NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday


 





ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: R Montano (Camden Valley 19) T Iredale (36) 51 cb. Scr: N Wood P Bradley 36. A: T Ryan (Macquarie Links 6) 38. B: B Wye (13) 40. C: M Harrison (23) 42. 







   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Bezuidenhout (12) 39. Div 2: K Song (30) 38. 







   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Redden (28) W Coulter (18) 46. K White (8) 39. 







   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Hoschke (13) 37. Div 2: K Platt (24) 36. Stableford Gold: Div 3: J Spicer (32) 36. 







   BERMAGUI: Men: Stableford: A: W McKenzie (14) 39. B: L Moresi (17) 42. C: D Olmstead (23) 43. 







   BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (29) 34. 







   BOTANY: Veteran: Stableford: J Sobral (14) 38. 







   BOWRAL: Women: Stableford: J Clifford (26) 30. 







   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: A Wren (11) G Cook (17) 54. A: D Tolley (8) 41. B: G Cook (17) 49. C: G Lysaght (22) 42. 







   CABRAMATTA: Women: Stableford: M Dunn (12) 40. 







   CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: P Lewis J Evans D Duffield G Paddock 53.375. Scr: S Groth M Palmer J Kelly R Hughes 60. 







   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: M Kumar (23) S Williams (Cumberland 16) 49. D Spittal (10) 41. 







   CASTLE HILL: Women: Stableford: J Wakulicz (16) 39. 







   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: S Stevens (40) 15. 







   CHATSWOOD: Women: Stableford: A Austin (42) 38. 







   CROMER: Women: Stableford: Div 1: S Pham (14) 38 cb. Div 2: L Hatch (37) 31. 







   CRONULLA: Men: Stableford: A: T Vickers (7) 43. B: B Wood (20) 43. C: D Allouche (22) 40. A Scr: P Supple 36 cb. 







   CUMBERLAND: Medley: Stableford: C Leclere (11) 38. 







   EASTLAKE: Women: Stableford: 2B: J McDonald (34) A McGann (22) 39 cb. Medley: Stableford: J Parata (12) 44. 







   ELANORA: Men: Stableford: O Irving (25) 40. 







   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Moffat (16) 38. Div 2: A Grimish (30) 40. 







   FAIRFIELD: Stableford: A: S Lockhardt (17) 43. B: P Phillips (21) 43. C: C Curnow (32) 45. 







   GLENMORE: Mxd: Stableford: M Ebsworth (6) 40. 







   GORDON: Men: Stableford 2B: Black: C Hort I Annetts 46. A: C Hort (11) 35. B: I Beatty (18) 38. C: B Goldschmidt (22) 39 cb. 







   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: R Longfield (19) 40. 







   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Green (19) 41. Div 2: J Rudd (23) 37. 







   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: Split Six: D Williams D Newman 75. Men: A: C Barton (9) 40. B: A Radcliffe (14) 38. C: D Williams (20) 41. Women: M Sheekey (19) 35. 







   LEONAY: Stableford: 2B Multi: D Rayner L Pearson 95. A: P McFarlane 42. B: R Butcher 40. C: D Rayner 42. 







   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: N Gabin (Howlong 20) N Ross (14) 82. A: G Jewell (11) 40. B: R Allen (16) 43. C: N Gabin (Howlong 20) 42. 







   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Sloane (14) 39. Div 2: M Raidy (27) 38. Div 3: R Lyon (32) 37. 







   MASSEY PARK: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: A Oman (8) J Rogers (8) 54. Div 2: D Bishop (20) W Williamson (19) 59.75. 







   MOLLYMOOK: Medley: Stableford: 2B: M Willard (18) D Punnett (29) 47. Men: Stableford: A: B Russell (5) 39. B: M Burcher (14) 39. C: R Douglass (21) 39. Women: Div 1: D Molloy (15) 34 cb. Div 2: D Buck (31) 32. 







   MONA VALE: Women: Stableford: A: K Baldwin (21) 35. B: K Harris (25) 35. C: A Fallick (43) 34. 9-hole: J Pearson (27) 21. 







   MONASH: Jnr: Stroke: Scr: Boys: J Upton 76. Hcp: J Mascarenhas (10) 68. Girls: A Liu (11) 73. 







