NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Vincent (14) P McLoughlin (Horizons 25) 49. 2B Scr: K Mcguire M Brown (Camden Valley) 39. A: L Gibson (10) 39. B: R Dalibozek (16) 42. C: W Dunkel (24) 41. 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Kim (21) 37 cb. Div 2: L Chen (32) 38. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: S Byrne (9) 40. B: C Shergill (15) 40. C: O Van Der Wall (20) 39. Scr: R Wallace 35. 

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: L Conroy (20) 74. Div 1 Scr: J Hickey 89. Div 2: K Ann (25) 70. Div 2 Scr: J Heys 104 cb. Div 3: B Williams (36) K Johnston (38) 81 to playoff. Div 3 Scr: T Addington 117. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: K White (6) B Meyn (9) 43. J Friedman (17) 38. Women: M Doyle (45) 36. Stroke: Matchplay: L Ritchie (18) bt J Kinkead (24) 3-2. W Prideaux (23) bt K Vickers (25) 5-4. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Whitcomb (15) 37. B: V Brown (21) 41. C: J Malla (26) 39. D: M Khan (29) 44. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: C Freeman (14) 74. J Raine (19) 76. Div 2: N Cocks (29) 69. T Bouman (30) 75. T Nicol (24) 76. Div 3: K Dipper (33) 66. R McCririck (32) 69. A McKinley (33) 71. Stableford: C Price (36) 35. E Fisher (30) 34. E Walker (31) 33. 

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Redman (15) 38 cb. B: P Robertson (21) 37. C: R Grant (34) 40. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Boersma (9) S Singles (18) 49. A: D Cowell (10) 36. B: S Singles (18) 45. C: R Oakes (26) 42. 

   BLACKHEATH: Women: Stableford: L Richardson (45) 39. 

   BOTANY: Veteran: Stableford: 2B: F Christiaans (20) B Armstrong (6) 42. 

   BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: A Geddes (20) 34. Div 2: N McMurray (37) 33. 

   BREAKERS: Women: Stroke: Ambrose: A Harrigan P Searle (9.75) 66.25. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: N Pitchford (9) J Allan (36) 48. A: N Pitchford (9) 37. B: M Hoy (15) 39. C: G Rendall (20) 38. 

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke Canadian Foursome: White: D Jurd (14) W Sanders (20) 70.25. Women: Medal Mar: A: R Perkins (18) 73. A Scr: L Thompson 84. B: K Belli (27) 76. B Scr: R Murray 103. C: T Shanahan (30) 76. C Scr: T Shanahan 106. 

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: G Dent (18) J O'Malley (24) 75 cb. 2B Scr: C Banks D Cummins 62. A: G Dredge (Lakeside 7) 38. A Scr: C Banks 32 cb. B: D Byrne (15) 39. B Scr: A Piggott 24. C: J O'Malley (24) 43. C Scr: D Bexon 18. Challenge: J O'Malley (24) 43. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: F Wardlaw (22) 44. D Olsson (21) 36. Veteran Women: B Regan (24) 36. L Garrad (29) 30. 

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Hellmers (29) K Channells (26) (Barnwell Park) 50. Men: B Threlfo (9) 43. 

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: K Drummond (17) 64. Div 1 Scr: K Romer 77. Div 2: A Thorn (25) 64. Div 2 Scr: R Munt 87. Div 3: P Power (28) 66. Div 3 Scr: J Dow 103. Stableford: D Hulthen (23) 37. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (17) 31. Div 2: S Kim (26) 35. Div 3: P Twomey (38) 36. Stroke: Singles KO f: K Robinson bt H Hampson (after 19th) 1up. 

   CROMER: Women: Stroke: A: S Storer (15) 74. B: B O'Hagan (27) 75 cb. C: E Morimoto (30) 77. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B Agg: C Allouche (18) P Highland (17) 78. A: J Bell (13) 39 cb. B: P Highlan (17) 40 cb. C: K Wood (28) 40 cb. Scr: Z Mullins (+4) 40. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: S McEwen (Massey Park 24) 42. 

   DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: C Patterson (33) 73. Div 2: L Fryirs (37) 73 cb. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: B McCall (9) 44. Women: Stroke: P Downey (39) 75. 

   ELANORA: Men: Stableford: S Duff (18) 42. 

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: J Simmons (22) 71. Div 2: B Moran (27) 72 cb. Div 3: R Wright (37) 70. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B Agg: White: B Bayly (28) E Noack (30) 108. B Bayly (28) 47. 

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: A Trigg G Woodley B Finucane D Rogers (13) 56. 

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: A Gollan (24) 66. J Whetters (30) 73. Div 2: C Reeves (33) 70. S Frost (37) 80. 

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: C Russell (13) 39. 

   GORDON: Medley: Stableford 2B: Black: B Watters B Rothery 49. Men: A: D Garnett (12) 36. B: G Dooley (15) 39. C: F Kannard (22) 39 cb. Women: J Elvy (32) 36. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Mar: A: P Sadler (23) 80. B: C Jennens (39) 80. C: M Stevens (45) 76. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: J Etcell (19) 43. Div 2: F Carosi (26) 39. 

   KOGARAH: Women: Stroke: Ambrose: A Harnwell (40) J Gannon (16) D Bates (32) 52. 

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal Mar: A/Medal: J Weine (20) 71. A Scr: J Weine 91. B: R Hurford (34) 84. B Scr: R Hurford 118. 

   LEONAY: Stableford: 2B: J Pearson D Rayner 48. 2B Scr: B Breckenridge S Masters 37. A: B Grant 39. B: R Grandemagne 39. C: J Lane 41. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: J Kolodziej (31) J Shearston (15) 47. 2B Scr: M Scarfone A Chu 41 cb. A: S McGee (0) 38 cb. B: J Roser (14) 38 cb. C: M Lynch (27) 36 cb. 

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Gould (8) 74. Div 1 Scr: C Gould 82. Div 2: R McCormick (27) 75. Div 2 Scr: C Piper 96. Div 3: J Campbell (45) 73. Div 3 Scr: C Thompson 109. Medal Feb: Div 2: C Piper 76. 

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: T Ortiz (18) 43 cb. B: G Markey (25) 42 cb. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Mathews (26) R Chilcott (27) 81. A: A Watkins (12) 43. B: W Williamson (19) 42. C: M Manston (21) 42. Scr: S Fitzpatrick 39. 

   MOLLYMOOK: Men: Par White: A: T Whittle (11) 4 up. B: C Russell (16) 4 up. C: I Gage (26) 3 up cb. Women: Div 1: P Kerr (17) 1 up. Div 2: R Cooke (29) 4 up. 

   MONA VALE: Women: Stableford: A: K Hwang (3) 36 cb. B: C Smyth (29) 36. C: S Ellis (33) 33. Yellow: L Field (44) 30. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Hurwitz (26) B Gork (35) 45 cb. Men: S Shin (17) 39. Veteran: Gold: A Forman (27) 37. Women: L Kendall (18) 39. 

   MORISSET: Medley: Stableford: 2B Agg: C McDonald D McDonald 74. Men: White: A: K Holdsworth (16) 44. B: I Dickson (21) 39. C: D Mooney (33) 39. Women: K Anderson (16) 37. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: T Skuodas (10) 33 cb. Div 2: J Davis (26) 33 cb. Div 3: M Sprainger (32) 32. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: M Reisch (15) 37. Div 2: L Kalousek (45) 38. 

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Bellamy 76 cb. Div 2: M Brien 77. Div 3: J Stuart 75. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Williamson (33) 38. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Vandervaere M Scott 49. M Vandervaere (19) 41. 

   NSW: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: L Buckley (12) 75. Div 2: B Swift (26) S Hodgkinson (22) 83 to playoff. Div 3: E Lester (34) 78. 

   OATLANDS: Women: Stroke: Medal Mar: A: L Gyzen (6) 70. B: S Plaister (25) 73. C: P Heagney (35) 76. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Montefiore (12) R Wood (24) 46. R Wood (24) 44. Women: 9-hole: J Boffa (40) 17. 

