NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Olliver (4) Q Price (6) 47 cb. Div 2: B Sharpham (28) R Page (17) 50. 2B Scr: D Morgan (0) L Malcolm (3) 42. Team Agg: P Wijenberg (9) L Malcolm (3) G Bower (9) D Morgan (0) 143. A: T Summerson (10) 41. B: E Jurd (14) 41. C: G Barton (5) 41. D: B Sharpham (28) 43. 

   AVALON: Women: Stableford: L Antill (28) 35. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: D Hill (14) J Friedman (16) 49. G Maclean (25) 42. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: C Riley (1) M Nagle (14) 80. 2B Scr: C Pettitt J Speechley 67. A: G Cornish (5) 43. B: M Nagle (14) 41. C: J Mackay (23) 41. Hole in one: P Selberg at 3rd. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Mar: A: D Brown (17) 56. B: M Coleman (28) 64. C: K Bahis (38) 71. Scr: P Towns (17) 88. 

   BERMAGUI: Women: Stableford: A Lesley (24) 32. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Z Beck (36) P Doran (25) 49. K Wilson (17) 43 cb. A: R Mansfield (14) 41. B: R Arnold (15) 42. C: M Greenwood (22) 43. Scr: S Parkinson 35. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: M Buckley (18) D Street (10) 86. 2B Scr: M Henley M Webber 50. G Young (21) 43. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Simpson (9) M Mehrtens (24) 44. T Smith (14) 38. 

   BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (16) 36. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford: 2B: P Kellett (8) J Mullins (14) 48. Medley: A: G Lattouf (4) 40 cb. B: J Mullins (14) 42. C: Z Zinman (21) 39. Scr: J Fuchs 39. Stableford Gold: D: R Rowland (32) 39. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Moore (12) G Lawrence (15) 75 cb. G Sullivan (26) 40 cb. 

   BOWRAL: Men: Stableford: D Neale (19) 41. 

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: V Wyand-Brooks (36) 45. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Sirimanotham (3) P Phathanak (10) 79. Div 2: J Ross (24) J Morarescu (15) 79. Scr: R Buettner J Trivellato 65. A: P Phathanak (10) 41. B: P Citroni (15) 42. C: J Ross (24) 40. 

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Mar: A: S Goodall (18) 74. A Scr: S Chapman 84. B: L Harris (27) 77. B Scr: C Hunt 99. C: C Daniels (44) 77. C Scr: C Daniels 118. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: I Hyslop (21) T Davis (22) 48 cb. T Davis (22) 43. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: F Wardlaw S Robson 12 up. A: R Giles (5) 2 up cb. B: C Purdon (18) 5 up. C: M Hurrell (25) 7 up. Scr: I Barry (1) 2 down. 

   CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: H Lee (10) E Kim (21) 142. A: S Shin (16) 70. A Scr: J Shim 81. B: E Kim (21) 71. B Scr: H Choi 90. C: H Lee (27) R Forrester (33) S Kim (36) 73 to playoff. C Scr: G Lee 104. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: A Hung (10) G Evans (13) 49 cb. A: J Holt (8) 43. B: G Evans (13) 42. C: S Pak (19) 40. PM 2B: P Cassidy (31) R Witheridge (13) 47. A: J Farnham (7) 42. B: R Witheridge (13) 40. C: B Lim (19) 39. 2B Scr: J Mathieson J Holt 38. 

   CASTLECOVE: Women: Stroke: V Hobbs (27) 66. 

   CHATSWOOD: Men: Stroke: A: J Manevski (10) 56. B: P Cummins (14) 62. C: M Hood (26) 59. 

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Maresca (4) P Bourke (25) 47. 2B Scr: S Manganas W Lee 45. White: A: P Wotton (11) 40 cb. B: B Miller (16) 37. C: C Reynolds (24) 38. Gold: G Taylor (29) 42. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A Chapman (23) P Mannix (14) 48 cb. 4B Scr: R Wightley (7) G Muirhead (8) 40. A: G Muirhead (8) 40. B: D Koolloos (21) 41. C: D Vawser (26) 35 cb. Scr: T Bradley 35. 

   CRONULLA: Women: Stableford: A: E Dennis (17) 37. B: L Baldock (24) 35 cb. C: L Peaty (29) 35. D: Z Salmon (33) 35. Scr: S Wiggins (3) 30. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Won C Nam 51. 2B Scr: A Barakat P Vlahos 38 cb. Div 1: S Golden (12) 39. Div 2: J Kim (21) 41. Div 3: T Won (25) 43. Scr: A Barakat 37. 

