NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday



ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Boland (8) G Bower (13) 47. Div 2: K Whittaker (11) I Whittaker (26) 47. Scr: I Malcolm (3) M Dunning (11) 41. Team Agg: D Keith (4) I Malcolm (3) A Caiger (9) M Dunning (11) 144. A: I Malclom (3) 42. B: R Page (18) 40 cb. C: J Pearce (24) 42. D: L Fogden (34) 38. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Richards (11) 37. B: M Tomchin (16) 40. C: R Ford (23) 36. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: E Fraser (9) G Nair (16) 48. 2B Scr: G Ballantine D Ballantine 38. A: J Tracey (10) 40 cb. B: G Nair (16) 40. C: B Cohen (26) 42. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: T Roach (12) 64. Medal Jan: A: C Chew (23) 68. B: S Jones (27) 63. C: N Hanly (42) 74. Scr: L Coleman (10) 78. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: J Hennessy (25) T Croal (25) 46. Stableford Black: A: P Blenkhorne (8) 41. B: N Andrews (19) 40. C: S Lavers (23) 38. Scr: P Blenkhorne (8) 33. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Stubbs (17) 46. A: R Baldwin (8) 39. B: H Yates (18) 37 cb. C: R Wilson (23) 37. Scr: C Brissett 29. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A Ferns (15) P Bambridge 49. 2B Scr: M Henley M Webber (Liverpool) 40. L Budden (17) 42. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: L Manning (18) S Brown (12) 48. K Munchow (16) 39. 

   BONDI: Men: Stableford: L Jones (11) 40. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: N Feyn C O'Driscoll 81. A: D Morgan (1) 42. B: A Freund (20) 42. C: N Feyn (24) 43. Scr: G Gild 37. Gold: D: R Rowland (30) 39. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Fisher (10) S Wright (12) 78. R Habgood (15) 38 cb. 

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: J Ferguson (16) P Campbell (20) 46. 

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: R Marlowe (26) 34. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Alonso (11) K Ferry (6) 48. Div 2: B Buffett (20) R Sheraton (17) 51. Scr: S Hilaney A Marsh 37. A: J Alonso (11) 42. B: J Morarescu (14) 44. C: J Ross (25) 38. Hole in one: J Morarescu at 7th. 

   CAMDEN: Women: Stableford: Split Six: L Harris M Ross 58. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: A Edwards (11) D Starr (14) 84. A: R Winton (9) 38 cb. B: B Dombkins (13) 42. C: R Hawes (22) 42. Scr: I Barry 35. 

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Sim (17) S Kim (24) S Lee (20) I Lee (19) 72. A: S Lee (13) 36 cb. B: Y Kim (24) 37 cb. C: S Murray (28) 36. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Woo (16) C Griffiths (33) 48 cb. A: E Tan (10) 41. B: J Tischler (15) 43. C: C Griffiths (33) 42. PM 2B: P Govett (17) J Power (16) 47. A: D Simonsen (8) 38 cb. B: P Govett (16) 39. C: G Morgan (23) 40. 2B Scr: J Barbara S Nati 38. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (26) 32. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Maidens (24) B Funnell (16) 50. 2B Scr: G Wiryadi (13) W Morgan (9) 36. A: M Peacock (11) 42. B: I Blake (13) 44. C: W Gay (20) 43 cb. 

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Starr-Thomas (9) S Beynon (17) 48. 2B Scr: W Joon Lee B Wesiak 39. A: M Edgtton (7) 41. B: C Drury (18) 37 cb. C: J Stewart (20) 38. Gold: J Cullen (30) 35. 

   CROMER: Men: Stableford: A: A Grenot (14) 44. B: G Stone (16) 39 cb. C: I Cameron (28) 38 cb. 

   CRONULLA: Women: Stableford: A: J Parton (16) 39. B: J Sattar (25) 36. C: W Williams (31) 36. D: P Kennelly (38) 36. Scr: S Wiggins 32. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Williams I Sampson 52. Scr: J Freeman J Madeleine 41 cb. Div 1: J Kiddle (6) 42 cb. Div 2: J McLean (18) 39 cb. Div 3: A Rahnel (24) 42 cb. Scr: J Freeman 40. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Reuter (34) T Helies (19) 75. A: P Green (16) 39 cb. B: B Stimpson (20) 37. C: E Williams (42) 38. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford: S Jenkins (26) 46. A Feiloakitali (17) 39. B Rodwell (15) 38. Scr: P Freudenreich 34. Black: C Loke (24) 40. 

   ELANORA: Women: Stableford: S Ferguson (14) 35. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Ferlazzo (36) J Anders (21) 49. Scr: S Binder (2) 35. A: G Paterson (9) 39 cb. B: R Lorig (15) 40 cb. C: J Anders (21) 42. D: A Kemmett (27) 39 cb. 

   FORSTER: Men: Stableford White: A: J Condon (13) 42. A Scr: B Germon (1) 34. B: P James (21) 42. B Scr: A Clarke (19) 24. C: L McDonald (25) 42 cb. C Scr: B Coombe (24) 20. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 4B: A Princi (Liverpool 8) M Tran (13) 47 cb. Div 1: M Tran (13) 40 cb. Div 2: D Saunders (20) 37. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: B Needs (10) 42. B: M Grant (16) 42 cb. C: B Stafford (22) 44. D: M Bacigalupo (27) 46. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Parker (15) 43. B: P Iredale (23) 38 cb. C: E Hammond (27) 39. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: R Madden (10) 44. B: P Hornby (29) 40. 

   HORIZONS: Men: Stableford: B Westbury (20) 43. Women: T Shield (19) 37 cb. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: A Thomas (22) 37. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: P Turner (15) 39. B: S Behringer (18) 40 cb. C: W Bonamy (24) 39 cb. A Scr: R McCarthy (9) 28 cb. B Scr: R Ellicott (16) 24. C Scr: B Hemmett (28) 13 cb. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: A File (19) R Oliphant (15) 52. A Scr: A Jones G Hohnen 40 cb. Div 1: T Wray (5) 41. Div 2: P Henderson (16) 45. Div 3: A File (19) 45 cb. Hole in one: M Last at 9th. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B Agg: White: N Dolce (15) G Swanton (17) 76. A: B Pearson (9) 39 cb. B: G Folcarelli (13) 42. C: G Strachan (20) 41. Scr: M Gannon 37. Veteran: G Folcarelli (13) 42. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: R Tetley (18) 39. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: T Sinclair (17) P Johnson (17) 80. H Anderson (26) 43. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Player (24) S York (16) 68. J Bednarski (26) 41. S York (16) 38. D Barnes (13) 36. 

   LIVERPOOL: Women: Stableford: F Swain (26) 38. 

   LONG REEF: Men: Stableford: A: M Buckley (8) 40. B: P Trisic (15) 43 cb. C: J Cimino (36) 44. Scr: T Cruickshank 38. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1: Trent Fortescue (1) 41. Div 2: D Upton (36) 49. Scr: Tyler Fortescue (4) 34. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: P Macdonald (37) D Dwyer (38) 48. Men: A: D Maiden (6) 40. B: W Chivas (13) 40 cb. C: W Blenkey (28) 39. Women: Div 1: D Bragg (14) 36 cb. Div 2: P Stephenson (28) 38. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Seaman (22) E Holmes (16) 48 cb. S Hsdnuk (20) 44 cb. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: P Speer 48. B Walker 48. A: N Debenham (11) 42. B: D Smyth (17) 37 cb. C Scr: D Upton (33) 42 cb.  

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: S Scarr (17) 36. Div 2: C Ferrington (31) 31. 

   MONA VALE: Men: Stableford: Irish Team: J Simmonds (16) P Bloomfield (14) B Lubke (29) J Polfanders (24) 98. D Kelleard (19) 44. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Farrar (10) J Ryan (14) 48. 2B Scr: A Henderson A Tan 39. A: A Farrar (10) 42. B: B Hayman (14) 39 cb. C: K Hutcheson (20) 39 cb. White: V Sacco (28) 30. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Rosenthal (10) 38. B: S Oh (16) 42 cb. C: M Gan (26) 39. Veteran: P Matthews (15) 41. 

   MOSS VALE: Men: Par: A: D Backhouse (11) 5 up. B: M Morrison (14) 3 up. C: R Deen (26) 10 up. D: G Webb (31) 2 up. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S Beed (23) J Allsopp (32) 49. A: M Ebsworth (4) 40 cb. B: P Watson (16) 39 cb. C: M Jago (27) 41. C res: K Corkery (29) 39. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: M Baker (15) 40. B Flanagan (8) 38. Div 2: J Fitzgerald (23) 42. T Hogan (17) 39. Div 3: B Hammond (26) 38. I Filmer (32) 37. Div 1: A Daubaras (11) 41. D Knight (15) 40. Div 2: I Sandy (22) 50. G Hendricks (16) 39. Div 3: J Hourigan (33) 43. R Henderson (27) 42. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: R Fennell (9) M Bragg (7) 79. B: K Morgan (26) R Pride (21) 79. A: R Donaldson (9) 42. B: N Shackle (15) 40. C: C Donohoe (21) 40. D: R Taylor (30) 39. Hole in one: G Rogerson at 3rd. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: S Walker (23) 40. 

