NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday


 





ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Malcolm (21) R Case (16) 50. 2B Scr: K McGuire K James 37. A: K James (9) 41. B: R Case (16) 42. C: L McCormack (20) 42 cb. 



   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Yang (17) 38. Div 2: J Kim (25) 37. 



   AVONDALE: Men: Stableford White: A: W Bayliss 40. B: R Whiteside (14) 39 cb. C: P Lenehan (28) 40 cb. A Scr: W Bayliss 42. 



   BANKSTOWN: Women: Stableford Gold: J Hickey (12) 39. 



   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Simpson (11) J Riccord (26) 50. G Flynn (15) 40. 



   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: C Condor (20) B Richards (27) 51. 



   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Haase (13) 41. B: D Olmstead (21) 39 cb. C: G Kowalski (34) 40. 



   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Herrick (20) S Mudge (22) 48. A: M Koszek (9) 36. B: S Nelson (16) 39. C: P Byrnes (26) 40. Women: M Smith (28) 43. 



   BLACKHEATH: Women: Stableford Yellow: C Rhind (26) 30 cb. 



   BOTANY: Veteran: Stableford: B Armstrong (8) 40. 



   BOWRAL: Women: Stableford: 3B Agg: J Ogg (22) C Warner (21) C Levy (26) 94. 



   BREAKERS: Women: Stableford: J Gibson (23) 41. 



   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: D Kaiki (17) M Churchland (15) 48. A: T Coleman (12) 41. B: D Kaiki (17) 39. C: K Sprincis (22) 39. 



   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: B Skinner (25) B Chrystal (22) 50. 2B Scr: W Linden M Arnold 43. A: M Arnold (3) 42. A Scr: D Cummins 38. B: T Vellacott (13) 41. B Scr: W Maehler 25 cb. C: L Patterson (21) 41. C Scr: B Chrystal 18. 



   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: K Channells (27) R Hellmers (27) (Barnwell Park) 47. Men: B Threlfo (12) 41. Women: K Ahn (21) 42. 



   CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: J Kim (17) 41. Div 1 Scr: J Pridmore 28. Div 2: A Holmes-Walker (29) 36 cb. Div 2 Scr: N Namkoong 15. Div 3: S Ryan (40) 40. Div 3 Scr: P Power 10. 



   CHATSWOOD: Women: Stableford: A Austin (36) 38. 



   CONCORD: Medley: Stableford White: J Stoel (18) 41. 



   CROMER: Women: Stableford: A: S Storer (16) 30 cb. B: M Fujita (20) 35. C: L Scott (30) 35 cb. 



   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: J Byfield (23) G McWiliam (20) 50. A: J Wade (13) 40 cb. B: M Lee (14) 44 cb. C: P King (29) 40 cb. A Scr: S Holden (1) 37. 



   CUMBERLAND: Medley: Stableford: J Waterlow (12) 38. 



   EASTLAKE: Men: Stableford White: F Hobson (14) 39. Women: M Dives (18) 37. 



   ELANORA: Men: Stableford: K Taylor (12) 43. 



   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Clarke (16) 37. Div 2: A Grimish (23) 39. Div 3: M Warr (34) 32. 



   FAIRFIELD: Snr Stableford 4B: White: B Pearce (21) P Seaman (30) 54. J Codner (23) 45. 



   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: C Miranda (20) G Wong (26) 45 cb. D Barnes (17) 41 cb. 



   GEORGES RIVER: Women: Stableford: A Gollan (24) 35. F Chin (23) 31 cb. J Whetters (29) 31. 



   GORDON: Men: Stableford: 2B: C Harding I Menzies 50. Stableford Black: A: D Shivalkar (6) 39. B: V Signorelli (14) 41. C: C Harding (22) 46. Women: J White (34) 37. 



   GOSFORD: Stableford: N Fowler (33) 38. 



   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: S Griffiths (23) 40. Div 2: C Maggs (45) 40. 



   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Petkovski (9) 41. Div 2: G Anderson (28) 42. 



   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: Irish Team: K Wakelin B Darling R Wealleans G Kay 90. A: L Mashman (11) 43. B: G Kay (15) 39. C: I Davies (22) 42. Women: M Sheekey (16) 34. 



   LEONAY: Stableford: 2B: D Rayner A Moon 47. A: C Carruthers 43. B: R Grandemagne 38. C: D Rayner 42. 



   LEURA: Men: Stableford 2B Multi: White: S Taylor (29) B Player (24) 70. S Taylor (29) 40. 



   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Multi: White: J Hoang (12) W Park (10) 85. A: B Ra (5) 42. B: M Dennehy (18) 40. C: D Ho Lee (26) 36. Visitor: M Andrew (Cumberland 5) 41. 



   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Smith (13) 34. Div 2: W Thomas (29) 36. Div 3: K Pethybridge (45) 36. Jnr Open: Boys: O Janschek 72. Hcp: N Jones (14) 65. Girls: S Perkins 83. 



   MANLY: Men: Stableford White: P Lucius (30) 40. Women: I Garay (4) 36. 9-hole: Yellow: J Tydd (44) 20. 



   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: G Markey (26) T Forrester (25) 50. Veteran Men: A: P Herring (16) 41. B: W Dewar (25) 41. 



   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Tuckerman (26) G Austin (24) 50 cb. A: F Settineri (10) 43 cb. B: T Moussa (17) 46. C: G Crossingham (20) 45. Scr: F Tierney 40. 



   MOLLYMOOK: Medley: Stableford: 2B: C Halls (7) L Rogers (11) 48. Men: Stableford White: A: C Halls (7) 43. B: K Lowes (17) 39. C: B Conlon (36) 40 cb. Women: Stableford: A: J Sweet (25) 35. B: D Makeham (29) 34. 



   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Waterhouse (19) A Wong (36) 46 cb. Men: D Van Roest (13) 41. Veteran: Gold: P Thomas (27) 40. Women: L Quilliam (3) 38. 



   MORISSET: Medley: Stableford: 2B Multi: B Farmer R Semken 83. Men: Stableford White: A: B Farmer (6) 41. B: H Palmer (21) 39. C: J Palmer (29) 39. Women: T Illi (16) 37. 



   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: A Turner (24) 38. Div 2: D Haxton (30) 38. 



   NORTH RYDE: Women: Stableford Yellow: K Psaltis (17) 42. 



   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: N Howlett I Hannam 51. A: C Manuell (13) 39. B: G Hollingworth (15) 40. C: R King (23) 43. Challenge: D Brennan (22) 44. 



   NSW: Women: Stableford: M Ralston (36) 37. 



   PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: M Bynon (34) 18. Men: 2B: J McLean (20) A Towner (22) 49. Z Telfer (1) 45. 



   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: A Tucker (23) 40. Div 1 Scr: D Bennett 24. Div 2: M Ratcliffe (30) 38. 9-hole: D Jorgenson (30) 19. 



   PENRITH: Women: Stableford: I Mansfield (9) 37. 



   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: A Finnegan (23) 37. Div 2: E Meagher (33) 37. 



   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Glenn (14) 41. Div 2: W Lloyd (38) 22. 



   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: I Delaney (16) J Allaway (31) 52. 2B Scr: M Cheng C Sharp 38. A: M Cheng (2) 40. B: D McLellan (19) 40 cb. C: J Allaway (31) 41 cb. Stableford Green: C Goring (22) 38 cb. 



   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (18) 35. Div 2: K Hand (25) 33. Centenary: B Watson (38) 33. 



   SHELL COVE: Stableford: S Daly (21) 41. Scr: C McGrath (3) 35. Women: K Green (17) 40. 



   SHELLY BEACH: Men: Stableford: White: A: S Brownlow (1) 40. B: P Marks (13) 42. C: V Barbat (24) 42. D: P Allen (25) 37. 



   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: G Lynch (11) S Ballard (2). Div 1: J Crawley (9) 40. Div 2: R Bowyer (19) 41. A Scr: J Crawley 31 cb. 



   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: T Coulits (6) G Katrib (11) 50. Scr: R Lyons R Coombes 39 cb. G Katrib (11) 45. P Cameron (16) 43. M Hudson (22) 42. Visitor: L Phi Nguyen (The Ridge 23) 37. Scr: S Morrison 36. D Beck (PGA) 41. Men: Stableford: 2B: Gold: R Hayes (21) N Simmons (15) 48. W Glen (27) 39. 



   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Y Bell (23) K Dignam (3) 45 cb. 2B Scr: P McGuffie B Young 40. A: D Bollinger (7) 39. B: R Crinion (15) 40. C: D Coleman (23) 40. 



   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Brough (20) 35. Div 2: T Fong (34) 33. 



   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: M Richards (23) 35. Div 2: R Hellings (29) 37. 



   THE COAST: Women: Stableford: Div 1: G Jones (29) 35. Div 2: D Mather (37) 36. Veteran: K Brewer (20) 41. 



   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: T Bambury (25) R Hunter (20) 100. Scr: M Zhang 35 cb. Men: A: T Harris (6) 44. B: P Scullion (19) 43. C: M Fleming (25) 41. Women: A Rathbone (The Australian 1) 37 cb. 



   TUNCURRY: Medley: Stableford: Div 1: L Spencer (16) 39. Div 2: S Griffiths (20) 40. 



   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Battaglia (19) 39. B: M Birrell (33) 42. 



   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Littlebury (13) K Hatter (17) 51 cb. 2B Scr: K Walker G Field 38 cb. Men: Stableford: A: B Gibbons (8) 45. B: T Conroy (19) 45. C: S Musico (31) 42. Veteran: K Hatter (17) 47. Super Veteran: W Husband (8) 43. 



   WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Hartman (26) 40. Stableford: R McCourt (28) 39. 



   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: A: J Roberts (19) W Mockli (20) 31. B: J Goodrick (16) S Smith (30) 29. R Mason (13) 42. J Goodrick (16) 41. A Rannaste (15) 40. A Scr: J Clarke (8) 31. 



   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: R Ledgar (16) D Heiler (23) 46. Mxd: M King (28) M King (21) 46. Women: C Beggs (26) S Moore (34) 45. Men: E Ng (29) 37 cb. Women: K Szwanenfeld (28) 35. 



   WORRIGEE VETERANS: Par Black: A: P Wallace 3 up. B: L Berghofer 3 up. C: A Leach 3 up. 

18 February 2019
ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: G Burt (24) E Jurd (15) 48 cb. Mxd: G Hughes (15) D Geddes (25) 47. Men: Div 1: S Wozniak (9) 41. Div 2: D Cilento ... more
NSW Golf