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: B Winter (19) 36. B: S Lennox (26) 36. C: C Skillicorn (35) 42. 9-hole: H Durham (40) 16. 

   PENRITH: Women: Stroke: Div 1: T Warne (13) D Moussa (19) J Porter (23) 75 to playoff. Div 2: J Nash (31) 81. 

   PYMBLE: Women: Stroke: Div 1: L Bayliss (16) 72. Div 2: G Blunt (25) 73. Div 3: M Nelson (31) 79. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: W Goodsell (12) 35. Div 2: A Mahony (Botany 26) 38. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: D Clark (23) 75. Div 2: J Parker (29) 74 cb. Div 3: G Miller (37) 76. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Court (9) P Carmody (10) 47. A: R Kitchen (10) 38. B: S Harman (18) 40. C: E Marquez (24) 40. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: M Dunn 38. Women: 4B: L Kernaghan L Stanway 40. Centenary: M Bligh J Drew 41. 

   SHOALHAVEN HEADS: Stableford: Veteran Men: A: R Elliott (10) 38 cb. B: S Omrod (24) 42. Veteran Women: B Franklin (42) 35. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: T Scanlon (24) J Connelly (23) 45. Div 1: R Bradley (6) 41. Div 2: J Connelly (23) 40. Scr: R Bradley 35. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: M Knespal (22) S Krost (18) 72 cb. 2B Scr: J Giardina W McKern 56. Hcp: A: M Ryan (8) 39. B: M Hansen (16) 37 cb. C: C Ma (20) 38. Visitor: G Peimer (Monash 13) 37. Scr: A Katholos (The Lakes) 33 cb. B Clementson (PGA) 38. 2B: Gold: R Hayes (18) N Simmons (15) 71 cb. Hcp: N Simmons (17) 38 cb. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Claringbull (25) G Pilling (8) 72 cb. A: G Pilling (8) 38. B: J Stoel (15) 42. C: K Joo (19) 40 cb. Par 2B Scr: J Stoel S McCosker 11 up. 

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: S Yi (21) 74. Div 2: G Kwak (45) 72. Scr: G Choi (15) 88. Medal Mar: G Kwak (45) 72. 

   THE COAST: Women: Stroke: L Curtis (28) 76. Div 1/Medal: K Parker (24) 79. Div 2/Medal: K White (30) 77. Div 3: M Grundy (38) 90. Veteran: Stableford: S Brandon (24) 41. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: P Silvestri (11) 40 cb. B: B Tilt (21) 40 cb. C: D Ristevski (28) 41. Scr: T Kadiev (The Lakes) 40. Women: E Mattock (Kareela 32) 35 cb. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford White: P Greer (20) 42. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Coates (26) P Williams (16) 49. 2B Scr: D Rose G Blair 37. A: K Walker (12) 42. B: T Conroy (17) 41. C: E Scicluna (22) 40. Veteran: D Rose (11) 42 cb. Super Veteran: P Eades (10) 42. 

   WARRINGAH: Men: Stableford White: C Susans (32) 39. Women: J Miller (23) 37 cb. 

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: P Cowan-Lunn (16) 72. A Scr: A Jurd (7) 81. B: F Olsen (20) 71. B Scr: B Crossing (19) 91. Women: Medal: T Elderfield (27) 71. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: M White (10) J Hogg (16) 44. Mxd: C Chee (37) R Newman (16) 47. Women: D Shearer (18) D Fairfax (40) 48. Men: E Ng (28) 40. Women: S Griffin (26) 35. 

   WOOLLAHRA: Women: Par: A: G Shanahan (19) 4 down. B: K Goldberg (44) 2 down. 

   WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Feb: Black: A: R Elliot 66 cb. P Viret 66. B: R Ayton 62 cb. J Grabski 62. C: B Carr 60. W Beckenham 62. 

   WYONG: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: S Hutton (14) 75. Div 2/Medal: P Leathley (26) 78. Div 3: C Bates (34) 71. 

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf