NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A Nam (24) 39. Div 2: S Kim (29) 42. 

   AVALON: Men: Stroke: S Gaal (21) 62. 

   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: N Carr-Boyd (16) 62. Div 2: J Henry (22) 71. Div 3: T Kinghorn (29) 71. Trophy: N Carr-Boyd (16) 62. 

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: R Hare (21) 36. Div 2: K MacDonald (42) 32. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Roots (19) 42. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B Agg: White: J Carroll (12) J Rogerson (14) 80. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 39. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: B Sims (8) A Van Gogh (21) 75. A: G Fowler (12) 39. B: M MacCormick (29) 40. Scr: B Sims 28. White: R Spence (33) 30. Women: 2B Agg: W MacCormick (38) J Yorke (44) 73. Div 1: W Climo (17) 35. Div 2: L Hatch (31) 40. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Mar: A: J Stibbard (18) 66. A Scr: P Chalmers (10) 90 cb. B: D Cook (31) 76. B Scr: A Sanmiquel (24) 104. C: L Ricketts (33) 77. C Scr: R Whitehead (33) 114. 

   BEXLEY: Women: Stableford: C Clark (40) 30. Captain's Trophy: Captain's 158 bt President's 112. 

   BONNIE DOON: Women: Stableford: Div 1: T Maystorovich (21) 37. Div 2: I Siu (28) 37. Div 3: M Robertson (39) 42. Cup: M Robertson (39) 42. 

   BONVILLE: Women: Stableford: S Kennedy (22) 37. G Hardcastle (23) 31. 

   BOTANY: Women: Stableford: M Osterman (33) 39. 

   BOWRAL: Women: Stableford: P Taylor (41) 36. 

   BREAKERS: Men: Stroke: Ambrose: G French D Alexander (10) 58. 

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Par: W Anneser (36) 7 up. 

   CAMMERAY: Women: Stableford: K Kellaher 40. K Thomson 40 cb. 9-hole: J Bennett 19 cb L Adam 19. 

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: M Scott (20) 2 down. Div 2: L Garrad (32) 4 down. Div 3: K Dragicevich (35) 3 down. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: N Rippingale (29) R Kirby (26) 78. 2B Scr: Y Park (Castle Hill) A Maroun 61. A: G Callaby (Penrith 12) 42. B: Y Lee (15) 37 cb. C: N Rippingale (29) 39. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: B Porter (30) M Ritchie (17) 74. M Ritchie (17) 42. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (19) 35. Div 2: K Inglis (32) 33. Div 3: P Oliver (36) 35. 

   CONCORD: Women: Par: A: M Mitchell (9) 2 up. B: V Hanrahan (21) 4 up. C: J Hardman (41) 3 up. 9-hole: Gold: G Park (37) 2 up. 

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B: C Conlon (32) R Mendham (32) 46 cb. C Hunter (13) 39 cb. Scr: T Wilson (1) 35. Veteran Men: White: I Robinson (5) 31. 

   CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: J Selleck A Wade 46. Div 1: H Cho (17) 33 cb. Div 2: J Lee (33) 38. 

   FAIRFIELD: Women: Stableford: G Cole (24) 35. 

   FORSTER: Women: Stroke: Div 1: K Hull (19) 67. Div 1 Scr: R Baker (13) 86. Div 2: C Ingersole (27) 65. Div 2 Scr: P McKie (24) 92 cb. Div 3: J Styles (38) 70. Div 3 Scr: D Sharpe (37) 110 cb. 

   FOX HILLS: Men: Stableford White: A: L Mutumudalige (12) 38. A Scr: P Bradley 32. B: I Hudson (18) 33 cb. B Scr: J Banting (Windsor) 20. C: R Staunton (21) 40. C Scr: D Willmot 18. D: B McCann (28) 41. D Scr: C Purse 12. Trophy: B McCann (28) 41. 

