NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Sawa (16) R Darragh (7) 47. Div 2: J Wilson (26) R Davis (22) 52. Scr: M Black (4) P Lorimer (1+) 42. Team Agg: M Pitman (16) W Irish (21) J Wilson (26) R Davis (22) 157. A: D Hayes (11) 40. B: G Fraser (15) 39 cb. C: R Davis (22) 43. D: J Malcolm (34) 39.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S Moore (7) 39. B: M Tomchin (18) 39. C: P Kamaru (32) 42.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: J Coluccio (27) I Brigden (26) 49 cb. 2B Scr: N Wilson J Burrough 38. A: H Colburn (9) 41 cb. B: M Mitchell (13) 39. C: J Culuccio (27) 43.

   BARNWELL PARK: Women: Par: C Chew (24) 3 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: J Wenborne (30) G Walker (30) 48. G Walker (30) 45. P Norman (19) 41. White: D Davison (27) 36.

   BELMONT: Men: Stableford: A: S Pryor (7) 42. B: J Stockley (17) 41. C: P Smith (28) 43.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: J Sabsabi (16) 43 cb. A: T Bonham (5) 42. B: K Lewis (17) 41. C: F Hardiman (21) 43. Scr: S Parkinson 37 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Frew (17) M Papadopoulos (19) 51. 2B Scr: M Lynch B Russell 39. A: N Munro (12) 42. B: G Barron (17) 41. C: J Dunne (21) 45. Trophy: J Dunne (21) 45.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Torok (30) M Windsor (21) 49. S Delprado (12) 44.

   BONDI: Men: Stableford: L Deane (16) 39.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: B Zeischang T Sinclair 80. A: B Koh (10) 41. B: T Sinclair (16) 45. C: M Waggenheim (23) 44. Scr: E Keane 41. Gold: D: M Aspros (35) 46.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: P Mack (25) W Parker (13) 49. T Gray (7) 43.

   BOWRAL: Men: Stableford: 3B Agg: D Hiser (14) J Buchanan (13) W Keirnan (27) 107 cb.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Ambrose: A: R Buettner J Trivellato V Narayan K Sirimanotham (3.25) 54.75. B: T Lamb B Basan I Bicanic J King (7.38) 55.62. Scr: A Marsh M Dowd D Marsh A Wadick 56.

   CAMDEN: Women: Stableford: A: W Kozinski (12) 39. A Scr: S Chapman 23. B: K De Cean (24) 36. B Scr: Y Day 12. C: S Byrne (42) 43. C Scr: M Humphrey 10.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Culkin (25) R Hankin (25) 50. D Culkin (25) 47.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: Z Kadir Z Kadir 49. A: B Quine (6) 39. B: M Quine (17) 39. C: Z Kadir (26) 46. Scr: B Post 33 cb.

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: J Ku (29) J Chang (28) E Chung (23) R Son (36) 77. A: C Kim (12) 37. B: E Chung (23) 41. C: K Song (27) 40.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: L Blanch (18) B Salkeld (22) 88. A: J An (10) 40 cb. B: G Weber (16) 42 cb. C: B Salkeld (22) 47. PM 2B Agg: R Lambert (6) R Gair (4) 83. A: R Gair (4) 42. B: J Calabrese (15) 45. C: G Vette (17) 41. 2B Scr: D MacNaughton J MacNaughton 42. Hole in one: S Nati (Hole 15B)

   CASTLECOVE: Women: Stableford: B McKenzie-Gay (30) 32.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: H Cowling (29) M Pritchard (7) 74 cb. A: S Wilson (4) 40. B: G Gleeson (17) 42. C: D Mao (34) 40 cb.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Brindle (13) R Parker (21) 49 cb. 2B Scr: K Lockery B Dolan 41. A: B Dolan (8) 39 cb. B: G Webb (14) 43. C: T O'Connor (24) 41 cb. Gold: K Goodrick (32) 38.

   CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: G Hallowes (26) P Wheeler (33) 79. A: A Fong (14) 38 cb. B: H Parker (21) 40. C: P Solari (30) 44. Scr: S Floyd 33.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: R Deards (7) 39. B: I Carroll (22) 41. C: S King (29) 37 cb. D: L Doolan (36) 35. Scr: S Wiggins 33.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Timmins B Baker 51 cb. Scr: M Hay H Smith 39 cb. Div 1: B Ferguson (13) 42 cb. Div 2: G Cook (19) 41. Div 3: B Mostyn (28) 44. Scr: N Nakhoul (Oatlands) 36.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: J Markezic (11) 40. B: B Hooper (19) 41. C: K McDonagh (30) 42. Scr: M Dickinson 40.

