NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Tindall (13) K Tutt (17) 82. 2B Scr: B Willingham P Bradley 62. A: P Bradley (8) 38. B: K Tutt (17) 44. C: C Holmes (19) 41. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: B McCarthy (8) 40. B: S Davis (16) 39. C: B Engeman (23) 38. A Scr: C Wittenberg Snr. 

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Fiatarone (21) M Barrett (24) 76.5. Div 2: D Gain (37) B Heath (41) 82. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Hodson (9) M Totttenham (19) 44. Men: B Meyn (8) 38. Women: A Caterson (31) 34. Stroke: Matchplay: W Prideaux (23) bt L Ritchie (18) 1up. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: B Howared (24) J Thomson (26) 50. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: C Jacobs (16) 70. Div 1 Scr: C Clarke 83. Div 2: T Gillet (21) 73. Div 2 Scr: A Hinton 97. Div 3: B Gavin (29) 69. Div 3 Scr: M Leonard 105. Stableford Gold: V Mills (33) 34. 

   BERMAGUI: Men: Stableford Irish Team: White: B Kenyon (35) B Blair (31) G Vercoe (20) W Beaumont (35) 118. 

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: K McInerney (18) 35. Div 2: V Duesbury (26) 36. Div 3: D Newman (37) 35. Hole in one: M Hughes at 13th. 

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: C Dawson (23) C Balfour (12) 88. A: B Clarke (12) 43. B: C Collinson (14) 43. C: C Dawson (23) 46. 

   CABRAMATTA: Women: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Lee (35) L Thompson (6) 73. A: L Thompson (6) 40. B: L Schwarz (28) 36. Veteran Men: H Dawson (17) 42. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Wilson (22) P Coxall (17) 48 cb. 2B Scr: J Redhouse S Bate 39. A: J Lewis (8) 43. A Scr: D Cummins 36. B: G Zografakis (15) 41. B Scr: D Byrne 24. C: W Salter (32) 41. C Scr: P Wilson 19. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: J Romano (13) 40. A Smith (10) 39 cb. Veteran Women: J Wotton (35) 29. J Smith (18) 26. 

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J O'Leary (Barnwell Park 36) B Krestensen (Massey Park 21) 48 cb. Men: R Calvert (11) 46. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: C James (26) C Cunningham (22) K Quigley (17) J Bowen (24) 93. Scr: K Drummond D Mathieson K Romer D Mann 58. Div 1: L Cash (16) 40. Div 2: M Darcy (25) 40. Div 3: S O'Neil (43) 42. 

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Ambrose: J Wong S Beach K Cowan M Alego 56.5. 

   CROMER: Women: Stableford: Split Six: V Younger (34) J Layton (45) 49. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: J Wood (10) S McDonald (5) 47 cb. A: J Wood (10) 40. B: P Jessop (19) 38 cb. C: F Lloyd (21) 37. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: S Ryan (12) 41. Women: E Lacey (33) 30. 

   ELANORA: Men: Stableford: J Grant (13) 41. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: K Myles (10) 32 cb. Div 2: J Montgomery (31) 31. Div 3: G Parsell (36) 33. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke Yellow: A: S Lockhardt (18) 55. B: V Bartolo (23) 55. C: K Corbett (31) 58. 

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Foursome: P Dawson T DeGroen (16) 68. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: A Gollan (23) 36 cb. F Chin (24) 36. Div 2: S Morris (41) 36. C Reeves (33) 32. 

   GLENMORE: Women: Stableford 2B Agg: White: B Strathdee (32) J Edwards (37) 55. T Towell (17) 31. Mxd: D Hooper (13) 40. 

   GORDON: Medley: Stableford 2B: Black: V Care M Travers 47. A: D Barry (10) 39. B: J White (19) 39. C: F Kannard (21) 39. 

   GOSFORD: Women: Par: C McGowen (34) 4 up. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: A: C Moran (25) 41. B: L Singh (42) 31. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Green (18) 41. Div 2: G Philips (25) 44. 

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: D Polychrone (22) 35. Div 2: D Bates (31) 30. 

   LEONAY: Men: Stableford 2B Agg: White: M Thompson (28) S Wright (21) 85. 2B Scr: A Wright P McGuffie. A: S Druce (10) 35. B: C Malvern (14) 42. C: S Wrighr (21) 43. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: C Russell (Bankstown 12) P Farrugia (Howlong 22) 81. A: C Russell (Bankstown 12) 38. B: J Ahn (17) 41. C: P Farrugia (Howlong 22) 43. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: M Solomon (18) C Cooper (33) 49 cb. Veteran Men: A: M Fox (17) 42. B: P Welsh (27) 41. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Sclippa (17) T Bonaddio (14) 83. A: F Tierney (3) 40. B: T Bonaddio (14) 43. C: R Avis (22) 43. Scr: F Tierney 37. 