   GLENMORE: Medley: Stableford: 2B: C Mortimer (27) W Morris (16) 48. C Mortimer (27) 48. 

   GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Davis (24) 37. Div 2: A Kidd (41) 34. Stroke: Singles KO f: Div 1: M Bright bt H Woo 5-3. Div 2: H Cowan bt H Medhurst 3-2. 

   GOSFORD: Women: Stableford: A: L Bignall (19) 36 cb. B: R Dyer (23) 39. C: P Witt (33) 39. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: R Bird (20) 42. Div 2: D Moody (33) 38. Women: Gold: E Reihana (29) 40. 

   KAREELA: Women: Stableford: 2B: N Maughan G Berges 46. A: C Ashton (19) 38. B: R Underwood (33) 40. C: W Richmond (45) 36. 

   KILLARA: Women: Stableford: Div 1: G Ledingham (14) 44. Div 2: M Berry (22) 42. Div 3: F Benoit (28) 40. Div 4: J Meares (29) 36. Scr: J Crichton 34. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: T Talese (8) H Leicester (8) 76. 2B Scr: K Shepherd (Antill Park +2) R Allison (+1) 39. Women: Div 1: T Wood (6) 30. Div 2: N Cullen (25) 37. 

   LONG REEF: Men: Stableford: K Higgins (20) 39 cb. Women: J Campbell (45) 39. 9-hole: A Veith (40) 17. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Shivalkar (6) 43. 

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: D Morgan (29) 43. A: L McDonald (15) 38. B: G Wackett (18) 37. C: J Foster (22) 37 cb. D: R Streater (36) 34 cb. Women: A Dickey (14) 35. 

   MANLY: Women: Stroke: A: M Collins (20) 73. B: K Finlay (28) 67. C: V Pye (41) 74. Stableford: J Finlay (41) 32. 9-hole: J McAlpine (24) 20. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Bull (15) B Johnson (12) 73. 2B Scr: D Jones J Mumford 59. T Sweeney (14) 39. Scr: D Cremin 34. Women: C Jones (20) 38. Veteran: M Coghlan (25) 37. 

   MONA VALE: Men: Stableford: P Broad (15) 39 cb. Women: J Gilleland (34) 34. 

   MONASH: Women: Stableford: Team: J Eckton T Bliss T Wiseman J Layton 87. 

   MORISSET: Women: Stroke: Medal Mar: A: L Mullard (+1) 71. B: T Deren (26) 70. C: J Jolly (39) 77. 

   MUIRFIELD: Women: Par: 2B: B Mitchell (41) V Cowpe (29) 9 up. Div 1: L Saunders (14) 1 up. Div 2: V Cowpe (29) 5 up. Div 3: M Knudson (34) 1 down. 

   NELSON BAY: Women: Par: Div 1: C Frires (16) sq. Div 2: G McCaw (22) sq. Div 3: P Townsend (28) 2 up. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A: K Fennell (22) 41. B: J Lee (29) 34. C: L Shrimpton (33) 35. D: S Lee (36) 32 cb. 9-hole: B Hamill (32) 23. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Cheong E Wolfenden 49. B Holmes (34) 43. 

   NOWRA: Mxd: Stableford: 2B: J Levi (14) R Martin (23) 49. Veteran: K Andrews (16) G Napper (19) 48. 

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: M Gee (28) 73. Div 1 Scr: G Pearce 104. Div 2: M Brown (40) 71. Div 2 Scr: L Carter 111. 

   PENNANT HILLS: Snr Stroke Vardon: White: Scr: R Greville 69. Hcp: G Parrett (9) 61. Hole in one: R Kellam at 18th. 

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: C Adamsas (8) 42. Div 2: E Meagher (31) 41. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: P Reid (Bonnie Doon 15) T Roscoe (7) 71 cb. A: K Smith (12) 39. B: P Smith (Botany 14) 39. C: A Follmi (29) 38. Scr: C McMahon 34. Hole in one: P Smith at 13th. 

