NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Stroke: Div 1/Medal: D Broadfoot (17) 91. Div 2/Medal: S Kim (27) 70. Div 3: Y Kim (36) 75. Stableford Yellow: J Ferguson (36) 36. 

   AVALON: Men: Stableford: D Oliver (16) 38. 

   AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: Y Cheung (9) 36 cb. Div 2: M Nash (27) 41. Div 3: P Everall (34) 42 cb. 

   BALGOWLAH: Medley: Stableford: Canadian Foursome: S Moore H Zeegers 60.125. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: E Turnbull (18) 40. 

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: T Riches (10) 34 cb. B: T White (19) 33 cb. C: A Midgley (26) 32 cb. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (27) 42. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: J Wenborne (17) D Whiley (15) 47. A: D Whiley (15) 39. B: T Auld (29) 40. White: M Farrell (33) 26. Scr: G Whyte 31. Women: 2B: Gold: C Cox (24) D King (24) 47. Div 1: A Hinton (22) 41. Div 2: T Bouman (28) 38. 

   BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Irish Team: D: L Rolfe (21) J Ang (31) P Ferguson (26) C McEnearney (22) 83. A: P Wilson (15) 39. B: P Ferguson (26) 32. C: D Foden (37) 37. 

   BEXLEY: Women: Stroke: Irish Team: B Crawley (42) F McManus (38) 60. 

   BOTANY: Women: Stableford: 2B: F Williams (28) J Carroll (29) 45. 

   BOWRAL: Women: Stroke: Ambrose: A Vitou (35) S Flaxman (27) 73.5. 

   BREAKERS: Men: Stableford: Irish Team: T Honeybrook G Cook K Nixon W Webber (34) 113. P Searle (12) 38. 

   CAMMERAY: Women: Stroke: M Perkins (29) 71. T Kerr (33) 71. Stableford: 9-hole: J Muir 17. 

   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: 2B: S Mutton (32) R Murray (42) 49 cb. 

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: H Oh (20) S O Hwang (10) 48. 2B Scr: G Hyde (PGA) I Pemple (Cumberland) 40. A: G Hyde (PGA 5) 39. B: Y Lee (15) 40. C: P Hacker (Kiama 21) 41. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: C Smith (21) S Ewing (23) K Boyce (31) H Pond (16) 51. B Lambert (23) 37. 

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: A Shiga (25) 40. Div 3: L Meli (37) 37. 

   CONCORD: Women: Par: Div 1: J Haddrick (11) 5 up. Div 2: J McRae (22) 8 up. Div 3: S Rowell (31) 2 up. 9-hole: G Kuffer (31) 4 up. 

   CRONULLA: Stableford: 2B Agg: M Frith (3) C Balsaras (20) 68 cb. Hcp: K Johnson (15) 37 cb. Scr: G Spindler 30. Veteran Men: White: G Geldart (20) 26. 

   CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: A Yang (20) 74 cb. Div 2: J Lee (32) 76. Stableford: Div 3: G Fyffe (44) 32. 

   ELANORA: Men: Stableford: G Bryan (7) 42. 

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Simmons (22) 39. Div 2: S Crane (23) 34. Div 3: J Welsby (35) 34. 

   FAIRFIELD: Women: Stroke: Medal Mar: A: D Lavender (25) 78. B: P Soulie (28) 79. 

   FORSTER: Women: Stableford: Irish Team: B Pryde R Baker J Fortuin D Cramp 83. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: A Hampton A Borg 84. 2B Scr: J Mitchell J Delaney 63. A: G Poland (10) 40 cb. B: P Dawson (13) 39 cb. C: D Hill (20) 44. D: A Hampton (26) 41. 

   GORDON: Women: Stroke: Div 1: M Bright (23) 73. Div 2: A Kidd (39) 69. 

   GOSFORD: Women: Stroke: Div 1: S Asken (11) 72. Div 1 Scr: S Asken (11) 83. Div 2: S Anderson (23) 71. Div 2 Scr: S Anderson (23) 94. Div 3: J Bowen (42) 76. Div 3 Scr: N Medcalf (33) 115 cb. 

   HURSTVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Crews (20) P Garaty (15) 79. Div 1: M Crews (20) 41 cb. Div 2: B MacGregor (27) 42. 

   KAREELA: Women: Stroke: Medal Mar: A: S Dempsey (22) 62. B: H Mulley (32) 67. J Liver (35) 70. Chick o' Walk: D Stewart bt B Mattock . 

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: J Higgins (19) 54. Div 2: R Shepherd (21) 55. Div 3: K Williams (26) 55. Div 4: S Foster (29) 54. Scr: J Crichton 65. 

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Williamson (Gibraltar 23) M Woodhouse (Oatlands 7) 77. 2B Scr: S McLean (4) D Fawcett (12) 54. A: M Goonan (12) 41. B: K Voraboud (19) 37. C: J Williamson (23) 40. Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: J Holmes (13) 75 cb. Div 2: C Charlton (28) 75. Stableford: R Mayoh (21) 34. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: C Whitehurst (24) 43. 

   MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: A: S O'Donnell (9) 42. P Warton (12) 39. B: D Yong (18) 41. C: A Umpleby (23) 38. D: R Rothwell (30) 39. Women: G Beaven (26) 37. 

   MANLY: Women: Stableford: Div 1: P Barr (17) 39 cb. Div 2: J Allison (26) 38. Div 3: R Quick (34) 44. Yellow: A Mountstephens (45) 24. 

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: W Dewar (25) M Solomon (15) 77. 2B Scr: J Mumford A Tighe 63. Hcp: T Harrison (13) 42. Scr: D Cremin 33. Women: Stroke: A Beaven (17) 65. Scr: A Beaven 82. Veteran: G Shaw (26) 66. Women: Medal Mar: Div 1: A Beaven (17) 65. Div 2: W Troy (30) 74. 

   MONA VALE: Men: Stableford: D Tyler (18) 40. Women: J Alcock (17) 38. 

   MONASH: Women: Stableford: 2B: G Lambourne (32) J Croydon (31) 48. G Lambourne (32) 39. 

   MORISSET: Women: Stableford: A: E Rae (20) 37. B: F Stratton (29) 44. C: L Hollman (40) 36. 

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B Agg: E Shewring (38) J Taylor (36) 63. Div 1: P Zarra (13) 34. Div 2: B Paviour-Smith (30) 32. Div 3: J Westcott (31) 38. 

   NELSON BAY: Women: Stroke: Div 1: J Frost (7) 76. M Reisch (13) 77 cb. C Beattie (13) 77. Div 2: J Newsham (19) 74. R Rocher (19) 75 cb. S Stevenson (22) 75. Div 3: L Goudge (28) 77 cb. B Suska (30) 77. L Filmer (27) 79. A Scr: J Frost (7) 84. B Scr: J Newsham (19) 96. C Scr: L Goudge (28) 109. 

   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Coughlan 37. Div 2: A Laws 35. Div 3: R Gianacas 32 cb. 

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Irish Team: Div 1: S Park (42) I Soon-Kang (27) M Shon (20) H Lee (12) 91. Div 2: M Anderson (36) M Nash (37) M Beveridge (26) S Ferm (37) 91. Scr: V Cunliffe (15) T Perkins (34) J Merrick (24) M Starkey (13) 48. 

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: I Blundell N Howlett 48. D Deng (27) 41 cb. 

   NOWRA: Veteran: Stableford: Team: K Andrews (18) G Napper (21) D Smith (25) M Temby (24) 88. Women: 2B Multi: J Brown (25) A Boadle (25) 88. 

   PALM BEACH: Women: Stableford: M Gee (28) 28. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: L Floyd (21) T Judge (10) 48. A: B Goodsell (11) 36 cb. B: P Smith (Botany 13) 39. C: L Floyd (21) 42. Scr: C Smith (The Coast) 28. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: Y Buttenshaw (22) 37. Div 2: B Carnegie (26) 37. Div 3: J Alderson (36) 33. 