   MONA VALE: Women: Stroke: A: N Hosking (17) 74. B: M Mushan (27) 70. C: A Hoy (35) 75. A Scr: K Hwang (2) 79. B Scr: M Mushan (27) 97. C Scr: A Hoy (35) 110. Stableford: C Donaldson (35) 29. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford White: P Matthews (15) 37. Veteran: Gold: C Novis (27) 34. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: B Lucas (18) 36. Div 2: J Davis (26) 37. Div 3: B Evans (37) 36 cb. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: 4B: W Heapy (31) R McGaw (31) 46. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Fisher (26) 36. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Lewis M Starkey 52. B Kilham (14) 42. 

   NOWRA: Women: Stableford: A: S Hunter (22) 30. B: F Wright (29) 34. C: D Pritchard (38) 38. 

   NSW: Women: Par: 4B: I Scougall (19) S Goldschmidt (28) 3 up. 

   OATLANDS: Women: Par Bowl: Yellow: A: J Goudge (20) 1 up. B: K Lim (29) 3 up. C: C Peterson (36) 2 down. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Elliott (23) B Bowly (23) 71. L Baillie (24) 37 cb. Women: 9-hole: J Boffa (36) 17. 

   PENRITH: Women: Par: J Patterson (44) 2 down. 

   PYMBLE: Women: Par: Div 1: J Sedgwick (17) 5 up. Div 2: L Pickup (23) sq. Div 3: K Onishi (30) sq. A Scr: S Waddington 4 down. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: Div 1: D Clark (23) 73 cb. Div 2: S Still (34) 66. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Gayleard (12) S Frith (25) 78. 2B Scr: M Kuo P Stewart 52. A: J Gayleard (12) 37 cb. B: S Balis (14) 40. C: S Frith (25) 41. Stableford Green: J Mahony (30) 38 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: B Goh H Dalton 48. Centenary: R Clune S Patterson 43 cb. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Split Six: White: J Hunt (6) R Davey (11) 35. A: L Allen (6) 39. B: N Smith (13) 42 cb. C: D Viset (21) 40 cb. D: N Upcroft (27) 39. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford 2B: White: B Richards (16) G Somerville (26) 46 cb. Div 1: B Richards (16) 41. Div 2: B Macadam (29) 39. Scr: B Cole 32. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: S Aitken (12) 36. Visitor: D Devlin (Howlong 22) 38. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Bollinger (7) 37. A Scr: M Andrew 33. B: R Millers (16) 38. B Scr: G Kennedy 24. C: J Akers (29) 37. C Scr: S Naidoo 19. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Irish Team: S Yo (18) A Han (23) M Kim (21) J Shin (17) 78. 4B Scr: M Park L Kim J Shim E Nam 36. 

   TALLWOODS: Women: Stableford: Irish Team: H Roslaniec (37) G Pearson (19) L Norris (38) R Hellings (25) 71. E Fraser (30) R Murray (15) B Jones (18) M Gleeson (32) 69. 

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: J Cramer (Carnarvon 17) 68. Scr: L Bayliss (Pymble) 89. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: W Manning (Macquarie Links 30) S Hodgson (Port Kembla 24) 94. Men: A: J Donnelly (9) 37 cb. B: S Hodgson (Port Kembla 24) 44. C: S McCullagh (Bankstown 29) 42. Women: A Allcock (18) 36. Medley: Scr: J Brown (The Lakes) 34. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: A Dodd (25) 34. 

   WALLACIA: Snr Stableford 2B: White: P Borsato (10) E Scicluna (22) 48 cb. 2B Scr: D Rose G Blair 37. Super Veteran: D Rose (11) 43. P Hill (16) 41. A: P Borsato (10) 40. B: R Keeley (18) 43. C: D Coombes (28) 42. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: J Wethered (33) 35. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Par: R Wiseman (22) 5 up. 

   WINDSOR: Veteran: Stableford: 2B Agg: M Player (22) S Wall (19) 76. J Hogg (17) J Pamenter (37) 73. J Trerzo (36) J O'Mara (35) 63. Veteran Men: D Fulham (22) 39. Veteran Women: C Lee (44) 36. 

   WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: S Hayes (12) 45. M Liddy (12) 41. B: A Liebert (18) 42. A Steeden (17) 40. C: W Beckenham (25) 41 cb. L Elliott (22) 41. 

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: K Edwards (14) 36. Div 2: J Swift (25) 31 cb. Div 3: M Kirk (38) 30 cb. 

21 March 2019
AVALON: Women: Stableford: 9-hole: D Price (38) 17. more
NSW Golf