NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

       ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Whittaker (10) D Chambers (16) 47 cb. Div 2: J Gibson (34) R Davis (21) 49. Scr: L Malcolm (2) D Morgan (1) 39. Team Agg: L Malcolm (2) D Morgan (1) M Boland (9) G Bower (12) 145. A: M Boland (9) 42. B: G Birt (14) 41. C: J Cosgrove (19) 43. D: J Gibson (34) 45.

       BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: H Zeegers (13) 40. B: I Lanskis (22) 40 cb. C: B McPherson (23) 35 cb.

       BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P Thompson (7) J McAlister (19) 76. A: P Thompson (7) 38. B: G Hilzinger (18) 39. C: J McAlister (19) 38.

       BARNWELL PARK: Women: Stableford: T Hezlett (32) 38 cb.

       BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: D Brown (15) J Himilton (15) 48. A: N Windsor (7) 38. B: K Mackay (17) 40. C: J Himilton (35) 40. White: T Croal (25) 37. Scr: Black: G Whyte (4) 31.

       BELMONT: Men: Stableford: A: S Shaw (13) 42. B: D Gordon (16) 41. C: B Stone (26) 44.

       BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Blatchford (25) R Bradfield (21) 83. A: D Gartrell (10) 44. B: P Emslie (19) 44. C: G Blatchford (28) 44.

       BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: D Buckley (14) G Bombell (16) 89. 2B Scr: S Morrison (Randwick) S Todd (Randwick) 59. R Kelly (10) 43.

       BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: G Dwodell (7) M Hillier (12) 48. I Griffiths (9) 43.

       BONDI: Men: Stableford: G Sims (23) 38.

       BONNIE DOON: Men: Stableford: Scr: S Macaulay 39. A: S Macaulay (2) 41. B: B Bulters (15) 42 cb. C: A Innes (26) 41. D: P Heaney (33) 45.

       BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Lawrence (17) J Blackman (11) 80. L Butterworth (Pacific 7) 40.

       BOWRAL: Men: Stroke: Ambrose: D Purchase (+1) C Houden (19) B Frith (26) 57.6.

       CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Simon (10) S Bugdayli (12) 74. Div 2: D Hunter (9) B Hunt (22) 76. Scr: R Buettner J Trivellato 59. A: E Narayan (11) 38 cb. B: H Le (14) 40. C: J Misitano (21) 41.

       CAMDEN: Women: Par: 2B: L Dredge A Sharp 10 up. A: J Matheson (16) 2 up. B: A Sharp (25) 5 up. C: P Morrison (34) 5 up.

       CARNARVON: Women: Stableford: 2B: L Elks (Massey Park 32) L Ransom (Barnwell Park 37) 51. A: G Lee (16) 40. B: A Cho (20) 37 cb. C: L Elks (Massey Park 32) 42.

       CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: L Wiese (25) I Lapins (22) 96 cb. A: F Bardetta (8) 43. B: A Johnston (12) 41 cb. C: J Mathieson (20) 44. PM 2B Multi: M Tierney (25) P McLoughlin (14) 91. A: D Simonsen (9) 41. B: M Hawes (12) 40 cb. C: M Tierney (25) 47. 2B Scr: R Patten M Thomson 39.

       CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (25) 31 cb.

       CHATSWOOD: Men: Stableford 2B: J Martin (15) M Culican (18) 49 cb. A: T Savage (10) 42. B: G Lawrence (16) 41. C: L Luo (22) 45.

       CONCORD: Men: Stableford: 2B: D Van Blerk (14) M Rose (18) 51. 2B Scr: A Bradley J Ponder 41 cb. A: C Montgomery (5) 41. B: D Van Blerk (14) 41. C: V Curran (23) 41. Gold: B Hilderbrandt (26) 41.

       CROMER: Men: Stableford: 4B: A Grenot (15) B Green (11) 45. 4B Scr: N Robb (+2) H Robb (27) 40. Scr: T Felan 34. A: A Grenot (15) 43. B: H Parker (21) 40. C: F Kong (34) 38.

       CRONULLA: Women: Stableford: A: K Selman (18) 37 cb. B: L Parris (21) 36. C: S Willer (33) 39. D: T Thoms (42) 34. Scr: J Thuge 29.

       CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: N Pepin T Duffy 51. 2B Scr: N Pepin M Sammut 39. Div 1: N Pepin (9) 44. Div 2: B Doig (18) 42. Div 3: R Park (25) 38 cb. Scr: M Hay 33.

       EASTLAKE: Medley: Stableford: Scr: M Zee 37. A: H Holohan (4) 41. B: G Doyle (17) 42. C: K Hepburn (35) 44.

       ELANORA: Women: Stableford: T Lloyd (12) 38.

       EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: I Pentony (16) A Friend (25) J Shaw (6) M Clune (14) 95 cb. Scr: S Bennett 36. A: D Grimish (10) 43. B: M Wilson (17) 42 cb. C: D Rooney (24) 44. D: K Botting (36) 40.

       GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal: Div 1: M Tran (15) 64. Div 1 Scr: A Crowe 72. Div 2: N Marden (36) 69. Div 2 Scr: G Brackenridge 94 cb. Stableford: T Metera (12) 38.

       GOSFORD: Men: Stableford: A: T Van Der Kolk (1) 41. B: B Robertson (14) 42 cb. C: I Ferrier (20) 39 cb. D: R Gardner (28) 41 cb.

       HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Derks (11) 40. B: A Ashworth (27) 41.

       HIGHLANDS: Medley: Stableford: C Haase (17) 45.

       HORIZONS: Men: Stableford: T Reidel (8) 41. Women: S Wood (34) 37 cb.

       JAMBEROO: Men: Stableford: H Osman (20) 42.

       KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: C Elton (10) M Price (15) 77. A: G Reilly (13) 40 cb. B: R Richmond (21) 41. C: D Woodward (23) 44. Scr: B HILL (5) 36.

       KILLARA: Men: Stableford: 2B: O Salter (24) F Clatworthy (30) 55. 2B Scr: G C.Hohnen G Wilson 40 cb. A: B Wilson (11) 45. B: R Todd (15) 50. C: F Clatworthy (30) 47.

       KOGARAH: Men: Stableford: A: W Marsh (4) 40 cb. Scr: D Gallagher 39. B: A Whiting (15) 37 cb. C: G Brown (20) 38. Veteran: W Marsh (4) 40.

       KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: M Coolican (27) 37. Women: M Sheekey (18) 40.

       LANE COVE: Men: Stableford: 2B: G Rothery (22) M Kaars (33) 49. M Simonsen (19) 40 cb.

       LEURA: Medley: Stableford: 2B: C Youll (24) S Jago (18) 50. C Youll (24) 43.

       LIVERPOOL: Medley: Stableford: C Yu (32) 39.

       LONG REEF: Men: Stableford: 4B: A Papandrea M Maras 52. A: M Oaten (8) 40. B: M Robertson (14) 41. C: P O'Regan (28) 41. Scr: L Edgell 37.

       LYNWOOD: Men: Stableford: A: J Wicks (6) 34. B: I Dalgairns (14) 40. C: T Peter (18) 40. Women: C Lewis (19) 34.

       MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B Agg: A Western (12) G Starr (25) 72. Men: A: M Buckley (9) 36. B: I Smith (18) 37. C: G Starr (25) 41. Women: Div 1: H Hill (19) 36. Div 2: C Hampton (37) 35.

       MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford: 2B Agg: J Mackenzie (21) R Spencer (19) 80. G Rapmund (25) 44.

       MANLY: Men: Stableford: 2B: T Gillis (24) T Crawford-Smith (26) 52. A: M McDougall (12) 43. B: D Bernasconi (16) 42. C: T Crawford-Smith (26) 43. Scr: J Cockerill 33 cb.

       MASSEY PARK: Women: Stableford: C Brierley (20) 38.

       MONA VALE: Men: Stableford: 2B: M Moors (20) C Galofaro (22) 48 cb. A: M Arnold (6) 45. B: M Lee (16) 42. C: T Lawrence (30) 42. Scr: M Arnold 39.

       MONASH: Men: Stableford: 2B: N Bergin (10) P Barrett (33) 51. 2B Scr: Z Telfer J Turik 38. A: D Washington (9) 40. B: N Glover (14) 39. C: P Barrett (33) 48. White: N Chosid (35) 44.

       MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: W Brooker (23) P Matthews (16) 48. Men: M Di Napoli (16) 42. Veteran: C Warne (22) 40.

       MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Abernathy (33) T Grew (28) 49. Medal: A: B Stewart (11) 41. A Scr: J Vidler 35. B: I Russell (13) 41. B Scr: D Roy 28. C: I Southwell (24) 42. C Scr: M O'Brien 20. Hole in one: P Murphy.

       NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: T Rossi (10) 42. R Pearson (14) 40 cb. Div 2: J Fitzgerald (23) 42 cb. P Buckley (19) 42. Div 3: G Troon (31) 43. B Hammond (26) 41. Div 1: J Thompson (13) 41 cb. P Tonks (15) 41. Div 2: D Marmo (21) 42. R McLean (18) 40 cb. Div 3: J Ferguson (24) 44 cb. J Evans (35) 44.

       NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: J Smith (21) J Kelly (25) 55. Scr: G Howe C Millard 40. A: J Cheesemen (13) 44. B: M Tighe (16) 41. C: J Kelly (25) 43. D: S Haroon (30) 43.

