NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Lee (18) S Cho (6) 48 cb. Div 2: N Whalley (32) T Wilkinson (13) 49. D Scr: L Malcolm T Felton 41. 4B Agg: W Jung (13) C Jang (14) D Nam (12) E Shin (26) 146. A: M Lenz (5) 39 cb. B: W Jung (13) 42. C: B Moffat (24) 41. D: N Whalley (32) 44. 

   AVALON: Women: Stableford: 2B: K O'Reilly (45) M Whiteman (34) 38. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: M Tomchin (14) 40. B: B McPherson (21) 41. K Rheaume (27) 47. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: Black: J Hickey (25) B Raper (15) 49. 2B Scr: R Hore G Cornish 35. A: H Raper (11) 37. B: P King (14) 37. C: J Hickey (25) 41. 

   BARNWELL PARK: Stableford: A Vismas (33) 41. 

   BAYVIEW: Men: Stableford 2B: J Morgan (35) D Davison (35) 49. A: B Lewis (12) 38. B: J Wenborne (17) 38. C: L Robinson (26) 39. Scr: P Clarke (3) 31. White: D Davison (26) 40. 

   BELMONT: Men: Stableford: A: J Bradshaw (10) 40 cb. B: P Johnston (20) 38. C: K Miller (22) 41. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: D Walker (10) 47. A: B Stitt (13) 40. B: P Herrick (21) 43. C: J Morrison (21) 41 cb. A Scr: K Rae 33. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: M North (6) M Savoldi (12) 111. 2B Scr: M North B Russell 77. A: K Halloran (6) 43 cb. B: G Whitaker (15) 43 cb. C: P Bambridge (20) 46. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: I Fitzgerald (17) J Landsberg (10) 46. R Dempsey (9) 37 cb. 

   BONDI: Men: Stableford: J Schooling (21) 39. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford Split Six: G Pallo L Colvey 74. A Scr: J Fuchs (+3) 41. A: I McPhedran (11) 41 cb. B: R Beath (19) 42 cb. C: D Bebington (25) 41. D: D Duchen (32) 40 cb. 

   BONVILLE: Men: Stableford: Irish Team: D Kennedy (10) B Cruickshank (22) G Sullivan (25) M Miller (16) 94. A Shepherd (12) 40. 

   BOWRAL: Men: Stableford: V O'Connor (25) 39. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: A: K Sirimanotham (4) 40. B: S Jeloudev (14) 38. C: J Saysouthinh (24) 39. Div 1: V Narayan (11) K Sirimanotham (4) 71. Div 2: P Phathanak (10) J Saysouthinh (24) 74. A Scr: A Marsh O Woodley 65. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Culkin (22) R Hankin (25) 50. D Culkin (25) 42. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: S Vaughan (4) M Wakeling (20) 87. A: I Barry (2) 39. B: P Turner (15) 45. C: M Wakeling (20) 50. Scr: C Wotton 33 cb. 

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Bak (23) A Kim (31) 50. A: H Park (17) 36 cb. B: M Bak (23) 39. C: A Kim (31) 38. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: B Fasher (0) P Nicholas (17) 80 cb. A: E Vassallo (6) 39. B: P Nicholas (17) 43 cb. C: H Chung (18) 41. PM 2B Agg: T McNamara (27) J Briggs (13) 73 cb. A: R Williams (10) 45. B: C Wright (13) 39. C: P Scott (23) 40 cb. 2B Scr: B White S Cunningham 38. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: S Canham (29) 42. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: H Pauley (27) L Meakin (22) 52. 2B Scr: D Jones (18) P Carroll (8) 37. A: P Carroll (8) 41. B: D Jones (18) 42. C: R Joder (20) 46. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Gilbert (22) R Lawrence (32) 55. 2B Scr: W Lee D Sullivan 44. A: W J Lee (+4) 40 cb. B: S Tham (17) 42. C: A Dodd (32) 42. Stableford Gold: R Lawrence (32) 48. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B Agg: I McIlrath (29) S Richard (26) 70. 4B Scr: T Bradley C Fairchild 67. A Scr: A Dennewald 33. A: A Dennewald (3) 36. B: H Wilson (19) 39. C: C Sanders (26) 37. 

   CRONULLA: Women: Stableford: Team: A: E Brus (18) S Howard (8) K Eager (14) L Neal (14) 86 cb. Div 1: N Haines R Feehan M Ticehurst B Hayden 67. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: P Starc (3) 40. Div 2: B Herrenberg (20) 44. Div 3: K Akhurst (26) 43. Scr: A Barakat 32. 2B: B Herrenberg (20) B Rushton (36) 51. Scr: A Barakat J Madeleine 39. 