   ELANORA: Women: Stableford: L McKinnon (8) 33 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: B Radford (10) G Pinkerton (20) 51. A: B Radford (10) 46. B: H Pilarski (13) 40. C: G Pinkerton (20) 41. D: A James (25) 41. Scr: B Radford 36.

   FORSTER: Men: Stableford: A: K Farrar (9) 39. A Scr: W Dormor (5) 33. B: L Swanson (21) 39. B Scr: S Le Rougetel (15) 22. C: B Chisholm (25) 38 cb. C Scr: B Hosie (22) 18.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: J Rudd (21) D Tolley (8) 80. Div 1: J Dimech (15) 40 cb. Div 2: R Ridikas (23) 42.

   GIBRALTAR: Men: Par: M Hreszczuk (12) 4 up.

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: J Shine (12) 44. B: J Rogers (15) 42. C: I Ferrier (21) 42. D: A Sauter (31) 44.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Derks (11) 41. B: D Edmonds (17) 48. C: F Lawrence (28) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Petrola (15) 43.

   HORIZONS: Men: Stableford: T Harrison (20) 40. Women: A Feldmayer (27) 39.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: B: D Adams (15) 40. C: L Young (25) 40. D: P Travers (28) 33.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Multi: M McNamara R Ratcliff 81. A: P McIlwraith (10) 37. B: P Wucherpfennig (17) 39 cb. C: W Turnbull (23) 43. Scr: A Beazley 29.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: K Warby (23) R Frost (16) 53. Scr: H Rolley J Elliott 41. White: A: P Emery (6) 41. B: C Henson (12) 45. C: P Ee (20) 44.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J McCumstie (11) A Barclay (10) 45. A: G Lawson (12) 38. B: G Rogovoy (17) 41. C: G Brown (21) 41. Scr: G Harnwell 35 cb. Snr: M Higston (24) 37 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: M Campbell (33) 38.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: H Anderson (27) G Webster (24) 76. R Virgili (24) 39 cb.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: D O'Rose (21) P Hume (23) 48. P Hume (23) 41. G Lohrey (17) 38. S Sheridan (12) 37 cb.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: Y Lee (47) 45.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: T Chappell K Taylor 49 cb. A: C Battams (9) 42. B: P O'Reilly (17) 41. C: J Briscoe (19) 42 cb. Scr: I Perrin 35.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: H Carver (7) T Farrar (6) 106. Men: Div 1: T Farrar (6) 44. Div 2: T Howe (25) 45. A Scr: M Hooper 37. Women: A Pedersen (25) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: D Petrou (26) H Adamou (24) 46 cb. B Gaut (28) 41.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stroke: 2B: M Sanger (25) H Dietschi (32) 58. Men: Stroke White: A: J O'Keefe (8) 66. B: I Lucock (17) 67. C: B McIntyre (22) 67. Women: Yellow: A: M Axtens (24) 67. B: M Ainscough (26) 69.

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B: White: T Skuthorpe (15) B Alexander (23) 53. B Alexander (23) 46.

   MANLY: Men: Stableford White: F Crott (29) 33. N Reid (12) 39. L Cooper (19) 42. P Page (26) 40.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: F Yuan (22) 42.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: A Wilson (9) H Hagan (36) 55. A: M McKinnon (8) 43 cb. B: R Davis (19) 41 cb. C: H Hagan (36) 46. Scr: M McKinnon 35 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Sloss (25) M Segedin (34) 50. 2B Scr: Z Telfer J Upton 42. A: P Criss (4) 40. B: P Myers (17) 40. C: D Glasser (21) 39. White: B Foster (22) 40.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Leonard (9) 40. B: J Hurwitz (19) 42 cb. C: D Marley (30) 42. Veteran: J Jonas (18) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Kozis (12) 39. B: C Foreman (17) 38 cb. C: P Carpenter (23) 37. D: M Cafarelli (30) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Thompson (12) M Jones (10) 48. 2B Scr: A Bratz D Murray 39. A: A Supple (11) 40. B: T Kim (13) 42. C: B Russ (23) 41. C res: P Smart (31) 40.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P Kennedy (11) 42. D Hellmrich (15) 39. Div 2: T McGee (24) 43. Black: Div 1: P Murray (7) 38. Div 2: B Matwijow (15) 41. Div 3: J Long (22) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T Lofts (33) A McIntosh (29) 50. Team: M Harris (20) D Karthi (26) D Blyth (10) F Brus (23) 126. A: W Regan (12) 41. B: W Donaldson (16) 38. C: B Townhill (25) 41. D: N Patel (31) 38.