       NORTHBRIDGE: Women: Stableford: D Simpson (26) 37.

       NOWRA: Men: Stableford: A: C Lott (16) 42 cb. B: R Henry (22) 45.

       NSW: Men: Stableford: 2B Agg: L Wilson (17) A Kaye (20) 86. L Wilson (17) 47. Scr: H Doig 40. White: R Shortland (20) 39. Gold: S Watt (36) 24. Women: M McCarthy (20) 28.

       PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: M Powell (26) J Colyer (12) 50. Div 1 Scr: G Wilson 36. Div 1: M Tough (10) 42. Div 2: M Powell (26) 45.

       PENRITH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Byron (17) G Byron (Windsor 27) 77 cb. 2B Scr: B Gadd J Gadd 74. A: P Lipovic (Windsor 10) 43. B: B Gold (14) 42. C: P Gadd (20) 43.

       PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Winn (28) D Lade (33) 50 cb. 2B Scr: R Killick G Rosewall 41. Men: K Oakey (5) 41. Hole in one: D O'connor at 15th. Women: Stableford: M Harris (17) 39.

       RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: C Jennings (13) G Font (12) 90. 2B Scr: D Dennis (3) A Crumpton (-1) 45. A: A Papera (9) 40 cb. B: C Jennings (13) 43. C: D McDougall (26) 40 cb. Scr: J Clarke (-3) 37.

       ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: 2B: Championship: W Foley (23) C Dawson (24) 47.

       RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: J Koo (14) J Won Youm (14) 49. Div 2: P Wells (21) B Carter (30) 50. A: R Bortfield (11) 40. A Scr: S Vail 37. B: J Won Youm (14) 47. C: T Nelson (21) 41. D: M Kang (28) 42.

       SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: L Armstrong (26) 40 cb. Div 2: D Earthrowl (39) 40.

       SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Griffin (6) J Gallagher (18) 78. P Griffin (6) 42.

       STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Jung (11) M Cho (22) 44. Div 1: N Lee (14) 40. Div 2: S Han (23) 38. 2B Scr: M Reeve S Maiolo 38. Hole in one: M Mclean at 16th.

       TALLWOODS: Mxd: Stroke: Ambrose: K Tynan K Tynan 58.75. R Aldham K Aldham 60.25. Men: Stableford: A: R Drinkwater (11) 41 cb. B: P Stephenson (20) 37.

       TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Friend (12) P Macdougall (15) 47 cb. Z Tare (16) 40.

       THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Brown (14) R Trotter (8) 47. Scr: T Heaton R White (Kooyonga) 42.

       THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Patch (9) D Hannam (RSGC 12) 47. Scr: M Flynn R Fearnley (NSW) 36. A: A Lee (31) 39. A Scr: S Beck 36.

       THE RIDGE: Stableford: 9-hole: C Deegan (18) 21.

       TOUKLEY: Men: Stableford: Team: A Wooldridge (18) B McNair (34) C Owen (9) B Millican (24) 95 cb. A: T Jones (10) 42. B: T McLean (18) 46. C: R Phillip (19) 44. D: P Peddar (25) 40 cb.

       TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: S O'Connor (11) 39. B: J Walker (14) 39. C: J Sweeten (22) 39. Scr: J Ryan 35. Women: S Riotto (30) 34.

       WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J McGee (11) P O'Brien (16) 49. 2B Scr: A Sutton M Bateman 43. A: G Meyer (12) 41. A Scr: A Sutton 35. B: M George (19) 42. B Scr: G Baird 26. C: M Birrell (25) 40 cb. C Scr: L Moore 22.

       WARRINGAH: Mxd: Par: 2B: K Stanley (29) C Sweeting (16) 9 up. A: P Longworth (10) 3 up. B: G O'Rourke (19) 5 up. C: F Foord (25) 2 up. D: L Trompp (35) 7 up.

       WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: L Millett (26) T Cutting (20) 46. 4B Scr: A Jurd D Farrugia 38. A: J Craig (9) 39. B: R Drewery (21) 40. C: M Colbran (25) 35 cb.

       WOOLGOOLGA: Men: Stableford: Div 1: W Biggin (19) 43. Div 2: M Sutton (32) 41. Div 3: J Haddon (28) 40.

       WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: J Morrison (20) S Gaynor (14) 82. T Smith (16) 45. Scr: C Cruickshank (scr) 35.

       WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: A Gledden (24) J Liddle (18) 90. A: R Whittaker (12) 39. B: J Pene (17) 42. C: C Jackes (27) 49. Scr: D Grogan 34.

19 March 2019
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Malone (26) P Czartowski (18) 78. A Malone (26) 40. more
NSW Golf