   DUNHEVED: Veteran: Stableford: A: R Ayre (18) 41. B: S Hammond (21) 38. C: G Burke (29) 39 cb. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B: S Szanto (21) A Michelsen (0) 50. A: A Campbell (5) 39. B: B Olander (17) 43. C: R Kzaizan (33) 43. A Scr: A Michelsen (0) 38. 

   ELANORA: Women: Stableford: C Felicity (19) 39. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: K Harris (21) C LInks (25) D Simpson (32) I Jeffrey (19) 96. A: B Radford (8) 40 cb. B: I Anstiss (17) 43. C: B Mossman (21) 47. D: A Byrne (29) 43. A: T Walker 34. 

   FORSTER: Men: Par: A: W Dormor (3) 4 up. A Scr: M Jackson 1 down. B: R Beaver (18) 6 up. B Scr: G Nixon 8 down. C: J Fletcher (25) 4 up cb. C Scr: T Bratton 12 down cb. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: K Rodoreda (9) G Last (17) P Wallis (10) R Eriksson (10) 124. Div 1: P Wallis (10) 42. Div 2: S Saunders (22) 39 cb. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: R Burns (6) 41. B: T Coyle (16) 39. C: J Hammond (24) 40. D: J Craddock (29) 36. 

   GOULBURN: Women: Stroke: A Ridley (7) 85. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Parker (16) 43. B: I Frost (18) 43. C: F Lawrence (27) 38. Women: J McGhie (33) 37. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: C Deacon (11) 39 cb. 

   HORIZONS: Men: Par: G Liddell (23) 4 up. Women: L Fowler (20) 3 up. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: E Nyholm (19) 44. 

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: G Moon A Beazley 76. A: A Bryant (15) 40. B: R Di Bartolomeo (17) 39. C: F Khouri (33) 39. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: P Robertson (11) P Emery (5) 50. Scr: H Rolley W MacDonald 40. A: F Pang (9) 42. B: D Ledingham (14) 42. C: H Laughnan (21) 42. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: A Honeysett (1) N Snashall (19) 48. A: D Fenn (10) 40. B: G Cornwell (15) 39. C: M Hingston (22) 44. A Scr: A Honeysett 36. Snr M Hingston (22) 44. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Chittick (34) 36 cb. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: M Thompson (21) M Kaars (34) 80. I Butters (14) 39. 

   LEURA: Medley: Stroke: Ambrose: D Crowther M Monks D Perrin (7.667) 57.33. 

   LIVERPOOL: Women: Stableford: Y Chang (28) 43. 

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: F Handley G Den Toom 50. A: K Komulainen (2) 42. B: G Davies (17) 41. C: F Handley (27) 44 cb. A Scr: K Komulainen 40. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: P Barbara G Hunt 50. Men: Div 1: P Barbara (14) 40 cb. Div 2: C Kowik (20) 40. A Scr: D Gibson 31. Women: M Egner (33) 34. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: A Cummings (18) L Prasad (29) 44 cb. B Emery (13) 40. L Gibson (19) 38. T Hooper (16) 36. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: P Dale (24) M Gray (6) 48. Men: A: D Maiden (6) 39. B: P Gaydon (18) 38 cb. C: P Dale (24) 43. Women: Div 1: L Lewis (10) 40. Div 2: B Grant (28) 36. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: 2B Agg: G Peters (36) P Ramsay (28) 75 cb. T Wilkinson (13) 42. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: A King (20) R Batstone (12) 51. A: D King (8) 40. B: S Spears (18) 39. C: B Houston (30) 42 cb. A Scr: B Haverfield 33. 

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Ambrose: D Connellan (16) N Ding (26) J Redfern (32) J Smith (16) 56.75. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: L Farrawell (15) P Jones (5) 49 cb. A: G Nes (5) 43. B: G Rogan (19) 44. C: R Spear (29) 40 cb. Scr: G Nes 38. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: S Tan (14) E Guz (12) 49. 2B Scr: D Cullam G Hendy 37. A: J Wrigley (12) 39. B: S Tan (14) 44. C: W Lightfoot (24) 41. Stableford White: W Plunkett (27) 37 cb. 

   MOORE PARK: Men: Stableford A: B Zabat (10) 42. B: S O'Brien (15) 42 cb. C: D Kiang (22) 41. Veteran: J Jonas (16) 41. Women: C Billaud (25) 38. Medley: 9-hole: S Graham (7) 23 cb. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Christie (22) D Lees (16) 52. A: P Fawcus (6) 40. B: D Lees (16) 46. C: M Jago (26) 42. C res: P Blockley (32) 43 cb. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: W Mitchell (7) 41. Div 2: T Ginty (20) 43. Div 3: B Bradford (24) 43. Div 1: S Phegan (9) 40. Div 2: Y Suska (22) 44. Div 3: B Smith (33) 42. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: D Stowe (15) R McManus (36) 48. A Scr: B Bury M Todd 38. A: G Rogerson (8) 38. B: P Findlay (17) 40. C: P Lavender (20) 38. D: P Town (35) 38. Hole in one: G Smith at 6th. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: N Major (29) 36. 

