittenberg Snr (0) 34. Women: Stableford: V Denny (26) 40. A Scr: S Barker (9) 24. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Raper (20) M Casey (21) 48 cb. 2B Scr: L Mitchell (7) L Rosborough (6) 36. Men: A: H Raper (11) 39. B: L Lu (13) 40. C: B Chanthavy (19) 40 cb. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford White: P Hopkinson (18) 44. 

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Leonardi (13) 44. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: F Godfrey (12) D Matulin (15) 46. A: D Matulin (15) 42. B: S Stoyanoff (20) 40. Scr: J Fabbro 29. Women: B Arnott (26) 38. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Team: A: S Williams (11) 40. B: T Haid (18) 41. C: J Hogan (26) 42. Div 1: T Cleary (13) A Telford (20) C Wieckhorst (12) M Holt (27) 102. A Scr: R Moses (7) 32. 

   BEXLEY: Medley: Stroke: Ambrose: K Halloran (6) M Worth (10) G Keir (12) G Snowden (16) 46.5. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: Y Murray (24) 75. Scr: M Booth (11) 90. C'ship: Div 1 Scr: M Booth 264. Div 1 Scr: Y Murray 307. R Lonergan 233. 

   BONDI: Men: Stableford: C Marshall (Pymble 9) 42. Hole in one: C Marshall at 2nd. 

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: L Baylie (10) 40. B: S Doyle (12) 43. C: R Vinac (20) 41. A Scr: T Wareing 35. Women: Par: M Cruikshank (18) 1 up. 

   BONVILLE: Medley: Stableford: G Soyka (12) 39. R Welsh (17) 37. S Wright (9) 36. 

   BOTANY: Stableford: G Snook (9) 41. Women: M Fleming (36) 35 cb. Stroke: Medal: Div 1: J Browne (30) 73. Div 2: J Jones (36) 69. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: D Lowe (18) R Petrie (11) 44 cb. P English (13) 39. 

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: P Conlin (13) K Tran (25) 114. Women: Stroke: C Stone (17) 71. Stableford: K Tran (26) 45. 

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: T Lee (15) J Lee (Oatlands 15) 47. 2B Scr: M Goldthorpe D Krilich 31 cb. Men: A: J Lee (Oatlands 15) 37. B: S Jeon (20) 36. Women: Stableford: I Kim (Stonecutters Ridge 26) 33. 

   CAMMERAY: Mxd: Stableford: Split Six: D Harwood L Guo P Marks 73. Women: L Guo (26) 32. Men: D Hughes (22) 38. 

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Sutton (21) C Collins (14) 45 cb. R Bounleud (21) 40. 

   CARNARVON: Par: 2B: H Park (17) W Jung (14) 12 up. Mxd: Par White: J Kim (33) K Park (15) 9 up. Women: Par: E Choi (20) J Kim (33) 8 up. A: H Park (17) 6 up. B: M Stanton (Tamworth 22) 3 up cb. Women: Div 1: J Kirby (15) 2 up. Div 2: K Ahn (19) 2 down. Div 3: J Kim (33) 2 up. 

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Dibble (5) B Wong (6) 80. Men: A: B Wong (6) 41. B: G Weber (12) 40. C: I Wilkie (27) 42. Women: K Cruise (17) 33 cb. Medley: 2B Agg: S Blaker (17) J Zavaglia (11) 81. Men: J Zavaglia (17) 43. Women: S Yun (29) 37 cb. Medley: 2B Scr: T Dibble B Wong 69. 

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: M Farir (28) H Gonzalez (16) 76. Men: M Farir (28) 42. Women: H Zhong (45) 31. 

   CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: V Lai (25) V Cheng (20) 47 cb. Men: Stableford White: V Lai (25) 43 cb. Women: Stableford: C Kim (21) 40. 

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: B Clemens (21) W Yandell (11) 48. 2B: B Jackson (36) I Jackson (22) 38 cb. J Gough (26) 41. 

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: M Morgan (18) B Morgan (20) 5 up. Stableford: A: B Wood (11) 39 cb. A Scr: S Winter 32. Women: C Axford (22) 31 cb. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Goth B Porter 48. Men: D Eyles (24) 41. Women: A Wade (31) 33 cb. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: L Hayes (27) J Smith (17) 71. Mxd: B Hodges (9) L Kembrey (22) 73. Men: J Smith (17) 41. Women: M Vukelic (38) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Marsom (10) 38. B: C Molloy (20) 37. C: J Mootoo (24) 42. Div 1 Scr: G McGlynn (1) 35. 

   ELANORA: Men: Stroke C'ship: Black: D Bradley bt F Geddes 6-5. G Doyle bt N Mundy 1up. A: K Taylor bt R Reeves 4-3. A: A Davidson bt C Zuber 2up. B: W McKeith bt T Evans 4-3. B: M Gaynor bt N Buisman 1up. Stroke: C: S Glass bt C Taylor 5-4. C: S Glass bt C Taylor 5-4. C: T Rainsford bt J Furlong 2-1. Mxd: Stableford: 4B: M McCormack (27) D McCormack (42) 42 cb. 

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: B Lobb (14) J McInnes 50. Mxd: Stableford: M Lyn (14) M Wayne (10) 44. Women: S Nina (25) C Georgie (20) 44. Men: Stableford Black: A: B Lobb (14) 42 cb. R Wayne (8) 42. B: B Matthew (24) 44. D Edward (20) 39. Women: Stableford: C Georgie (20) 39 cb. M Lyn (14) 39. 

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Bull (9) 39. B: H Yoo (15) 39. C: A Reddy (24) 39. 

   GORDON: Medley: Stableford: Team: W Trantum (11) L Williams (41) D Ticehurst (14) A Lind (19) 84. Mxd: W Trantum (11) 35 cb. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: R Smith (22) 40. Women: Stableford: K Cardiff (32) 37 cb. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Feltham (9) 42. B: P Hawley (24) 40. Women: C Hearn (20) 35. 

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: T Arnold C Arnold 49. Men: R Elton (35) 40. Women: D Smith (31) 38. 

   KILLARA: Medley: Stableford: R Arimado (43) E Cheung (18) 50. Men: E Cheung (18) 46. Women: R Braude (29) 39. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J O'Connor (15) R Selles (21) 49. A: M Duggan (14) 42. A Scr: D Gallagher (+2) 37. Women: Stableford: A Donaghey (29) 35. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: Split Six: J Hawker (11) G Hampton (14) 70. S Hooke (10) 41. 

   LANE COVE: Women: Stableford: M Torrevillas (17) 37. 

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: D Mansford (12) P Monforte (22) 46. 2B Scr: D Vuong C Ho 33 cb. A: C Moodley (Kogarah 12) 39 cb. B: S Johnson (19) 39 cb. C: P Monforte (22) 39. Women: K Le-Campanaro (36) 34 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Whitton D Murrell 48. Mxd: K McMahon P McMahon 47. Men: K Mcmahon (26) 40. Women: S Smiles (25) 38. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: R Kofman P Smith 78. Scr: B Regan M Madan 39. Div 1: M Power (5) 40. Div 2: P Smith (15). Scr: S King 35. 

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: P Readon (14) 39. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Barrington (32) P Mahoney (17) 73. S Swarji (27) 38 cb. 

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: K Lowe (28) J Pankhurst (13) 51. Men: J Harmon (18) 37. Stableford White: A: M Lee (11) 37 cb. B: M Dover (18) 41 cb. C: J Fitzgerald (28) 43 cb. Women: Stableford: J Joseph (31) 40 cb. Men: Stableford 9-hole: White: H Black (18) 22 cb. Women: Stableford: M Cochrane (35) 19. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Huynh (9) 38. Women: Par: J Gaynor (36) 5 up. Veteran: J King Gee (24) 2 up. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: J Brooks (8) R Slowgrove (18) 96. T Moussa (14) 43. Scr: J Brooks 35. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: G McLennan (14) 42. B: D Howard (32) 45. Women: Stableford: Div 1: D Molloy (15) 38. Div 2: S Webb (44) 45. 

   MONA VALE: Men: Stableford: M Keros (13) 41. Women: A Vickers (19) 42. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: M Murphy (34) T Smith (17) 48. Mxd: G Blockley (26) J Blockley (31) 48. Medley: 2B Scr: S Robinson E Rodwell 34. Men: J Colley (31) 44. Women: P Kruse (30) 36. 