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke: Shield: J Shackleton (21) 66. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Downes (9) 38 cb. B: R Monk (14) 41. C: G Yang (29) 40. A Scr: P Freudenreich (1) 35. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Sinclair (23) J Walsh (31) 49. A: D Burton (12) 39. B: S Patterson (13) 38. C: P Sinclair (23) 42. D: D Van Vliet (36) 41 cb. Scr: P Botting (3) 31. 

   FOX HILLS: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Wilson (27) 80. Div 2: M Atkins (34) 83. Div 3: J Youngman (43) 88. 

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Mar: Div 1: S Taranto (16) 68. Div 1 Scr: W Kelly 81 cb. Div 2: R Ashforth (25) 69 cb. Div 2 Scr: R Ridikas 92. Stableford: J Singh (21) 38. 

   GIBRALTAR: Men: Stableford: D Harelle (6) 40. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: R Puiatti (10) 39. B: W Dunkel (18) 39. C: B Nicholson (20) 43. D: B Lydement (31) 40. 

   GOULBURN: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: M Webb (18) 66. Div 2: C Besley (23) 72. Div 3: J Treweek (30) 77. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: K Partridge (7) 39. B: D Pasfield (18) 39. C: A Tonks (24) 43. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Kumar (30) 41. 

   HORIZONS: Men: Stableford: P Cooper (32) 46. Women: G Robertson (26) 38. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: Green: J Rendle (17) R Chong (14) 53. 2B Scr: S Kugel J Elliott 40. White: A: S Loomes (9) 42 cb. B: I Anderson (14) 45. C: J Rendle (17) 49. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Kheirallah (10) J Bertuzzi (8) 44. A: G Kheirallah (10) 39 cb. B: P Buckland (14) 38. C: H Fallon (23) 35 cb. Scr: M Gannon 38. Snr: M Hung (9) 39. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: P Kennedy (18) P Johnson (17) 44. P Kelly (14) 37. 

   LEONAY: Stroke: Medal: D Young 71. 

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: P Barsley (33) S Wright (26) 47. C Youll (25) 40. B Player (24) 39. P Barsley (33) 38. 

   LIVERPOOL: Women: Stroke: A: S An (6) 74. A Scr: N Lee (14) 94. B: L Kang (28) 75. B Scr: C Hart (22) 99. C: G Kim (32) 84. C Scr: B Allie (33) 126. 

   LONG REEF: Men: Stableford: Team Agg: K Turner F Lorenz C Payne T Becker 124. A: T Cruickshank (1) 39. B: P Ruthven (15) 39. C: T Becker (27) 43. Scr: T Cruickshank 38. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: D Sobel (15) C Saunders 72. Men: White: Div 1: D Swindells (17) 43. Div 2: D Sobel (25) 39. Scr: M Horton 35. Women: C Amery (29) 36. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: A Seymour (3) I Bevan (13) 76. A Seymour (3) 39. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: T Gray (21) R Cook (16) 50. A: M Cropper (5) 41. B: T Gray (16) 43. C: G Breakwell (23) 44. Scr: P Bardetta 37. 

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal Mar: F Yuan (22) 64. Scr: F Yuan 86. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Munkman (23) R Terrey (12) 48 cb. A: G Lange (7) 41. B: G Key (21) 39. C: S Neylon (36) 39 cb. Scr: G Lange 34. 2B: Yellow: P Terrey (21) A Terrey (24) 52. P Terrey (21) 43. 

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: Div 1: A Steger (18) B Pike (9) 66. Div 2: B MaCauley (33) R Whiddon (17) 68. Scr: R Horii A Tan 39. A: M Wild (12) 40. B: R Whiddon (17) 37. C: B McCabe (25) 39. White: B Foster (21) 31. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Kelly (11) 42. B: P Williams (15) 42. C: Q Nguyen (22) 41. Veteran: G Liebenberg (20) 38. Women: C Billaud (25) 38. 

   MOSS VALE: Medley: Stableford: H McMillan (20) 41. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: K Ward (32) R Jansz (31) 47. Medal Mar: A: B Stewart (8) 41 cb. A Scr: G Willard 33. B: G Remoundos (13) 37. B Scr: G Steer 21. C: P Blockley (30) 29. C Scr: A Wilson 17. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: P Murray (7) 42. Div 2: T Plane (18) 46. Div 3: A Price (21) 40. Div 1: D Knight (11) 41. Div 2: B Cox (13) 46. Div 3: P Rock (22) 46. 

   NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: P Cross (34) H Thorpe (4) 49 cb. 2B Scr: M Hooper (1) T Crockart (2) 39. A: D Hughes (11) 41. B: G McMillan (18) 41. C: S Lim (21) 42. D: A Richards (29) 41. Hole in one: L Strickland at 14th. 

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: C Capelin (18) 39. Div 2: S Davis (30) 40. Div 3: M Newman (34) 36. 

   NOWRA: Men: Stableford: P Courtney (26) 40 cb. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: H Blend (15) S Katz (18) 51. Men: S Katz (18) 40 cb. Scr: Z Mullins 38. White: P Onley (20) 40. Gold: M Messis (31) 33. Women: P Bailey (14) 30. 

   OATLANDS: Men: Stableford Black: A: R Wehbe (12) 39. B: P Stott (13) 37. C: R Keogh (32) 37. Scr: S Tarrant (1) 69. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: D Ridley (17) J Williams (18) 47. Div 1: J Williams (18) 47. Div 2: P Peatman (22) 37 cb. Scr: G Naylor 38. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Gibson (29) R Hoff (11) 79. 2B Scr: J Gadd B Gadd 70. Men: A: R Hoff (11) 42. B: D Finocchiaro (Cabramatta 18) 44. C: B Beauvais (Springwood 21) 42. 

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: J Grygiel (26) T Hamilton (16) 48. B Clibborn (19) 40. Women: S Long (23) 39. 

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Bateman (18) 37. Div 2: K Swingler (29) 36 cb. Div 3: L Wilson (33) 39. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: J Fernandez (18) B Hutton (36) 47. 2B Scr: J Moss (1) M Beehag (4) 41. A: J Moss (2) 39 cb. J Burns (10) 38. B: R Benson (13) 39 cb. M Mackie (16) 39 cb. C: G O'Hehir (21) 38 cb. N McCurley (23) 38. Scr: M Beehag (4) 33 cb. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: S Walker (31) A Hemming (24) 51. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Gim (17) J Choi (18) 72. Div 2: A Williams (19) B Sanders (18) 75. A: P Fairfax (8) 38. B: R Gim (17) 40. C: B Sanders (19) 43. D: G Smart (30) 38. Scr: M Farr 78. 

   SHELL COVE: Veteran: Stableford: 4B: G Wyett G Atkins 48 cb. 4B Scr: T Persson B Underwood 40. Men: D Ingram (13) 41 cb. Scr: S Messervy (9) 29. Veteran: G Wyett (21) 46 cb. Scr: T Persson (4) 38. 

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Div 1: A Lamont (16) 73. Div 2: E De Vries (25) 75. Div 3: R Eddy (45) 70. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: S Hancock (8) G Symonds 49 cb. S Hancock (8) 46. 

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: M Dunning (11) M Collier (9) 46. 2B Scr: T Green J Hong 38. Div 1: W Smith (12) 39. Div 2: G Callao (20) 38. 

   TALLWOODS: Men: Stableford White: M Summergreene (18) 42. B Gould (20) 42 cb. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: T Crehan (28) A Bowden (20) 47 cb. D Kang (13) 42. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G Irving (19) G Liu (25) 44. 4B Scr: P Katholos A Katholos 37. L Hajjar (17) 40 cb. Scr: M Farah 32. PM: J O'Brien (17) 39. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: G Avery (25) 19 cb. M Zipevski (11) 21. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: P Gould (16) R Walsh (15) 73. 2B Scr: S Meecham M Brown 60. A: W Dignam (11) 37 cb. B: D Arnoult (18) 39. C: B Farnworth (21) 42. D: B Harper (28) 39. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: T Johnson D Dale 63. A: G Niess (6) 39. B: J Martlew (17) 37. C: P Flynn (35) 19. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: Irish Team: D Halliday (15) N Kwanten (9) I Redfearn (15) A Calcraft (14) 90 cb. A: P Henke (10) 40 cb. A Scr: A Sutton 37. B: D Byun (15) 38 cb. B Scr: R Fisher 25. C: A Silvester (24) 37 cb. C Scr: D Swift 18. 

   WALLACIA: Women: Stroke: S Owen (22) 72. 

   WARRINGAH: Mxd: Par 2B: White: C MacMillan (3) A Campbell (-2) 10 up. A: A Campbell (-2) 4 up. B: M Lander (20) 3 up. C: J Crawford (20) 1 down cb. D: P Johnson (30) 5 up. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Y Song (20) K Maxwell (12) 50. A: S Hudson (14) 38. B: J Willemsen (20) 39. G Condon (27) 42. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 2B Agg: A: G Pattison (18) R Martin (14) 73. Div 1: A Hart (1) 40. Div 2: G Dodd (13) 40. Div 3: R Peel (11) 38. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: P Hart (23) G Keogh (28) 85. J Douglas (19) 41. Scr: D De Traubenberg (3) 33. 

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf