NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday


 





 







ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: E Kim (24) 36. Div 2: K Song (27) 36. 



   AVALON: Men: Par: R Slee (22) 6 up. 



   BANKSTOWN: Medley: Stableford White: S Membrey (16) 42. 



   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford Split Six: White: K Ferguson (40) E Leong (29) 63. Veteran: A: D Pillay (11) 38. B: A Mitchell (13) 39. C: G Hooker (24) 33 cb. Men: Stroke Cock o' Walk: G Lee D Cordina bt D Williams G Hooker 19th. 



   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (30) 36. 



   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: G Walker (26) D Whiley (25) 51. Women: R Cipri (30) J Winter (30) 48. Men: Div 1: R Holland (15) 38. Div 2: G Walker (26) 44. Women: Div 1: C Clarke (4) 35. Div 2: E Kelly (28) 39. Scr: C Clarke 31. 



   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: A Bull (8) 35. B: M Whitby (23) 34. C: D Smith (39) 36. 



   BEXLEY: Women: Stableford: M Mitchell (24) 34. L Graham (27) 32. 



   BONVILLE: Women: Stableford: P Palin (14) 35. 



   BOWRAL: Women: Stableford: C Turpie (33) 33. 



   BREAKERS: Men: Stroke: American Foursome: C Mott (11) D Morewood (11) 64. 



   BRIGHTON LAKES: Veteran: Par: B Rouse (20) 8 up. 



   CAMMERAY: Women: Stableford: M Stone (21) 38. 9-hole: A Hickey (31) 20. 



   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: F Keane (17) 30. Div 2: M Henry (32) 29 cb. Div 3: J Wotton (34) 31. 



   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: Y Kim (17) D Lynch (22) 48. 2B Scr: K Joseph N Nakhoul 36. 2B: A: N Nakhoul (1) 37. B: M Brooks (18) 39. C: F Kwon (25) 41. 



   CASTLECOVE: Men: Stableford: Irish Team: M Crook (17) K King (30) S Ewing (24) L Frankish (12) 127. Medley: J Gabbott (25) 44. 



   CHATSWOOD: Women: Stableford: Y Hall-Watson (33) 34. 



   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: C Harkin (10) 39. Div 2: M Barnett (24) 40. Div 3: C Mckinley (29) 33 cb. 9-hole: A Phillips (36) 25. 



   CRONULLA: Veteran: Stableford Team: White: C Cirosta T Webb L Ireland G Brooker 66. 



   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: J Duerden S Collins 46. Div 1: H Bae (22) 35. Div 2: S Collins (39) 40. 



   ELANORA: Men: Stableford: P Spanton (18) 38. 



   EVERGLADES: Women: Stroke: 2B Stroke: C Roope (19) L George (20) 66 cb. Div 1: C Roope (19) 68. Div 2: J Montgomery (31) 74. Div 3: P Myles (35) 74. 



   FAIRFIELD: Women: Stableford: D Lavender (25) 30. 



   FORSTER: Women: Stroke: Div 1: R Syme (21) 65. Div 1 Scr: J Richardson (10) 82. Div 2: L Parker-Smith (29) 66 cb. Div 2 Scr: A Jones (25) 94 cb. Div 3: M O'Neill (36) 63. Div 3 Scr: J McShane (32) 102. 



   FOX HILLS: Men: Par: 2B: A Locke M Thompson 11 up. 2B Scr: G Sinclair M Rajca 5 up. A: M Rajca (2) 5 cb. B: J Coluccio (Macarthur Grange 18) 5. C: M Thompson (25) 3 cb. D: J McGinley (26) 4 cb. 



   GLENMORE: Medley: Stableford: W Cameron (15) 41. 



   HURSTVILLE: Men: Stroke White: Div 1: P Mills (16) 67. Div 2: J Craig (28) 67. Women: Gold: S Rooney (28) 70. 



   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: L Beringer (21) 36. Div 2: R Sheath (36) 34. 



   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: J Cusack (17) 41. Div 2: L Deakin (20) 40. Div 3: L Sherman (26) 36 cb. Div 4: V Hodkinson (39) 34. 



   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: D Williams C Prosser 74 cb. Men: A: M Gray (5) 37. B: P Wright (15) 36. C: D Williams (19) 45. Women: C Riddle (18) 34. 



   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Allison (2) K Shepherd (Antill Park +1) 76 cb. 2B Scr: R Allison (+1) B James (6) 65. A: K Shepherd (Antill Park 2) 41 cb. B: R James (14) 39 cb. C: J Tancevski (Port Kembla 23) 40. Women: Div 1: C Smidt (16) 37. Div 2: M Gear (23) 32. 



   LONG REEF: Men: Stableford: C Johnston (13) 41 cb. Women: F Bone 43. 9-hole: J Kerr (44) 21. 



   LYNWOOD: Medley: Stroke White: P Dack (23) 61. 



   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: G Winnall (11) 41. B: C Sorrenson (18) 37 cb. C: V Vincent (21) 37. D: B Dunn (29) 41. Women: M Ross (17) 39. 



   MANLY: Women: Stableford: 2B: S Brown (26) B Lane (34) 50. A: M Rudd (18) 41. B: S Brown (26) 49. C: J Stacey (45) 40. 9-hole: S Sennett (28) 20. 



   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Daher (13) W Hornby (13) 46. D Fitzpatrick (13) 38. Scr: D Jones 34. Women: Ambrose: C Jones (19) J Morgan (28) G Varcoe (14) D Wilson (25) 55.25. 



   MONA VALE: Men: Stableford: O Renz (22) 40. Women: J Alcock (19) 35. 



   MOSS VALE: Women: Stableford: J Jeffery (21) 36 cb. 



   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Lee (17) 41. 



   NORTHBRIDGE: Men: Stableford 2B: White: G Hazen B Josika 49. G Francis (10) 44. 



   NOWRA: Veteran: Par: G McVey (20) 4 up cb. Women: G Davis (20) 3 up. 



   OATLANDS: Medley: Stableford Black: H Kim (12) 40. 



   PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: J Laidlaw (36) 20. 



   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Banducci (11) 39. Div 2: V O'Brien (32) 37. Hole in one: M Hiatt at 8th. 



   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Lynch (14) R Tarran (Hurstville 26) 47 cb. A: G Docker (12) 40. B: B Lee (13) 39. C: R Tarran (Hurstville 26) 37. Scr: C McMahon 36. 



   RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: Split Six: A Davies (24) K Douglas (27) 99, D Clark (24) C Lozier (13) 81. K Douglas (27) 42. D Clark (24) 39. Div 1: I Jordan (15) 42. J Fernandez (18) 40. Div 2: B Freeman (23) 46. A Davies (24) 43. Div 3: K Peard (32) 44. V Waller (32) 39. 



   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: C Wigham (22) 34. Div 2: H Page (27) 34 cb. Div 3: J White (36) 37. 



   ROSNAY: Veteran: Stableford Yellow: Div 1: R Howie (20) 45. Div 2: P Goh (27) 44. 



   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Ferguson (15) 35. Div 2: S Mactier (29) 39. Centenary: Div 2: D Womack (27) 39. Div 3: R Nunnerley (35) 33. 



   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: M Kim (24) 38. 



   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: B Jarrett (31) B Dickson (33) 51 cb. A: M Lamaro (7) 41. B: M Cook (15) 40. C: C Rigby (24) 40 cb. D: B Dickson (33) 38 cb. 



   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Jones (12) 42. B: L Harvey (16) 47. C: J Critcher (21) 51. Women: Yellow: Div 1: J Bussell (23) 38. Div 2: W Stevensen (33) 36. 



   ST MICHAELS: Snr Par White: C Park (13) 6 up. Women: Stableford: Div 1: J Jordan (22) 38. Div 2: J Valys (34) 32 cb. Div 3: R Negus (43) 33 cb. 



   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B Agg: White: I Waterson (15) J Bell (15) 76. 4B Scr: G Pilling R Thacker 72 cb. A: L Grassi (6) 39. B: J Bell (15) 41. C: J Donato (21) 38. 



   SVGA at Pennant Hills: Snr Stableford White: A: N Johnston (9) 40 cb. B: J Lumby (21) 41. C: B Hall (27) 41. 



   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: H Roslaniec (38) 38. M McManus (30) 36. 



   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: C Kennedy (24) 37. 



   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: O Janschek (2) W Cross (22) 44. T Pellegrini (10) 41. R Rignall (2) 36. Veteran: A White (5) 38. 



   THE LAKES: Men: Stableford: C Glenday (0) 40. Women: Div 1: M Happell (21) 39. Div 2: S Orgill (29) 38. 



   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Priestly (28) J Bruce (25) 98. Men: A: M Finnegan (Cronulla 6) 43 cb. B: D McGuirk (13) 46. C: J Bruce (25) 43. Women: C Galwey (25) 40. Scr: A Simpson 39. 



   TOUKLEY: Women: Stroke: American Foursome: A Caswell (23) Y Boardman (3) 69.25. 



   WAKEHURST: Women: Stableford: 2B: L Woodward H Rudkin 43. A: J Ota (13) 36. B: H Rudkin (24) 36 cb. C: J James (36) 34. 



   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Coombes (27) K Welsh (17) 49 cb. K Welsh (17) 42. 



   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: A Beckwith (28) 37. Div 2: B Emerson (31) 42. 



   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: A Rannaste (15) 39. M Griffin (16) 37 cb. Scr: C Ritchie (5) 32. 



   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Koroneos (10) 35. Div 2: L Varney (30) 35. Div 3: C Morson (45) 33. 

23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
NSW Golf