NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Davies (25) P Cleaver (22) 77. 2B Agg Scr: J Taylor J Warren 64. A: W Higgins (6) 39. B: D Kennedy (Camen Valley 13) 40. C: G Dawkins (19) 40 cb. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: B McCarthy (8) 38. B: D Veal (16) 39. C: D Harris (24) 37. Scr: C Fan 42. 

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: F Hunter (17) A Asawa (23) 42. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: S Rudder (18) K Miners (11) 45. K Mcanulty (19) 40. Scr: J Sentas (6) 33. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Whitcomb (13) 35. B: C Conder (18) 42. C: B Richards (25) 47. D: A Toson (32) 42. 

   BAYVIEW: Women: Stableford: Team: R Virgona S Johnson J Thomsett M Guerin 97. Div 1: J Raine (19) 28. Div 2: K Platt (24) 40. Div 3: L Hatch (31) 42. Veteran Women: Div 1: A Dorrington (14) 35. Div 2: K Platt (24) 40. Div 3: L Hatch (31) 42. 

   BERMAGUI: Men: Stableford Hcp: White: A: P Batten (13) 39. B: D Cole (19) 40. C: R Lye (25) 39. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: B Wall (18) 73 cb. 

   BOTANY: Veteran: Stroke: P Vassallo (18) 67. 

   BOWRAL: Women: Stroke: C'ship: Div 1 Scr: J Whittaker (11) 89. Div 1: B Clayton (19) 71. Div 2 Scr: L Carroll (26) 98. Div 2: J Clifford (26) 75. Div 3 Scr: U Eriksson (37) 112. Div 3: N McMurray (37) 77. 

   BREAKERS: Women: Par: 4B: J Lavery (27) W Rogers (28) 7 up. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: G Sami (15) W Timmins (18) 47. A: J Henney (11) 40. B: W Timmins (18) 39. C: P Dewey (28) 39. 

   CABRAMATTA: Women: Stroke: C'ship: Div 1: K Ingram (19) 78 cb. Div 1 Scr: L Thompson 87. Div 2: G Cole (27) 74. Div 2 Scr: R Murray 100. Div 3: M Pearce (28) 75. Div 3 Scr: M Pearce 103. Veteran: Stableford White: J Ennis (21) 40. Stroke Matchplay: B Naidu bt D Stanton 3-2. 

   CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: B Allport (9) S McCann (25) 69. A: K Bellman (9) 38 cb. A Scr: D Cummins 36. B: M Tomkins (16) 40. B Scr: L McDonald 24. C: S McCann (25) 39. C Scr: P Wilson 18 cb. Hole in one: S Grogan (Lakeside) at 9th. 

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke: American Foursome: G Marsden (18) J Marsden 61. M Watson (14) G Winnall 62. 

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Towner (29) K Brown (7) (Barnwell Park) 44 cb. C Towner (Barnwell Park 29) 36 cb. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: J Farnham (39) M King (18) 45. 2B Scr: K Romer L Harris 33. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: L Martin (43) 34. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Hampson (18) 37. Div 3: S White (33) 37. 

   CROMER: Women: Stroke: Foursome: A: L Gamblin (14) L Power (18). B: L Hewitt (27) M Kobayashi (25). C: J Chivers (34) K Brown (26). 

   CRONULLA: Men: Stableford: A: J Aitken (11) 40. B: L Brown (19) 40. C: J Simpson (21) 37. Scr: S Luxford 30. 

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: J Martin (30) 34. Div 2: L Gersbach (45) 34. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: D Gagai (22) 42 cb. Women: M Holmes-Hackett (45) 38. 

   ELANORA: Men: Stableford: F Geddes (3) 39. 

   EVERGLADES: Women: Par: 2B: M Murray (27) M Mead (35) 9 up. Div 1: K Myles (10) sq. Div 2: R Biddolph (30) 3 up. Div 3: M Mead (35) 3 up. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke Ambrose: White: L Bailey (17) J McNeil (20) 56.75. 

   FORSTER: Medley: Stableford White: B Trimble (20) 36 cb. 

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: American Foursome: S Lal F Ponsamy (14.5) 64.5 cb. 

   GEORGES RIVER: Women: Par: Div 1: F Chin (23). V Hughes (23). Div 2: S Armstrong (35). P Johnston (37). 

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Hooper (12) 40. 

   GORDON: Men: Stableford: 2B: E Atkins A Quinn 51. Black: A: S Lisk (9) 42. B: I Hammer (19) 40 cb. C: E Atkins (32) 41. Women: K Eberbach (37) 35. 

   GOSFORD: Women: Stableford: L Gregory (32) 39. B Adams (27) 38. J Henebury (24) 36 cb. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: B Baxter (35) 42. Div 2: S Easter (45) 35 cb. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: B Roberts (12) 43. Div 2: H Bell (29) 47. 

   KOGARAH: Women: Stableford: Team Multi: C O'Neill (45) C Russo (23) C Kelly (31) D Duffy (34) 92. Stroke: Matchplay: B McKirdy V Green bt M Duggan C Doyle 6-5. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: J Dennis (-2) 40. B: R Moran (17) 44. C: R Welleans (22) 42. Women: S Guerin (36) 33. Mxd: Irish Team: M Sorridimi C Coulson J Meier T Jeffrey 93. 

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: J Weine (21) 65. Medal: A Scr: J Weine 86. B: R McElvenny (37) 75. B Scr: R McElvenny 112. 

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: D Rayner (20) J Pearson (23) 51. Scr: A Moon B Cole 33. A: A Moon (0) 36. B: R Taylor (17) 37. C: J Pearson (23) 40. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P Singles (19) D Hunter (6) 50. 2B Scr: W Baldwin D Hunter 39 cb. A: D Hunter (6) 43. B: P Singles (19) 40. C: J Barlow (26) 41. 

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Sloane (15) 35. Div 2: V Bertram (24) 36. Div 3: S Phillips (34) 33. Scr: J Bowen. 

   MANLY: Women: Stableford: J Foxx (28) 31. Snr Stableford White: J Hinde (31) 39. Women: 9-hole: Yellow: N Billingham (40) 19. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: J McCarthy (16) F Meehan (32) N Broome (30) N Ward (31) 100. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Aslanis (9) A Bonanno (12) 76. A: R Aslanis (9) 41. B: T Walsh (14) 42. C: P Donnellan (22) 40. Scr: R Aslanis 32. 

   MOLLYMOOK: Medley: Stableford: 2B: S Crowley (24) D Stedman (16) 49 cb. Men: White: A: R Gerdes (10) 37 cb. B: M Nestler (18) 37 cb. C: I Smith (19) 41. Women: A: M Thornhill (24) 37. B: P Allaway (37) 36. 

   MONA VALE: Women: Stableford: A: J Croll (22) 35. B: C Binfield (23) 35. C: R Reedy (34) 34. Yellow: M Parkes (40) 37. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: J Flanagan (12) 42. Veteran: Gold: B Hurwitz (27) 34. Women: L Kendall (17) 34. 

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Foursome: Div 1: R Le Nevez (22) M Cavanagh (24) 71. Div 1 Scr: T Skuodas (10) J Doherty (10) 90. Div 2: F Templeton (29) B Wilson (28) 72.5. Div 2 Scr: Y Kim (33) S Jeong (31) 109. Foursome C'ship: Div 1: J Duffield (9) P Zarra (12) 182. Div 2: L Laing (27) J Hilditch (23) 203. Div 3: G Patrick (31) M Van Petersen (35) 218. Veteran: P Zarra (12) J Duffield (9) 182. Super Veteran: S Smart (23) B Lucas (16) 197. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: E Pfennigwerth (26) 38. R Shaw (9) 35 cb. Div 2: A Potyrala (43) 36. J Ferrier (42) 35. 

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: K Pawley 37. Div 2: J Clark 33. Div 3: H Gunson 35. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Cho (28) 39. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Lasserre S Blewitt 49. Men: Stableford White: G La Peyre (8) 40. 

   NSW: Women: Stroke: Div 1: B Ellis (19) 77 cb. Div 2: M Wilde (24) 70. Div 3: T Manning (36) 79. Stableford Yellow: J Bruce (44) 40. 

   OATLANDS: Women: Stroke: Foursome: A: E Stratford J Tunks (20) 78. B: N Battistessa R Jones (30.5) 76.5. C: C Tait S Ferm (37) 79. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: W Dickerson (24) B Sekulicj (27) 79. W Dickerson (24) 38. Women: 9-hole: M Bynon (33) 14. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: S Waddington (4) 41. Div 2: K Onishi (29) 36. Div 3: T Piry (32) 39. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: Z Delveski (12) 39. Div 2: P Christopher (27) 38. 