   NOWRA: Men: Stableford: M Bruce (18) 41. 

   NSW: Men: Stableford: 2B: B Duffy (27) L Wilson (15) 49. L Wilson (15) 41 cb. Scr: A Gordon 35. White: J Mackenzie (21) 39. Gold: D Furlong (33) 43. Women: L Buckley (12) 29. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: P Devalia (20) R McBurney (11) 49. Div 1: B Jones (11) 44. Div 2: P Devalia (20) 41. Scr: D Edwards 36 cb. 

   PENRITH: Medley: Par 2B: White: N Carr (17) N Doidge (15) 9 up. 2B Scr: C Lawler G Douglass sq. A: R Mckay (6) 2 up cb. B: N Carr (17) 8 up. C: B Campbell (24) 4 up. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Reitzer (16) D Shrubb (21) 47. 2B Scr: D Burden J Trinder 37. Men: R Gregson (17) 41. Women: R Jackson (10) 39. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G McNeilage (18) L Crowl (3) 48 cb. A: B Barwick (10) 41. B: G McNeilage (18) 43. C: S King (21) 42. Scr: C Ellings 38. 

   ROYAL SYDNEY: Stableford Championship A: S Goh (9) 39. B: P Higginson (18) 41. C: A Harris (20) 42. Scr: T Coroneo (-2) 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Story (17) S Vail (0) 73. Div 2: G Bush (21) C Oh (7) 75. A: N Asace (11) 38. B: D Minarik (16) 40. C: G Bush (21) 40. D: J Lawrence (32) 38. Scr: S Vail 38. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Sinclair (28) 42. C Corcoran (12) 40. L Butler (9) 39. Scr: B Dowd (2) 35. Veteran: D D'Antonio (19) 44. P Giorgianni (18) 42. B Jenkins (27) 39. Scr: C Farnham (9) 33. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Arkins (10) 41. Div 2: L Farah (30) 40. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: M Lamond (18) 44. B: L Kablar (25) 44. 

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: G Jurd (10) S Laurence (17) 9 up cb. 2B Scr: D Kim (0) L Butler (7) 1 down. Team: G Jurd (10) B Hestelow (16) R Kitching (22) S Laurence (17) 14 up. A: G Jurd (10) 2 up. B: R Lundgren (23) 1 up. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Murphie (18) 43. W Duckett (14) 40. B: J Sands (20) 40. I McDowell (28) 38 cb. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: M Booth (8) A Carrick (14) 78. A Carrick (14) 46. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: R Gavshon (27) S Linz (22) 45 cb. Scr: P McClellan (11) S Jagot (-4) 39. Medal: A Brown (14) R Trotter (8) 91.  

   THE LAKES: Medley: Stableford: C Hartas (1) 41. Scr: N Happell 37. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: C Whitfield (43) 21. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Huxley (26) L Potts (17) 52. Scr: R Oliver B Willett 42. A: K Roberts (11) 42. B: L Potts (17) 44. C: B Millican (24) 42 cb. D: T Thompson (31) 40 cb. 

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B: Gold: C Lowe (4) B Harris (23) 50. 2B Scr: J Tolomeo (2) J Tolomeo (0) 40. Men: A: P Gualtieri (10) 41. B: R Epe (16) 38. C: B Harris (23) 42. Scr: J Tolomeo (2) 37. Women: Green: S Riotto (36) 36 cb. L Kim (23) 36. K Kim (19) 32. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Ash (30) R McEwen (25) 48. 2B Scr: M Hatcher R Debeer 36 cb. A: M Hatcher (6) 42. A Scr: M Hatcher 36. B: S Bangel (13) 43. B Scr: S Bangel 30. C: D Burton (29) 42 cb. C Scr: G Bligh 21. 

   WALLACIA: Women: Stableford: J Thorpe (16) 33. 

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: B Dutfield (15) D Byron (22) 73. A: J Conway (12) 41. B: S Gosling (19) 39. C: M Lander (24) 39. D: H Bull (29) 35 cb. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Armstrong (29) J Mok (23) 50. 4B Scr: C Ruddle M Goddard 39. A: C Nelson (4) 38. B: B Kennedy (18) 38 cb. C: P Karta (36) 40 cb. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: G Summer (19) 42. Div 2: S Thorn (10) 42. Div 3: G Mahoney (16) 42. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Owen (16) 40. B: D Huthwaite (28) 42. Scr: M Rugless 31. 


19 March 2019
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Malone (26) P Czartowski (18) 78. A Malone (26) 40. more
NSW Golf