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: K Polllock (22) T Carlile (27) 47. Div 1: W Walsh (19) 42. Div 2: K Pollock (22) 24. 

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B Herron (21) 33. Div 2: S Lennon (31) 35. Scr: M Brown (12) 18 cb. Stroke: Centenary: Div 1: P Morse (29) 66. Div 2: D McCormack (34) 70. 

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Irish Team: E Yeoh R Hassall H Veverka I Hunt 79. Scr: C Chang S Kim H Chung K Hwang 56. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: A Bruce (18) 43. J Mann (8) 42. J McGrath (8) 40. 

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Sherwood (11) 40. 

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: C McDonald (11) 41. B: W Cobb (13) 41. C: M Birrell (29) 43. Women: Yellow: Div 1: B Stevens (30) 38. Div 2: P Timms (35) 39. 

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Div 1: P Jacobson (20) 71. Div 1 Scr: P Pitsawong 85. Div 2: L Brown (25) 81 cb. Div 2 Scr: L Brown 106. Stableford Yellow: A Moore (34) 36. Snr White: D Parfitt (19) 41. 

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: J Jo (11) L Robinson (21) 10 up. 2B Scr: G Scott M Horton sq. A: A Lee (7) 1 down. B: T Clark (14) 1 up. C: L Robinson (21) 5 up. Women: Stableford: 2B Agg: V Dunn H Haynes 61. A: D Patton (21) 33 cb. B: A Ladha (26) 30 cb. C: P Morgan (45) 27. Veteran Men: Green: J Chadwick (16) 41. 

   TALLWOODS: Stroke Veteran Women: Green: J Hicks (27) 70. C Blair (35) 71. 

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: P Migliore (14) X Blondel (14) 46. Hcp: J Bunce (11) 41. Scr: R Rignall (2) 34. Veteran: G McLeod (35) 39. 

   THE LAKES: Men: Stableford: G Lesnie (4) 39. Women: Div 1: M Goodwin (20) 39. Div 2: S Orgill (31) 37. Div 2: S Orgill (31) 37. Stroke: Trophy: N Cave-Olfer bt E White 3-2. 

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: R Henderson (9) 41. B: C Cashman (14) 45. C: G Smith (29) 40. Scr: A Seymour 33 cb. Women: P Hill (NSW GC 8) 35. 

   TOUKLEY: Women: Stroke 36-hole: Div 1 Scr: K Burke (2) 161. Hcp: M Hughes (19) 153. Stableford: Rd 1: Div 1: J Dind (21) 36. Div 2: K Pitcher (24) 35. Div 3: D Anderson (28) 36. Div 4: N Fowler (33) 30. Rd 2: Div 1: D Mitchell (13) 35. Div 2: D Johnston (23) 35. Div 3: E McFadyen (30) 35. Div 4: N Fowler (33) 35. 36-hole: N Fowler (33) 65. Div 2: P Ward (24) 65. Div 3: L Kelly (32) 64. Div 4: L Heggie (41) 61. 

   WAKEHURST: Women: Par: A: V Henke (27) 2 up. B: V Stoddart (34) 3 up. 

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Luckman (21) S Musico (32) 51. P Cahill (17) 40 cb. 

   WARRINGAH: Women: Stableford: 2B: C Airey (16) M Newton (29) 46. Div 1: M White (13) 40. Div 2: T Walker (32) 40. Div 3: M Perger (35) 34 cb. Div 4: S Littler (40) 35. 

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Giles (10) 38. 

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: D Taylor (20) 36. B: K Lawler (38) 38. 

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: D Timmins (9) 36. Div 2: S Crestani (24) 41. Div 3: C MacKenzie (34) 40. Div 4: D Flis (37) 27.

21 March 2019
AVALON: Women: Stableford: 9-hole: D Price (38) 17. more
NSW Golf