   RICHMOND: Women: Stroke: Foursome: A Scr: D Clark C Lozier 95. A: K Douglas (28) S Willmott (28) 80. B Scr: K Pettet C Collier 115. B: S Still (31) C Salkeld (37) 85. Foursome C'ship: A Scr: D Clark C Lozier 189. A: V Ness (30) C Davidson (30) 161. B Scr: C Salkeld S Still 232. B: J Humphreys (41) P Freeman (42) 167. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Hammond (23) B Comley (15) 48 cb. 2B Scr: P Carey D Chan 36. A: M Soo Jang (11) 43. B: D Bushell (14) 45. C: J Buttenshaw (26) 40. Green: L Pincott (27) 41. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Cup: Championship: Rose Bay Cup: G Kim (+6) 74. Stableford: Div 1: M Read (15) 31. Div 2: G Hudson (29) 34. Centenary: Div 2: A Scanlan (27) 30. Div 3: S Phillips (34) 39 cb. 

   SHELL COVE: Stableford: C Gilles (7) 37. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Medal: Scr: J Hart (PGA +1) 35. A: A Wilson (5) 37. B: P Diffin (17) 37 cb. C: S Yardin (20) 40. D: S Wilcockson (28) 39. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: J Powell (18) W Bruce (21) 74 cb. 2B Agg Scr: J Krzyszcak J Garner (Castle Hill) 65. Hcp: J Krzyszcak (2) 39. J Landsman (15) 39. W Bruce (21) 39. Scr: M Tey 34. Visitor: S Vlahos (Cumberland 11) 41. Women: Stableford: S Kyriacou (+4) 40. Men: Stableford 2B Agg: Gold: L Gafinowitz (29) M Cohen (26) 68. R Petersen (25) 39. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B Agg: White: D Lopez (24) A Atienza (18) 76 cb. Scr: S Gannon A Wright 67. A: N Sherpa (11) 38 cb. B: K Song (13) 38 cb. C: G Battin (19) 41 cb. 

   TALLWOODS: Women: Stroke: R Murray (15) 72. H Roslaniec (39) 74. 

   THE COAST: Women: Stroke: J Barrett (21) 72. C'ship: Div 1 Scr: J Barrett (21) C Fifield (18) 193 to playoff. Div 2 Scr: B Pope (28) 210. Div 3 Scr: R Sparling (41) 232. Veteran: Stableford: P Haren (19) 39 cb. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Lyons (Mollymook 20) B Brosens (18) 53. Scr: P McColl (Woolooware) 31. Men: A: N Blizard (7) 40. B: N Lyons (Mollymook 20) 47. C: W Baker (27) 42. Women: C Jones (Kareela 17) 38. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: T Jay (5) 37. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Lim (17) 32 cb. B: M Bowler (33) 38. Stroke: 36-hole: A Scr: S Cathcart 3-1. 27-hole: B Scr: K Lynar 6-5. C Scr: R Chuter 19th. D Scr: P Burrows 4-2. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Vine (13) P Rodgers (18) 49. 2B Scr: B Gibbons S Blundell 38. A: S Blundell (11) 43. B: M Sheen (16) 41. C: P Rositano (23) 40 cb. Hole in one: I Gibson at 17th. Veteran: Stableford K Hatter (17) 38 cb. Super Veteran: I Gibson (22) 42. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: S Wallace (35) 40. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: S Lowe (23) P Moylan (16) 29. Men: S Lowe (23) 40. A Scr: M Patterson (6) 29. Women: P Parker (27) 33 cb. Hole in one: M Cawthorne at 9th. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: B Evans (27) D Long (29) 44. Mxd: C White (22) M White (9) 43 cb. Women: J Geeves (32) J Garnsey (44) 44. Men: J Catania (18) 38 cb. Women: A Roberts (39) 32 cb. 

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: M Conrick (25) 70. B: H Chapman (41) 75. 

   WORRIGEE VETERANS: Stroke C'ship: Black: A: P Viret (12) 64. C Brigstock (12) 65. B: B Clarke (16) 62. L Cuka (16) 67. C: C Moy (21) 67. D Clark (24) 69. 

   WYONG: Women: Stableford: 2B Agg: L Kenyon (23) S Hutton (14) 71. Div 1: S Hutton (14) 33. Div 2: L Kenyon (23) 38. Div 3: J Scott (33) 36. 

21 June 2019
CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Darr (15) J Darr (30) 68. Div 2: J Grittiths (21) T Cartwright (33) 65.  more
NSW Golf