NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Malcolm (3) G Bower (9) 49. Div 2: M Willis (21) G Debney (32) 53. 2B Scr: L Malcolm (3) G Bower (9) 41. 4B Agg: L Malcolm (3) G Bower (9) D Malcolm (9) K Whittaker (9) 152. A: G Bower (9) 43. B: I Dalziel (15) 39. C: M Willis (21) 45. D: D Beal (28) 38. Hole in one: G Bensley at 6th. 

   AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 4 up cb. 

   BALGOWLAH: Men: Stableford: A: S McPhail (11) 46. B: P Hayes-Williams (19) 40. C: P Wall (28) 34. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: G Raper (20) M Casey (20) 50. 2B Scr: M Osborne C Riley 41. A: T Mattick (12) 42. B: M Nagle (14) 39 cb. C: M Casey (20) 48. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: N Fletcher (19) T Fletcher (19) 76. A: M Laracy (9) 41. B: T Fletcher (19) 40. C: R Murphy (21) 38. Scr: P Blenkhorne (6) 32. 

   BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Mar: F Hanks (34) 75. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: B Jones (14) 38. A: M Vlahos (2) 38. B: S Nelson (17) 37. C: P Holmes (22) 35. Scr: S Palonis 27. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: N Nicolaou (10) P Keough (22) 49 cb. K Klem (11) 44 cb. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: S Brown (12) 39. 

   BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (19) 40. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: R O'Ferrall W Parker 49. J Herford 42. S Jackson 42. G Lawrence 40. 

   BOWRAL: Medley: Stableford: 2B: J Buchanan (13) C Harvey (27) 46. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (5) S Bugdayli (10) 46. Div 2: W Alvarez (7) R Chand (36) 50. Scr: V Milinkovic M Dowd 41. A: B Jarvis (11) 41. B: M Zubak (18) 43. C: W Sanders (19) 40 cb. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Moore (29) C Campion (25) 71. T Davis (21) 41 cb. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P Wright J Millar 81. A: C Francis (7) 40. B: D Dickson (18) 42. C: D Tracey (35) 42. Hole in one: C Wellock at 14th. 

   CARNARVON: Women: Stableford: Team: T Chatfield (44) C Tucker (18) J Threlfo (19) J Rickard (28) 72 cb. A: J Lee (17) 35 cb. B: J Choi (23) 41. C: G Lee (27) 41. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: B White (4) 42. A Scr: B White 38. B: R Haddan (13) 44. B Scr: R Haddan 31. C: R Anderson (22) 39 cb. C Scr: J Clarke 20. PM: A: R Pattison (7) 40. A Scr: M Thomson 36 cb. B: P McLoughlin (15) 41. B Scr: V Manago 27. C: G Woods (17). C Scr: G Woods 24. 

   CASTLECOVE: Women: Stroke: R Hazeldine (25) 72. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: W Gay (19) G Lawrence (15) 82. A: W Morgan (8) 38 cb. B: E Chester (17) 41. C: W Gay (19) 42. 

   CONCORD: Men: Stableford 2B Scr: White: R Ollerenshaw (2) G Wilson (1) 42. 2B: L Franks (13) K Golchin (22) 49 cb. A: L Franks (13) 41 cb. B: B Reid (18) 38 cb. C: P Malouf (25) 40. Gold: M Hill (22) 42. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B Agg: L Paton (30) R Fletcher (17) 75. Scr: B Walker C Fairchild 66. A: J Watts (14) 37. B: G Hayman (17) 42. C: L Paton (30) 37. Scr: T Bradley 34. 

   CRONULLA: Women: Par: A: I Carroll (20) 2 down. B: S Latham (21) sq. C: N Andrews (30) 3 down. D: D Thurston (36) 4 down. Scr: N Haines (3) 6 down cb. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Moulang R Peters 51. Scr: G Karamanian (Chatswood) R Walker (Wallacia) 39. Div 1: B Baker (10) 41. Div 2: B Gladdish (18) 46. Div 3: P Eun (33) 41. Scr: R Walker (Wallacia) 32. 

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: B Beechey (15) 40. B: P Alexander (24) 39. C: D Ryan (31) 37 cb. 

   EASTLAKE: Men: Stableford: A: S Lohmann (6) 37. B: A Reynolds (19) 45. C: G Faint (21) 36 cb. Scr: D Bringolf (0) 36. Black: C Loke (26) 28. 

   ELANORA: Women: Stroke: A: J Armati (10) 72. B: J Buckle (22) 74. C: C Clapham (28) 79. D: V Fitzgerald (36) 83. 

   FOX HILLS: Women: Stableford: H Ramsay (34) 35. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: M Tran (12) R Ridikas (19) A Bickerton (14) G Wilmott (2) 86. Div 1: A Bickerton (14) 41. Div 2: J Singh (20) 41. 

   GIBRALTAR: Men: Stroke: I Mackey (20) 66. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: M Sheppard (9) 69. B: D Sillick (14) 67. C: R Hall (23) 69. D: R Parry (32) 70. 

   GOULBURN: Women: Stableford: Irish Team: S DeCsuez R Slater H Crisp J Treweek 94. V Scarfi G Kennerley J Spillane L Liss 93. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: K Baker (30) 40 cb. 

   HORIZONS: Men: Stableford: M Forrest (28) 41. Women: L Martin (35) 35 cb. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: T Seymour (7) 43. B: R Mead (14) 41. C: F Khouri (33) 40. 

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: P Marraige (12) R Cloughton (25) 52 cb. Scr: T Wray P Kelly 43 cb. A: T Wray (2) 44. B: M Sulman (13) 44. C: M Wilkins (20) 46. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: S Wilson (22) E Styles (13) 49. A: J Bertuzzi (8) 40. B: P Buckland (14) 36. C: S Wilson (22) 46. Scr: D Gannon 38. Snr: G Folcarelli (11) 39. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: W Belgre (11) B Watkin (22) 67. W Belgre (11) 40 cb. 

   LEURA: Medley: Stableford White: D O'Rose (20) 41. A Crowther (9) 40 cb. D Perrin (19) 40. 

   LONG REEF: Men: Stableford: A: M Curnow (10) 40. B: C Jenkins (15) 37. C: B Jones (21) 39. Scr: I Brown 31 cb. 

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: G Trefoni (16) P Farrar (25) 50. Men: Div 1: G Trefoni (16) 44. Div 2: B Tuttlebee (18) 44. Scr: D Gibson 37. Women: A Pedersen (25) 35. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: P Atkinson (19) P Jones (22) 44. P Boyle (14) 37. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: J Vrkic N Audsley 47. Men: A: J Erikson (7) 35. B: S Martin (14) 36. C: M Wardrope (25) 38. Women: G Saines (18) 39. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: T Carr (21) D Allen (20) 75. T Carr (21) 38 cb. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: S Buckingham (12) M Taylor (12) 46. A: W Wright (5) 43. B: M Hiscock (17) 41. C: T Herring (22) 39. Scr: W Wright 38. 

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B Agg: L Pentony (37) C Ferrington (32) 67. D Tuckerman (43) 38. 

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Bombara (13) R Koopman (27) 51. 2B Scr: M McInnes S Albinski 39. D Bombara (13) 43. Stableford 2B: Yellow: F Vumbaca (27) J Gilleland (28) 44. J Gilleland (28) 36. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: N Ginsberg (16) A Rom (17) 65. Div 2: R Purcell (32) N Bergin (11) 79. 2B Scr: A Tan J Mcleod 40. A: A Tan (2) 38 cb. B: P Walker (13) 36. C: B Pacholke (26) 42. White: B Foster (22) 33. 

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Hart (16) J Mould (11) 47. Men: A Brown (16) 44. Veteran: M Lee (10) 38. Medley: 9-hole: S Graham (5) 20. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Ford (11) 39. B: J Gorman (14) 43. C: D McCosh (22) 39 cb. D: W Heim (31) 39. 

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: C Johnston (20) M Tang (28) 13 up cb. A: R Crook (9) 2 up cb. B: T Howe (18) 7 up cb. C: C Johnston (20) 6 up. C res: J Spillane 5 up. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: S Fogwill (13) 37. T Short (10) 36. Div 2: J Keating (18) 40 cb. M Hoare (18) 40 cb. Div 3: C Tinkler (34) 38 cb. S Read (24) 38 cb. Div 1: G Eaton (14) 40 cb. E Kidd (11) 40 cb. Div 2: J Keane (22) 41. D Marmo (20) 40 cb. Div 3: T Smith (32) 43. K Woodley (27) 40. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Briggs (25) N Graeve (29) 49. Irish Team: G Howe (5) M C Doughan (9) G Steer (13) M Brett (9) 129. A: W Clark (13) 39. B: S Whalan (16) 40. C: K Morgan (21) 40. D: R Traeger (28) 43. 

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: I Zsadanyi (13) 3 down. Div 2: S Dwyer (28) sq. Div 3: A Clark (36) 2 up. 

   NOWRA: Men: Stableford: J Underwood (13) 38. 

   NSW: Medley: Stableford: 2B: B Clennar (16) A Jankelowitz (12) 46. Men: R Lyons (St Michaels 10) 39. Scr: J Fuchs 37.  White: J Williams (29) 38. Gold: D Furlong (32) 32. Challenge: NSW bt The Australian. Women: L Buckley (12) 25. 

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Armitage (11) R Arthur (15) 50. Men: A: T Jasser (8) 45. B: R Arthur (15) 41. C: R Sleiman (21) 44. Women: M Khoo (38) 37 cb. 

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: K Ferguson (8) 67. B: D Ridley (17) 67. C: S Tremlett (19) 69. Scr: D Maguire 71. Stableford: J Clark (22) 37. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: T Byron (9) J Byron (18) 50. 2B Scr: B Gadd D Hughes 43. Men: A: T Byron (9) 41. B: P Buckley (16) 38 cb. C: G Whatman (26) 40. 

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: R Nelmes (23) G Corcoran (30) 47. 2B Scr: D Curtin R Brown 35. Men: P Rubenach (12) 40 cb. Women: M Kennedy (8) 37. 

   RANDWICK: Women: Par: C Owen (16) 3 down. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: G Scapellato (6) I Waters (4) 83. Scr: J Ross (6) J Clarke (+2) 40. Men: A: I Waters (4) 39 cb. G Scapellato (6) 39. B: M Morris (18) 41. G Marshall (19) 39 cb. C: E Bianchi (27) 41. M John (23) 39 cb. Scr: J Clarke (+2) 36. 

   ROSEVILLE: Women: Stableford: 4B: D Kenny (21) M Green (38) J D'Ambrosio (Concord 31) E Quartly (Northbridge 21) 87 cb. 4B Scr: J Hole A Petersen M Westgarth (Royal Sydney) A Alford (Royal Sydney) 44. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Donkin (5) 43. B: J Davidson (17) 39. C: J Spellson (23) 39. Scr: P Donkin 38. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Chuck (12) G Smith (17) 48. Div 2: B Leggat (17) L Bray (28) 49. A: G Smith (12) 41. B: K Burton (18) 40. C: B Wheelhouse (20) 42. D: R Regis (31) 42. Scr: B Hooper 78. 

   SHELL COVE: Men: Stableford: D Norris (9) 40. Veteran: S Tekely (21) 44. Scr: G Leake (6) 35. 

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: G Barnsley (16) S Hoad (36) 9 up cb. 2B Scr: M Kelman S Maiolo 4 up. Div 1: M Stedman (13) 4 up. Div 2: R Rimes (33) 4 up. 

   TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: J Brooker (Tuncurry 14) 36. L Thomas (10) 35. B: S Murray (19) 37. P Stephenson (21) 32. 

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: J Chen (26) K Qin (34) 52. R Yoon (17) 41. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: C Coudounaris (3) L Lee (12) 44 cb. Scr: C Coudounaris L Lee 37. Hole in one: I Bradley at 15th. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Holman (26) 39. Scr: A Katholas 37. Holes in one: B Levy at 7th. S Zaferis at 15th. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Lines (14) 20. M Zipevski (10) 20. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: C Savetta (23) B Cross 77. Scr: J Denniss P Joseph 71. A: L Davies (10) 39 cb. B: A Wooldridge (18) 39. C: C Savetta (23) 40. D: P Gouild (29) 42. 

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: J Walker A Jackson 75. 2B Scr: M Pich R McIvor 44. A: M Brislane (5) 45. A Scr: R Skennerton (0) 34 cb. B: J Metcalfe (18) 40. B Scr: K Loh (13) 26. C: A Jackson (20) 39. C Scr: K Tan (19) 18 cb. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: D White (30) J Tong (24) 47. 2B Scr: A Sutton G Harkness cb. A: C McBride (9) 40. A Scr: A Sutton 35. B: T Salonen (19) 36. B Scr: C Mackenzie 23. C: D White (30) 40. C Scr: W Woodroff 17. 

   WALLACIA: Women: Stableford White: C Hoppe (40) 39 cb. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: G Hyslop (20) I Massey (28) 74. A: M Stamopoulos (7) 38 cb. B: G Hyslop (20) 39. C: G Dossetor (26) 37. D: B Adams (28) 38. 

   WINDSOR: Mxd: Par: 2B: L Taylor (29) R Hartwell (27) 10 up. Scr: D Farrugia C Nelson sq. A: P O'Reilly (10) 5 up. B: J Collins (17) 3 up. C: N Kinnish (33) 5 up. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: O Green (17) G Kennedy (14) 77. Div 1: E Skinner (21) 42. Div 2: S Thorn (8) 41. Div 3: G Summer (19) 41. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: W Gates (18) 43. B: R Spicer (24) 44. Scr: A Foden 34. 

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Paterson D Risnandar 48. A: A Daniel (10) 38 cb. B: B Irvine (17) 40. C: M Walker (22) 41.

17 May 2019
BLACKHEATH: Women: Par: A Morris (34) 4 up.  more
NSW Golf