NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Newell (18) M Smith (32) 46. 2B Scr: L Byrne D Blacker 35 cb. A: P Bradley (9) 37 cb. B: S Downing (14) 40. C: R Whelan (20) 36 cb. 

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B Multi: M Park (25) J Kim (18) 66. J Kim (18) 36. 

   AVONDALE: Men: Stableford: 4B: G Hopkins (7) N England (16) J Johnson (14) N Hicks (16) 85 cb. A: A Sinclair (8) 39. Scr: B Paterson (7) 38. B: T Heilman (18) 37. C: P Lepparde (31) 40. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: Team: G Dobson (11) R Hoagland (25) A Grover (22) P Lee (24) 91. Mxd: S Beves (32) K Beves (27) R Taylor (16) M Adiar (Moore Park 25) 84. Women: J Heys (24) L Manning (21) L Swanson (Strathfield 29) C Boyd (Strathfield 28) 96. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: P Featon (25) A Midgley (27) 48 cb. N Olney (21) 41 cb. Scr: M Todd (2) 34. Women: Stroke: Foursome: G Bass A Caterson (32.5) 70.5. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: R Ferguson (23) D Smith (31) 53. 

   BAYVIEW: Women: Stableford: 4B: J Mansson (31) W Brown (37) M Leonard (30) W Mccormack (36) 93. Div 1: W Climo (19) 33. Div 2: M De Jong (28) 39. Div 3: J George (39) 43. 

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: P Batten (13) 40. B: A Lamb (16) 40. C: C Bennett (32) 38. 

   BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up. 

   BOTANY: Veteran: Stableford: T Gomez (26) 36. 

   BOWRAL: Women: Stroke: American Foursome: P Donoghue C Byrnes (23.375) 73.625. 

   BREAKERS: Women: Stroke: Scr: S Hopkins (12) 83. Div 1: V Ball (25) 71. Div 2: W Rogers (29) 72. Div 3: N Chilman (41) 69. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Par: 2B: S Lockie (14) R Harriman (22) 11 up. A: G Cooper (11) 5 up. B: R Benson (14) 5 up. C: G Cook (20) 3 up. 

   CABRAMATTA: Women: Stroke: C'ship: Div 1: M Dunn (10) 79. Div 1 Scr: M Dunn 89 cb. Div 2: D Carrier (23) 71. Div 2 Scr: D Carrier 94. Div 3: K Hadley (37) 73. Div 3 Scr: M Pearce 109. Veteran: Stableford White: J Malkus (8) 38. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: B Hope (35) B Walker (25) 49. 2B Scr: D Cummins G Matheson 40. A: S Taylor (8) 45. A Scr: D Cummins 33 cb. B: K Krapez (15) 41. B Scr: J Vincent 24 cb. C: D Newham (20) 39. C Scr: K Bate 18. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: F Wardlaw (18) 38. T Pringle (25) 37. Veteran Women: L Lambros (30) 37. F Keane (14) 30. 

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: S Williams (Cumberland 15) S Jago (Leura 19) 47 cb. C Mcguiness (Barnwell Park 13) 42. 

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: K Romer (9) 62. Div 1 Scr: L Harris 70. Div 2: M Namkoong (21) 66. Div 2 Scr: R Munt (19) 87 cb. Div 3: K Song (30) 67. Div 3 Scr: G White 98. Veteran Women: K Romer (9) 62. Women: Stableford: H Howard (14) 30 cb. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Shiga (20) 42. Div 2: Y Hall-Watson (31) 37. Div 3: S Atkinson (35) 37. 

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: S Campbell (24) R Aitken (21) 47 cb. A: A Stratford (10) 39. B: G Smith (16) 41. C: P Burns (21) 44. Scr: J Cripps 35. 

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: G Wong (Fox Hills) A Pali (Port Kembla) 70. D Scr: I Pemble J Kiddle 52. Men: Div 1: S Lal (17) 40. Div 2: G Wong (29) (Fox Hills) 41. Women: A Hong (30) 38. 

   DUNHEVED: Women: Stroke: Foursome: D Bowen (43) L Gersbach 75. Foursome C'ship: A Scr: S Timms L Aspland (28.5) 226. Hcp: L Bourke E Williams (34.5) 172. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: J Halloran (20) 39. Women: J Carroll (38) 35. 

   ELANORA: Men: Stableford: P Byrne (6) 38. 

   EVERGLADES: Stableford: Div 1: L McMurray (13) 33 cb. Div 2: A Kane (28) 40. Div 3: S Mitchell (42) 38. 

   FAIRFIELD: Snr Stableford Yellow: A: F Vella (17) 49. B: C Wilson (22) 47. C: E Noack (33) 48. 

   FORSTER: Medley: Stableford: N Chapman (28) 38. 

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Agg: R Beadle (23) G Karim (30) 71. J Young (28) 38. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Scr: Div 1: V Hughes (23) 34. F Chin (23) 33. Div 2: P Johnson (37) 36 cb. S Frost (36) 36. 

   GLENMORE: Women: Par 2B: White: D Willmington (22) C McConnell (27) 5 up. Mxd: Stableford W Carlson (15) 41. 

   GORDON: Men: Stroke Black: A: W Trantum (12) 63. B: P White (19) 58. C: R Wills (20) 57. Medley: Stableford: B: R Keightley (18) 42. C: P Castle (28) 38. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: C Moran (22) 41. Div 2: K Sellings (37) 34. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: D Leewai (17) 42. Div 2: M Crews (21) 45. 

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: J Gannon (16) 34. Div 2: H Herbert (32) 30. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: A: J Dennis (-1) 69 cb. B: R Moran (18) 68. C: J Davies (21) 70. Women: J Aldrich (22) 69. 

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: K Mitchell (17) G Aiken (30) 48. Scr: B Grant P Homan 37. A: P Homan (8) 40. B: R Butcher (15) 37 cb. C: D Rayner (21) 41. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: L McGuirk S Barry 83. 2B Scr: White: G Stinson (-3) S Barry (12) 73. A: S Barry (12) 49. B: M Dennehy (19) 41. C: G Phillips (20) 41. 

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Bowen (5) 36. Scr: J Bowen 31. Div 2: R Lyon (28) 32. J Gietz (42) 34. 

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: P Schumack (20) 44. B: D Cole (24) 44. 

   MASSEY PARK: Medley: Stroke: A: S Fitzpatrick (1) 58. B: K Cameron (17) 59. C: D Curran (20) 60. Scr: S Fitzpatrick 59. 

   MONA VALE: Women: Stroke: Ambrose: A Hoy D Agostino K Harris V Holroyd 64.875. Scr: S Macdonald C Reeves J Moody K Hwang 80. 

   MOORE PARK: Men: Stroke White: S Shin (18) 64 cb. Veteran: Gold: R Perry (28) 56. Women: Stroke: Medal May: A: L Quilliam (2) 71. B: R Kimura (23) 68. 

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Foursome: Div 1: K Kim (15) S Ra (14) 73.5. Div 2: G Patrick (31) M Van Petersen (35) 75. Div 1 Scr: P Zarra (12) J Duffield (9) 91. Div 2 Scr: G Walters (30) J Westcott (30) 110. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: D Hall (24) 36. Div 2: T Jeggo (34) 33. 

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: L Minehan 75. Div 2: E Plowman 75 cb. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Cho (28) 36. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: P Rix R Cross 49. Challenge: R Cross (33) 43. A: M Delatovic (9) 36. B: D Coleman (14) 40. C: G Murray (21) 39. 

   NSW: Women: Stroke: Ambrose: H Trollip (16) L Trollip (9) 69.75. 

   OATLANDS: Women: Stroke: Foursome: Div 1: R Tresnan (20) J Wong (20) 71. Div 2: A Khanna (28) J Rankin (28) 78. Div 3: H Golding (40.5) R Ang (40.) 79.5. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: L Rourke (15) A Towner (20) 73 cb. J Brown (29) 45. Women: 9-hole: C Sablatnig (38) 18. 

   PENNANT HILLS: Women: Par: A: A Tucker (19) 3 up. B: J Einberg (26) 1 up. C: J Barrett (32) 1 up. Stableford: 9-hole: H Durham (42) 19. Scr: N Howlett 22. 

   PENRITH: Women: Stableford: M Davies (21) 33. J Robertson (17) 32. 

   PYMBLE: Women: Stroke: Div 2: A Glasson (23) 71. Div 3: I Gulbis (40) 79. 

   RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: R Flatters (19) C Lozano (27) 46. Men: R Ormsby (15) 42. Women: A Moore (30) 40. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: D Clark C Lozier 94. A: J Benson (28) J Starr (29) 74.5. B Scr: L Peers J Raams 112. B: S Still (31) C Salkeld (36) 79.5. 

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: D Hudson (Duntry League 24) G Preiss (30) 11 up. 2B Scr: S Spence P Carmody 1 down. A: P Doerner (12) 2 up. B: B Comley (16) 1 up cb. C: G Preiss (30) 3 up. Green: G Harrison (27) 5 up. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Canadian Foursome: Championship: Div 1: G Arnott B McDonald 77.5. Div 2: P Connor G Hudson 82.125. Centenary: A Lloyd S Patterson 69. 

   SHELL COVE: Men: Stableford: R Crawford (14) 34. G Regan (13) 29. 

   SHELLY BEACH: Men: Par: A: L Graham (6) 4 up. B: M Brownlow (15) 4 up. C: P Cole (23) 2 up. D: R Stapleton (30) sq. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: R Hatrick (9) K Ryan (NSW 14) 77. 2B Scr: S Stirling L Roberts 67. A: R Hatrick (9) 39 cb. B: P Yap (17) 43. C: A Roddy (22) 40. Scr: L Roberts 35. B Clementson (PGA) 38. Visitor: S Fihrer (NSW 16) 39. 2B Agg: Gold: J Allen (23) T McMinn (31) 61. L Gafinowitz (29) 37. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: P Hughes (13) R Crinion (12) 73. 2B Scr: P McGuffie B Young 62. A: A Moore (11) 37 cb. B: D Lagats (17) 37 cb. C: C Bucoy (29) 40 cb. Hole in one: P McGuffie at 11th. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B Richards (22) 42. L Thomas (8) 39. Veteran Women: Green: Div 1: J Sibbons (22) 32 cb. M Redwood (The Dunes 18) 32. Div 2: K Aldham (42) 34. J Chilton (32) 33. 

   THE COAST: Women: Stroke: Div 1: C Fukushima (20) 73. Div 2: R Sparling (42) 68. President's Trophy: B Pope (28) 155. Veteran: Stableford: W Holborow (20) 41. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Wadley (16) J Keane (11) 93. Men: A: M Beattie (12) 42. B: D Fuller (24) 42. C: J Dean (32) 38 cb. Women: O Chaggar (34) 40. Scr: A Simpson 42. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford White: B Ireland (22) 40. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Bright (16) B Neale (6) 49 cb. 2B Scr: J Grima S Fava 37. A: G Keeley (12) 42. B: K Hatter (17) 38 cb. C: A Casey (31) 45. Veteran: B Neale (6) 40 cb. Super Veteran: P Curtis (18) 41. 

   WARRINGAH: Medley: Stableford: C Meaney (34) 36. White: M Tagg (24) 36. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Split Six: R Wiseman (22) F Tregier (13) 69. Men: R Mason (11) 39 cb. Women: A Fraser (29) 33. 

   WINDSOR: Men: Stroke: Ambrose: R Newman (16) S Westmoreland (18) 66.5. Mxd: G Chapman (8) J Garnsey (44) 60. Women: S Griffin (27) I Gilbert (33) 76. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: D Weeks (20) G Scott (22) 70. Div 1: G King (25) 40. Div 2: J Haydon (17) 40. Div 3: M Moase (19) 39. 

   WOOLLAHRA: Women: Par: M Conrick (25) 1 up. 

   WORRIGEE VETERANS: Stroke C'ship: Black: A Scr: C Fraser (4) 66. M Liddy (10) 67. B Scr: R Lydon (20) 68. B Stapylton (16) 69. C Scr: K Stevenson (25) 64. G Dwyer (23) 67. 

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: E Potts (21) 38. Div 2: J Jones (31) 36. Div 3: N Purtle (45) 39. 

21 June 2019
CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Darr (15) J Darr (30) 68. Div 2: J Grittiths (21) T Cartwright (33) 65.  more
NSW Golf