NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Williams (20) 36. Div 2: M Baek (35) 36. 

   AVALON: Medley: Stableford: G Isherwood (17) 42. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: T Summers (1) 37. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: S Hodson (9) 36. B: T White (20) 41. C: G Ward (23) 35. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (24) 36. 

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: D Naylor (22) D Tarrant (36) 74. Men: Div 1: B Anderson (12) 38. Div 2: D Naylor (22) 41. Scr: G Whyte 31. Stableford White: Div 3: M Farrell (34) 37. Women: 2B Agg: Gold: M McKewen (22) D King (22) 71. Div 1: J Chung (19) 33 cb. Div 2: C Donnelly (29) 40. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: C McDonald (19) 34 cb. B: P Ferguson (26) 35. C: S Auciello (43) 37. 

   BOWRAL: Women: Stableford: C Warner (21) 32. 

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: R Laing (19) J Lopez (19) 49. F Hurley (20) 42. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: P Holland (26) 41. 

   CAMMERAY: Women: Stableford: A: M Stone (22) 36. B: F Borg (36) 37. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Sukkar (Marrickville 18) J Khoury (The Ridge 22) 47. 2B Scr: D Spittal M Peebles 36. A: P Scott (11) 38 cb. B: L Portelli (Rosnay 13) 38. C: G Boulous (21) 39. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: G Daniels (15) N Tonumaipea (10) 75 cb. A: M Evers (13) 44. B: P Menzagopian (26) 42. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: L Breeze (45) 42. 

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Haddrick (11) 35 cb. Div 2: C McConnell (23) 37. Div 3: J Doyle (33) 35. 9-hole: C Manning (44) 21. 

   CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: B Brosens (18) H Galea (8) 49. S Luxford (6) 41. Scr: M Frith 35 cb. Men: Hole in one: K Williams at 16th. Veteran Men: White: I Robinson (6) 29. 

   CUMBERLAND: Women: Stableford: A Robinson (27) 34. 

   ELANORA: Men: Stableford: R Shields (20) 41. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (15) 42. Div 2: R Biddolph (29) 38. Div 3: S Hunter (35) 34 cb. 

   FORSTER: Women: Stableford: Div 1: D Slater (17) 41. Div 2: D Makepeace (23) 34. Div 3: P Jensen (35) 44. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wheatley (2) 40. A Scr: M Rajca 32. B: K Sargent (19) 42. B Scr: L Gietzmann 28. C: J Hill (25) 47. C Scr: D Hill 20. D: A Viscayno (30) 44. D Scr: K Farrugia 16. 

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Davis (25) 31. Div 2: H Medhurst (35) 33. 

   GOSFORD: Women: Stableford: M Lanham (15) 37. 

   HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: J Fairbairn (22) D Goff (26) 50. Men: Div 1: M Nikolovski (16) 41 cb. Div 2: T Payne (26) 44. Hole in one: D Goff at 18th. Women: Gold: L Schwarz (25) 37. 

   JAMBEROO: Women: Stableford: L Bell (31) 33. 

   KAREELA: Women: Stableford: Div 1: D Hibberd (27) 38. Div 2: D Curran (42) 44. 

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: P Sears (10) 44 cb. Div 2: T Gibbons (26) 41. 

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: G Brotherton L Bradstreet 50. Men: A: C Currie (12) 43. B: Z Norris (13) 43. C: G Palmer (21) 39 cb. Women: J Aldrich (21) 36. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: R James (15) A Rapley (19) 49. 2B Scr: S Shanahan (2) P McGrath (Camden 9) 38. B Hart (9) 41. C Cameron (The Australian 18) 39 cb. A Thomsen (Wollongong 20) 39 cb. 

   LONG REEF: Men: Stableford: S Hopwood (20) 41 cb. Women: J Atchison (13) 39. 9-hole: M O'Connell 20. 

   LYNWOOD: Medley: Par White: Div 1 Scr: C Fan (+3) 7 up. Div 1: J Fullerton (15) 5 up. Div 2: T Finniss (21) 3 up. 

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: E Wulff (15) 37. B: M Armstrong (20) 38. C: M Frame (25) 37. D: L Grice (32) 35. Women: M Ball (31) 31. 

   MANLY: Women: Stableford: 2B: J Lord (10) M McKeand (27) 48. G Amate (11) 39. K White (30) 39 cb. A Galloway (38) 41. 9-hole: Yellow: K Kelly (37) 18. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Smithson (16) M Setter (11) 75. G Gill (15) 41. Women: M Coghlin (24) 30. 

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: R Tucker (4) 37 cb. B: G Stokes (17) 46. C: R Owers (22) 39 cb. Women: Div 1: R Hughes (12) 34. Div 2: L McGuire (29) 37. Div 3: V Reed (35) 31. 

   MONA VALE: Men: Stableford: J Tolmie (18) 43 cb. Women: G Kim (19) 32. 

   MONASH: Women: Stableford: A: J Park (14) 36 cb. B: E Rodwell (23) 35 cb. C: S Cook (35) 42. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: B Beattie (15) 36. Women: Div 1: R Fitzgerald (16) 36. Div 2: P Hawkins (28) 38. Div 3: D Haxton (34) 34. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Cafe (19) 37. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford 2B: White: J Liddell C Davidson 46. D Mascarenhas (9) 43. 

   NOWRA: Veteran: Stableford: G Wearne (17) 37. Women: J Brown (23) 28. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Banducci (11) 40. Div 2: A Nicholas (31) 38. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J Oakes (17) T Canty (21) 75. A: G Danton (11) 40. B: G Campbell (17) 41. C: T Canty (21) 42. Scr: C McMahon 33. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Hole (26) 36. Div 2: S Guiney (28) 35. Div 3: C Ho (34) 31. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: A Doak (17) P Coyle (20) 50. Div 1: P Coyle (20) 44. Div 2: T Clifford (24) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Brown (13) 37. Div 2: J Clarke (19) 35. Centenary: J Berry (32) 40. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: F Park (15) 37. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: P Munro (10) 43. F LoSurdo (15) 43. M Ackroyd (15) 40. Scr: D Gutierrez (4) 34. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Wesson (Everglades 7) P Swan (12) 77. A: J Wesson (Everglades 7) 41. B: W Thompson (18) 40. C: H Allen (24) 43. B Moore (25) 36 cb. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Fullbrook (15) 39. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Di Sandro (11) 42. B: F Arena (18) 42. C: R Martin (24) 43. Women: Yellow: J Scruse (39) 38. 

   ST MICHAELS: Men: Stroke: P Foley (25) 71. Women: Stableford: Div 1: G Squire (16) 37. Div 2: J Tracy (31) 33. Snr: White: P Mazzola (18) 41 cb. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: 2B: G Hann (5) M Morris (19) 47. 2B Scr: J Field D Mirkovic 38 cb. A: M Castillon (7) 38. B: R Millers (16) 38. C: L Pleffer (23) 40.  

   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: M Richards (23) 40. D New (19) 39. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: D O'Malley (12) T Jay (5) 75. A Wright (20) 40. Scr: T Dowling 36. 

   THE LAKES: Stableford: D Doff (9) 40. Women: Div 1: L McDowall (24) 38 cb. Div 2: S Goble (26) 34. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Gough (2) 39 cb. B: G Cossons (19) 41. C: S Mustow (25) 43. Scr: G Booby 34 cb. Hole in one: R Bailey at 15th. Women: K Symons (Russell Vale 35) 38.  

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Baker (21) 37. B: L Sladden (23) 35. C: R Ash (33) 32 cb. 

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: D Burman (26) 38. Div 2: S Wallace (34) 36. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S York (16) 42. 

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Koroneos (11) 36. Div 2: M Moffatt (25) 34. Div 3: C MacKenzie (35) 34. 

17 January 2019
BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: D Brown (17) 66. B: C Yum (28) 57. B/Medal: S Jones (27) 65. C: A Vilsmas (34) 68. Scr: N Armstrong (19) 90. more
NSW Golf