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: A McBurnie (22) 68. Div 1 Scr: S Fortin (10) 83. Div 2: T Carmody (26) 65. Div 2 Scr: T Carmody (26) 91. Div 3: B Mulcahy (38) 67. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: R Teaken (20) C Faulkner (15) 49. Div 1: W Duncan (19) 44 cb. Div 2: C Child (23) 43. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: C Broun (15) 69. Div 2: L Brown (24) 69. Scr: C Broun 84. Centenary: Div 3: D McCormack (35) 62. 

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: Div 1: C Fairclough (11) 39. Div 2: G Lee (29) 39. Div 3: M Smith (32) 39. Div 4: M Son (39) 35. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Gill (19) 43. J Elliosn (13) 41. G O'Hearn (19) 40. Scr: G Atkins (8) 33. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: A Tonks (17) G McDarmont (22) 51 cb. A: A Arkins (11) 45. B: J Scorgie (14) 43 cb. C: T O'Brien (19) 42. D: P Jolly (36) 39 cb. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: G Lewis (16) 37 cb. 

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: D Guerriau (18) 43. Women: Div 1: S Martin (13) 35. Div 2: C Cameron (24) 34. Div 3: A Moore (34) 32. Stroke: Hcp Matchplay C'ship: A Purcell-Bern (31) bt R Underdown (27) 2-1. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: P Michael (11) G Dobson (16) 46. 4B Scr: T Lee S Son 35. A: G Dobson (11) 38 cb. B: P Calderara (14) 42. C: M Young (33) 42. Women: A: S Morrissey (12) 34. B: S Webber (30) 32 cb. C: D Rush (41) 24. 

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Han (23) 33 cb. Div 2: L Magee (43) 34. Stroke: 4B KO f: G Choi (15) H Brough (18) bt A Choi (15) H Kim (25) 2up. 

   TALLWOODS: Women: Stableford 4B Agg: Green: R Murray (16) P Livermore (31) 83. J Overhall (29) M Gleeson (31) 68. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: G Johnson (22) G Price (27) 81. T Reardon (21) 42. Veteran: A White (3) 38. Mxd: Stroke 9-hole: S Twaddell (2) 36. 

   THE LAKES: Men: Stableford: K Starch (30) 39 cb. Women: Stroke: Div 1: J Ota (13) 73. Div 2: R Edson (26) 77. 

   TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: B Wardle (17) 36. Div 2: K Coventry (27) 40. Div 3: A Lumby (45) 32. 

   WAKEHURST: Women: Stableford: 2B: E Chan (31) J Vernooy (27) 45. A: M Gerner (27) 40. B: A Werner (37) 37 cb. 

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: P Willliams (17) T Thekkiniath (17) 49 cb. 2B Scr: A Howell J Mansfield 36. A: B Bobbin (11) 44. B: P Williams (17) 40. C: C Hoppe (45) 40. 

   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: D Burman (26) 39 cb. Div 2: T Walker (32) 35. Div 3: M Springall (35) 38. Div 4: N O'Regan (38) 33 cb. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: F Olsen (20) C Foster (32) 46. C Foster (32) 38. 

   WINDSOR: Women: Stableford: A: D Shearer (18) 34 cb. S Banks (23) 34. B: S Griffin (27) 36 cb. M Vinton (33) 36. C: D Allen (41) 31. T McDougall (37) 30. 9-hole: D Decent (28) 17. C Lee (44) 16. Stroke: Matchplay: V Smith bt K Szwanenfeld. T Grieg bt S Bracey. J Brown bt K Rogers. M King bt M Thorne. J Trefoni bt J Pamenter. K Tanner bt H Campbell. 

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Mar: A: P Formosa (17) 68. B: K Lobb (28) 65. C: K Gargan (43) 72. 

   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Canadian Foursome: L Nowak (9) D Rann (7) 74. 

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf