NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Roams (19) S Murphy (Cabramatta 23) 51. 2B Scr: W Bergmann D Blacker 36. A: I Hobson (12) 38. B: R Wilton (13) 38. C: D Roams (19) 44. 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Kim (18) 35. Div 2: H Stewart (31) 37. 

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: A Robson (11) 41. Scr: L Yip 41. B: P Gladwin (13) 40. C: D Harris (25) 39 cb. 

   BANKSTOWN: Women: Stableford Gold: M Aitken (28) 33 cb. 

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: K Maulsbury (10) K Rae (8) 45. S Dandekar (26) 38. Women: Stroke: 4B: K Coldrey (14) L Ritchie (18) 61. C'ship: K Coldrey L Ritchie 155. 

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: V Brown B Chalmers D Cashman D McPhee (9.1) 48.7. 

   BAYVIEW: Women: Stroke: Div 1: T Clarke (4) 72. Div 1 Scr: A Gluckman 88. Div 2: J Longworth (30) 74. Div 2 Scr: D Doering 101. Div 3: M Leonard (31) 78. Div 3 Scr: V McLelland 110. 

   BERMAGUI: Men: Stableford Hcp: White: A: D Nash (14) 43. B: G Struthers (17) 40. C: M Smith (28) 40. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: T Cleary (12) 34. B: G Ferguson (14) 40. C: N Peninton (26) 40. 2B: R Wilson (21) N Peninton (26) 48. 

   BLACKHEATH: Women: Stroke: S Draper (31) 69. 

   BOTANY: Veteran: Stableford: J Ennis (25) 42. 

   BOWRAL: Women: Stableford: R Downing (35) 32. 

   BREAKERS: Women: Stroke: Scr: S Hopkins (12) 87. Div 1: C Baker (22) 74 cb. Div 2: D Laws (30) 72 cb. Div 3: S Fuller (41) 76 cb. 

   BRIGHTON LAKES: Men: Par: A: P Azzopardi (12) 1 down. B: B Hayes (16) 3 up. C: P Dewey (27) 1 up. 2B: V Wyand Brooks B Rouse 9 up. 

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: A Rule (20) 43. Women: Stroke: Div 1: K King (20) 75. Div 1 Scr: M Dunn 91. Div 2: L Schwarz (29) 71. Div 2 Scr: L Schwarz 96. 

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: T Williams (21) R Vickery (21) 49 cb. 2B Scr: D Cummins C Mitchell 41. A: B Attwork (10) 41. A Scr: D Cummins 39. B: G Zografakis (15) 40. B Scr: K Krapez 25. C: T Williams (21) 43. C Scr: J Greening 20. Hole in one: D Byrne at 9th. 

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: T Pringle (25) 37. M Seery (23) 36 cb. Stableford: Veteran Women: B Regan (23) 31. G Margetson (30) 30. 

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: P Ellison (7) C Willard (PGA) 48. Men: B Bartle (25) 41. Women: J Kim (12) 37. 

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Agg: J Sayer (16) G Mahoney (22) 78. Div 1: L Wilkie (16) 38. Div 2: M Namkoong (21) 38. Div 3: R Perkins (42) 39. 2B Scr: V Gale L Cash 46. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Allsopp (21) 33. Div 2: C Johnson (30) 37. Div 3: K Inglis (34) 36. 

   CRONULLA: Men: Stableford: A: S Tindall (11) 40. B: G Schuberg (19) 44. C: T Feehan (27) 42. Scr: S Luxford (4) 35. 

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: C Patterson (30) 36. Div 2: G Gordon (41) 38. 

   EASTLAKE: Men: Stableford White: O Lorenz (20) 42. Women: T Gough (23) 38. Split Six: C Weller (27) J Walsh (28) 52. 

   ELANORA: Men: Stableford: R Sloss (22) 39. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: D Mitchell (14) 36. Div 2: R Biddolph (27) 36. Div 3: M McCarthy (35) 38. 

   FAIRFIELD: Snr Stroke Yellow: A: P Klish (17) 62. B: A Edwards (20) 59. C: P Phillips (27) 55. 

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: L Costaganna P Dawson (5) 61. 

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: P Cutts (18) 37. F Chin (23) 34. Div 2: M Mei (31) 34. F Cripps (34) 31. 

   GLENMORE: Women: Stableford 2B Multi: White: S Dean (25) T Towell (14) 50. Mxd: D Scott (12) 42. 

   GORDON: Men: Stableford: 2B: B Shepherd I Menzies 48. Black: A: D Garnett (12) 36. B: P Brown (13) 41. C: B Goldschmidt (20) 40 cb. 

   GOSFORD: Women: Stableford: S Anderson (22) 42. L Casey (25) 41. H Potter (9) 38. 

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J McGhie (29) 74. Div 2: K Sellings (37) 68. Div 3: M Langdon (45) 74. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Wallace (17) 40. T Payne (25) 41. 

   KOGARAH: Women: Stroke: Ambrose: D Moran (13) R Burgess (18) 53.5. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: A Stolz (-4) 41. B: J Rose (17) 36. C: J Ainsley (25) 43. M Sheekey (18) 42. 

   LANE COVE: Women: Stableford: S Ridd (26) 37. 

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: A Brace (23) R Taylor (17) 48. 2B Scr: P Homan B Grant 39. Stableford White: A: P Homan (6) 36. B: B Marshall (14) 40 cb. C: A Brace (23) 39. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: S Kim (9) 40. B: J Lupis (13) 40. C: S Lee (25) 40. 2B: S Nighjoy (Muirfield 22) J Wu (The Ridge 14) 46 cb. 2B Scr: J Sherson R Pagano 36 cb. 

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: R West (16) 35. Div 2: V Bertram (24) 37. Div 3: S Dickson (45) 35. Scr: J Brown. 

   MANLY: Men: Stableford: M Knox (15) 40 cb. Women: J Fox (28) 38 cb. 9-hole: S Tonkin (45) 19. 

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: J Donovan (17) S McClure (21) 80. J Simoes (12) 44. 

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P O connell (22) C Molloy (31) 53. A: T Wand (3) 43. B: K Hogg (18) 42. C: P Stone (36) 45. Scr: T Wand 40. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: R Shearman (4) 35. B: K Jackson (15) 40. C: P Coburn (22) 43. Women: Div 1: R Waller (18) 31 cb. Div 2: J Woodward (28) 28. 

   MONA VALE: Women: Stroke: American Foursome: K Hwang (3) C Fleming (14) 69.62. Scr: V Holroyd (17) S Cole (12) 84. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: J Flanagan (11) 38. Women: J Clarke (23) 32. Veteran: Stableford Gold: P Thomas (26) 36. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Doherty (9) 34. Div 2: V Quarmby (29) 32. Div 3: L Brooks (33) 36. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: V Lalor (28) 33. Div 2: L Woods (35) 34. L Kalousek (45) 33. H Durie (40) 32. Veteran: B Jackson 21. G Lockwood 20. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Invit Team: Div 1: J Parsons (26) H Bathgate (21) L Paradine (31) L Walker (35) 86. Div 2: S Yoo (31) J Lee (27) J Kim (36) S Kwon (35) 81 cb. Scr: C Ward (13) A Stubbs (10) H Winning (16) R Woods (30) 52. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: E Haysom D Hunt 48 cb. B May (18) 44. 

   NSW: Women: Stableford: Div 1: C Monk (15) 40. Div 2: C Bloch (24) 38. Div 3: J Garrett (38) 33. Yellow: Div 4: R Buck (42) 44. 

   OATLANDS: Women: Par: A: J Wong (18) 2 down. B: V Beck (33) 1 up. C: K Longworth (44) 2 up. 

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: R Wood (22) R Gee (28) 79. R Gee (28) 47. 

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Ambrose: C Burdis (27) D Amos (19) 69.5. Stableford: 9-hole: H Durham (41) 18. 

   PENRITH: Stableford: B Browning (39) 39. 

   PYMBLE: Women: Stroke: Ambrose: K Rowland (14) L Banducci 68.25. 

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: A Judge (11) 40 cb. Div 2: E Hayes (30) 37 cb. 

   RICHMOND: Women: Stableford: Trophy: Div 1: L Cabban (24) 39. Div 2: K Douglas (28) 38. Div 3: J Raams (38) 39. Men: Div 1: K Lozier (17) 38. Div 2: J Lyons (33) 34 cb. Medley: 2B: L Peers (25) J Raams (38) 48. 

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Byrnes (19) P Rose (15) 50. 2B Scr: P Carmody D Godfrey (Howlong) 36. A: P Doerner (10) 39. B: D Byrnes (19) 40. C: D Governor (30) 41. Stableford Green: B O'Neill (23) 42. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Split Six: Championship: V Bruce A Scanlan S Patterson A Von Wietersheim 85. Centenary: P Morf R Mumby C Lake J Drew 95. 

   SHELL COVE: Women: Stableford: K Tanner (25) 36. S Ryan (11) 35. C Munday (24) 34. Medley: 2B: J Mann (6) S Mavin (29) 41 cb. A Moane (10) 41. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: A: A O'Connor T O'Regan 46. Div 1: G Moore T Greedy 45. A: G Asser (11) 36. B: R Briggs (15) 38. C: G Moore (21) 44. D: R Kenney (26) 33. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: S Sullivan (19) P Miall (25) 47. Div 1: J McKinlay (8) 37. Div 2: R Cook (NTP) (19) 40. Scr: M Smith 29 cb. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: W McDonald (27) J Powell (8) 80. 2B Agg Scr: J Ward (Pt Kembla) E Ward 69. M Webb (9) 39. J Powell (18) 38 cb. W McDonald (27) 42. Scr: D McLean (Eastlake) 37 cb. Visitor: J Ward (Pt Kembla +2) 38. Scr: M Davis (PGA) 37. Women: Stableford: J Belobraydich (28) 39. Men: Stableford 2B Agg: Gold: M Pollard (34) K Magnay (21) 78. K Magnay (21) 43. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Crinion (11) 35 cb. A Scr: M Horton 34. B: P Hew (13) 42. B Scr: V Rhee 28. C: A Kim (19) 39. C Scr: D Brodie 19. 

   TALLWOODS: Women: Stableford: D Horsell (29) 37. M Byrnes (26) 34. 

   THE COAST: Women: Stableford: 2B: L Worsley (28) S Moutzouris (38) 43 cb. Veteran: J Coleman (28) 42. 

   THE RIDGE: Stableford: Scr: A Heather (Woolooware) 31. Men: A: W Spruce (7) 40 cb. B: N Gamsaragan (16) 42. C: R Wood (29) 41. Women: A Smith (Kareela 23) 34 cb. Medley: 2B: A Franz (17) W Spruce (7) 49. 

   TUNCURRY: Medley: Stableford: H Nash (31) 41. 

   WAKEHURST: Women: Par: A: J Noble (26) 1 up. B: L Barry (38) 1 up. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Cafe (25) R Funnell (23) 49. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 39. A: P Borsato (11) 41. B: D Welch (19) 41. C: M Pattison (28) 41. Veteran: R Funnell (23) 44. Super Veteran: B Bobbin (14) 44. 

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Hartman (27) 37. Stableford: L Sheather (27) 35 cb. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Split Six: M Cawthorne (14) A Loftus (14) 69. Men: S Pole (23) 40 cb. Women: M Cawthorne (14) 38 cb. 

   WINDSOR: Mxd: Stableford: 4B: R Vinton (32) M Vinton 47 cb. 4B Scr: G Chapman Y Mudiman 35. 

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Zerby (38) 33. 

   WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Jun: Black: N Themson (24) 65. A: C Brigstock (11) 65. C Pender (11) 68. B: B Stapylton (16) 68. B Malvern (18) 70. C: T Edmonds (21) 67. L Berghofer (22) 69. 

   WYONG: Stableford: Div 1: R Sheehey (21) 37. Div 2: L Logan (28) 36. Div 3: D Kemp (45) 37. 

19 July 2019
BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (20) 33. Div 2: N Carey-Berryman (31) 40. Div 3: C Mallyon (34) 33.  more
NSW Golf