   MOORE PARK: Men: Stableford: M Dries (3) 38. Veteran: Gold: S Rohald (28) 38. Women: L Quilliam (3) 35. 







   MUIRFIELD: Women: Stableford: 9-hole: J Jones (23) 18 cb. 







   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: H Atkins 39. Div 2: D Haxton 36. 







   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: P Peterson F Lev 49. R Lowndes 42 cb. A: I Young 42. B: P McBride 41 cb. C: N Padoa 39. 







   NSW: Women: Stableford: L Buckley (12) 35 cb. 







   OATLANDS: Men: Stableford: P Townsend (20) 34. Women: C Tait (35) 38 cb. 







   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: A Elliot (20) A Glauerdt (25) 81. I Middleton (33) 44. 







   PENNANT HILLS: Women: Stableford: R Boulton (28) 36. 9-hole: R Artlett (30) 19. 







   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: A Fordyce (20) 40. Div 2: M Ross-Smith (28) 36. 







   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: A: E Stivala (13) T Mulligan (13) 71. T Canty (22) 39. 







   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P South (24) A Turner (35) 50. 2B Scr: C Sharp K O'Connell 37. A: K O'Connor (9) 41. B: D Bushell (14) 41. C: C Metzner (31) 42. Stableford Green: A Turner (35) 40. 







   SHELL COVE: Medley: Stableford: T Cordes (8) 44. Scr: J Kast 38. 







   SHELLY BEACH: Men Stableford Monthly Mug: A: K Gardiner (10) 42. B: B Knowles (16) 44. C1: H Cote (20) 38 cb. C2: J Ledger (27) 39. Scr: L Stever 35. 







   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: B Hammond (22) 41. I Sawyer (23) 38. 







   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: T Forwood (15) G Smith (14) 50. Div 1: G Smith (14) 41. Div 2: D Tindall (26) 41. 







   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: S Edwards (20) V Zappia (26) 51. 2B Scr: P Vella Z Mullins (NSW) 43. A: P Bower (11) 39 cb. B: C Fitzgerald (13) 46. C: J Byrnes (21) 43. Visitor: J Hurwitz (Moore Park 21) 40. Scr: J Krzyszczak 36. Stableford: Challenge: Z Mullins (+2) 40. Stableford 2B: Gold: S Grant (5) C Grant (28) 48 cb. C Grant (28) 43. Women: Stableford: M Nguyen (The Dunes 20) 36. 







   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: F Tan (26) P Loo (13) 98. Scr: P McGuffie A Wright 67. A: G Titmuss (6) 40. B: C Treloar (12) 43. C: F Tan (26) 44. 







   TALLWOODS: Women: Stableford: M Duckett (22) 31. J Sibbons (22) 30. 







   THE COAST: Women: Stableford: G Chance (34) 35. 







   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Falconer (18) J Hopa (14) 100. Men: A: B Dragisic (12) 45. B: G Falconer (18) 45. C: G Vickers (27) 41. Scr: K Manning 33 cb. Women: A Rathbone (The Australian 3) 39. 







   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: B Carpenter (17) 40 cb. B: K Bingle (27) 40 cb. 







   WAKEHURST: Women: Stableford: L Myers (29) 39. 







   WALLACIA: Men: Stableford 2B: G Keeley (11) R Keeley (18) 51. Scr: S Blundell T Pilcher 37. A: G Field (9) 43. B: R Sinclair (16) 41. C: R Potter (20) 41 cb. Veteran: S Blundell (13) 44. Super Veteran: R Shackley (22) 45. 







   WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Cardwell (10) 36. Stableford: J Miller (24) 37. 







   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: J Pails (8) A Loftus (15) 50. Men: G Garnsey (15) 42. A Scr: J Pails 33. Women: M Petkevitch (37) 35. 







   WINDSOR: Veteran: Stableford: 4B: C White (20) M White (11) 50. P James (22) S Wall (20) 47. J O'Grady (30) P Henderson (39) 40. Veteran Men: B Evans (28) 39. Veteran Women: C Edmonds (31) 33. 







   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: Div 1: M Watson (7) 41. Div 2: K Gentke (26) 39. Div 3: M Perfrement (2) 38

19 March 2019
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Malone (26) P Czartowski (18) 78. A Malone (26) 40. more
NSW Golf