   NORTHBRIDGE: Stableford: F Dunn (22) 39.

   NOWRA: Men: Stableford: A: C Stubbs (13) 46. B: W Dunlop (21) 38 cb.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: L Buckley (12) D Landon (18) 50. Men: B Cutler (5) 41 cb. Scr: A Gordon 37. Men: White: S Berry (24) 40. Gold: M Messis (30) 36. Women: C Tatley (33) 41.

   OATLANDS: Men: Stableford 4B: White: S Kusuma (18) E Gan (25) 52. A: J Wimalartne (2) 40 cb. B: S Kusuma (18) 42. C: E Gan (25) 45. Scr: L Mason 36. Women: Yellow: K Lim (19) 38 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 9-hole: White: Div 1: G Jones (11) 22 cb. Div 2: P Selig (19) 23.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Milton (Forbes 24) A Palermo (16) 51. 2B Scr: D Hughes D Smyth 42. A: J McBride (11) 39 cb. B: A Palermo (16) 39. C: D Milton (Forbes 24) 40.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C Crighton (24) S Williams (36) 47 cb. 2B Scr: J Renshaw G Rockliff 38. Men: P Costello (27) 42. Women: L Dickinson (9) 39.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: K Southam (21) I Elliott (22) 73 cb. Scr: M Horton (1) M Fitzpatrick (0) 42. A: C Lowe (5) 42 cb. B: J Bullock (13) 39. C: T Gow (30) 42. Scr: M Horton (1) 36.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: R Thomas (10) 37. B: A Bruce (13) 40. C: M Young (22) 38. Scr: R Chambers (3) 33.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Kwon (16) C Oh (7) 49. Div 2: M Radburn (33) T Nelson (21) 49. A: J Clarke (5) 41. B: J Kwon (16) 43. C: G Chen (23) 39. D: M Radburn (33) 40. Scr: H Doig 38.

   SHELL COVE: Stableford: T Thomas (23) 46. Scr: G Leake (5) 37.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Armstrong (18) 41 cb. Div 2: A Osborne (39) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: M Beehag (8) 45.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: L Thomas (Campbelltown 11) 40. B Lieberman (14) 39 cb.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Guberina (32) 42.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: B Schmarr (12) J Schmarr (Sanctuary Cove 31) 49. Scr: C Pepper T Heaton 47.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Chu (23) K Qu (14) 51. Scr: C Ueda C Mayhew 42. B Chisolm (The Australian 17) 43. Scr: N Happell 38. Men: P Hough (13) 39.

   THE RIDGE: Jnr: Stroke: Scr: E Ward (Kiama) 68. Hcp: A: W Blomley (Kiama 7) 67. Stableford: B: W Stemi (Eastlake 13) 41. C: J Papworth (The Ridge 26) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G Monroe (35) 49. J Duffel (15) cb. Scr: D Willett B White 40. A: S Venables (12) 39. B: M Davison (18) 38. C: L Barwick (20) 39. D: C Savetta (25) 39 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Multi: Gold: P Callaghan (20) G Bennett (14) 85. C Holden (20) B Dincel (20) 78. 2B Scr: J Tolomeo (3) J Bratusa (0) 39. A: D Lo (12) 40. A: D Warder (9) 39. A: A Stannard (1) 38. B: J Younger (17) 38. B: G Bennett (14) 36. C: P Callaghan (20) 40. C: J Stoel (19) 38. Hole in one: D Warder at 17th.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: C Seeto (16) S Chow (14) 48 cb. 2B Scr: A Boyle B Burge 43. Men: A: J Boardman (12) 39 cb. A Scr: A Sutton 33. B: C Mackenzie (16) 44 cb. B Scr: G Coltman 29. C: P Stobo (23) 38 cb. C Scr: K Timms 20.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B: White: A Lobb (Castle Hill 29) A Walters (Wakehurst 31) 51. A: S Matheson (2) 39. B: I Tink (20) 38. C: F Marcar (23) 36 cb. D: A Walters (Wakehurst 31) 41.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: F Ferguson (25) S Westmoreland (25) 52. 4B Scr: T Criss G Dowling 39. B Hartwell (25) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Multi: R Spicer (25) A Ellis (23) 85 cb. T Fowler (18) 43 cb. Scr: D DeTraubenberg 36.

   WYONG: Men: Stableford: Team Agg: N Royce M Jenkins B Hart D O'Sullivan 143. A: K Ogden (10) 40. B: P Coles (14) 42. C: C O'Rourke (20) 44. Scr: R Bunn 34.

26 June 2019
BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: K Rae (7) 37. B: J Rogerson (14) 37. C: G Hooker (24) 40. more
NSW Golf