   NOWRA: Men: Stableford: 2B: T Hosler (9) M Kable (14) 48. T Hosler (9) 41. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: S Kochan (16) D Shannon (7) 47. Men: S Kochan (16) 44. Scr: N Ratcliffe 34. Stableford White: M Lindsay (25) 37. Gold: B Stewart (36) 33 cb. Women: Stableford: L Buckley (13) 34. 

   OATLANDS: Men: Stableford: A: J Wimalartne (1) 40. B: P Rolfe (15) 44. C: B Mee (34) 45. Scr: S Tarrant (2) 36. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: R Stevenson (8) L Hargreaves (25) 48 cb. Div 1: K Ferguson (10) 41. Div 2: P Selig (19) 40. A Scr: G Naylor 38. 

   PENRITH: Medley: Stableford: 2B: R Byrne (12) D Saunders (Nelson Bay 19) 49. 2B Scr: J Gadd J Gadd 41. A: I Dunn (10) 40. B: P Gadd (19) 41 cb. C: M Gallagher (27) 44. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: Irish Team: F Woods (14) J Lewis (14) A McKean (22) J Simon (18) 93. Men: C Leung (21) 44. Women: S Franklin (19) 37. 

   RANDWICK: Women: Stableford: Ambrose: M Neeson S Wright T Cornwell-Toms K Stack (7.5) 51.5. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: J Bullock (12) R Mackie (16) 50. 2B Scr: T Lipman (11) M Powell (16) 31. A: J Bullock (12) 46. B: T Pilcher (13) 40 cb. C: J Poolman (21) 41. Scr: K Golding (6) 29. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: W Best (8) 38. B: S Cooper (16) 42. C: T Locke (22) 47. A Scr: W Best 30. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: Div 1: J Hansen (16) A Kyprianou (14) 49. Div 2: P Edwards (22) J Angel (25) 49. A: R Bortfield (11) 41. B: J Hansen (16) 43. C: G Clyne (23) 42. D: D Dann (26) 40. A Scr: D Park 32. 

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Phelps (7) 43. R Fitzgerald (18) 42 cb. Scr: J Halls (-1) 38. Veteran Medley: P Giorgianni (18) 46. R Dawson (21) 45. B Langtry (19) 40. Scr: G Leake (5) 33. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: J Schott (14) 42 cb. B: W Long (21) 44. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Team Agg: C White (16) M Kissane (21) J Lind (25) B McGaw (27) 123. 2B Agg: P England (23) M Cooke (8) 75. 2B Scr: G Hall (13) C Collie (13) 47. J Georgiou (13) 40. J Poggioli (24) 38. 

   TALLWOODS: Men: Stableford: L Burke (18) 42. N Challis (23) 39. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Priestly (14) M Booth (8) 47. A Ko (14) 40. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: A: B Chisholm (14) R Powell (17) 10 up. A Scr: L Lee D Robertson 2 down cb. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: S Beck (12) L Lau (23) 51. A Scr: S Beck M Dane 40. M Sissian (27) 42. A Scr: S Arnold 40. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: C Forster (32) 21 cb. I Lenton (16) 21. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A: W Dignam (12) M Hall (10) 49. A Scr: P Joseph S Meani (Camden ) 39. A: P Dobb (12) 44. B: L Pugh (17) 42 cb. C: S Fowler (24) 39. D: T Dawson (25) 40. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: D Lo (10) 41. B: P Fittler (18) 38. C: D Pring (16) 37. Women: Green: S Lee (13) 40. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Lam (11) C Doust (20) 48 cb. 2B Scr: A Sutton N Taplin 40. A: A Lemal (3) 42. A Scr: A Lemal 39. B: G Eldershaw (17) 43. B Scr: K Harris 27. C: M Diebold (27) 39. C Scr: A Mooney 20. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B: S Springall (3) I Tink (18) 51. A: M Yang (9) 43. B: I Tink (18) 40. C: D Meakins (26) 40. D: C Catteau (31) 44. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Bowman (26) J Muscat (18) 50. R Golotta (14) 39 cb. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 2B Agg: A: E Skinner (25) J Anderson (18) 73. R Isaacs (18) 44. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Owen (14) 42. B: G Harding (23) 40. A Scr: A Foden (3) 35. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Eddy (19) D McGaharan (22) 54. A: D Grogan (1) 40. B: K Moon (16) 42. C: D Eddy (19) 46. 

23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
NSW Golf