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: S Leibman (15) G Enright (20) 48. 4B Scr: A Stack M Fischer 33. Men: Stableford White: S Moon (13) 43. Women: Stableford: J Clarke (25) 33. 

   NELSON BAY: Stableford: Div 1: R Castles (12) 39. Div 2: D Marmo (21) 37. Div 3: G Herford (24) 40. Women: Div 1: R Rocher (22) 40. Div 2: J Punshon (25) 39. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Neville (25) D Carr (36) 51. Women: B Nolan (24) S McErlane (28) 43. Mxd: 2B: C Noor (24) S McErlane (28) 49. Men: A: C Chang (11) 42. B: G Boyer (19) 40. C: J Neville (25) 46. D: W Benecke (33) 39. Women: A: M Irons (7) 33. B: U Flanagan (33) 37. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Nussbaumer (26) C Molloy (7) 48. M Nussbaumer (26) 43. 

   NOWRA: Medley: Stableford: 2B Multi: M Carney (11) N Dinnie (16) 103. A: B Taylor (8) 41. B: N Dinnie (16) 45. C: L Worboys (22) 45. 

   NSW: Men: Stableford: C Katz (22) 40. Stableford White: S Boatswain (28) 39. Women: Stableford: A Verlander (30) 42. Mxd: Scr: J Ong 32. Women: J Grossberg (27) 37. Mxd: 2B: A Verlander (30) B Robertson (14) 48. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Walkerden (8) A Walkerden (15) 47. J Yang (32) C Kim (35) 47. Men: C Garland (15) 41 cb. Women: J Yang (32) 41. 

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Aggar (16) P Goodrick (12) 74. Men: Stableford White: S Niekerk (16) 43. Women: Stableford: S Lennox (25) 38. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Donnelley (22) S Fairlie (12) 47. Men: A Wood (17) 40. Women: S O'donnell (22) 34. Stroke: Medal: P Jensen (30) S Hobbs (16) 79 to playoff. 

   RANDWICK: Medley: Stroke: Ambrose: M Todd W Todd K Todd M Sakakibara (9.125) 46.875. Scr: J Hughes C Piper M Hewitt 53. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: B Finn (14) 40. B: L Cabban (24) 40. 2B: D Mcdougall 47. N Precious 47. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Frith (25) G Walsh (21) 48. Mxd: R Mason (25) R Mason (27) 43. Men: Stableford White: A: S Yeung (13) 41 cb. Stableford: C: T Fortin (29) 41. Women: G Lynn (25) 39 cb. Veteran: Stableford Green: G Walsh (21) 36. 

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: J Roach (21) J Howie (25) 51. Div 1: I Hoy (8) 40. Div 2: A Rhodes (17) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: H Head (13) 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: N Kruk (20) 43. Women: M Lee (26) 34. Scr: J Kang 39. Men: 2B: L Scarano (36) J Leathart (11) 47 cb. Mxd: A Hercus (26) M Hercus (38) 45. 

   SHELLY BEACH: Medley: Par: A: J Ashton (9) 5 up. B: M Crowe (15) 5 up. C: A Bourne (19) 3 up. 2B: L Allen (6) M Crowe (15) 12 up. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R Robertson (10) 40. B: B Stoicescu (15) 42. C: R Walsh (21) 45. 

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Peterson (25) G Cragen (33) 73 cb. A: C Johnson (6) 39. B: D Gleeson (15) 39 cb. C: N Murrin (20) 36. Women: Div 1: M Golding (16) 33. Div 2: A MacDonald (25) 31. Medley: Stableford Gold: R Peterson (25) 39. Stableford: K Moses (15) 34. Scr: C Johnson 33. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: Green: Div 1: P Calderara (12) A Korte (16) 49 cb. A Scr: A Wilson C Pollard 39. A: R Thacker (10) 40. B: D Harper (12) 44. C: P Hewitt (32) 44. Women: J Ryu (17) 39 cb. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Boyle (20) I Elliott (2) 45. J Boyle (20) 41. 

   TALLWOODS: Stableford: A: P Chilton (14) 43. B: A Smith (17) 38 cb. C: G Schumertl (21) 41. Women: Div 1: J Sibbons (23) 38. K Edwards (12) 36. Div 2: M Byrnes (25) 34. R Hellings (26) 32. 

   TAREE: Men: Stableford: A: G Styles (11) 41. A Scr: S Telfer 34. B: B Coleman (14) 39 cb. C: R Scheepers (20) 39 cb. Women: R Sinclair 37. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: C Mayhew (9) E Kinoshita (23) 47 cb. S Brimo (17) 40. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: K Osgood (23) 71. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: R Spong (20) M McDermott (28) 50. Stableford: P Stanbrook (12) 41. Stroke White: A Clayton (8) 30. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Ryder (12) 25. 

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: I Steel Y Daly 53. Men: Div 1: D Barton (9) 41. Div 2: Y Daly (22) 43. Women: Y Knight (24) 38. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Caffrey (7) 42. A Scr: A Lauder (0) 39. B: M Chow (13) 37. B Scr: C Park (13) 24 cb. C: S Huon (27) 46. C Scr: G Payne (23) 21. Mxd: 2B: G Bennett (11) A Gordon (10) 74. Women: Green: M Kim (18) 33. 

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Stephenson (24) 44. 

   WARRINGAH: Men: Par: D Rodd (13) 2 up. Women: J Eagleton (26) 1 up. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Goosen (24) N Flynn (27) 50. A: S Magovski (18) 38. B: R Wehbe (32) 40. Women: Y Mudiman (9) 36. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: P Hammerman (27) R Pollak (28) 52. Div 1: D Deemer (5) 39. Div 2: B Ainsby (18) 45. Div 3: P Hammerman (27) 41 cb. Women: Par: C Thompson (31) 2 up. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: W Gates (19) 42. Women: L Varney (29) 35. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: B Neave (9) M Russell (14) 78. Mxd: N Baldwin (41) G Kavanagh (29) 69. Men: Div 1: M Russell (14) 45. Div 2: C Loudoun (32) 40. Women: N Baldwin (41) 33 cb. 

 

METROPOLITAN MXD PENNANTS: Qtr-f: Ryde-Parramatta 3 bt Moore Park 2, Bankstown 3 bt Massey Park 2. 

 

METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: Concord 5 bt Stonecutters Ridge 0, Mona Vale 4 bt Ryde-Parramatta 3. Sec 3: The Australian 6 bt Pennant Hills 1. Sec 4: Concord 4-1/2 bt Moore Park 2-1/2, St Michaels 6-1/2 bt Castle Hill 1/2. DIV 2: Sec 1: Cromer 4-1/2 bt Lynwood 2-1/2. Sec 4: Cabramatta 3-1/2 drew Oatlands 3-1/2.  DIV 3: Sec 1: Carnarvon 4 bt Eastlake 3. Sec 2: Wakehurst 3-1/2 drew Manly 3-1/2, Camden 6 bt Campelltown 1. Sec 4: Dunheved 6-1/2 bt Wallacia 1/2, Asquith 4-1/2 bt Kogarah 2-1/2. DIV 4: Sec 1: Warringah 4-1/2 bt Richmond 2-1/2. Sec 2: Springwood 5-1/2 bt Northbridge 1-1/2. Sec 3: Woolooware 5 bt Bexley 2. Sec 4: Palm Beach 5-1/2 bt Kareela 1-1/2. DIV 5:  Sec 1: Chatswood 4-1/2 bt Bondi 2-1/2, Cammeray 5 bt Roseville 2. Sec 2: Macarthur Grange 4-1/2 bt Gordon 2-1/2, Georges River 4-1/2 bt Barnwell Park 2-1/2.

 

WOMEN'S METROPOLITAN PENNANT: Div 1: Sec 1: The Australian 5 bt The Lakes 0. Sec 2: St Michaels 5 bt Castle Hill 0. Div 2: Sec 1: Avondale 2-1/2 drew Penrith 2-1/2, Cronulla 3 bt Ryde-Parramatta 2. Sec 2: Moore Park 5 bt Cumberland 0.

 

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf