NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Par: Div 1: C Street (21) 1 up cb. Div 2: I Cheong (28) sq cb. 

   AVALON: Men: Stableford: 2B Multi: D Oliver (15) B Hambly (33) 47. 

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: N Carr-Boyd (17) 71 cb. Div 2: S Brell (23) 74. Div 3: F Sun (38) 74 cb. Scr: S Thompson (2) 74. 

   BALGOWLAH: Medley: Stableford: S Moore (5) 38. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: D Brooker (1) 42. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: G Sheary (12) 38. B: T White (20) 37. C: J Phillips (22) 35. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 40. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: L Conroy (18) 33 cb. B: E Reihana (30) 32. C: S Auciello (40) 39. Scr: P Chalmers (10) 33. 

   BEXLEY: Women: Stroke: Medal: R Smith (27) P Byrne (28) 70 to playoff. 

   BONNIE DOON: Women: Par: 2B: C Alexander (25) T Cameron (24) 12 up. 

   BOTANY: Women: Stroke: Medal: Div 1: P McCanna (20) 70. Div 2: D Stevens (35) 66. Stableford: P Fulford (30) 39. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: C Lysaght (23) 47. 

   CAMMERAY: Women: Par: M Perkins (30) 1 down. 

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford Yellow: Div 1: J Smith (23) 32 cb. Div 2: M Bland (32) 33. Div 3: J Berwick (35) 36. 

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: U Subhas (29) M Kuhmar (26) 48. 2B Scr: J Lind P Ellison 39 cb. A: A Wiffin (PGA 1) 40. B: A Eun (16) 41. C: M Kuhmar (26) 42. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: 2B: D Turner M Ritchie 48. N Burchall (15) 41. 

   CHATSWOOD: Women: Stroke: Div 1: H Hampson (19) 68. Div 2: K Robinson (25) 70. Div 3: E Williams (33) 69. Div 1 Scr: J Potter (12) 81. Div 2 Scr: K Robinson (25) 95. Div 3 Scr: E Williams (33) 102. 

   CONCORD: Women: Stroke: A: M Mitchell (10) 72. A Scr: M Mitchell 82. B: C McConnell (23) 73. B Scr: S Yap 94. C: A Lee (35) 69. C Scr: A Lee 104. Stableford: 9-hole: R Drysdale (33) 22. 

   CRONULLA: Stableford: 2B Agg: C Hunter (14) P Mannix (16) 76. S Harris (23) 40. A Scr: D DeTraubenberg 34. Veteran: Split Six: White: L Holdsworth (9) G Condren (10) L Tapfield (5) S Muller (12) 69. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: T Melnik (15) 35. Div 2: M Hockley (29) 39. Div 3: C Post (41) 37. 

   FAIRFIELD: Women: Stableford: 4B: P Ross (24) D Lavender (25) 40. 

   FORSTER: Women: Stableford: Div 1: K Hamilton (16) 37. Div 2: L Trimble (25) 34 cb. Div 3: C Diddams (33) 37. 

   GORDON: Women: Par: Div 1: S Davis (24) 2 down. Div 2: N Simmonds (41) 2 down. 

   GOSFORD: Women: Stableford: A: S Hopkins (12) 34. B: L Matterson (27) 36. C: M McGann (37) 36. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: B MacGregor (28) 39. Scr: B Smith (17) 42. Women: Gold: L Fryirs (32) 37. 

   JAMBEROO: Women: Stableford 3B: White: S Lang (26) J Casey (30) R Sheath (35) 79. 

   KAREELA: Women: Stableford: A: C Jones (17) 38. B: V Vortouni (28) 38. C: E Rosevear (37) 33 cb. 

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: P Stiles (19) 57. Div 2: J Winn (21) 55. Div 3: J Ee (25) 63. Div 4: R Dickison (29) 64. Scr: J Crichton 63. Trophy: K Williams (29) 128. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: L Brassil (7) F Schlogl (22) 66 cb. 2B Scr: S Grogan (2) H Callaghan (9) 35. A: L Brassil (7) 42. B: M Spooner (Forster-Tuncurry 17) 38. C: F Alemany (20) 37. Women: 2B: T Wood (7) J McKechnie (21) 43. L Matthews (16) 35. 

   LYNWOOD: Medley: Par White: J Wong (8) 3 up. 

   MANLY: Women: Stableford: A: D Paul (20) 43. B: T Polin (29) 43. C: J McIntyre (33) 39. 9-hole: G Hennesey (31) 19 cb. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Torpey (10) N Phillips (11) 76. 2B Scr: D Jones M Bluestone 48. D Jones (1) 39 cb. Scr: D Cremin 30. Women: Par: F McGee (23) 1 up. Veteran: M Coghlan (25) 1 down. 

   MONA VALE: Men: Stableford: L Mannell (13) 41. Women: J Gooding (21) 39. 

   MONASH: Women: Stroke: Div 1 Scr: S Kelly (13) 88. Div 2 Scr: D Kendler (22) 96. Div 3 Scr: G Lambourne (34) 106. Stableford: P Lim (33) 34. 

   MORISSET: Women: Par: A: M Brien (19) 1 down. B: G Gear (25) 1 down. C: J Adey (45) 3 down. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: S Smart (23) P Zarra (13) 46. Div 1: P Zarra (13) 36. Div 2: S Smart (23) 38. Div 3: M Van Petersen (34) 29. 

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: S Anderson (16) 35. Div 2: G McCaw (22) 36. Div 3: M Margan (31) 33. 

   NORTH RYDE: Women: Par: A: L Park (23) sq. B: S Hwang (24) sq. C: S Bates (30) 1 down cb. D: M Anderson (37) 3 up. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: I Blundell N Howlett 46 cb. G Murray (22) 40 cb. 

   NOWRA: Veteran: Stroke: American Foursome: I Unsworth G Hemus (16.125) 62.875. Women: J Walsh J Levi (16.875) 70.125. 

   PALM BEACH: Women: Stroke: Ambrose: R Mortimer (34) B Wines (41) R Blundell (44) 60.5. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: P Chun (15) 36. Div 2: L Lawlor (28) 40. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: A Cook (16) W Hamilton (21) 46. A: G Wilkinson (12) 39. B: B Castle (16) 37. C: W Hamilton (21) 38. Scr: C McMahon 35. 

   ROSEVILLE: Women: Par: Div 1: M Bailey (11) 2 up. Div 2: K Dowling (26) 2 up cb. Div 3: C Ho (34) 1 down. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: C Pettit (15) 32. Div 2: J Rosenthall (27) 30. Scr: C Pettit (15) 17. Centenary: Div 2: B Johnston (28) 38. Div 3: J Johnston (31) 39. 

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: E Lee (14) 71. Div 1 Scr: E Yeoh 90. Div 2: G Choi (25) 74. Div 2 Scr: B Reynolds 100. Stableford: J Guy (45) 32. A Lee (32) 27. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: D Carney (18) 43. D Gentles (14) 42. J Ellison (13) 40. Scr: J Kast (1) 32. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: T Donohoe (20) M Sheldon (18) 85. A: T Diserens (12) 39. B: M Sheldon (18) 40. C: A White (21) 40. D: P Allen (25) 39 cb. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: P Wood (6) 41. B: N Hutching (19) 43. C: M Feeney (24) 44. Women: Yellow: Div 1: S Gonzalez (21) 37. Div 2: P Oldfield (45) 41. 

   ST MICHAELS: Men: Par Snr: White: T Parrelli (20) 6 up cb. Women: Stableford: Div 1: P Jacobson (22) 36. Div 2: L Hough (30) 34 cb. Hole in one: C Margetts at 5th. Stroke: Hcp Matchplay: Semi-f: R Underdown (27) bt M Laffy (27) 3-1, A Purcell-Bern (32) bt D Wilmshurst (18) 1up. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: A Jansen (15) L Pleffer (21) 48. 4B Scr: P Cue N Ferrer 38. A: G Walker (11) 35 cb. B: F Wernicke (17) 37. C: L Pleffer (21) 39. Women: Stableford: A: L Yoon (17) 34 cb. B: S Golebieski (26) 32. C: D Rush (39) 33. 

   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: C Blair (Pennant Hills 35) 35. J Sibbons (21) 34. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: B Mulvenna (21) J Pick (29) 48. J Bunce (12) 42. Veteran: I Hamilton (23) 44. Mxd: White: G Jowett (10) 29. 

   THE LAKES: Men: Stableford: K Starch (31) 37. Women: Div 1: D Enahoro (23) 39. Div 2: M Lou-Donnan (25) 39 cb. 

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: C Wilson (22) J Dutton (10) 91. Men: A: R Dewar (11) 41. B: B McDeed (17) 46. C: J Aston (29) 41 cb. Women: A Allcock (18) 33. Scr: A Simpson 39. 

   TOUKLEY: Women: Par: Div 1: D Johnston (23) 3 up. Div 2: J Lindley (27) 5 up. Div 3: M Love (41) 2 down. 

   WAKEHURST: Women: Stroke: 4B: L Barry (39) L Mather (21) 63. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Gibbons (7) D Plunkett (14) 49. 2B Scr: B Gibbons A Rudge 33 cb. A: M Berg (11) 42. B: D Plunkett (14) 43. C: W Mendham (27) 41. 

   WARRINGAH: Women: Stroke: Div 1: J Freeman (23) 75 cb. Div 2: R Hamilton (30) 76. Div 3: J Wethered (34) 72. Div 4: N Hare (38) 77. Stableford: C Hughes (31) 34. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: C Hargreaves (29) 33. 

   WINDSOR: Women: Stroke: Medal Feb: A: J Brown (19) 76. A Scr: M Khouri (6) 83. B: J Wakefield (29) 77. B Scr: K Stimson (26) 104. C: D Allen (41) 79. C Scr: A Roberts (38) 124. Stableford: 9-hole: D Decent (25) 20. K Mulders (25) 12. 

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: 2B Stroke: C MacKenzie (35) A Jarman (27) 67.

21 March 2019
AVALON: Women: Stableford: 9-hole: D Price (38) 17. more
NSW Golf